Da li verujete u bapske priče? - Strana 5
Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 131
  1. #61

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Zavisi koja baba ih priča iliTi pričala,da ne kažem deda Aksentije

    Koje mi uvo zvoni?
    Ćuti i prenesi dalje....

  2. #62

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    I moja baba prica kako Zora (komsinica) ima ljubavnika, a kad je pitam kako ona to zna ona lepo i s ponosom onako detektivski odgovori "pa gori joj svetlo celu noc"

    Naravoucenije: ne ostavljajte upaljeno svetlo nocu, komsije ce znati sta je u pitanju...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  3. #63

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    e neki dan sam chula da nije dobro sam sebi kupovati novchanik treba uvijek neko drugi da vam ga kupi ne vem zashto
    moomoo meee jooouu

  4. #64

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Pa, zavisi od priče i situacije...
    Dok sam bila trudna i u prvih 6 nedelja po rođenju Juniora, verovala sam u sve priče - za svaki slučaj...
    Verujem da je većina priča imala neku realnu osnovu ali predanje se nije prenosilo pa se osnova zaboravila i ostala samo priča... (recimo, priča je da dečiji veš u prvih šest nedelja ne treba da zanoći napolju da đavoli po njemu ne bi skakali, realno je da su u pitanju neka isparenja, rosa i slično...)
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  5. #65

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    e neki dan sam chula da nije dobro sam sebi kupovati novchanik treba uvijek neko drugi da vam ga kupi ne vem zashto
    jos kad mi kupili pun novcanik para bila bi vecno zahvalan.........
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #66

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Svrbi me levi dlan.

    Baba kaže da ću dobiti para.

    (hoće li neka da ga počeše )
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  7. #67

    14 Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku

    Baba kaže da ću dobiti para.

    (hoće li neka da ga počeše )


    Ako se ugrizeš za jezik, _baba_ kaže:
    ''Doneće ti tetka kolač!''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #68

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Sve počinje od bapskih priča, pa one su pioniri magije, utiru put.
    Čuti bapske priče danas i poverovati u njih, posle ovakvih stvarnih lomova kod nas i u svetu, posle onakvih jezivih filmova, bapske priče su bajke braće Grim. No ipak su dosta ostale kao posledica nekog prošlog vremena i postale uobičajene praktike kod mnogih ljudi. Da čuknem u drvo, da ne čuje zlo;,nemoj prolaziti ispod rakljaste bandere;ne sedi na tašni, nećeš znati ništa ko dupe; ne sedi na kapi bićeš glup ko dupe; crna mačka; kukuvija na krovu kuće.....
    I malo pomalo pa polovina se praktikuje skoro svakodnevno. E onda zadesi neka nevolja čoveka, i kad nemože sam sebi da objasni što je to tako, ide kod vračara da mu vračaju, i tada dolazi na red magija.
    Ja u to neverujem, i kad god je neko tražio pomoć od vračara nije se dobro završilo po njega. A zašto ja tako mislim? Zato što neveruje, nema veru, i izložen je stihiji života bez zaštite.
    E ja sam se vala nasedela na torbi tokom školovanja... E sad, ili mi je guzica bistra ili ovo nema veze. I sad mislim da je bolja torba nego 'ladan beton...

    Od tih đačkih se sećam i onoga ako ti slučajno ispadne knjiga - odgovaraćeš, a i da treba pre ispita staviti knjigu ispod jastuka. Ako ti u toku noći ne uđe znanje, bar će te vrat boleti sigurno.


    Nisam nigde uočila za ono kad zaigra oko. Znam da jedno valja, a drugo ne valja, ali ne znam koje čemu služi.

    Meni je jedna tetka govorila: "Laku noć, jele te buve celu noć"! Joj, što sam se nervirala i pravdala se da ja nemam buve, a to je isto bilo nešto protiv uroka, valjda da me ne jedu, šta li...
    Vrag odneo šnalu...

  9. #69

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ja ne verujem u bapske price ali najvise mrzim kada mi crna macka predje put ...
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  10. #70

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Svrbi me levi dlan.

    Ne verujem baš u babske priče..mada ovo za levi dlan nije me još izneverilo nikad
    Znam da nita ne znam...

  11. #71

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    ne wjerUjem...gluPostI

  12. #72

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Ne verujem u sve i svastaali kad mi zaigra levo oko zna se gadno cu se posvadjati sa nekim

  13. #73

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Imala sam možda 15. Dakle, mati je već bliža 50 nego 40.
    Dočekuje na vikendaji svoje roditelje. Dolaze. Baba ozarena lica, gega se prema kući i samo se smrkne. Levom rukom hvata metlu i šopi je po maminim leđima. Posle toga se saginje, čupa ruzmarin iz korena (a mater je tako bila srećna što ga konačno ima) i frljne ga koliko je mogla.
    Mi u čudu.
    "U kući koja ima samo ćerke ne sadi se ruzmarin. Nikad se neće udati". Konačno dobija objašnjenje ovog napada.
    "Nisam znala. Uostalom, lupila si me metlom, a znaš da se ženska deca ne tuku metlom jer se opet neće udati".
    I tu je mati patosira: "Guska koja pored dve ćerke sadi ruzmarin i ne treba opet da se udaje":
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #74

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    ako se nevaram : ne prolazi ispod merdevina to donosi nesrecu
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  15. #75

    Odgovor: Da li verujete u bapske priče?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Nisam nigde uočila za ono kad zaigra oko. Znam da jedno valja, a drugo ne valja, ali ne znam koje čemu služi.
    Za to sam naletela u starom sanovniku:

    - valja kad zaigra levo, a ne valja desno!

    Nisam mogla da upamtim, pa sam povezala sa "maleroznom levom nogom".....caka je da je suprotno

    I da: kazhu da oko ne treba izdati - jer ce i ono tebe
    Ako ti zaigra, zasvrbi - chuti i trpi!!!

Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 20:15
  2. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 16:49
  3. Da li verujete u snove?
    Autor Lady in red u forumu Psihologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 26.03.2010, 12:00
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 12:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •