Oproštaj ili osveta? - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 117
  1. #46

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Osvetom se radja mrznja, a onaj koji se sveti pada veoma nisko. Jer svako ko se sveti gubi osecaj - gde se osveta zavrsava, a gde pocinje zlocin!
    Dakle, sto vise prastas - vise vredis!
    Bravo, isto mislim i ja.
    Poznajem mnogo osvetoljubivih ljudi, njihov jedini cilj se svodi na osvetu. Najcesce su optereceni i "teorijom zavere" (svi im rade nesto o glavi).
    Neznam, ja tako ne bih mogao ziveti. Koje je to opterecenje .
    Sto se mene tice, ne dozvoljavam ljudima da me povrede. Ako nekome i uspe, uspece mu samo jednom jer nece biti sledeceg puta.
    U slucaju sukoba, suprostavljam se tog momenta, vracam istom merom (nekad i mozda preteram, al to za svaki slucaj), a posle se totalno ohladim i smatram to zavrsenim.
    Za osvetu je potrebno imati "akumulator negativne energije", a ja ga nemam.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  2. #47

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Prvo,da bih me nekom oprostio,on mora da me povredi. To mogu samo ljudi koje volim. Sto ih vise volim,vise mogu da me povrede. Ako to urade,vise nikada nista nece biti isto,jer ne zaboravljam nista,a oprastam jako tesko. Ali im se nikad ne svetim.

    Kod onih drugih,koji mi ne znace mnogo ili nista,a poseduju miks bezobrazluka i gluposti,e tu je druga prica. Za njih vazi izreka: "Osveta je jelo koje se jede hladno". Znaci,bez zurbe,vremenom sve stvari dodju na svoje mesto. Da,osveta moze da bude jako slatka...

  3. #48

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Bolje je oprostiti nego osvetiti.Kad se osvetujes to radis sa takvom zestinom da i tvoja dusa je voznimirenija nemas mira mislim da popametniji popusta i oprasta nego da mrzi i da truje svoje duse sa takav otrov.

  4. #49

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Prastam svakom i sve!!!
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  5. #50

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    ni-ni.
    osveta je gubljenje vremena... jer nekako se sve uvek vrati samo od sebe..
    oproshtaj... nije ga svako i uvek vredan.
    nazalost, ja sam osoba koja u principu previshe prashta dok se ne opechem onako najgadnije... e onda je linija povuchena, a preko linije nema prelaska.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  6. #51

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Uvek prastam i ne volim da se svetim
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  7. #52

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    ...uvek oprostaj,nekad treba malo vise vremena,ali ako ne oprostim moje srce je puno tereta,a sto se osvete tice"neko to od gore vidi sve,povlaci te konce igra se,postavi na svoje mesto,svako dobro ,zlo jos pre,sve vide oci sudbine"...

  8. #53

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    ako se ima para za osvetu,moze ,naraFski....




    ........
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #54

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ne prastam nikom nista ili bolje reci ne ostajem duzan...ne svetim se,jer ne dovodim sebe u situaciju da ikome treba da se osvetim...

    Ako bi mi se slicno desilo ne znam sta bih,zavisi da li mogu da zaboravim ili ne..ako mogu onda i nije za osvetu...

  10. #55

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Teško i jedno i drugo...
    Opraštam...uvijek...ne svetim se nikad ili možda nekad malo budem ironična pa tako vratim...

    Oproštaj,praštanje je uvijek lijepo,srce se rastereti....

  11. #56

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    опраштам... прећутно. заборавим и прође ме све то. ипак остаје негде у мозгу информација, запис. као ови постови на форуму...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #57

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    опраштам... прећутно. заборавим и прође ме све то. ипак остаје негде у мозгу информација, запис. као ови постови на форуму...
    Nemrzi me da kuckam,vec mi se svideo kratak nacin opisa i objasnjenja.
    nekad ni neizgovorim tu rec -oprastam-,jer mi je ionako tesko sto to radim na silu,protiv svoje svesti i savesti.
    Oprostim,kao,samo da ne gubim vreme,da me sto pre prodje gorcina u ustima i mucnina u stomaku.
    Dosta...ma milion puta mi srce nije dalo da drugacije razmisljam.
    Uvek sam verovao svom srcu,ali nisam ukapirao znakove ili nacin za prevazilazenje.
    Osvete nema,narocito ne direktne,jer nisam ni,tako vaspitan,a nit mi je to u dusi.
    Moze da izgleda kao osveta,ali je vise kao direktna odbrana ili uzvracanje udarca.
    Ako je moja kontra jaca,onda je to za nauk ili neki vid kaznjavanja.
    Ovo je samo lagano opisivanje onog,sto se setim kao svestan sta radim,ali je situacija ta sto diriguje.
    Trudim se da i osveta,a i oprastanje neostavljaju neke teze posledice,jer mi je gore ziveti sa grizom savesti nego ista!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  13. #58

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Bolje da mene grize savest nego nekog drugog zbog mene ili kao naravoucenije: bolje se kajati za nesto sto si uradila nego za ono sto nisi...

  14. #59

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ja se uvek drzim one: "Chuvaj sebe od drugih, a tebe ce bog da chuva". Prashtaj, da bi ti bilo oproshteno... Nisam od onih koji se svete, to je gest slabosti u datom trenutku. Oprosticu, ali necu zaboraviti.
    Poruku je izmenio Mish, 23.12.2007 u 22:10 Razlog: Caps Lock

  15. #60

    12 Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprostajem dobijamo mir, a osvetom se nasa mrznja jos siri, a samo mrznja i povredjeno stanje duse vode do zelje za osvetom...

    Ko te gadja kamenom, ti njega gadjaj hlebom, xexe
    Poruku je izmenio goldie, 15.01.2008 u 22:00 Razlog: velika slova

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pet najgorih bračnih osveta
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 19:56
  2. Oproštajna utakmica Mihajlovića
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:10
  3. KOŠARKA: Oproštaj Vlada Divca od aktivnog igranja
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.09.2007, 21:35
  4. Oproštaj Siniše Mihajlovića 28. maja u Novom Sadu
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •