Životni saputnik... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Životni saputnik...

    Imam divnog muža, brižnog, predusretljivog, razumnog, nežnog. Trideset godina smo u braku. Nismo nikada imali nekih većih razmirica, niti sukoba vezanih za naš brak. Ali, kako uvek mora nešto da poremeti idealne odnose (koji, zapravo, i ne postoje), to je kod nas bilo vaspitavanje dece. Mogu reći da je to jedina stvar oko koje smo se raspravljali. Moj muž je izuzetno popustljiv, a deca su mu "slaba tačka". Šta god da su hteli, pored njega su to mogli da ostvare. Ja sam bila kočnica, "baba roga". Sve što sam ja branila moj muž je dozvoljavao, smatrajući da treba ispunjavati sve dečije želje. Nije to bila posledica njegovog detinjstva, jednostavno, takav je, deca su svetinja. Kako su deca rasla, sama su spoznavala (zahvaljujući mojoj neprestanoj priči i nepopustljivosti) šta je u redu, a šta ne, te su uvidela da su moji stavovi, ipak, više u njihovom interesu nego očevi. Teško mu je bilo da to prihvati, ali morao je i tada su prestale i naše rasprave oko dece.
    Sada, posle trideset godina braka, jedino imamo povremene trenutke uzajamnog ubeđivanja da li da nešto uradimo ili ne, da li da negde putujemo ili ne i sl.
    Rezimirajući bračni život, mogu, bez rezerve, da zaključim da je moj muž u svakom pogledu bio divan životni saputnik.
    Kako stari kažu: "Da sam ga svećom tražila, ne bih boljeg našla".
    Sklona sam da verujem da bi i on za mene isto rekao.

  2. #17

    Odgovor: Životni saputnik...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Često imam utisak , da je na prvom mestu dobar za sve ostale,
    pa tek onda za sebe
    - samim tim i svoju porodicu...

    Sve ostalo je tako prolazno i tako nebitno...

    Takav je i ovaj moj.Ako kumu treba komplet remont u stanu,odmah ce otrcati,a meni godinu i po dana strce lajsne na podu i prag zvrji kako ne treba,ali
    Eh,takvog sam ga odabrala.Ma nije da se zalim,volem ga pa to ti je
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  3. #18

    Odgovor: Životni saputnik...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to što najviše volite kod svog životnog saputnika(bračnog druga)?
    fijuk:
    sto ona zna sta ja volim a ja ne znam sta ona najvise voli


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Šta je to što vas najviše nervira kod istog?
    sto je savrsena,

  4. #19

    Odgovor: Životni saputnik...

    Kada bih stavljala sve razloge protiv i ona za, na tasove na vagi, mislim da bi bila u nekoj ravnotezi... Mozda je to dobro; nije da se covek ne pita da li je to ono pravo, ali postoje isto tako i momenti kad sam uverena da je to zaista to... Sve u svemu mislim da sam srecna

  5. #20

    Odgovor: Životni saputnik...

    Najviše volim to što me od momenta od kada sam ga upoznala nikad nije izneverio ni razočaro!

    Malo šta me kod njega nervira više mi je smešno kako se očas posla "najedi" zbog totalne glupost kao gužva na šalteru ili na kasi...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  6. #21

    Odgovor: Životni saputnik...

    makilli,
    imam dug bračni staž. Sada posle tridesetek godina braka volim sve, imamo lep odnos pun razumenja. Nemoj da misliš da je idealno ali uz veliku toleranciju obostranu to se postiže. Imali smo i mi problema a danas sam ponosna na nas i našu porodicu i što smo istrajali, jer svako dođe u situaciju da bi se razveo. Možda će ti biti smešno ali meni je lepo imati blizu šezdeset godina, držati se za ruke i šetati. Kada imamo neki problem vezan za našu decu zajednički rešavamo ili prokomentarišemo a kad je čovek sam onda je to teško
    ,

  7. #22

    Odgovor: Životni saputnik...

    Citat strina kaže: Pogledaj poruku
    Možda će ti biti smešno ali meni je lepo imati blizu šezdeset godina, držati se za ruke i šetati.
    Ovo nije smiješno već lijepo.

    Ovome težim i ja samo očito sa trenutnim suputnikom ja to doživjet neću. Ali, mlada sam ja još i tko zna što me čeka.

    Stoga, kad nađem novog druga, bit ću pozvana da tada ponovno posjetim ovu tematiku
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #23

    Odgovor: Životni saputnik...

    Drago mi je da postoje ovakvi komentari, samo, verujem da negativne ipak većina krije.Na ovu temu, osim ovoga , nemam šta da dodam, nisam iz ove priče. Naravno, raduje me da postoji i to za šta sam uvek predpostavljala da postoji- ljubav, poštovanje i razumevanje.Moja sumnjičavost je plod iskustva, naravno i nemojte mi zameriti, jer nemam nikakvih dodirnih tačaka sa temom osim nekih davnih iskustava.Sve je to stvar sreće i čuvajte je kada ste je već našli.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •