Oproštaj ili osveta? - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 117
  1. #76

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprastam. Ponekad traje dulje nego sto bih ja to zeljela, sve ovisi od toga tko me je i koliko povredio, ali padne mi kamen sa srca kada shvatim da sam ostavila to iza sebe. Ta negativna energija koja me tjera da pozelim da uzvratim na isti nacin utjece na sve oko mene i onda zapravo shvatis kako ti ta osoba jos uvek cini zlo na taj nacin. Osveta nas samo spusta na isti nivo sa osobom koja nam je ucinila nazao...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #77

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    nisam osvetuljubiva... ali tesko oprastam... u pitanju je zaborav...
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  3. #78

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Uvek oprostaj !
    Pitanje je samo kada cu uspeti da oprostim. Nekome je lako oprostiti, a neke stvari i nije bas lako oprostiti. E onda se samo sklanjam od osobe, da ne padnem u iskusenje... Ono sto sigurno znam jeste da je osveta taaaaaaakooooooooooooo iscrpljujuca. Najlepse je odmah oprostiti , a jos lepse je oprostiti, pa kada "maca stigne na vratanca", opet oprostiti, ali ovaj put sa pobednickim osmehom u dusi. Sta cu-nista ljudsko nije mi strano.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #79

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ne svetim se, ne zato što sam nevidjeni dobrica, nego zato što onaj, kome bih se eventualno osvetila, ne zaslužuje toliko odvojenog vremena... Bolje da to vreme posvetim nečemu zbog čega ću se osećati bolje...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #80

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Poslovica : Cuvaj se, neprijatelj lezi pod tvojim pokrivacem
    Poruku je izmenio Mish, 06.05.2008 u 00:31 Razlog: Caps Lock
    neunistiva zlojebaba!

  6. #81

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprostiti,ali ne i zaboraviti!
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  7. #82

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Uvek je prva misao kod svakog ja mislim sad cu ti se osvetiti, cekaj da vidis sta cu ti napraviti...al ako nekog bas volis i ako ti je stalo do njega ne mozes nista da mu napravis....a uostalom verujem da se sve u zivotu vrati....kad tad.

  8. #83

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Zar se neko ovde vec svetio?

  9. #84

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ignorisanje... i oproštaj i osveta su posledice emocija,znači 0 je nula...

  10. #85

    01 Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Zavisi sta je u pitanju.Svi ste mi mnogo fini i svi za oprostaj !! A sta ako vam je dete u pitanju?? Ne biste oprostili,verovatno.Kao sto ne bih ni ja.Na**** bih mu se majke X 10 .
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  11. #86

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ja oprostim, ali ne zaboravim, i uvek se prema toj osobi ponašam sa zauzećem i ta osoba može da komunicira sa mnom do jedne određene granice koju ja određujem gde je. Ali, ako je u pitanju meni draga osoba i jako bliska...a njooooj, u stanju sam da se osvetim na neki način i pokažem i dam do znanja toj osobi da se kloni meni dragih ljudi...ala sam opasna...ma samo je tako zvučalo...nisam ja opasna, nego znate ono...ne diraj me, ne diram te...Nekad je jako teško preći preko nekih stvari i oprostiti, a da ne vratiš na neki način.

  12. #87

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Prvi nagon mi jeste da se osvetim. Ali, uglavnom uspem da stanem na loptu, oduvam, razmislim, prihvatim da osveta nikada dobro ne donosi ni onom ko se sveti, i tada odustajem od osvete. Uglavnom je efikasnije ignorisati drugu stranu ili se distancirati nego osvetiti se.

    Apsolutno.
    Prvi nagon jeste nagon za osvetom,
    ali veoma brzo shvatim da nije vredno.
    Nije vredno ni vremena, ni truda,
    ni razmišljanja o situaciji i osobi,
    koja me je eventualno uvredila ili povredila.

    Jedno ''delete'', i ćao nema više...

    Zaboravljam.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #88

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    pa sad zavisi od razloga za oprostaj. mislim da neke razloge ne umem da oprostim.......e sad da li je pametno svetiti se ne znam.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #89

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Relativno je... Postoje stvari koje lako prastam, i koje ne oprastam nikad. Ne nosim neke tegove na dusi zbog tih neoprostaja, nego je to u smislu "daleko ti lepa kuca", "bilo ne povratilo se"... Neke osobe jednostavno ne zasluzuju da ih vratim u svoj zivot na nacin kako je bilo pre, iz razloga sto su proneverile nesto sto je za mene bilo od ekstremne vaznosti, a znale su cak da je to tako. Za te i takve nema nazad. Ne mrzim, ne opterecujem se time, samo rasciscavam .
    A kad se pomene osveta, ja nekako odmah zamisljam neki zli pogled , trljanje ruku i gomilu mapa i planova... Kojot Pera...
    Prejak je to termin, ili ga ja mozda pogresno shvatam. U principu ne volim da ostanem duzna, u smislu da neko pomisli da nisam shvatila da me je povredio. Ne moze to da me neko zezne, a ja da se pravim prosta. Kazem sta mislim, ponekad to i naglaseno radim da bih potcrtala svoj prezir, ili iznenadjenje tim postupkom, ili ironisem. Necu ti vracati milo za drago, ali cu uciniti da se osetis neprijatno. U svakom slucaju prokomentarisem, kazem sta mislim, makar zato sto se desavaju i nesporazumi, pa se greske ispostave kao slucajne. U tim situacijama sam sklona i da se izvinim za svoje propuste, i da ih prastam.
    Vrag odneo šnalu...

  15. #90

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprostaj je veci moralni cin od osvete....mada nekad mi dodje da....

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pet najgorih bračnih osveta
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 19:56
  2. Oproštajna utakmica Mihajlovića
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:10
  3. KOŠARKA: Oproštaj Vlada Divca od aktivnog igranja
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.09.2007, 21:35
  4. Oproštaj Siniše Mihajlovića 28. maja u Novom Sadu
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •