"Pozovi M... ili će on tebe"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    "Pozovi M... ili će on tebe"

    Imajući u vidu da je telefon, JOŠ UVEK, osnovno sredstvo komunikacije na našim prostorima, Mićko čvrsto odlučuje da u potpunosti iskoristi isti…

    Javljajući se na TUĐE odabrane oglase, ali i DAJUĆI SOPSTVENE, kreativno sročene (objavljene u ovdašnjim aktuelnim oglasnim prostorima), on teži da se UVEK predstavi kao neko drugi – kao potencijalni kupac stana, robe, kućnog ljubimca, kao prodavac automobila, investitor, ponudjač usluga, menadžer estradne zvezde, mladoženja, majstor – stvarajući kroz telefonske razgovore burleskne zaplete, vešto vodeći nesporazume tokom dijaloga u apsurdne i neočekivane zaplete, kako bi tokom razgovora, reagujući na ličnost sagovornika, situaciju doveo do nepredvidivog.

    Micko u 30 minuta “telefoniranja” predstavlja po jednog gosta, javnu ličnost, koju , u zavisnosti od sadržaja oglasa, uvek drugačije “ upotrebiti“.

    svakog utorka od 22:15

    B92

    jel gledate ovu emisiju?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"


    ne vatam b92
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Emisija je urnebesna, mada ja nekad ne znam kako ima srca da zeza pojedine ljude. Prosto mi bude žao kad krene da ih zavlači. U suštini, emisija je čisto zabavnog karaktera, nema nikakav dublji smisao, ali je odlična za razonodu .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Genijalna emisija , trebalo je osmisliti tako nešto , mislim da je M genijalac koji datira od davnih dana. Sviđa mi se ideja , mada ponekad deluje pomalo surovo, ali i sam život je takav. U svakom slučaju ako ga ocenjujemo od 1 do 5 ,kod mene ima najveću ocenu 5.
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Povremeno je odgledam - kada se setim...
    naravno smejem se kao blesava, jer su naše naravi zaista neverovatne...
    i na šta smo sve spremni da bismo kupil, prodali, iznajmili ... bla, bla... neku robu...
    nekada se zamislim i rastužim... iz gore pomenutog razloga...

    Mićko je sjajan... takve transformacije glasa... o mozgu koji ''radi'' brzinom svetlosti... šta reći još, a da se ne ponovim...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Tek kada Mićku dođu gosti u emisiju shvatim koliko je on ingeniozan čak i u epizodama u kojima ne briljira. Inače moj put kroz gimnaziju se sastojao u tome da čekam nedelju i 13 sati zbog ''Indexovog radio-pozorišta'' na 202-jci, i mogu da kažem da su serijali ''Pozovi O radi oglasa'' gde su se prodavali Turski parfemi iz konzerve i papagaj sa greškom bili mnogo bolji (ili ja mnogo mlađi). Bilo je to 1987...Pa drugi serijal (valjda 1990 i 91) gde je on zvao ljude koji su prodavali svakakva čuda, a i ''Gledanje u dlan i šoljicu preko telefona'' 1993...i tra la la

    Ne znam da li je, ali mislim da je cela ideja bila potekla od pokojnog Neše Leptira.

    Mada mi i ovo dobro dođe, i svaka mu čast!!!
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    ...mislim da je mićko kapacitet za mnogo više nego što je ovo, ali i ovako njegova genijalnost dolazi do izražaja...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    emisiju gledam kad se sjetim ili kad je ulovim šaltajući po programima i baš se pošteno nasmijem. ostala mi je u sjećanju ona epizoda kad je nekom liku uvaljivao vijetnamske prasice
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Oglasi su puni smesnih, glupih, glupo srocenih, nastranih i neverovatnih oglasa. Čovek je samo uradio ono sto je verovatno svako bar jednom probao... da zafrkava ljude preko telefona
    Meni to izgleda malo surovo, pogotovo što neki razgovori budu neprijatni i traju dugo... na taj nacin možete i od normalnog čoveka napraviti blesavog. Mislim da je emisija višak u moru dekonstruktivnih televizijskih emisija. Još jedna zaje******a! Meni to više nije smešno. Nekada sam i ja zezao ljude sa drštvom, ali nismo zajedno imali godina koliko Mićko! Folirali smo neke nagradne igre i pustali ljude da pogađaju pesme... i redom su nasedali.
    Ne znam šta je žalosnije gledati? Nekoga kako se iživljava, ili mentalitet pojedinih sagovornika....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    ja to nisam nikada gledala, a micka i one stare indexovce obozavam.
    ja nemam srca da gledam kako zeza ljude, inace tamo ima svakakvih bolesnika. ali nije to meni smesno.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Michko je genije. Nije samo poenta u tome shto tu neko biva zafrkavan, nego je Michkova brzina razmishljanja, duhovitost i kontanje sagovornika zapravo inspirishucha... Nije svaki razgovor zanimljiv i uspeo, verovatno se i josh mnogo toga izbaci iz emisije..ali je Michko kao pojava zanimljiv...

    Snimci legendarnih epizoda indexovog pozorishta - "nazovi O radi oglasa" i posle petnaest godina su vrlo trazzeni audio klipovi. A njihovo snimanje na nesrechu prestalo je odavno...

    Shaltersko maltretiranje, oralni zavrshetak i ljudski rastanak, aparat za prepoznavanje lazznih deviza u apoenima od 74 marke itd ..nezaboravno... I chovek je jednostavno uzeo i razvio zabavnu temu u kojoj lezzi dosta potencijala..

    Nema tu nishta dekonstruktivno u zezanju, naprotiv, svaka dosetka i snalazzenje u trenutku je vrlo kreativno, a u globalu, emisija vrca od inteligintnog duha, optimizma i pozitive kao i ceo Michkov opus, koji pokazuje kako se moze biti duhovit i originalan, bez praznog filozofiranja i maltretiranja naroda samim sobom, javnih glupiranja ili praznog kontriranja svima, samo da bi se skrenula pazznja, kao shto to rade oni kojih je vishak u moru demagoga... Michko ne ponizzava gledaoce u sushtini, on se prilagodjava sagovoriniku dozvoljavajuchi mu da pokazze svoj stvarni profil... A ne mozzesh nizze pasti od poda na kome stojish...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.03.2007 u 23:02
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Ovaj covek ne samo da je stajao u prvim redovima kada su se talenti delili, vec ga je dobio dovoljno za nekolicinu nadarenih. Kad sam bila klinka, audio kasete sa snimljenim emisijama radio pozorista su se kretale od ruke do ruke i presnimavale danima sam se smejala slusajuci ih, kao sto se danas smejem kad god naletim na neki stari klip, a Dzamburu je prica za sebe

    Meni se emisija dopada, volim da ga gledam i ne smatram da time ikoga ponizava, vredja ili sta god, sagovornik moze da prekine razgovor kad god hoce, niko ga ne primorava da prica, niti sam iz ijedne emisije koju sam odgledala mogla da zakljucim da su ljudi nervozni ili neraspolozeni dok se taj razgovor vodi. Ono sto sam mogla da zakljucim je to da njega niko zivi ne slusa sta prica, jer da slusa, provalio bi niz nepovezanih stvari i razgovori bi se zavrsavali mnogo ranije i bez "ugovorenog posla"

    U secanju mi je ostala "Rika jelena", oni gobleni, htedoh dusu da ispustim

    Kapiram da je za neke ovo mozda malo drska forma za televiziju, ali ja jednostavno na njegov rad ne gledam tako. Sta god u zivotu radio, pisao knjige, smisljao ili citao reklame, vodio radio ili tv emisije or stagod mogu samo da kazem - bravo, genije.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Citat yeesss kaže: Pogledaj poruku
    Genijalna emisija , trebalo je osmisliti tako nešto , mislim da je M genijalac koji datira od davnih dana. Sviđa mi se ideja , mada ponekad deluje pomalo surovo, ali i sam život je takav. U svakom slučaju ako ga ocenjujemo od 1 do 5 ,kod mene ima najveću ocenu 5.
    da se ne ponavljam podrzavam u potpunosti ja ovde ne bi nista menjo
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Ja sam samo jednom gledala emisiju, i to nekih 15-ak minuta, nisam mogla duze da izdrzim. Javno ismejavanje ljudi mi nije zabavno, nimalo, a Micko ima toliki talenat da je steta da ga prosipa na emisije ovog tipa. Slozicu se sa nekim iznad mene da takvih "jeftinih" emisija vec imamo previse...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: "Pozovi M... ili će on tebe"

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    Tek kada Mićku dođu gosti u emisiju shvatim koliko je on ingeniozan čak i u epizodama u kojima ne briljira. Inače moj put kroz gimnaziju se sastojao u tome da čekam nedelju i 13 sati zbog ''Indexovog radio-pozorišta'' na 202-jci, i mogu da kažem da su serijali ''Pozovi O radi oglasa'' gde su se prodavali Turski parfemi iz konzerve i papagaj sa greškom bili mnogo bolji (ili ja mnogo mlađi). Bilo je to 1987...Pa drugi serijal (valjda 1990 i 91) gde je on zvao ljude koji su prodavali svakakva čuda, a i ''Gledanje u dlan i šoljicu preko telefona'' 1993...i tra la la
    ...ovo su epizode kojih se i ja sećam
    Svake nedelje se nacrtam pored kasetofona i snimam, pa posle preslušavam dok ne naučim napamet Čini mi se da još uvek imam jednu kasetu na kojoj je "Gnjavnik" i Kviskoteka (sad ne mogu da se setim kako su je oni nazvali )
    Jedinstveni su odličan humor i bez mnogo psovki što je danas retkost.
    A Mićko je posebna priča Kakav je to lik Njega je milina i slušati i gledati ma stvarno je genije
    A što se tiče "jeftinih" emisija...za mene je to bila neka emisija tipa "Znanje imanje" gde su ostatak ekipe iz Indexovaca imala neke skečeve koji su bili sve, samo ne smešni
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •