Oproštaj ili osveta? - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 117 od ukupno 117
  1. #106

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Osveta više nanosi besa onome ko je želi realizovati, nego onome kome je "namenjena"...

    Tako da- naravno, opraštanje...

  2. #107

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Pre bih rekao da sve zavisi od slučaja do slučaja,jer neke sitnice nećemo tretirati kao i neke krupne stvari...znači nekad oproštaj,nekad osveta,nekad jednostavno ni jedna od te 2 stvari...sve je to relativno-šta,zašto,ko,kako...

  3. #108

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Opraštam...možda mi je nekad tako i lakše,jer sa osvetom ne mogu da živim.
    A da li zaboravljam?
    -Teško.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  4. #109

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Osveta.

    I to ne samo za mene nego i za sve one meni drage koji (iz nekog razloga) neće da se svete !

    Inače ... jedna od mojih prethodnih inkarnacija je Zoro osvetnik ... to objašnjava sve ...

    daklem ... ... ZoricaOsvetnica je ponovo među nama

    ... mslm ... među vama ...



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #110

    14 Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Uvek oproštaj, nikad osveta, to nas još više uništava.




    Čemu osveta?

    Neko... ko me je povredio / uvredio je ''takav''... te činjenice sam morala da budem svesna od samog starta.
    Samim tim i ''udarac'' manje boli, samim tim i bilo kakva želja za osvetom.

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Zaborav, ne zavisi od nase volje, mozemo se truditi da zaboravimo, ali neke stvari se ne mogu zaboraviti, čak i kad to želimo.
    Gomilanjem negativne energije u želji za osvetom, mogu da naškodim isključivo sebi...
    Nikom drugom...
    Ne želim - nemam vremena...

    Imam dobro pamćenje, ali još jaču želju da zaboravim.

    Idem dalje, ne trujući sebe... još manje okolinu...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #111

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ne svetim se...nije u mom kodeksu da se spuštam toliko nisko da bih parirao sitnoj duši. U sebi duboko verujem da sve što radimo...radimo sami sebi jer će kad tad doći do naplate. U životu sam istrpeo prilično nepravde (a tip sam čoveka koga nepravda izbacuje iz kože) ali koju sam "blokirao u sebi" i samo smeškom dao na znanje da znam šta rade...ali da znam da su to sebi uradili. Mnogi koji su se okoristili tom nepravdom...su kasnije bez mog uticaja (znači bez osvete) upadali u mnogo goru situaciju.
    Opraštanje ? Ne u smislu da ih "razrešim" greha koji su počinili! Nisam ja bog...i ne sudim ja. Oproštaj neka traže od njega...jer će im on i tražiti da polože račune. Moje je da život nastavim bez osvrtanja na one kojima je životna radost drugima činiti pakosti. Shvatite...da takvi imaju odgovor na vaše reakcije ( u smislu pravedne pobune, legalizma, zakona...itd) . Nemaju odgovor na ignorisanje jer sve to što čine..čine da bi isplivali na površinu, sebe uverili da su neko i da su važni, da se bez njih ne može svet vrteti. Ja..im sigurno neću poslužiti kao stepenik za to. Zbog toga...sam znao i da mnogo više nadrljam od takvih. Oni ne zaboravljaju ko im je pokazao šta su. A ja taj gambit, ne igram!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #112

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Lično nemam vremena za osvetu, a i pisao sam već o svojim stavovima o osveti i oprostu...

    Ovaj put bih pomenuo nešto o osveti maskiranoj u pravdu i deo je više kolektiviteta nego ličnog odnosa prema osveti...

    Naime, živeo sam godinama u Crnoj Gori. Mada je već i tada krvna osveta bila gotovo svedena na neki minimum, ponekad je iskakala iz zaborava i postajala realna kategorija. Sećam se jednog ubistva u Baru i osvete koja je trebala da nastupi posle toga. Igrom slučaja sam poznavao neke od članova obe porodice. Pouzdano znam da niko lično nije bio za krvnu osvetu, ali je pritisak neformalne javnosti umeo da bude zaista ubitačan. Ne znam kako se sve to završilo, jer sam se ubrzo posle ubistva tog (inače siledžije) mladića vratio u Vojvodinu.

    Drugi je slučaj osvete, kazne, ili sprovođenje svojevrsne pravde oličine u odmazdi u slučaju kada je prekršen neki neformalni kodeks isto tako neformalne grupe. Tada je nasilje sredstvo, ali ne i cilj i doživljava se kao posao ili deo biznisa. To je karakteristično za mafiju, ali i ne samo za nju...

    Nasilje u nama je suštinski problem. Iz njega je i proizišla osveta...
    Poruku je izmenio memento, 07.06.2009 u 18:59
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #113

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprostim...zaboravim i primer ali ne i osecaj...
    Back in red!

  9. #114

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ako uzmemo praštanje i osvetu kao crno i belo, ja biram sivo, naravno.

    Kao i svi mi, hteli to da priznamo ili ne.

  10. #115

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    ...kad tad...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #116

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Laik smatra da je praštanje slabost, činjenje usluge drugom, i zato ego srlja u osvetu...

    Za mene je praštanje velika mudrost..

  12. #117

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    ...ja sam glup...oprosti...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. Pet najgorih bračnih osveta
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 19:56
  2. Oproštajna utakmica Mihajlovića
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:10
  3. KOŠARKA: Oproštaj Vlada Divca od aktivnog igranja
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.09.2007, 21:35
  4. Oproštaj Siniše Mihajlovića 28. maja u Novom Sadu
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •