Nedeljni rucak
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Nedeljni rucak

    Secam se da je moja baba taj dan ustajala u sred noci i pocinjala pripreme za kuvanje.
    Mesila je hleb i kolace, a na stolu je uvek bilo sve po redu - supe, sosa, mesa...
    E sad, mi se nedeljom i dalje skupljamo kod mojih na rucku, ne ide bas sve po redu kao kod babe, ali bez domace supe sa domacim rezancima ne moze da prodje. Glavno jelo i nije toliko bitno.

    Da li vi nedelju kao jedini neradni dan (kod vecine ) obelezavate nekim svecanijim ruckom?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #2

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Ja licno trenutno ne, ali moji roditelji gaje taj prelep obicaj. Rucak je tradicionalno u 12:20 domaca supa sa domacim rezancima se podrazumeva, meso i krompir i eventualno neki sos ili varivo. I ja cu se truditi da ocuvam ovu tradiciju, jer se tada porodica okupi i nekako sam rucak nosi posebnu emociju. Inace, mi ovakav rucak zovemo "nedeljski rucak"

  3. #3

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Još uvek u nozdrvama gajim miris babine supe sa domaćim flekicama. Čini mi se da nikad više neću tako dobru supu jesti.
    Meni i nije nedelja i porodični ručak bez supe, sosa, mesa. Mada me mama uvek subotom pita šta da spremi za nedelju, kao da ne zna odgovor. I zbilja mi je to najomiljeniji ručak.
    E, sada su se vremena malo promenila, pa je i mama tolerantnija oko vremena. To podrazumeva da se subotom dogovorima u koliko je ručak (ali nagrabusi ga ti ako zakasniš). I naravno, ona mora da me probudi da bih na vreme stigla na ručak.
    Nekad taj ručak zna i da me malo ražalosti, jer prosto se sećam onih dana kada nas je za stolom bilo više i javi se ona nostalgija za detinjstvom i ona praznina koja je nastala kada su se neki dragi ljudi preselili u lepše krajeve.
    U svakom slučaju, mada mi je nekad mrsko kretati i rađe bih samo pojela sendvič i vrndupila se po kući, čini mi se da bi mi jako nedostajalo da ga nema. Ona bliskost, zajedništvo, znak da smo tu, da smo naši,...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Nedeljni rucak

    I u mojoj porodici, nedeljni rucak je tradicionalan. Vise ne zivim kod roditelja, ali kad odem, procedura je ista: domaca supa, kuvano meso sa crvenim sosom (od paradajza, naravno), jos pecenog ili pohovanog mesa, kuvani krompir, salata... Uvek isto a nikad mi nije dosadilo...
    Dok je baba bila ziva, obavezno se posle rucka jela strudla ili nesto slicno... Sada malo redje jedemo kolace, jer ih niko od nas posebno ne voli, ali nedeljni rucak ostaje veoma bitan momenat jer smo tada svi na okupu, sto je i najvaznije!

  5. #5

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Čitam postove iznad i smejem se činjenici da nedeljom svi ručamo isto...

    Obožavala sam nedeljne ručkove i okupljanje porodice a sada se i sama trudim da nastavim sa tradicijom.
    Ručak je uglavnom malo ranije nego obično,supa je obavezna,meso takođe i naravno nešto da se zasladimo na kraju.
    Najčešće bude neka pita mada u poslednje vreme često pravim i torte
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #6

    Odgovor: Nedeljni rucak

    i mi isto obavezno imamo domaću supu, a ono stalo kako kad...
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Čitam postove iznad i smejem se činjenici da nedeljom svi ručamo isto...

    Cudno? .....mozda i ne

    Supica sa duuuuuuuuuuugackim taaaaankim testom....pa zatim sve po redu...
    Ne znam zasto ali to zaista nikada ne dosadi..

    Ali ima nesto predivno svake nedelje u podne tacno... Jeste li probali da prosetate selom? (ovo vazi posebno za ljude iz grada )Probajte..... cini se da ceo svet u to vreme ima isto na stolu... a setnja otvara apetit...a tek u kombinaciji sa tim mirisima...mmmmm

    Od kada zivimo sami, bez roditelja, ne moze se reci da je bas svake nedelje tako...ali i to je razumljivo u ovo sugavo vreme...posle 6 radnih dana, svi jedva docekamo nedelju da se malo duze odmaramo....ali ipak se trudimo (mislim supruga se trudi- puno joj hvala) da to bude pravi, bogati, nedeljni rucak...
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  8. #8

    Odgovor: Nedeljni rucak

    isto nego sta
    i gde god mi bili zna se sta vojvodjani imaju za nedeljni rucak

    supica hm ... prava pa
    rinflais so sosom od paradajza
    pa pohovano
    pa punjena paprika ili sarmica
    pa peceno
    pa krompir peceni/przeni/pire
    salatica
    i jos naravno dezert
    strudla s makom moze i sne nokle, promincle i tako to ...

    Hm ... jedva cekamo nedelju!
    zaista nikom ne dosadi to je tipicno vojvodjansko
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  9. #9

    Nedeljni rucak

    Moj muz voli svoju tastu ustvari, izgleda da ljubav kod muskaraca uvek ulazi na usta, pa se tako i njegova ljubav prema tasti meri sa djakonijama koje ona nedeljom spremi . Ona se trudi da ga impresionira i uglavnom i uspeva, trudimo se da je ne izrabljujemo previse, jer od njegovih nema vajde, jedemo tamo samo kada je neka prikladna prilika, tipa slave ili Bozica, Uskrsa. Rodjendane vesto izbegavaju, ispeku zuzu pogacice i prave se ludi! I znas sta je najstrasnije, uvek im to prenemaganje prodje . Sad sam bas nagrdila svoju svekrvu , ali to je tako i ona je naucila svoju decu da na nju ne mogu da se oslone, dok je moja mama sasvim drugacija, valjda zato sto smo bile same, bez muskarca u kuci, pa mi ova nedelja nekako jako trula, ne volim da nedeljom jede sama, to mi je tuzno, eto vec 10 godina, koliko smo suprug i ja u braku, ne znam da li je bilo 6 puta da jedemo nedeljom sa njom. Navikli smo, pa to ti je
    Poruku je izmenio silvia, 02.09.2007 u 23:20 Razlog: mala korekcija

  10. #10

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Nedeljom Uvek Jedemo Domacu Supu,pecenje,pire I Paradajz Sos.

  11. #11

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Nedelja je jedini dan kada svi rucamo u isto vreme. Ostalim danima kako ko stigne kuci, i to na zalost uglavnom svako jede sam....

    Supa je obavezna....a ostalo varira....Rinflajs na moju zalost nemamo cesto al muski deo porodice bas ne preferira....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #12

    Odgovor: Nedeljni rucak

    jbsh nedeljni ruchak bez riNflaJsH-a.......

  13. #13

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Nedelja je jedini dan kada svi rucamo u isto vreme
    jeste, posto se preko nedelje vijamo, obicno od nas petoro koliko broji majne familije, jede zajedno po dvoje-troje, jer ne mozemo da se pokupimo
    a nedeljom smo svi tugedr za ruckom, i to nam je jedini zajednicki momenat kad smo svi zajedno..
    od supice, pa do mesine.. i naravno svih priloga, imam mamu koja voli da kuva i experimentise sa kujnom..
    i najbolji je nedeljni rucak.. jeste jeste
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Kod mene to,nazalost,nije neka tradicija,da se tako izrazim. Mada mislim da je to jako fino.. Kod mene jedemo svi zajedno ponekad,ali nikad nam to nije bas da gledamo da je to u nedjelju.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  15. #15

    Odgovor: Nedeljni rucak

    Nekada sam kuvala tradicionalni vojvođanski nedeljni ručak.
    Supa sa rezancima, rinflajš, paradajz sos, pohovano meso, krompirići, štrudla.
    Sada to spremam samo kada smo svi kod kuće,a to je retko u poslednje vreme.
    Nadas, recimo, ne kuvam ništa, lakše je da nas dvoje skočimo kod moje mame na nedeljni ručak.
    Imam običaj da spremim sva nabrojana jela neki drugi dan u nedelji, kada možemo svi zajedno da sednemo za sto i uživamo u čarima mog kuvanja.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nedeljni horoskop
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.06.2009, 07:33
  2. Recept za nedeljni rucak
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.12.2007, 05:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •