NS: Imena ulica po braniocima svog naroda - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 133
  1. #106

    NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Yossarian, vrlo lako okarakterises ljude, sto nikako nije dobro i nikako nije mudro!

    Tvoje olako okarakterisanje o mojoj orijentisanosti me vredja, i time sebe kako coveka na mojoj lestvici kvalifikacija te spusta nisko!
    Ne, nisam antisrpski orijentisan i ne volim nacijonaliste bilo kog predznaka bas zato jer mrze, a mrzeti mogu samo osteceni i ogorceni ljudi!

    Naravno, slican si mnogim ljudima oko mene ali sta je, tu je, takav si, kakav si, tvoje je pravo da budes takav dok time ne ugrozavas druge.

    Sto se mene tice, slobodno mozes mrzeti ili prezirati ceo svet, mozda si time jaci ili vredis vise, tvoja stvar.

    Ipak, nemam ja dvostruki arsin, vec ti, kao i svi tebi slicni! Mada taj dvostruki arsin se moze nazivati i politicka propaganda! Ispravljam se, nemas dvostruki arsin, vec politicki cilj! Opet, to je tvoje pravo, kao sto je i moje!
    Da li cemo i dalje odstupati od teme?
    Ма да, чим ти тема неодговарам почнеш да пребацујеш причу на зле нациЈоналисте, оне који мрзе, на лични план, и аргументе типа "немам ја двоструки аршин већ ти... "... нах.
    Не одступамо од теме, причамо ко заслужује да се улице називају по њему. Него, не рече ли ти да је ова дискусија за тебе завршена?


    Иначе, ако нико не зна, ДС је одлучио да пљуне на сећање на српске јунаке. Можда им то треба упамтити кад буду хтели да дају имена улицама по Зорану Ђинђићу? Погубљена странка која се плаши властите сенке
    http://www.b92.net/info/vesti/index....av_category=11

    Veto na nazive ulica u Novom Sadu
    1. jun 2007. | 16:24 -> 17:57 | Izvor: Beta
    Beograd, Novi Sad -- Ministarstvo za lokalnu samoupravu nije dalo saglasnost da se dve ulice u Novom Sadu nazovu po ratnim komandantima.

    Reč je o komandantu Novosadskog korpusa Mladenu Bratiću i komandantu paravojne jedinice "Vukovi sa Vučjaka" Veljku Milankoviću. U saopštenju, koje je potpisao ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković iz DS-a, navodi se da je Ministarstvo o svojoj odluci obavestilo Skupštinu Novog Sada pre tri dana.

    Skupština grada Novog Sada usvojila je 3. aprila rešenja o promeni naziva ulica. Tada je odlučeno da se ulica Nova 108 u Veterniku nazove Ulica Mladena Bratića, a da se Nova ulica "Klisa V" u Novom Sadu preimenuje u Ulicu Veljka Milankovića.

    Na vlasti u Novom Sadu je koalicija Srpske radikalne stranke, Socijalističke partije Srbije i Demokratske stranke Srbije.

    Zoran Vučević, predsednik Skupštine Novog Sada, kaže da će skupština Novog Sada poštovati odluku Ministarstva da ne odobri da dve ulice u tom gradu dobiju predložene nazive.

    "To je politička odluka, kojom će neki biti zadovoljni, a neki ne. Skupština grada će u svakom slučaju poštovati tu odluku", kazao je agenciji Beta Vučetić.

    "Pitanje je samo da li Ministarstvo treba da ulazi u probleme lokalnih samouprava i da li to predstavlja povratak u neka stara, socijalistička vremena", rekao je on.

    Zadovoljni DS i Centar za regionalizam

    Predsednik gradskog odbora Demokratske stranke Igor Pavličić ocenio je da je neodobravanje promene naziva ulica razumna odluka Ministarstva.

    "Ako je neko hteo da oda počast tim ljudima, mogao je da se raspita kako danas žive njihove porodice", dodao je Pavličić, ocenjujući i da bi takva odluka mogla da ima teške posledice po više od 300.000 Srba koji žive u Hrvatskoj ili one koji tamo žele da se vrate.

    Izvršni direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov zadovoljan je zbog odluke Ministarstva, ocenjujući da bi "davanje imena ulicama po Milankoviću i Bratiću bio još jedan sramni žig na obraz Novog Sada".

    Popov je agenciji Beta rekao da je, iako je Ministarstvo reagovalo u poslednjem trenutku, to "ipak još jedan pokazatelj da će nova vlada raditi drugačije od dosadašnje".
    Poruku je izmenio BaneK, 09.07.2007 u 11:21 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #107

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не знам баш, мени звучи као да је тај твој учествовао у рату, што је лудост, и да је пуцао на Мађаре и Немце, што је против мултиетничности Војводине.
    Izvini druze nisam shvatio bas tvoj komentar na moj predlog. Da taj moj Aleksandar Beric ucestvovao je u Sestoaprilskom ratu i jeste pucao na Nemce i Madjare ali ne vidim kave veze ima dogadjaj od pre sezdeset i kusur godina sa multieticnosti Vojvodine. Nisu nas tada napali Japanci nego komsije kao deo sila osovine koliko mi se cini.
    Ovu temu sam shvatio kao raspravu o tome ko je branilac svog naroda uzimajuci za pravo da iako nisam iz Novog Sada dam poneki predlog za ime ulice.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  3. #108

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Како мислиш какве везе има догађај од пре 60 година са мултиетничношћу Војводине?? Па пуцао је на комшије побогу! Сем тога, био је Србин, те стога твој предлог "niје u duhu tolerancije i multikulturalnosti koji su karakteristični za Vojvodinu".
    Затим, он је Србин, докле ћемо улице давати по припадницима националности? Како ће се због тога осећати Мађари и Немци?
    Зар није он знао да је рат зло?
    Сем тога, шта је он то одбранио, кад су Немци заузели Србију?
    Јеси ли ти сигуран да не можеш да се сетиш неког кафанског свирача, биљке, животиње (по могућности шарене, рецимо у дугине боје, да симболизује војвођанску толеранцију према ЛБГТ заједници) или можда римског броја? Или каквог Немца или Италијана? Незгодно је бре по Србима давати имена улица... рецимо Марије Терезије... адмирала Миклоша Хортија... Оскара Поћорека...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #109

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Pa da dodamo Gebelsa, on nije Srbin ?

    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  5. #110

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat masada kaže: Pogledaj poruku
    Pa da dodamo Gebelsa, on nije Srbin ?

    Прво добро да му се проучи породично стабло, да се уверимо...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #111

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Прво добро да му се проучи породично стабло, да се уверимо...
    U pravu si, onda isto da ucinimo i sa Hortijem kao i sa Musolinijem. Sigurno je sigurno. Mozda su Srbi majku im njinu !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  7. #112

    NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма да, чим ти тема неодговарам почнеш да пребацујеш причу на зле нациЈоналисте, оне који мрзе, на лични план, и аргументе типа "немам ја двоструки аршин већ ти... "... нах.
    Не одступамо од теме, причамо ко заслужује да се улице називају по њему. Него, не рече ли ти да је ова дискусија за тебе завршена?
    Lepo ti ja rekoh da moji komentari vaze u celini, te citiranje pojedinih segmenata je izvlacenje iz konteksta ne odrazavaju pravu sliku recenog.
    Lepo ti ja rekoh da sam diskusiju zavrsio, ali citiranje zahteva potrebu za replikom, zar ne?
    Eto, posto je sve sada postavljeno u neutralno stanje, mislim da su sada odnosi snaga izbalansirane, i time zavrsavam svojju repliku na temu i zadrzavam svoje misljenje pri svom prvobitnom postu.



    Kontranapad:

    Ivan Stambolic?


    Srbin je (da li su komunisti Srbi ili da li su Srbi komunisti?)
    Njegovo ideolosko opredeljenje veze nema sa ovim predlogom ali je ipak postao nevina i neduzna zrtva jednog mracnog (??? neka istorija presudi) doba...


    Ili 5. oktobra 2001.

    Dogodio se narod!
    Ili masa, olosh, rulja?
    Ja mislim da je to bila revolucija!
    Ili da ponovo sacekamo nekih 20 godina da istoricari vrednuju dogadjaje?

    Hm, hm...

    Poruku je izmenio BaneK, 11.07.2007 u 07:30 Razlog: uzastopni postovi
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  8. #113

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Kontranapad:

    Ivan Stambolic?

    Srbin je (da li su komunisti Srbi ili da li su Srbi komunisti?)
    Njegovo ideolosko opredeljenje veze nema sa ovim predlogom ali je ipak postao nevina i neduzna zrtva jednog mracnog (??? neka istorija presudi) doba...
    Високи функционер диктаторског режима и зликовачке комунистичке партије... осим што је убијен у унутаркомунистичким сукобима, не видим какве је заслуге имао за народ Србије. Осим што је био близак неким политичким опцијама и струјама, нећемо их сада именовати.
    Типичан пример комунисте и припадника једног репресивног антидемократског режима који је постао "већи католик од папе", односно већи демократа и поборник отвореног друштва од...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #114

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Високи функционер диктаторског режима и зликовачке комунистичке партије... осим што је убијен у унутаркомунистичким сукобима, не видим какве је заслуге имао за народ Србије. Осим што је био близак неким политичким опцијама и струјама, нећемо их сада именовати.
    Типичан пример комунисте и припадника једног репресивног антидемократског режима који је постао "већи католик од папе", односно већи демократа и поборник отвореног друштва од...
    Ma smaknuli penzionera bweee!

    Elem i ti i ja se slazemo da zbog principa nepovredivosti republickih granica, Kosovo i Metohija mora ostati unutar Srbije!
    Pa u slucaju da se to stvarno dogodi, pitam se, da li ce se Bulevar(?) Bill Clinton u Pristini preimenovati voljom (silom) manjine (vecine) ili ce Srbija imati i jedan bulevar sa takvim nazivom zarad manjine (vecine)?

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #115

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Apsolutno se slažem da jedan bulevar ili ulica u Novom sadu nosi ime Ivana Stambolića koji je muki ibijen na Fruškoj gori 2000. godine , a mogla bi i jedna ulica da nosi ime Slavka Ćuruvije (nije bio komunista) .
      Vrh

  11. #116

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Да ли је рекао или није да треба бомбардовати Србију
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #117

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ли је рекао или није да треба бомбардовати Србију
    Pojam verbalnog delikta je postojao samo u ``komunistickom`` rezimu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  13. #118

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pojam verbalnog delikta je postojao samo u ``komunistickom`` rezimu!
    Вербални деликт је био кривично дело за које се ишло у затвор. Какве то везе има са овим што сам ја рекао?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #119

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno se slažem da jedan bulevar ili ulica u Novom sadu nosi ime Ivana Stambolića koji je muki ibijen na Fruškoj gori 2000. godine , a mogla bi i jedna ulica da nosi ime Slavka Ćuruvije (nije bio komunista) .
    A da li je bio licni prijatelj Mirjane Markovic ili ni to nisi video na B 92 ?
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  15. #120

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Вербални деликт је био кривично дело за које се ишло у затвор. Какве то везе има са овим што сам ја рекао?
    Pa, tumacio sam te da optuzujes coveka za neke ispade! Neka recenica izvadjena iz konteksta?

    Za ti verujes da bi ijedan covek ove zemlje pozeleo bombardovanje svog naroda?
    Nesto mi ne stima tvoje razmisljanje. Ali neka, ovako smo sareniji!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. Da li se stidite svog porijekla?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 17:01
  3. Jela drugih naroda..
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.08.2008, 17:27
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •