Vehabije u Srbiji - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 70
  1. #31

    Odgovor: Vehabije u Srbiji

    Ne treba dozvoliti da tema ode u PM. Tema je sasvim na mestu. U predhodnim postovima sam istakao da je reč o teroristima. Ne treba sad ovde raspravljati ko je bolji, lepši, pametniji, štagod. Kod njih je pronađen eksploziv i oružje, a ne krekovan Koran. Zna se šta se sa ekspolzivom radi. Sigurno nisu dobili koncesiju za Borski rudnik, a to je već neka druga tema. Eto.
    Isti bi stav imao i da je neka radikalna srpska grupa navatana na gomili sa eksplozivom. Država mora da reaguje. Eto još jednom
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Vehabije u Srbiji

    Hmmm... cudno, a pitate li se sta ce muslimani tamo ? Da vam sad zauzmemo meku i medinu i istanbul vi bi sedeli skrstenih ruku. Veoma su razliciti krstaski ratovi od terora, i nikako ih porediti ne mozemo. Katolicki papa koliko ja znam je poceo krstaske ratove, a ne pravoslavni patrijarh ali opet je opravdano. Dakle porediti teroristicki napad i krstaski rat je smesno.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Vehabije u Srbiji

    Pojava vehabija u Srbiji nije baš tako novog datuma. Možda nisu bili prisutni u ovoj meri, niti su pronalaženi njihovi razni "rekviziti", ali ih je bilo. Sekte su zlo sa kojim se teško izlazi na kraj. Mislim da su vehabije, u ovom, našem slučaju, rezervna varijanta - novo žarište... U Sandžak treba preneti komešanje, gibanje - do otcepljenja. Pa redom.
    I, slažem se, vehabije nemaju mnogo veze sa religijom, religioznošću. Sekta kao i svaka druga - rak rana svakoj veri. Mislim, nisu oni tu da bi poučili muslimane ovdašnje kako treba da se odnose prema Kur'anu, islamu...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #34
    Kao sto sam vec rekao to nisu ljudi te VEHABIJE to su ZVERI-pobiti stoku sve do jednoga TIPKA

    Pobiti GOVNA!
    Poruku je izmenio Lady S, 23.04.2007 u 00:09 Razlog: spojene dve uzastopne poruke
      Vrh

  5. #35

    Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Jedna osoba je poginula, a dve su povredjene u sukobu policije i grupe vehabija nedaleko od Novog Pazara. U obračunu koji je počeo kad su policajci pokušali da pretresu kuću u selu Donja Trnava, posle dojave da se tu krije jedan od vodja vehabija, povredjen je jedan policajac. Od trojice vehabija, jedan je poginuo, jedan teško povredjen, a jedan priveden.
    Policija je u saopštenju precizirala da je oko 4.50 sati blokirala tri kuće, "posle operativne obrade da se u selu Donja Trnava, na nepristupačnom visu Mave, na sedmom kilometaru od Novog Pazara, nalazi vodja terorističke grupe Ismail Prentić (28)". Kuće su vlasništvo Adema Bećirovića.
    "Kada je policija prišla kući, na njih je pušteno desetak pasa, a prilikom ulaska u kuću bačene su bombe i otvorena vatra na policiju. Tom prilikom jedan policajac je ranjen, a vlasnik kuće zadobio povrede od gelera bombe", navodi policija.
    Policajci su se, zatim, povukli na bezbednije položaje, a članovi terorističke grupe su, u pokušaju da pobegnu, pucali na policiju, nastavljajući da bacaju bombe.
    Odgovarajući na napad, policija je otvorila vatru na njih i tom prilikom ubijen je vodja grupe Prentić, a ranjen Senad Ramović (34). Priveden je Safet Bećirović (59).
    Brat ubijenog Ismaila, Mirsad Prentić sa još trojicom vehabija uhapšen je u policijskoj akciji otkrivanja terorističkog kampa 17. marta u selu Žabren na planini Ninaja nedaleko od Sjenice. Nedelju dana posle toga, policija je uhapsila još dvojicu pripadnika vehabijskog pokreta. Njima je izrečena mera zadržavanja, a potom i mera pritvora u trajanju od mesec dana. Policija je u otkrivenom kampu pronašla značajnu količinu oružja, sanitetskog materijala i hrane.
    Povodom špekulacija medija da su šestorica vehabija iz Novog Pazara prebačena u Beograd gde će im biti sudjeno, portparol Specijalnog suda za organizovani kriminal Tomo Zorić upozorio je da je predmet u vezi s uhapšenim vehabijama proglašen državnom tajnom, pa i to da je predmet o tom slučaju predat Specijalnom sudu. Zorić je rekao da će svako ko bude iznosio podatke u vezi sa tim slučajem biti krivično sankcionisan.
    Početkom aprila Kosovska policijska služba na zahtev MUP-a Srbije raspisala je poternicu za Ismailom Prentićem. KPS je tada saopštio da postoji dovoljno dokaza i inforamcija da je Ismail Prentić sa grupom vehabija prešao na Kosovo gde je prebacio i izvesnu količinu naoružanja.

    Zaseok blokiran, uvidjaj u toku

    Senad Ramović, koji je u akciji u petak ujutro ranjen, nalazi u hiruškoj sali i trenutno ga operišu. Bolnicu u Novom Pazaru obezbedjuju policajci sa automatskim puškama, a ulaz u tu zdravstvenu ustanovu dozvoljen je samo osoblju i hitnim slučajevima.
    Dežurni hirurg Sinan Marovac novinarima je rekao da je Ramović operisan i da se nalazi u životnoj opasnosti. Ramović ima više prostrelnih rana na rukama i nogama.
    Marovac je takodje rekao da je policajac, koji je u sukobu sa vehabijama lakše ranjen, pušten iz bolnice. Ime policajca još nije saopšteno.
    U selu Donja Trnava u toku je uvidjaj na objektima gde je u petak ujutro došlo do sukoba policije i vehabija.
    Kako je prenela Beta, kućama u kojima se desio vatreni okršaj je nemoguće prići, jer su celo područje blokirale jake policijske snage naoružane dugim cevima.
    Meštani sela podno planine Rogozne kažu da su tri stambena objekta zapravo zaselak, da u njima niko nije živeo i da nisu znali da se u njima neko krije.
    Prema njihovom opisu, kuće su okružene gustom šumom i gotovo neprimetne.
    "Rano jutros smo svi probudjeni jakom pucnjavom koja je dolazila iz tog pravca", rekao je jedan od žitelja Donje Trnave.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Samo pazzljivo, da nebude sranja ko ranije.
      Vrh

  7. #37

    05

    Sta reci!?

    Posto zivimo u rezervatu zvanom Srbija i bilo bi nemormalno da se nesto dobro desava.
    Ovu akciju tumacim kao jos jedan potez Vlade u odlasku da sebi da znacaj za novu pliticku trgovinu za rad licnih interesa odvratnuh politucara koji ukoliko se neosvestimo i nesprecimo ih u realizaciji bolesnih ideja vrlo brzo mozemo da ocekujemo razna raspirivanja mrznje.
    Dok ce gradjane drzati u atmosveri vanredne situacije jer jedino tako mogu da pokradu i prodaju ono sto nisu.

    Ja kao Srbin,rodjen u Zemunu a odrastao na Dorcolu ovako vidim ovu temu!!
    Jer da su stvarno hteli da zstite gradjane Srbije od vehabija mogli su da to urade kada su dosli na vlast posto su i dada postojala operativna saznanja o postojanju vehabija...

    Treba li bi ba ih sprecimo ne u zastiti gradjana od takvih grupa nego u nametanju vanrednog stanja!!!
    Poruku je izmenio Lillith, 20.04.2007 u 21:55 Razlog: spojene dve uzastopne poruke
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Citat Savone kaže: Pogledaj poruku
    Ovu akciju tumacim kao jos jedan potez Vlade u odlasku da sebi da znacaj za novu pliticku trgovinu za rad licnih interesa odvratnuh politucara koji ukoliko se neosvestimo i nesprecimo ih u realizaciji bolesnih ideja vrlo brzo mozemo da ocekujemo razna raspirivanja mrznje.
    Dok ce gradjane drzati u atmosveri vanredne situacije jer jedino tako mogu da pokradu i prodaju ono sto nisu.


    Ne vidim vezu sa tehničkom Vladom (pošto oni nemaju veze ni sa mozgom). Gde je tu raspirivanje mržnje, ako neko puca i baca bombe na policiju. Da nisu panduri bili politički nekorektni i netolerantni prema pripadnicima nacinalne manjine, šta. Opet se vraćamo na poentu ranijih postova na sličnu temu- terorizam se mora spečiti.

    Samo što hleb kaže da ne bude njesra kao sa onim kako beše Jašarijem.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku


    Ne vidim vezu sa tehničkom Vladom (pošto oni nemaju veze ni sa mozgom). Gde je tu raspirivanje mržnje, ako neko puca i baca bombe na policiju. Da nisu panduri bili politički nekorektni i netolerantni prema pripadnicima nacinalne manjine, šta. Opet se vraćamo na poentu ranijih postova na sličnu temu- terorizam se mora spečiti.

    Samo što hleb kaže da ne bude njesra kao sa onim kako beše Jašarijem.
    Batice lose si me razumeo ja nism protiv nihove borbe ali mislim da su sa namerom izabrali bas ovaj politicki trenutak sto nemogu da pdrzim!!!
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    U sličnoj temi (vehabije u Srbiji), komentarišući aktuelnu situaciju rekao sam da pojava vehabija u ovom trenutku je aktuelna iz jednog drugog aspekta kada se vodi politička borba za Kosovo. Kada god primete da im izmiče superiornost situacije za nezavisno Kosovo, počinje doziranje nemira. Jedno su zaboravili, još uvek imamo jaku bezbedonosnu službu, bez obzira koliko uopšteno smo slabi. Jedno se nadam da ćemo imati i dovoljno mudrosti da izbegnemo sve zamke.
    Indikativno je još nešto, neko je dan pre ove akcije iz Novog Pazara dao primedbu da je previše policije prisutno i da se na taj način ugrožavaju muslimanski vernici. Neko je nešto prepisivao iz predhodnih događanja sa juga a i sa zapada, ne miriše na dobro.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Citat Savone kaže: Pogledaj poruku
    Batice lose si me razumeo ja nism protiv nihove borbe ali mislim da su sa namerom izabrali bas ovaj politicki trenutak sto nemogu da pdrzim!!!
    Misliš da se trenuci biraju, trenuci se dešavaju, ukoliko su postojali operativni podaci da se tu nalaze naoružani frikovi, smatraš da nisu trebali biti uhapšeni jel je nešto nezgodan trenutak. Ako sam te razumeo, a možda i nisam. Treba da budu uhapšeni, a kod nas su uvek neki trenuci, te ako tako posmatraš stvari, onda se u ovoj zemlji nikad neće ništa uraditi. Pogotovo u ovom trenutku se ne smeju dozvoliti takve stvari već se mora pokazati odlučnost u zaštiti države, jer je niko drugi neće zaštiti.
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Misliš da se trenuci biraju, trenuci se dešavaju, ukoliko su postojali operativni podaci da se tu nalaze naoružani frikovi, smatraš da nisu trebali biti uhapšeni jel je nešto nezgodan trenutak. Ako sam te razumeo, a možda i nisam. Treba da budu uhapšeni, a kod nas su uvek neki trenuci, te ako tako posmatraš stvari, onda se u ovoj zemlji nikad neće ništa uraditi. Pogotovo u ovom trenutku se ne smeju dozvoliti takve stvari već se mora pokazati odlučnost u zaštiti države, jer je niko drugi neće zaštiti.
    Ocigledno nismo na istim talasima a o zastiti licnih funkcija i pozicija na vlasti jos moras da ucis ali mnogo si me ganuo s ovim odlucnost u zastiti drzave!
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Jedno me čudi, dali još neko na taj način razmišlja, da neko od naših političara, pa ma kojoj stranci pripada, koristi ovaj trenutak za političke poene. Očigledno je da mnogi ne gledaju širom otvorenih očiju.
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Na sahrani vehabije napadnut novinar

    Novinar Zoran Šaponjić napadnut je u Novom Pazaru dok je pokušavao da fotografiše pogrebnu povorku sa telom ubijenog vehabije Ismaila Prentića (28), saopštila je redakcija lista "Kurir".

    "Kurir" je saopštio da je Šaponjića oko 12.40 fizički napala grupa muškaraca kada je pokušao da fotografiše povorku i da je on, tom prilikom, zadobio nekoliko udaraca u glavu, dok mu je fotoaparat oduzet i uništen, iako se identifikovao kao novinar.

    "Teži incident soprečila je nekolicina muškaraca iz pogrebne kolone koji su stali u zaštitu našeg novinara, posle čega se on udaljio sa lica mesta i napad prijavio novopazarksoj policiji", dodaje se u saopštenju beogradskog dnevnika.

    List je najoštrije osudio napad na novinara i zatražio hitnu reakciju državnih organa i novinarskih udruženja.

    Ismail Prentić, je u petak ubijen u sukobu sa pripadnicima specijalnih jedinica MUP Srbije.

    Medju više stotina ljudi, u povorci (dženaza) je bilo dvadesetak vernika koje su nosili odeću kakvu nose vehabije, a tokom sahrane nije bilo incidenata.

    Za razliku od uobičajenih sahrana muslimana u ovom delu Sandžaka, Pretićevo telo je prekriveno crnim, umesto tradicionalnim zelenim prekrivačem.

    Savet za bezbednost opštine Novi Pazar saopštio je da hapšenje grupe vehabija u selu Donja Trnava, u kome je došlo i do oružanog obračuna sa policijom, nije destabilizovalo stanje bezbednosti u ovom gradu na jugu Srbije.

    Savet je na sednici koju je hitno sazvao predsednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin, zaključio da su gradjani pokazali visok nivo svesti, i pozvao ih da nastave saradnju s državnim organima i institucijama.

    Od državnih organa i institucija zatraženo je da i dalje profesionalno izvršavaju poslove iz svoje nadležnosti, a gradjani i opštinske organizacije pozvane su da daju puni doprinos očuvanju mira i stabilnosti u Novom Pazaru i regionu.

    U akciji policije, izvedenoj u petak, u zaseoku na oko sedam kilometara od Novog Pazara, poginuo je Ismail Prentić, označen kao vodja terorističke grupe, ranjen je pripadnik grupe Senad Ramović (34), a uhapšen Safet Bećirović (59).

    Ramović je operisan u novopazarskoj bolnici, uz jaku policijsku pratnju, prevezen u Beograd.
    Policija je u 4.50 blokirala tri kuće posle saznanja da se u selu Donja Trnava, na nepristupačnom visu Mave, nalazi vodja terorističke grupe Ismail Prentić.

    Tokom akcije na pripadnike policije najpre su pušteni psi, a zatim su, kako je saopšteno, iz kuće bačene bombe i otvorena vatra. Tom prilikom jedan policajac je ranjen, kao i vlasnik kuće koji je zadobio je povrede od gelera bombe.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Vođa vehabija mrtav, policajac povređen

    Sta treba da se desi da bi vlasti ozbiljno shvatile ovu pretnju bezbednosti svakog gradjanina bez obzira na veru i nacionalnost?
    Mislim dokle ta tolerancija i ne znam kako vise nazvati to ponasanje odgovrnih spram ovoga sto se desava?
    I tolerancija ima svoje granice...
    Ako ubicu strpamo u zatvor,ako psihicki bolesnu osobu strpamo u za to predvidjene ustanove, cemu onda tolerisati one koji nas ugrozavaju i fizicki i duhovno?
    Ja ne vidim svrhu!
    Oni nisu dio nas od onog trenutka kad su krenuli putem koji nije blizak nasoj tradiciji i obicajima ne vezano za veru pa i za to...
    Vehabizam ja pokret nastao u Saudijskoj Arabiji i za njihove potrebe i nema veze sa bama,nikada i nije imao.Svaka toleranicja u tom smislu je dizanje omce samom sebi i sve se pitam zar smo toliko glupi i slijepi da to ne vidimo !
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. (ne)pismenost u Srbiji
    Autor exploited u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 14:54
  2. Volim u Srbiji...
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 14:46
  3. Monopol u Srbiji?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.09.2012, 13:56
  4. Dokumentarac o srbiji
    Autor potsisvajz u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 01:22
  5. Ambasade u Srbiji
    Autor goldie u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •