NS: Imena ulica po braniocima svog naroda - Strana 6
Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 133
  1. #76

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Da ne bi bilo vişe svadje predlazem da sve ulice u Novom Sadu i Vojvodiini obeleze rednim brojevima umesto imenima kojekakvih frulaşa i heroja i to :
    zapad-istok ... neparne brojeve
    sever-jug .......parne brojeve
    na taj nain bi se svi gradjani lako snalazili u svakom gradu a da ne spminjem
    pijane poştare koji promaşe i kvart posebno kad dele pemzije !
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, kriv je onaj ko je od bombardovanja pobegao, a ne onaj ko je bombardovanje dopustio. Klasichna zamena teza...

    Btw, nisu tada ni Slobu nashli kod kuce...
    Ja dadoh misljenje na temu, a ti ulete u polemiku i zamenu teza ??????
    Koliko shvatam poenta je da li smo za ili protiv.



    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    Ja dadoh misljenje na temu, a ti ulete u polemiku i zamenu teza ??????
    Koliko shvatam poenta je da li smo za ili protiv.



    Zoran
    Ne. Lichno smatram da bi za menjanje imena ulica trebali biti pitani prvenstveno gradjani te ulice. A, kao drugo, ne vidim razloga da ni Zoran Djindjic ne dobije svoju ulicu, iako si mu ti chaskom nashao manu - begstvo od bombardovanja.
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Da!

    Po braniocima DA a ne po onim koji su trazili da se jos zesce bombarduje Srbija.
    Napomena za one koji kratko pamte:
    NATO nas je bombardovao i bombama sa osiromasenim Uranijumom koji nece prestati da zraci ni do 2099 tj. ni ovog trena rodjena dece nece docekati da on prestane da zraci. Zar su morali takve bombe da bacaju na Milosevica? Zna se da nijednog predsednika do sad nije ubila bomba iz aviona. Oni su ko pacovi, kriju se ispod zemlje, a radioaktivne, kasetne, tepih i ostale sluze za unistavanje zive sile tj. vojske i civila. Njihove "pametne bombe" su ubile previse civila ali za njih je to kolateralna steta. Dok NATO ne odgovara za genocid nad Srbima nema ulaska u NATO i po mom misljenju ko je za NATO nemoze na tablu (ajd moze za onu koja vodi na groblje ili smetliste).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Za one koji duzhe pamte:

    Zashto smo bombardovani? Ko je govorio da ce to trajati 2-3 dana pa ce se NATO umoriti? Ko je davao izjave da nam bombardovanje ne mozhe nishta?
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    A, kao drugo, ne vidim razloga da ni Zoran Djindjic ne dobije svoju ulicu, iako si mu ti chaskom nashao manu - begstvo od bombardovanja.


    A sta bi ti nasao kao zamerku majoru Milanu Tepicu ?
    Poruku je izmenio Lillith, 27.06.2007 u 18:59 Razlog: kodovi
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    A sta bi ti nasao kao zamerku majoru Milanu Tepicu ?
    Nishta mu ne bih nashao kao zamerku. Chak mislim da negde vec postoji ulica sa njegovim imenom.

    No, nije on tema ovog topica.
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Nishta mu ne bih nashao kao zamerku. Chak mislim da negde vec postoji ulica sa njegovim imenom.

    No, nije on tema ovog topica.

    Cek druze, kako nije. Topic je "Imena ulica po braniocima svog naroda" jeste da covek nije dao zivot na tlu Srbije, ali i ona SFRJ bila je nasa drzava ili gresim ? Pasos mi je tada imao sest baklji u nekom vencu, bio crvene boje i pisalo je SFRJ, a on je dao zivot za tu drzavu u kojoj su Srbi bili izgleda najveca nacionalna manjina.


    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Postoji ulica koja nosi Tepitjevo ime, zove se Heroja Tepitja, i nalazi se kod kasarne u Futoshkoj ulici, paralelna je sa bulevarom Oslobodjenja...

    Ne verujem da iko ima ikakav problem sa davanjem imena ulicama i po braniocima naroda, ali ko odredjuje ko je branilac? Nigde u civilizovanom svetu ne postoji ulica sa imenom nekog branioca, ili "branioca", koji je diskutabilnog kredibiliteta... Shto ova dvojica jesu... Lichno sam PROTIV menjanja imena ulicama, prvenstveno zbog praktichnih razloga, kad ljudi jednom nauche gde je koja ulica, shta vishe da pamte kako se koja ulica zove i gde se nalazi ponovo... Neki ljudi zasluzhuju da dobiju ulicu, neki ne... Naravno, tu tje uvek biti podela, kao i u svemu drugom, jer svi drugachije razmishljamo...

    Ono shto ja mislim, o imenima ove dve ulice je sledetje... Da bi nekog proglasio herojem, braniocem, ili kako god vetj zhelish, potrebna ti je neka istorijska distanca, i potrebne su ti istorijske chinjenice... Prave, ne izmishljene... Na zhalost, u Srbiji vishe ne postoji istrazhivachka istorija, samo mitomanska, a to tje nas na kraju skupo koshtati... Ionako su deca vetj sve nepismenija i nepismenija (ne kazhem ni da sam ja pismen, znam da ovde ima profesora ), a o istoriji netju ni da pricham... Ode ja sad sa postom...

    Sve u svemu, ovo najsvezhije menjanje imena ulica je bilo u chisto politichke svrhe, i zarad jeftinih poena, i sretjom je stopirano... I imam teoriju, koja je mozhda ispravna, a mozhda i nije, vreme tje pokazati: svi ti koji se toliko busaju u grudi patriotizmom, srpstvom, i shta ja znam chime sve ne, u stvari pate od krize identiteta... Pa sad neka se uvrede...

    Sve u svemu, PROTIV menjanja postojetjih imena ulicama...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Za one koji duzhe pamte:

    Zashto smo bombardovani?
    Зато што се главном мафијашу у граду свидело нешто што ми имамо.

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Ne verujem da iko ima ikakav problem sa davanjem imena ulicama i po braniocima naroda, ali ko odredjuje ko je branilac? Nigde u civilizovanom svetu ne postoji ulica sa imenom nekog branioca, ili "branioca", koji je diskutabilnog kredibiliteta... Shto ova dvojica jesu...
    Па то је проблем... дали би ми њима имена, али нисмо сигурни да су били браниоци...
    "Ова двојица" нису дискутабилног кредибилитета.

    Lichno sam PROTIV menjanja imena ulicama, prvenstveno zbog praktichnih razloga, kad ljudi jednom nauche gde je koja ulica, shta vishe da pamte kako se koja ulica zove i gde se nalazi ponovo... Neki ljudi zasluzhuju da dobiju ulicu, neki ne... Naravno, tu tje uvek biti podela, kao i u svemu drugom, jer svi drugachije razmishljamo...
    По твојој логици није требало мењати ни имена улица која су им дали рецимо мађарски фашисти 41-44.
    Добра ти логика, пошто сви другачије размишљамо и сви се не слажемо, онда не треба доносити никакве одлуке. Наравно, док ми не дођемо на власт и не спроведемо своје.

    Не слажем се да је српска историја митоманска и да није нормална, то је углавном теза хрватске и муслиманске пропаганде.

    Такође се не слажем да није требало мењати комунистичка имена улица, јер је то била једна злочиначка диктатура која је свему, од КУДа до пољопривредног комбината, преко улица и градова, давала своја имена. Дужност је прве демократске и цивилизоване власти била да укине то тоталитаристичко запишавање територије и брисање сваке историје пре њих и осим њих.
    Poruku je izmenio yossarian, 04.07.2007 u 19:15
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зато што се главном мафијашу у граду свидело нешто што ми имамо.
    Da, izuzetno su bili ljubomorni na nash vishak budala.

    Anyway, jebote ja da sam neki glavni mafijash ja bi oteo Grchkoj ona ostrva, a ne neko shugavo Kosovo. Sunce ti, ko da je to jedino mesto gde ima rude i kojechega na svetu, a evo ni deset godina nakon shto su nam ih oteli da pochnu de eksploatishu to za chime su tezzili chitavih svojih bednih vekova.

    Bili smo bombardovani jer jedan tupson i kamarila nisu gledali interes drzzave nego interese sopstvene ideologije, davno nas podmechuch pod noge slonu, umesto da mu se sklone sa puta ili ga uzjashu, posluzzivshi na kraju jednom Bilu Klintonu da ispadne milosrdni mirotvorac.
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Da, izuzetno su bili ljubomorni na nash vishak budala.

    Anyway, jebote ja da sam neki glavni mafijash ja bi oteo Grchkoj ona ostrva, a ne neko shugavo Kosovo. Sunce ti, ko da je to jedino mesto gde ima rude i kojechega na svetu, a evo ni deset godina nakon shto su nam ih oteli da pochnu de eksploatishu to za chime su tezzili chitavih svojih bednih vekova.
    Одакле ти образ да назовеш Косово "шугавим"? Не занима те што известан број људи ту земљу сматра светом земљом?

    Ко је спомињао руду?

    Bili smo bombardovani jer jedan tupson i kamarila nisu gledali interes drzzave nego interese sopstvene ideologije, davno nas podmechuch pod noge slonu, umesto da mu se sklone sa puta ili ga uzjashu, posluzzivshi na kraju jednom Bilu Klintonu da ispadne milosrdni mirotvorac.
    Тако је, проблем је што су Слоба и компанија ишли у Лујзијану и тиме гурали прст у око Клинтону. Или су напали суседну државу, а САД је поборник светиње територијалног интегритета и суверенитета? Или је кршио људска права, а то Американце страшно нервира? А Ирак су напали због оружја за масовно уништавање?
    Они тако не прате своје интересе, већ ето, нападну онога ко их изнервира?
    А ми се закопчавамо на леђа?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Одакле ти образ да назовеш Косово "шугавим"? Не занима те што известан број људи ту земљу сматра светом земљом? Ко је спомињао руду?
    Pusti me tog mlachenja. Buuuhu BLASPHEMYYY yeretiiic! ... Poshtujem ja i ljude i istoriju i Kosovo... Al mi pun kufer i mlachenja svetinjama i ispraznom palamudijanju o stvarima od strane ljudi koji nishta konkretno neche uraditi za svoja uverenja i svoje svetinje. A josh kad mi se neko hvata za rechi pa vidi tu nekakva bogohuljenja, takve najvishe volim da zajebavam. Reko bih i - jebalo vas Kosovo, al nechu da me neko shvati ozbiljno ...

    A rudu ne morash ni da spominjesh...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тако је, проблем је што су Слоба и компанија ишли у Лујзијану и тиме гурали прст у око Клинтону. Или су напали суседну државу, а САД је поборник светиње територијалног интегритета и суверенитета? Или је кршио људска права, а то Американце страшно нервира?
    Krshio je ljudska prava, na pogreshnom mestu i u pogreshno vreme i to nam se slomilo o ledja. Pricha o nekakvoj svetskoj pravdi je apsolutno naivna ... Nemoj mi rechi da su Rusi ili bilo ko u istoriji vodili samo pravedne i opravdane bitke. Radili su ono shto im je sila i snaga dozvoljavala. Naravno da "kome sila u topuzu lezzi, tragovi im smrde nechovjechstvom", ali treba biti glup pa se podmetnuti pod voz u brzini. Dok se slonovi igraju... trava strada.. I tako dalje...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А Ирак су напали због оружја за масовно уништавање?
    Они тако не прате своје интересе, већ ето, нападну онога ко их изнервира?
    А ми се закопчавамо на леђа?
    Naravno, ako nisi sasvim kao ja onda si sasvim kao oni?... Ma daj.. mozzesh ti i bolje..
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pusti me tog mlachenja. Buuuhu BLASPHEMYYY yeretiiic! ... Poshtujem ja i ljude i istoriju i Kosovo... Al mi pun kufer i mlachenja svetinjama i ispraznom palamudijanju o stvarima od strane ljudi koji nishta konkretno neche uraditi za svoja uverenja i svoje svetinje. A josh kad mi se neko hvata za rechi pa vidi tu nekakva bogohuljenja, takve najvishe volim da zajebavam. Reko bih i - jebalo vas Kosovo, al nechu da me neko shvati ozbiljno ...
    Да видимо, да би ти поштовао нечије светиње, потребно је да ти тај неко донесе у општини оверену потврду да би он нешто конкретно урадио за те своје светиње? А с обзиром да ниси увредио само моју светињу, већ и светињу стотина хиљада људи, изгледа да су сви они који поштују свету српску земљу унапред означени као неко ко не би урадио ништа конркетно за Косово, јер ти нису досад донели те потврде? Морам признати да ми није јасна логика.
    Добра ти зајебанција скроз, онако, на нивоу, културна, професорска.

    A rudu ne morash ni da spominjesh...
    Ја нисам рекао да се ради о руди. Али о нечему се ради. Иначе не би покренули сву силу коју су покренули.

    Krshio je ljudska prava, na pogreshnom mestu i u pogreshno vreme i to nam se slomilo o ledja.
    То сам чекао да кажеш. Дакле, Амери су напали Србију јер је Слоба кршио људска права?
    Није давно била 1998, сетићемо се да су права која је кршио била права да се не убијају Срби, Цигани и Шиптари лојални Србији.
    Али све и да је кршио нека права, дакле по теби је узрок НАТО агресије био тај што је Слоба кршио људска права?
    А Американци су витезови на белом коњу који иду около по свету и штите угрожена људска права? Јел ја треба озбиљно да ти одговарам на ту тврдњу?
    Ево ти само два примера:
    Док је ХВ кршила људска права Срба из РСК, америчка авијација је бомбардовала радаре на аеродрому Удбине, а пружала обавештајне податке и политичку подршку Хрватској.
    Хуманитарна интервенција у Сомалији трајала је колико, пар недеља. А онда су се врли борци за људска права повукли пред силом коју су Исламски судови скршили за пола године, а војска Етиопије је скршила те исламске судове за месец и по. Али ето, толико је Американцима било стало до људских права Сомалијаца да су се повукли прилично брзо.
    Да не идемо сад кроз историју, ближу и даљу, у којој су подржавали недемократске тоталитарне режиме без по муке. Нема потребе неком ко верује да они иду у рат јер неко негде крши људска права.

    Pricha o nekakvoj svetskoj pravdi je apsolutno naivna ... Nemoj mi rechi da su Rusi ili bilo ko u istoriji vodili samo pravedne i opravdane bitke. Radili su ono shto im je sila i snaga dozvoljavala. Naravno da "kome sila u topuzu lezzi, tragovi im smrde nechovjechstvom", ali treba biti glup pa se podmetnuti pod voz u brzini. Dok se slonovi igraju... trava strada.. I tako dalje...
    А зашто ти њих правдаш? Нису криви они, криви смо ми јер смо им били на путу. Знаш оно, кад те нападне силеџија није он крив, крив си ти што си га гледао...

    Naravno, ako nisi sasvim kao ja onda si sasvim kao oni?... Ma daj.. mozzesh ti i bolje..
    Па ако си купио причу о људским правима, не видим разлог да не купиш и причу о оружју за масовно уништавање.

    Да не бисмо офтопичили, ако ћеш одговарати можда да пребацимо ово на тему "Српски одбрамбени ратови", или ако ти то не одговара, отвори нову тему, рецимо "Српска агресија на цео свет".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Добра ти зајебанција скроз, онако, на нивоу, културна, професорска.
    Ma super je za odnos prema shablonskim ponashanjima.. Kosovom se mlati ko sa Brajanovom papuchom..Apsolutno mi nije stqalo do pokazivanja poshtovanja takvom PONASHANJU .. Nisam profesor, samo razmishljam, i govorim iskreno izbegavajuchi da u potpunosti vagam rechi, ne interesuje me da li chu biti mister personality ..gledam da ne vredjam sagovornika direktno, a ako se on nadje uvredjen nekim mojim zakljuchkom ili izvede iz mojih rechi da se neka grupa ljudi mozze smatrati uvredjenim.. ebi ga, toliko sam spreman da rizikujem... Pri tom i to smatram pre svega poshtovanjem inteligencije sagovornika jer ochekujem da neche bash bukvalno shvatiti svaku moju poshtapalicu, metaforu, afekt ili poredjenje..




    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја нисам рекао да се ради о руди. Али о нечему се ради. Иначе не би покренули сву силу коју су покренули.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То сам чекао да кажеш. Дакле, Амери су напали Србију јер је Слоба кршио људска права?

    Da ne shirimo prichu ponovnim objashnjavanjem porekla tople vode. DA, Ameri su napali Slobu zato shto je krshio ljudska prava. I to je otprilike sve shto si pohvatao iz moje poruke jer ne slushash. Ideja vodilja Americhke politike, naravno, nije odbrana ljudskih prava. Ideja vodilja Americhke politike je sprovodjenje sopstvenih interesa, ili u najmanju ruku, Americhkoj vladi je u prvenstveno u interesu da ostane na vlasti. Kako? Izmedju ostalog i tako shto chesh nachi neku budalu na svetu koja nije dovoljno jaka da ti stvarno pruzzi otpor, a prvi na spisku su oni koji su najdrchniji i oni koji se deklarishu kao komunisti, narochito ako su za 10 godina ogrezli u rat.. onda samo malo prodrljash po situaciji i vech che neki leshevi da isplivaju...aha, eto i nacionalisti, gde chesh bolje, nemorash ni da im nakarikash nishta sami che oni... ... onda malo josh zabiberish, napravish od tog lokalnog idiota (kao shto je sloba) nekakav simbol svetskog zla protiv koga che tvoja svetla vlada da se bori i tako... A u sushtini to je mogao biti i neki Eskim, ali foke i nisu neki upechatljiv faktor sa kojim bi se prosechan Americhki glasach sazziveo... E, pa meni se, da izvinesh, kenja, od branjenja nashe vechite potrebe da eto dokazujemo kako chemo mi reshiti svetske nepravde, a u stvari na kraju samo posluzzimo nechijoj predizbornoj kampanji..

    I nije bombardovanje pochelo ni 1999 ni 98 kada su pochele ozbiljne akcije policije na Kosovu, nego 89 i 90 kada nismo dozvolili miran odlazak Slovenije iz SFRJ, i tada je trebalo da ljudi izginu da bi smo mi priznali sebi realnost.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А зашто ти њих правдаш? Нису криви они, криви смо ми јер смо им били на путу. Знаш оно, кад те нападне силеџија није он крив, крив си ти што си га гледао...
    Ne pravdam ih. To je kao pravdati ili nepravdati kamen koji se odronio i pada ti na glavu. Ja krivim one koji su nas poveli putem sklonim odronjavanju.



    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па ако си купио причу о људским правима, не видим разлог да не купиш и причу о оружју за масовно уништавање.
    Nishta ja od toga nisam kupio. Nemam para da kupujem jeftino.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да не бисмо офтопичили, ако ћеш одговарати можда да пребацимо ово на тему "Српски одбрамбени ратови", или ако ти то не одговара, отвори нову тему, рецимо "Српска агресија на цео свет".
    mejbi
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 04.07.2007 u 21:29
      Vrh

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. Da li se stidite svog porijekla?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 17:01
  3. Jela drugih naroda..
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.08.2008, 17:27
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •