NS: Imena ulica po braniocima svog naroda - Strana 3
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 133
  1. #31

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Такво нешто никад није постојало. Постојала је само "АРБиХ".
    To sto ti imas problema sa shvatanjem nekih stvari i cinjenica je tvoj problem...

    ARBiH je postojala i danas postoji kao ABiH ali to nije tema ovde...

    Sto se tice propagande,suvise se ona usjekla u misli vecine naroda i trebat ce proci jos dosta vremena da se istini pogleda u oci i shvate neke stvari ali ako se nastavi posmatrati tako subjektivno kao sto ti cinis,pa zao mi je ali ti nikada neces progledati kao ni ostali koji se ponasaju kao ti...

    Dati ime ulici po nekom srpskom heroju koji je brano srpski narod na Kosovu ili po onom decku iz Trebinja(pokoj mu dusi) je sasvim razumiljvo ali po nekom tamo ko je ucestvovao u vise nego sumnjivim akcijama i redovima dobrovoljackih snaga koje se zna sta su radile po istocnoj Hrvatskoj i Bosni je meni van svake pameti...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Треба имати петљу па тако увредити припаднике једног народа који су се бранили.
    Треба имати петљу па упоредити официре који су учествовали у рату у ком су бранили своју државу и свој народ са Хитлеровим официрима.
    Нажалост, све мање.
    Данас у Србији треба имати петљу па не сматрати муслиманску или хрватску пропаганду објективном истином.
    da ali ochigledno ne treba imati petlju da se saslusha sagovornik..to vidim vrlo dobro ide...Ja nikako ne smatram da je moje mishljenje mishljenje vechine, tako da o nekoj petlji verovatno mogu i da govorim..

    Josh jednom NIJE POENTA U POREDJENJU OFICIRA .. poenta je da je to losh potez...Kao shto bi bio losh potez Zagrepchana da imenuju ulicu nekim svojim bojovnikom, a shto su naravno i uradili jer su tek njihovi fanatici stoka kakve nema.. ..fali im josh samo da je ceo svet protiv toga pa da to bude vrhiunski debilizam..medjutim, u poziciji su da to rade, u poziciji su da rade bilo shta jer su se prvo pobrinuli da dobiju mochne savezike iza ledja, a protiv nas, u chemu smo im mi svesrdno pomogli autizmom jednog prethodnog rezzima koji je umesto strateshkog i dugorochnog planiranja i diplomatije ishao djonom svuda, mlatechi o nekoj svojoj pravdi i istoriji, pokushavajuchi da spusti mochne zemlje umesto da ih pridobije.. drzzechi se toga da smo mi po defaultu u pravu i da nikako nemozzemo biti agresori kao Nemci jer eto nismo Nemci i tachka..

    Ako kazzem da neshto nije korisno za Srbiju, onda bi mogao da zakljuchish i da verovatno podrzzavam ono shto mislim da jeste korisno i da mi je shodno tome cilj korist i boljitak ove zemlje i ne prihvatam nikakve optuzzbe za naklonost nekakvoj muslimanskoj ili hrvatskoj ili shta ti ga znam propagandi kojoj chak nisam ni u dometu. To je ista fora koj je i Sloba koristio - drzzava to sam ja -..ne slazzesh se samnom znachi slazzesh se sa drugima.. neprijateljima.. ovima ..onima...

    Bojim se da toj netje da gledate

    Ne volim ja Srbiju nishta nego ti. Druge zemlje nemam.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.04.2007 u 00:02
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    To sto ti imas problema sa shvatanjem nekih stvari i cinjenica je tvoj problem...

    ARBiH je postojala i danas postoji kao ABiH ali to nije tema ovde...
    АРБиХ није постојала, постојала је муслиманска војска односно партијска војска СДА која се тако називала. То није била никаква војска БиХ. Ако је то теби проблем да схватиш, то је твој проблем.
    Такође, данас постоје ОС БИХ, Оружане снаге БиХ. Само што то није "АРБиХ која је постојала и данас постоји" већ су то оружане снаге састављене од наследница ратне муслиманске, српске и хрватске војске ("АРБиХ", ВРС и ХВО).

    Sto se tice propagande,suvise se ona usjekla u misli vecine naroda i trebat ce proci jos dosta vremena da se istini pogleda u oci i shvate neke stvari ali ako se nastavi posmatrati tako subjektivno kao sto ti cinis,pa zao mi je ali ti nikada neces progledati kao ni ostali koji se ponasaju kao ti...
    Аргументи "ако ти не мислиш као ја то значи да никад нећеш прогледати" су испод сваког нивоа.
    Ја могу да прокоментаришем било коју твоју тврдњу, али тврдње "Босанци који нису Срби мисле да су се Срби понашали као Хитлерова Немачка и то је истина" су паушалне и злонамерне.
    Као што рекох, твоје виђење дешавања у бившој СФРЈ се поклапа са виђењем најекстремнијих муслиманских и хрватских политичара. Ако те то не брине, онда се бојим да ће бити јако тешко разговарати с тобом.

    Dati ime ulici po nekom srpskom heroju koji je brano srpski narod na Kosovu ili po onom decku iz Trebinja(pokoj mu dusi) je sasvim razumiljvo ali po nekom tamo ko je ucestvovao u vise nego sumnjivim akcijama i redovima dobrovoljackih snaga koje se zna sta su radile po istocnoj Hrvatskoj i Bosni je meni van svake pameti...
    Да ли српски народ у Босни, Крајини или Хрватској заслужује одбрану мање него српски народ на Косову?
    Ван памети је оптуживати људе без икаквих доказа, као што то ти чиниш.

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    da ali ochigledno ne treba imati petlju da se saslusha sagovornik..to vidim vrlo dobro ide...Ja nikako ne smatram da je moje mishljenje mishljenje vechine, tako da o nekoj petlji verovatno mogu i da govorim..
    Josh jednom NIJE POENTA U POREDJENJU OFICIRA ..
    Било у чему да је поента, поређењем српских официра са нацистима вређаш све оне који су бранили свој народ. Без обзира шта тиме желиш да постигнеш, требало би да пазиш на то вређаш ли некога тиме што говориш, макар и нехотице. Надам се најискреније да је нехотице.

    poenta je da je to losh potez...Kao shto bi bio losh potez Zagrepchana da imenuju ulicu nekim svojim bojovnikom, a shto su naravno i uradili jer su tek njihovi fanatici stoka kakve nema.. ..fali im josh samo da je ceo svet protiv toga pa da to bude vrhiunski debilizam..medjutim, u poziciji su da to rade, u poziciji su da rade bilo shta jer su se prvo pobrinuli da dobiju mochne savezike iza ledja, a protiv nas,
    Видиш, и тај хрватски бојовник се борио за своју земљу и свој народ. Чињеница је да је Туђман разбијао Југославију, да је кршио права Срба, да је кршио устав и законе, да је нападао војску своје државе, али просечан хрватски војник се такође није бавио високом политиком већ је ратовао за свој народ. Стога немам проблем ни са једним именом улице у Хрватској која је именована по неком војнику све док он није ратни злочинац.

    u chemu smo im mi svesrdno pomogli autizmom jednog prethodnog rezzima koji je umesto strateshkog i dugorochnog planiranja i diplomatije ishao djonom svuda, mlatechi o nekoj svojoj pravdi i istoriji, pokushavajuchi da spusti mochne zemlje umesto da ih pridobije.. drzzechi se toga da smo mi po defaultu u pravu i da nikako nemozzemo biti agresori kao Nemci jer eto nismo Nemci i tachka..
    Све си у праву у овом пасусу.
    Осим наравно опет с овим поређењем с Немцима и агресорима, стварно не знам шта ти то треба. Јесте мало глупо било мислити да можеш бити проглашен агресором ако си ЈНА у СФРЈ.

    Ako kazzem da neshto nije korisno za Srbiju, onda bi mogao da zakljuchish i da verovatno podrzzavam ono shto mislim da jeste korisno i da mi je shodno tome cilj korist i boljitak ove zemlje i ne prihvatam nikakve optuzzbe za naklonost nekakvoj muslimanskoj ili hrvatskoj ili shta ti ga znam propagandi kojoj chak nisam ni u dometu. To je ista fora koj je i Sloba koristio - drzzava to sam ja -..ne slazzesh se samnom znachi slazzesh se sa drugima.. neprijateljima.. ovima ..onima...
    Рекао сам већ шта мислим о томе да ли је то корисно или штетно.
    Хтео то или не хтео, својим поређењима са нацистима идеш на руку непријатељској пропаганди.

    Bojim se da toj netje da gledate

    Ne volim ja Srbiju nishta manje od tebe. Druge zemlje nemam.
    Онда схвати да је поређење Србије са Хитлеровом Немачком штетно, поред тога што је бесмислено и неистина.
    Poruku je izmenio yossarian, 29.04.2007 u 00:01
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    U sastavu ARBiH bilo je razlicitih jedinica razlicitih nacionalnosti a ne samo Muslimana...

    Moji stavovi nisu nimalo ekstremni za razliku od tvojih no ti si radikal pa je to razumljvo...

    Босанци који нису Срби мисле да су се Срби понашали као Хитлерова Немачка и то је истина" су паушалне и злонамерне.
    Prvo ja to nisam tako rekla jer ovakovo parafraziranje mojih reci dovodi do toga da ces jos i reci kako ja mislim da su Srbi genocidan narod sto bi blo daleko od istine,tj bila bi cista laz...

    Sto se tice odbrane srpskog naroda barem i Bosni to je vrlo diskutabilno pitanje jer VRS je pre dejtona zauzimala vise od 50 % teritorije BiH i nisu se nimalo branili vec su osvajali itd...

    Аргументи "ако ти не мислиш као ја то значи да никад нећеш прогледати" су испод сваког нивоа.
    Argumenti kao sto su tvoji pod uticajem propagande Milosevica i radikala bez imalo volje i zelje da pruzis priliku drugima i da sagledas objektivno celu pricu vezano za rat i jos trpanje meni svojih stavova i ponasanja je ispod svakog nivoa...

    Mozes ti da mislis sta hoces,ja ti to ne osporavam ali kazem ponovo,hodajuci slepo kroz zivot posebice na ovim prostorima nikome nista dobra nije donjijelo vec samo ratove i nova stradanja...

    Evo recimo Srebrenica...
    Srbi su isplanirali genocid i izvrsili ga...Ok krivi su za to...Muslimanski vrh je znao za planove i nisu nista ucinili da ga sprece a mogli su,i tu lezi odgovornost na njima kad ej upitanju genocid...
    U Bosni su Muslimani svesni toga jos od '95 kad je Srebrenica pala da bez obzira sto su Srbi izvrsili zlocin nisu jedini krivci ali ne razmisljaju o tome svi,ne razmisljaju oni kao ti koji misle da je samo njihova istina jednia prava pa jos ako su zaslepljeni sovinistickom ideologijom i bez zelje za ikakvim objektivnim saznanjima,bez zelje da ustvrde stvarno cinjenicno stanje,onda opet dobijemo rat i nova stradanja za par godina,a o mrznji kja nikako da prestane da ne govorim...

    Да ли српски народ у Босни, Крајини или Хрватској заслужује одбрану мање него српски народ на Косову?
    Ван памети је оптуживати људе без икаквих доказа, као што то ти чиниш.
    Bez dokaza?Arkanovci,Skorpioni,Seseljovci?To nisu dokazi
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Онда схвати да је поређење Србије са Хитлеровом Немачком штетно, поред тога што је бесмислено и неистина.
    Vrtimo se u krug, ok zaboravi naciste, izvuci poentu takkvu kakvu ti naglashavam pa upotrebi neko drugo poredjenje, volja ti...
    Nije prob da li ti imash problem sa ulicama u Hrvatskoj, pitanje je da li Hrvatska ima problema zbog toga...Ako ima pa i dalje to rade, onda mora bit da su glupi. Mene tachno zabole shta che ko u hrvatskoj da misli o ulicama u Novom Sadu, ali me jest briga shta che da misli svet..
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Mislim da nije ni vrijeme ni mjesto da se imena ulica, trgova ili cega sve ne biraju po likovima iz poslednjih ratova. Ma koliko ja smatrao Marka, Peru, Luku i koga sve ne junakom nikada necu dati svoj glas da moja ulica nosi njegovo ime. Ne zbog toga sto se stidim svega sto se desavalo, naprotiv, svima mogu u oci pogledati i sa ponosom reci da sam Srbiin iz Bosne. Sto i cinim. Ali zarad svoje buducnosti i buducnosti svoje djece sam spreman da pruzim ruku pomirenja. Ako to pomirenje koce stvari, ko sto su upravo davanja imena ulicama po herojima minulih ratova, jer se neko osjeca nelagodno, to sigurno necu podrzati.
    E onda slijedi ono cuveno kako mogu oni a ne mozemo mi!!! Sigurno jedna od vecih debata koja je izazvala razmirice u BiH je bila imenovanje sarajevskog aerodroma po ratnom vodji bosanskih muslimana, Aliji Izetbegovicu To je samo pokazalo spremnost onih koji su tu suludu ideju podrzavali na pomirenje. Za mene nije niti ce prestavljati ikakvu pretnju. Manjak aerodroma u regionu pa da bas moram da sletim na onaj koji nosi ime jednog od glavnih krivaca za sve sto se desavalo. Stavise, to je bio samo dokaz tome koliko je ko ustvari i zelio multietnicku Bosnu od samog raspada SFRJ i kakvu Bosnu vide u buducnosti.

    E zato sam sto puta ponovi da nam je svima bolje da nas nisu ostavili u istom sranju na misliot i nemilost bolesnih likova koji svoje licne prohtjeve ispunjavaju preko ledja naroda. A narod ko narod, uvjek ce nam biti veca prijetnja tamo neki Jozo, Savo ili Halid a ne domaci lopovi koji su se zesce zavalili u funkcijske fotelje i unistavju i ono malo jada sto imamo. Zato brate dragi svak' na svoju stranu pa svako svom lopovu nek sudi, ovako samo se vrtimo u krug. Nazalost!!!
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    U sastavu ARBiH bilo je razlicitih jedinica razlicitih nacionalnosti a ne samo Muslimana...
    Наведи ми једну јединицу "АРБиХ" која је била "јединица неке друге националности" а не муслимана.
    У ХВОу је рецимо било и Срба и муслимана, неке Србе знам лично.
    ВРС је имала муслиманску чету, "Меша Селимовић", командант Исмет Ђухерић, околина Дервенте. Појединачне припаднике да не спомињем.
    Све то не мења чињенице - да су у БиХ постојале три војске, свака је била под контролом једне националне странке и састављена од припадника једног народа, уз изузетке који не мијењају ништа у укупној слици. Имали смо српску, хрватску и муслиманску војску. Све су то биле босанске војске али ниједна није била војска БиХ, већ само једног од босанских народа.

    Moji stavovi nisu nimalo ekstremni za razliku od tvojih no ti si radikal pa je to razumljvo...
    Ако ти кажеш да твоји ставови нису екстремни а моји јесу, без илустрације и објашњења, онда то мора да је тачно.
    Такође, ако ти кажеш да сам ја радикал, то мора да је тачно.

    Prvo ja to nisam tako rekla jer ovakovo parafraziranje mojih reci dovodi do toga da ces jos i reci kako ja mislim da su Srbi genocidan narod sto bi blo daleko od istine,tj bila bi cista laz...
    Слободно ме исправи и реци шта си уствари мислила.

    Sto se tice odbrane srpskog naroda barem i Bosni to je vrlo diskutabilno pitanje jer VRS je pre dejtona zauzimala vise od 50 % teritorije BiH i nisu se nimalo branili vec su osvajali itd...
    Као што већ објасних, и у одбрамбеном рату се морају предузимати офанзивне акције. Примјер: Совјетско освајање Берлина.

    Argumenti kao sto su tvoji pod uticajem propagande Milosevica i radikala bez imalo volje i zelje da pruzis priliku drugima i da sagledas objektivno celu pricu vezano za rat i jos trpanje meni svojih stavova i ponasanja je ispod svakog nivoa...
    Ја сам спреман да своје тврдње поткрепим аргументима увек.

    Mozes ti da mislis sta hoces,ja ti to ne osporavam ali kazem ponovo,hodajuci slepo kroz zivot posebice na ovim prostorima nikome nista dobra nije donjijelo vec samo ratove i nova stradanja...
    Ходајући слепо кроз живот... свашта.

    Evo recimo Srebrenica...
    Srbi su isplanirali genocid i izvrsili ga...Ok krivi su za to...Muslimanski vrh je znao za planove i nisu nista ucinili da ga sprece a mogli su,i tu lezi odgovornost na njima kad ej upitanju genocid...
    Да ли знаш у који датум Хашки суд за бившу Југославију ставља настајање геноцидне намере, без које нема геноцида?
    Злочине у Сребреници нису починили "Срби", већ људи са именима и презименима који за то треба да одговарају. Колективна кривица не постоји.

    U Bosni su Muslimani svesni toga jos od '95 kad je Srebrenica pala da bez obzira sto su Srbi izvrsili zlocin nisu jedini krivci ali ne razmisljaju o tome svi,ne razmisljaju oni kao ti koji misle da je samo njihova istina jednia prava pa jos ako su zaslepljeni sovinistickom ideologijom i bez zelje za ikakvim objektivnim saznanjima,bez zelje da ustvrde stvarno cinjenicno stanje,onda opet dobijemo rat i nova stradanja za par godina,a o mrznji kja nikako da prestane da ne govorim...
    Ове похвале једном народу који је жестоко екстремистички и неспособан да се суочи са кривицом за рат и злочинима своје стране су ми...
    Твоје тврдње су углавном паушалне оцене моје личности неутемељене на било чему.

    Bez dokaza?Arkanovci,Skorpioni,Seseljovci?To nisu dokazi
    Наравно да нису. То је набрајање три имена јединица. Препоручујем ти да не студираш право.

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Vrtimo se u krug, ok zaboravi naciste, izvuci poentu takkvu kakvu ti naglashavam pa upotrebi neko drugo poredjenje, volja ti...
    Nije prob da li ti imash problem sa ulicama u Hrvatskoj, pitanje je da li Hrvatska ima problema zbog toga...Ako ima pa i dalje to rade, onda mora bit da su glupi. Mene tachno zabole shta che ko u hrvatskoj da misli o ulicama u Novom Sadu, ali me jest briga shta che da misli svet..
    Наравно да Хрватска НЕМА проблема због тога. Знаш ли рецимо колико туриста посети Хрватску сваке године?
    А зашто немају? Зато што их сами себи не праве. Зато што поштују своју прошлост, своје војнике и не боје се да им одају почаст. Зато што не пристају да им неко блати војнике па да се онда они стиде или правдају. Зато што се боре за своју верзију приче, не иду около бојећи се да ко не помисли лоше о њима зато што поштују своју историју и своју војску.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Наравно да Хрватска НЕМА проблема због тога. Знаш ли рецимо колико туриста посети Хрватску сваке године?
    А зашто немају? Зато што их сами себи не праве. Зато што поштују своју прошлост, своје војнике и не боје се да им одају почаст. Зато што не пристају да им неко блати војнике па да се онда они стиде или правдају. Зато што се боре за своју верзију приче, не иду около бојећи се да ко не помисли лоше о њима зато што поштују своју историју и своју војску.
    Ma da Mislim da je ovo poslednje presudno Evo, radikali se ne stide nicheg i svi ih tapshu po ramenu di god da odu. Hrvati nemaju problema zato shto je odavno njihova istina prihvachena kao istina, jer su dobili onu bitku koju smo mi ustartu izgubili a koja se nije vodila na bojnom polju vech na diplomatskom planu.

    Cela ova pricha ti je fazon, nije napravio problem pijani chale koji je tukao kevu nego problem porodici pravi klinac koji je prichao okolo ili se suprotstavio chaletu..umesto da je bio ponosan na to shto mu je ovaj tata a i o prorodichnim problemima se nepricha van kuche...

    Nemoj samo o neumesnim poredjenjima to je vech Vuchichevski faznon hvatanja i izvrtanja rechi i smisla
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.04.2007 u 00:44
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наведи ми једну јединицу "АРБиХ" која је била "јединица неке друге националности" а не муслимана.
    U sastavu ARBiH je bila jedinica Pousorska ljuta,pretezno Hrvati


    Ако ти кажеш да твоји ставови нису екстремни а моји јесу, без илустрације и објашњења, онда то мора да је тачно.
    Такође, ако ти кажеш да сам ја радикал, то мора да је тачно.
    Ilustarcija su tvoji tekstovi a sto se tice radikala pa sam si napisao da si ponosni radikal na nekoj od tema o strankama u Srbiji

    Слободно ме исправи и реци шта си уствари мислила.
    Ja sma napisala da za Bosance koji nisu Srbi ako neko uporedi Hitlerovu Njemacku i Srbiju u proslom ratu to poredjenje ce biti prihvatljivo i niko se nece pobuniti protiv istoga...
    Ja nisam nigde rekla da i ja tako mislim

    Као што већ објасних, и у одбрамбеном рату се морају предузимати офанзивне акције. Примјер: Совјетско освајање Берлина.
    Da ofanzivne akcije da bi se odbranilo ali ofanzivne akcije na samom pocetku rata i osvajanje vise od 50 posto teritorije nije odbrana...kao ni osvajanje gradova i sela sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom...


    Злочине у Сребреници нису починили "Срби", већ људи са именима и презименима који за то треба да одговарају. Колективна кривица не постоји.
    Gde sma ja spomenula kolektivnu krivicu kada par redova iznad ostro pobijam tvoje pokusaje da me optuzis za tako nesto sto ti ipak cinis...

    Jedno pitanje...

    Ti ljudi sa imenima i prezimenima su Busmani?

    Ове похвале једном народу који је жестоко екстремистички и неспособан да се суочи са кривицом за рат и злочинима своје стране су ми...
    Koga ja to hvalim?Hvalim manjinu koje ima na svim stranama a ne vecinu,ne ceo narod...Vecina je,kao sto Swba podseti dala aerodromu ime po Aliji Izetbegovicu jednom od krivaca za rat,onom koji je hteo od Bosne da napravi Iran i onom koji je jedna od krivaca za Srebrenicu...

    Inace taj citat pripisi sebi i svojim radikalima jer nema vecih extremista od vas

    PS.Pravo ni luda ne bih studirala,ja zavrsavam arhitekturu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže:
    dala aerodromu ime po Aliji Izetbegovicu
    Dala???
    o zemjlo otvori se... stalno sam mislio da se to zavrsilo na bolesnom predlogu par usijanih glava koji se svojski bore "za BiH"
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Dala???
    o zemjlo otvori se... stalno sam mislio da se to zavrsilo na bolesnom predlogu par usijanih glava koji se svojski bore "za BiH"
    Pa i ja sma mislila vec kako ti spomenu ja kontam da su zaista dali,a mozda je ipak ostalo na predlogu,tj nadam se da jeste jer u protivnom
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Dala???
    o zemjlo otvori se... stalno sam mislio da se to zavrsilo na bolesnom predlogu par usijanih glava koji se svojski bore "za BiH"
    Били су дали то име аеродрому, али је тадашњи високи представник Педи Ешдаун укинуо ту одлуку.
    То их није спречило да једном тргу дају име ратног злочинца Изетбеговића, иначе тргу који се налази на земљи одузетој од СПЦ после другог светског рата.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da ofanzivne akcije da bi se odbranilo ali ofanzivne akcije na samom pocetku rata i osvajanje vise od 50 posto teritorije nije odbrana...kao ni osvajanje gradova i sela sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom...
    U aprilu '92-ge Srbi pustaju muslimane i hrvate iz svojih mesta na njihovu teritoriju (to zovu etnickim ciscenjem), a s druge strane Srbi bivaju zatocenici u pojedinim gradovima i do srpske teritorije moraju da pesace, idu preko linija fronta, reskiraju da ulete u minska polja i sl. Oni koji ostaju se zatvaraju, maltretiraju, ali neretko se desavaju mucenja i ubistva.
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ma da Mislim da je ovo poslednje presudno Evo, radikali se ne stide nicheg i svi ih tapshu po ramenu di god da odu. Hrvati nemaju problema zato shto je odavno njihova istina prihvachena kao istina, jer su dobili onu bitku koju smo mi ustartu izgubili a koja se nije vodila na bojnom polju vech na diplomatskom planu.
    Па није ни чудо што су је добили кад се ми сами стидимо онога чега не треба да се стидимо. Како онда да у свету проширимо истину о дешавањима? Не само да нисмо успјели да раширимо истину већ је преко "НВО" и појединих странака и по Србији проширена непријатељска пропаганда.
    Радикали се не стиде, али не знају ни да прошире причу. Рецимо, кад се појавио снимак Шкорпиона, цела Србија је брујала о томе данима. Онда су радикали емитовали снимке злочина над Србима, већина телевизијских станица је одбила и да емитује било шта од тога.

    Cela ova pricha ti je fazon, nije napravio problem pijani chale koji je tukao kevu nego problem porodici pravi klinac koji je prichao okolo ili se suprotstavio chaletu..umesto da je bio ponosan na to shto mu je ovaj tata a i o prorodichnim problemima se nepricha van kuche...
    Проблем је кад се ситуација закомпликује. Проблем је кад комшија, иначе криминалац, убица и нациста пође да туче клинца. Па му се ћале алкос и силеџија супротстави. Е сад, проблем је што комшија познаје човека који ради у новинама и некога у суду и полицији... тек то је компликована ситуација.

    Nemoj samo o neumesnim poredjenjima to je vech Vuchichevski faznon hvatanja i izvrtanja rechi i smisla
    С онаквим поређењима се мора бити јако опрезан јер је врло лако могуће да изгледају као увреда и непоштовање. То су опасна поређења, с њима треба пажљиво руковати, као с опасним материјама, нитроглицерин и сл.

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    U sastavu ARBiH je bila jedinica Pousorska ljuta,pretezno Hrvati
    Није ме мрзело па сам мало проверио. 377. (пре тога 207) витешка поусорска брдска бригада, из општине Тешањ ака "Поусорска љута". На подручју општине Тешањ деловало је 5 бригада муслимајнске војске и једна бригада ХВОа. Отприлике по 2000 војника по бригади, однос муслиманског и хрватског становништва у општини Тешањ цирка 4-1, ако је и 110. славна бригада ХВОа имала око 2000 људи, укупан број војника Хрвата би био негде 2600, што ће рећи да ако нису били сви у 110. славној бригади ХВОа, опет их није било довољно да буду већина у некој другој бригади

    Но свеједно, као што рекох, и у ВРС си имала муслимана и чак и једну муслиманску јединицу. Било је припадника других народа и у српској и у хрватској и у муслиманској војсци. Али ради се о малим процентима, надуваним у пропагандне сврхе, који не мењају суштину, ко је командовао тим војскама, чијим циљевима су служиле...

    Ilustarcija su tvoji tekstovi a sto se tice radikala pa sam si napisao da si ponosni radikal na nekoj od tema o strankama u Srbiji
    И даље мислим да моји ставови нису екстремни, јер не ширим ни мржњу нити правдам злочине ни злочинце нити заговарам рат.
    А да нисам написао нигде да сам "поносни радикал", то сам сигуран
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/s...ead.php?t=2984

    Ja sma napisala da za Bosance koji nisu Srbi ako neko uporedi Hitlerovu Njemacku i Srbiju u proslom ratu to poredjenje ce biti prihvatljivo i niko se nece pobuniti protiv istoga...
    Ja nisam nigde rekla da i ja tako mislim
    Онда је твој грех то што си била нејасна. Посебно јер си пост после тога упоредила нацистичке и српске злочине.
    Такође, поменула си виђење Босанаца који нису Срби, што је имплицирало да га донекле уважаваш.

    Da ofanzivne akcije da bi se odbranilo ali ofanzivne akcije na samom pocetku rata i osvajanje vise od 50 posto teritorije nije odbrana...kao ni osvajanje gradova i sela sa vecinskim muslimanskim stanovnistvom...
    Потпуно погрешна логика. У рату мора да се победи непријатељ, што пре то боље, јер увек постоји могућност да ојача и порази те. Такође, непредузимање одређених потеза води сигурном поразу. Рецимо, босанска Посавина није била већински српска, али да није пробијен коридор, можда и милион Срба у западној РС и РСК би остао у окружењу. Исто је рецимо и са источном Босном, само идиот је не би заузео, јер да није заузета, Срби би у том случају трпели нападе са две стране, били би уклештени малтене, а 200-300 хиљада Срба у троуглу Зворник - Сарајево - Фоча били би окружени муслиманима и њиховом војском, без линија за снабдевање, што би опет водило поразу.

    Gde sma ja spomenula kolektivnu krivicu kada par redova iznad ostro pobijam tvoje pokusaje da me optuzis za tako nesto sto ti ipak cinis...
    Морао сам да нагласим јер си се непрецизно изразила и јер су ти алузије и тврдње прилично проблематичне.

    Jedno pitanje...

    Ti ljudi sa imenima i prezimenima su Busmani?
    Наравно да нису, то су Срби. Додуше, било је и припадника других народа, јако пуно, рецимо први осуђен за злочин у Сребреници пред Хашким судом јер био Дражен Ердемовић - Хрват. Тако да би се по твојој логици могло рећи да је састав злочинаца из Сребренице био мултиетнички колико и "АРБиХ". Занимљиво, ту не видиш да су то починили Босанци свих нација, док ти је "АРБиХ" босанска јер је било припадника свих нација... неконзистентна си.

    Koga ja to hvalim?Hvalim manjinu koje ima na svim stranama a ne vecinu,ne ceo narod...Vecina je,kao sto Swba podseti dala aerodromu ime po Aliji Izetbegovicu jednom od krivaca za rat,onom koji je hteo od Bosne da napravi Iran i onom koji je jedna od krivaca za Srebrenicu...
    Овде ниси рекла "мањина које има на свим странама", већ си лепо рекла "Муслимани".

    U Bosni su Muslimani svesni toga jos od '95 kad je Srebrenica pala da bez obzira sto su Srbi izvrsili zlocin nisu jedini krivci ali ne razmisljaju o tome svi,ne razmisljaju oni kao ti koji misle da je samo njihova istina jednia prava pa jos ako su zaslepljeni sovinistickom ideologijom i bez zelje za ikakvim objektivnim saznanjima,bez zelje da ustvrde stvarno cinjenicno stanje,onda opet dobijemo rat i nova stradanja za par godina,a o mrznji kja nikako da prestane da ne govorim...
    Inace taj citat pripisi sebi i svojim radikalima jer nema vecih extremista od vas
    Који цитат? Ако ће те усрећити ја ћу рећи да сам радикал, а једино што је екстремно код мене је добра воља и љубав према свим људима

    PS.Pravo ni luda ne bih studirala,ja zavrsavam arhitekturu
    Мазелтоф!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Радикали се не стиде, али не знају ни да прошире причу. Рецимо, кад се појавио снимак Шкорпиона, цела Србија је брујала о томе данима. Онда су радикали емитовали снимке злочина над Србима, већина телевизијских станица је одбила и да емитује било шта од тога.
    15 godina je ovde servirana jedna i samo jedna istina, bez srama bilo kakvog, shta vas je onda sprechavalo? A, te snimke kolko znam prva je objavila najozloglashenija B92..

    Проблем је кад се ситуација закомпликује. Проблем је кад комшија, иначе криминалац, убица и нациста пође да туче клинца. Па му се ћале алкос и силеџија супротстави. Е сад, проблем је што комшија познаје човека који ради у новинама и некога у суду и полицији... тек то је компликована ситуација.
    A da chale nije alkos i siledzija, klinac nebi ni bio na ulici da ga bije ko stigne... itd .. i ovo mozz da se otezze

    С онаквим поређењима се мора бити јако опрезан јер је врло лако могуће да изгледају као увреда и непоштовање. То су опасна поређења, с њима треба пажљиво руковати, као с опасним материјама, нитроглицерин и сл.
    Pa dobro, ovo jest dfa je javni forum, pa mozze da svrati ko hoche i misli shta hoche, ali sve neshto rachunam, nismo diplomatski kor, nit smo kakvi ambasadori pa che sad nashe nebirane rechi ovde da imaju nekav poseban znachaj, bar ja nemam neki poseban osechaj velichine i znachaja ovog razgovora... Shto se mene tiche samo glasno razmishljam, ako i napravim kiks, neche propast zemlja nit che je neko tuzziti za genocid, kao shto se eto nekima malo omaklo..
      Vrh

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. Da li se stidite svog porijekla?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 17:01
  3. Jela drugih naroda..
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.08.2008, 17:27
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •