Kako ste otišli?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Kako ste otišli?

    Kako ste se odlučili na odlazak, kako su tekle pripreme, koliko je trebalo da odluka sazri ili ste odmah znali da je to to, ili su drugi odlučili u vaše ime i vi niste hteli sebi da postavljate nikakva pitanja?
    Daklem, pun mini bus sa sve nameštaj i kućni ljubimci i čitav komšiluk se sakupio da sa cigani isprati svoje drage sugrađane u beli svet, ili sami sa rancem na ledjima i roditeljima koji stoje skamenjeni na aeorodromu i kojima se trudite da ne vidite suze dok se veselo osmehujete a unutra se srce kida na milion komada, ili ste pobegli iz zagrljaja najdraže osobe na svetu, ili... Emocije, slike koje pamtite, možda neka pesma koja je tresla u busu za aerodrom Budimpešta ako se kretalo u tom pravcu, sve što ima veze sa tim danom.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #2

    Odgovor: Kako ste otišli?

    Da sam ja toliko razmisljala o tome,ne bi sad bila ovde,jednostavno se pruzila prilika i uhvatila sam ga,u tom trenutku nisam uopste mislila sta me ceka ili sta ostavljam,trebalo je da se dogodi i eto,samo napred
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Kako ste otišli?

    moji su ve bili ovde davno pre mene ... a oni su dobili ponudu za posao i iskoristili şansu...
    ja sam samo seo u avion i doşo jednog dana pre 4 god...
    inae da nisu bili ovde nkad ne bih izaşao napolje ....
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Kako ste otišli?

    U Nemacku nisam otisao, vec bukvalno pobegao, razocaran i tuzan moralnim i
    ekonomskim posrtanjem nase zemlje. Tada sam mislio da je to najbolji potez u
    mom zivotu. Sada i pored svega nisam siguran da li je to tako, mada kada bi sam sebi davao neku ocenu, rekao bih da sam sa odlaskom iz Srbije, vise izgu-
    bio no sta dobio. Znas brate to ti je ono, imas sve nemas nista. Kada je dusa
    prazna, to nemozes nadoknaditi parama i materijalnim blagostanjem.

  5. #5

    Odgovor: Kako ste otišli?

    Oduvijek mi je bilo jasno da cu kad tad otici van, ali da cu se stalno seljakat amo-tamo nisam ocekivala mada mi pase. Ne drzi me mjesto. Otisla sam prvo u Svicarsku prihvativsi poslovnu ponudu. Jos uvijek mislim da mi je to bila najpametnija odluka u zivotu.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #6

    Odgovor: Kako ste otišli?

    Ovde sam više mislila konkretno, kako su tekle pripreme, kako nam se ukazala šansa da se premestimo na neko drugo mesto. Sam taj dan i neki dan ili mesec pre njega, i možda momenat kada smo prvi put spustili stopala na tle tamo neke države koja će postati naša domovina na određeno ili neodređeno vreme. Koliko smo, uopšte bili svesni šta se to nama dešava, kako smo preuzeli odgovornost ili ne... Prvi odlazak je najznačajniji i najsnažniji, svaki sledeći dolazi nekako jednostavnije.

    Ja pamtim mamu i tatu na aerodromu, da ne patetišem previše, jedna od najoštrijih i najbolniji situacija u mom životu, dve drage figure koje su se smanjile i stopile sa sivom aerodromskom pozadinom, niko da ih zagrli sa one strane kada sam ja sa 20 kila na leđima već odlazila sa velikim veštačkim osmehom u tranzit i mahala kao da idem na letovanje i vraćam se za 10-ak dana. Svi smo znali da to neće biti tako. Pamtim podršku prijatelja, koje sam zamolila da ne dolaze na aerdorom, ne volim rastanke ni samu ideju o njima... Gvoroili smo jedni drugima da je to najbolja moguća stvar koja može da se desi u tom momentu, da je vreme da se napravi distanaca i vidi može li se sam sa sobom, da će 10 meseci brzo proći (to je bio prvobitan plan u koji niko od nas nije verovao, ali se vredelo držati za neku slamku zarad zdravlja svih nas).

    Pamtim velelepni Schiphol (Aerodrom u Amsterdamu) i mene kako kupujem kartu za voz i ne znam gde i kako da je poništim i idem okolo i pitam ljude šta treba da radim sa tom kartom. Hiljadu tona na leđima i u koferčini na točkiće. Čitav život na točkićima. Moj budući šef me čeka na stanici u Utrechtu i kaže da sam se super snašla sa vozovima, ja nemam pojma gde sam i šta mi se dešava. Znam da me je čovek poljubio tri puta u obraz i ja se oduševila kako se on inforisao o našim običajima, ispostavilo se da je ovde situacija ista, ljudi se ljube tri puta u obraz... Pamtim moju prvu sobu i moju prvu šetnju osunčanim gradom muzejom, odmah sam se izgubila, zvala mamu i tatu, pričala sa njima kao da je sve najbolje na svetu i kada sam progovorila sa bratom zaridala sam na sav glas i rekla da sam se izgubila i da ne mogu da nađem put kući i da ću, po svemu sudeći, spavati na ulici tu noć, i pamtim kako me je smirivao i govorio da je sve rešivo i da odem u turist biro i pitam ljude kako i šta da radim....

    Pamtim još jedan odlazak čiji sam svedok bila, taj mi je mnogo jači u sećanju od mog rođenog jer sam tada ja pratila i ja svedočila opraštanju onih koji se vole najviše na svetu. Jedan gradić u Crnoj Gori, najdraži ljudi u njemu se grle i ljube sa svojim anđelom koji odlazi prvo put Beograda a onda dalje za Ameriku, pamtim koliko sam ponosna i tužna u isto vreme bila, pamtim njenu snagu i odvažnost i nigde suzice, volim je najviše zbog sve njene veličine.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #7

    Odgovor: Kako ste otišli?

    Impulsivno... Tako bih mogao da definisem svaki moj odlazak.
    Takav je bio i taj prvi.
    Nisam sebi postavljao pitanje sta cu, gde cu, kako cu sa jezikom...
    Samo sam "znao" da ce mi ovaj grad/zemlja biti kao odskocna daska za buduce odlaske...
    I nisam se se prevario.
    Niko mi nije svirao. Samo sam video par suza...
    I tako...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #8

    Odgovor: Kako ste otišli?

    kako ?


    sa gorcinom zbog izgubljene zemlje, inflacije, bezposlice, propadanja morala, stupidne politike koja nam je svima danonocno visila nad glavom. vratim se povremeno, al'nije to , to.







    i tako , ostao sam da dalje rdjam u
    truloj dasci kapitalizma.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #9

    Odgovor: Kako ste otišli?

    Navukli me mangupi he*o im ja pas mater!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako se ljubite
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.02.2012, 08:15
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •