Oproštaj ili osveta? - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 117
  1. #16

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ponekad te osobe povrede bez ikakvog povoda i razloga, samo da ti napakoste, sta u tim trenucima raditi? Tad osveta ume da bude slatka. Jednom sam se osvetila i istina, nikom nista dobro taj moj potez nije doneo, ali ne kajem se. Neke osobe to zasluzuju.......
    Evo, promenila sam potpis

  2. #17

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Prvi nagon mi jeste da se osvetim. Ali, uglavnom uspem da stanem na loptu, oduvam, razmislim, prihvatim da osveta nikada dobro ne donosi ni onom ko se sveti, i tada odustajem od osvete. Uglavnom je efikasnije ignorisati drugu stranu ili se distancirati nego osvetiti se.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Verujem u oprostaj, nije lak, lakse je skratiti to i gotovo ali takav sam, volim da se pomucim, treba osetiti bol, treba ga proziveti celim bicem, treba ga zgrabiti i iscediti. Verujem ljudima koje volim, drugacije ne znam...

    Osveta, osveta je za one koji mi bas i nisu neophodni a izdali su me, a sto znam da se svetim, pa to je posebna lepota, par godina aktivne politike cudo napravi. Osveta se hladna sluzi, to je takva istina, najlepsa je tada, kad ni ne zna sta se dogodilo, kad shvati posle par dana, meseci, godina, kad se samo zavrti u glavi, ma ne mora ni da shvati...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  4. #19

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprostiti mozda ali zaboraviti nikada,drzim se one stare "svakoga stigne svoje delo"

  5. #20

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Na kraju negde uvek oprostimo, valjda.

  6. #21

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Oprost, kao proturecnost osveti, se cesto smatra krajnjim ciljem ka resavanju konflikta. Medjutim, ta kategorija je i kompleksna i kontraverzna. Neki drze da zrtve moraju same izabrati izmedju pravde I zaborava, objasnjavajuci da je oprost zrtvovanje pravde ili nedostatak zelje da se pocionioci kazne. Treba dodati da postoje zlocini koje je nemoguce staviti pod tepih. U takvim okolnostima drustvo a i pojedinci moraju naci nacin za opstankom jednih pored drugih uz pomirenje bez oprosta.
    Al' marim ja,
    to su samo kapi vremena
    prosute k'o aka semena
    po irokoj njivi Gospodnjoj.

  7. #22
    oprostiti, manje ima gorcine i bola nego u osveti.

    Zlo izazvano zlom, izaziva jos vece zlo. Treba se boriti da se u coveku ne probudi zivotinja, tek onda nema mere.
    Poruku je izmenio Kalina, 27.04.2008 u 16:26 Razlog: uzastopni postovi

  8. #23

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Ljudski je gresiti, Bozanski je prastati...

  9. #24

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Situacija i trebutak nalazu reakciju...volim da se svetim za male stvarcice...to mi dodje kao trening... mada je tad vec stvar oprostena....

    tu mi vazi ona, koju Billica zna dobro "Revenge is a dish best served cold. -Old Klingon Proverb!

    Krupne stvari se trudim da prebolim i oprostim....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  10. #25

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Po prirodi sam osvetoljubiva osoba ali umem i da prastam...

    Oprostiti nekome je jako tesko jer ako oprostis to znaci da nikada vise to ne spomenes,da zaboravis i ne vracas se na to...

    Osveta nikom ne donosi nista dobro ali eto meni donese olaksanje,mada neko stvarno treba da mi naudi da se svetim a tada bas nema granica,vracam milo za drago,uvek...

    Prastam sitnice a za krupno se svetim bez imalo milosti,i uvek serviram osvetu kad je hladna,nekako najbolje prija
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #26

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Moram priznati,i jedno i drugo.Oprostaj kada neko zaista zasluzi a osveta kada uspe da me povredi onoliko koliko ni sama sebe ne bih mogla...
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #27

    Odgovor: Osveta, opravdana ili ne?

    Kao sto je poznato. Osveta je najsladja kad se servira hladna

  13. #28

    Odgovor: Osveta, opravdana ili ne?

    mislim da volis De Nira pa zato tako mislis.takodje mislim da ima situacija kada osveta moze biti opravdana,kazem sve zavisi od razloga.
    Ali u slucajevima silovanja,pedofilije i slicnih stvari nema opravdanja.
    Nisam gledao taj film ali cu ga pogledati.

    Ako neko zeli da se osveti nekom neka zove mene,ja to radim elegantno i sa stilom a nisam ni skup.06X-XXX-X-XXX,zvati popodne

  14. #29

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    Sto vise prastas - vise vredis!
    neunistiva zlojebaba!

  15. #30

    Odgovor: Oproštaj ili osveta?

    nekad sam smatrala da osvetom mogu vratiti bol koji su mi naneli.... zaista glupo sa moje strane. ako se svetimo nekom time samo josh vishe pokazujemo koliko nas je to shto su nam uchinili povredilo... samo sebe josh vishe opterecujemo time i sve nam je teze jednostavno preci preko toga i nastaviti dalje... a to je zapravo ono shto treb uraditi, jedina stvar koja je isprvna, jer sve se vrati, kad-tad... jer neko to od gore vidi sve.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pet najgorih bračnih osveta
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 19:56
  2. Oproštajna utakmica Mihajlovića
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:10
  3. KOŠARKA: Oproštaj Vlada Divca od aktivnog igranja
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.09.2007, 21:35
  4. Oproštaj Siniše Mihajlovića 28. maja u Novom Sadu
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.05.2007, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •