Crna Gora - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 62

Tema: Crna Gora

  1. #16

    Odgovor: Crna Gora

    U Crnoj Gori na moru sam bila 5-6 puta, i mogu da potpišem da mi tamo više ni šliku neće viđet, iako sam uglavnom ubadala Montenegro All Inclusive - i struju i vodu. Nema teorije više da sedim na plaži punoj pikavaca dok mi iza leđa urla Indira Radić feat. Alen islamović, s' leve se Đogani trudi da je nadjača, a s' desne nadire trideset devet sa dvaaaaaaaaaaaaaaa toliko topla sam jaaaaaaaaa Ma bre, ne idem ja na more da topim baterije na discmanu, 'oćem i malo šum talasa da čujem. A i neku palmu da vidim.

    Ada Bojana nije gore potpisana i tamo će me viđati. Kotor je takođe lep grad, i njega isključujem.

    Urbana mesta Crne Gore mi se ne dopadaju ni najmanje.

    Često posetim manastir Ostrog i manastir Moraču.

    E ono što volim u Crnoj Gori su planine, jezera i reke... Lepu prirodu, onu netaknutu i divlju. Kanjon Tare je nešto što treba videti, prvo zato što od prizora zastane dah, a drugo jer je po veličini drugi na svetu. Volim kad stanem na Đurđevića most, pa pogledam dole, pa se naježim a u glavi mi se zavrti. Volim Žabljak i jednu baka Radojku što ima najmanju kućicu tamo, pa ti spavaš gore, a ona dole... pa ujutru neće da hoda po kući nego sedi i štrika da te ne probudi. I obavezno moraš da uzmeš ratluk. A kad od nje pođeš, umesi ti medenjake za sretan put, i natera te da joj se upišeš u knjigu utisaka, a ti si je tad video prvi put u životu i ko zna kad ćeš, al' je eto, kao ja, nikad ne zaboraviš.
    Poruku je izmenio SQUAW, 15.04.2006 u 02:09
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Crna Gora

    Volim prirodu u Crnoj Gori. Bila sam 2003. godine i oduševila se prirodom! Onim divljim plažama... Ma samo smo ih tražile non-stop! O ljudima ne bih da pričam, jer oni su priča za sebe.
    Ali prošle godine sam posle dugog vremena ponovo bila u Hrvatskoj! U Poreču! Ljudi - fenomenalno, nemam reči kako je tamo prelepo!

  3. #18

    11 Odgovor: Crna Gora

    ja imam tetku u igalu, pa samo zbog njih jurcam dolje, inace mi se bas i ne mili.
    nattydread is coming to dinner

  4. #19

    Odgovor: Crna Gora

    Stigla odande pre dva dana.Dan pred put(tako to kod mene biva,uglavnom),samo mi javili da putujemo.A odlazak u Kolašin,pa još nekih 13 km,iznad,ne propuštam ni zašta na svetu.Tih 13 km...dzipom,jer drugačije ne može,osim peške.Priroda bukvalno netaknuta,koja me ostavlja bez daha,kad god boravim ili prolazim tim krajevima.Podno planine Ključ,nalazilo se moje odredište..tamo je nebo najplavlje na svetu.

    Kada smo pošli "dole" moj ljubljeni brat,dođe na brilijantnu ideju,da se spustimo pešaka,kao ma šta je to,lep dan,uživanje u prirodi,koja je za nas ovde zaista nesvakidašnja..i tako pođosmo mi,iako sam odmah znala - zalutaćemo ...I tako..naših 13 km,se pretvorilo u mnooogo više,ali kad zavrtim film...ono što smo videli zaista je bilo vredno lutanja .I na prve znake civilizacije sretnemo ženu,koja kad nas je videla onako premorene začudi se,s pitanjem odakle mi to idemo,i kada samo joj rekli,gde smo bili,i odakle smo inače,brže bolje potrči ispred nas,uputi do njene kuće,gde nas je već čekala skuvana kafa i posluženje...Hvala joj,i gde čula i gde ne čula .

    Kada smo se malo odmorili...pođosmo dalje,ali asfaltnim putem...još nekih,5 km...do Kolašina...i Bogu hvala,stigosmo mi svojoj kući..a kako,to je priča za neku drugu temu...

    I da ponovim...tamo je najplavlje nebo na svetu...celom.

  5. #20

    Odgovor: Crna Gora

    Volim jako crnu goru,i idem svake godine na more

  6. #21

    Odgovor: Crna Gora

    Razna mora probala,al mi ona nekako naj lepsa.
    I kad se vratim negde iz inosranstva,dole zaglavim
    bar jednu nedelju.

  7. #22

  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Kotor

    Nas najlepsi grad na svetu!Ja sam ostavila jedan deo zivota iza sebe zbog Kotora.

  10. #25

    Odgovor: Kotor

    Leta mog detinjstva je u velikoj meri obeležio Prčanj, mestašce u blizini Kotora, možda jedno 15 minuta hoda uz obalu. Odlazak u Kotor uvek mi je značio mnogo, jer sam imala priliku da potrošim džeparac "na šta god hoću". Stari deo grada je uvek ličio na ulazak u neki bajkoviti svet, mada mi se dešavalo da se u njemu i izgubim...
    Kasnije sam tamo upoznala i jednog fantastičnog dečka, pa sam tako postala i "seka" koja je ljubila mornara... Predivne me uspomene vežu za taj kraj...
    Pre tri godine išla sam tamo poslom, prolazila kroz one uske ulice, dopustila poznatim mirisima da me vrate u ta sećanja. Noć je bila kišovita, hladna, ulice puste, ali ni to drugo, nepoznato lice Kotora, nije me odvratilo od osećaja da je on jedan od onih, "mojih" gradova, za koje ću biti najintimnije vezana dok me ima...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Kotor

    Do skoro, dok smo bili ista država govorila sam da mi je Kotor najlepši grad u zemlji posle Beograda, i da bih 'ladno mogla tu da živim. Sad, pošto je dijaspora... well, lepša mi je Barselona ali je Kotor i dalje svakako nešto što se izdvaja.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #27

    Odgovor: Crna Gora

    U crnu goru sam poslednji put isao 2001 godine, na more, i moram priznati da mi je to poslednji put da sam tamo isao. Da napomenem da sam bio u mestu pored kotora, jer sam zeleo da izbegnem guzvu i ludnicu kakva se mogla naci tih godina u budvi i slicnim mestima. Cim sam stigao, iznervirala me cinjenica da nema vode a ni struje. Kanalizacija koja funkcionise je bila jedina stvar koja me je sprecila da se ne okrenem i odem kuci. Kasnije tog dana sam primetio cev te iste kanalizacije kako sve izbacuje u more blizu obale. Cene su previsoke, i taman kad pomislis da je to zbog nekog standarda restorana, ispostavi se da te sluzi nadrkani konobar koji posle vise slucajeva kretenskog ponasanja pocinje da pravi face kad mu ne ostavljamo mrsan bashish... Voda je katastrofa prljava, ljudi sve i svasta bacaju u more. Sta je tu ekolosko, pojma nemam...
    Sve u svemu, to letovanje me je nateralo da se potrudim da nadjem nesto bolje (sto nije bog zna kako tesko) i od tada svake godine letujem u grckoj krajem jula i pocetkom avgusta, za 200eur (verujte mi ima aranzmana za male pare samo ako se potrudite da ih trazite)...

    Greece rules

  13. #28

    Odgovor: Crna Gora

    Citat Bloo kaže: Pogledaj poruku
    Cim sam stigao, iznervirala me cinjenica da nema vode a ni struje. Kanalizacija koja funkcionise je bila jedina stvar koja me je sprecila da se ne okrenem i odem kuci. Kasnije tog dana sam primetio cev te iste kanalizacije kako sve izbacuje u more blizu obale. Cene su
    dobri moj,Bloo..znas kakko stari moj....ja sam juttros stigao iz budwe..bio nekih par dana 10ak dana...u budwi....proweo se prelijepo,i ako je wrijeme bilO cudesno za owo doba
    e sad....ti si meni presmijeshan,jer si iznio toliko neistina..to su za mene nebuloze,chus kanalizacija u more ,pa onda nema ni struje ni wode...more brate moj...dobro si bio napushen,ili oces da iskriwis sliku o crnoj gori..mada mislim da ne mozes,ali si se potrudio tako da...forumasi moji dragi..more u cg je prelipjepo..cisto ...i restorani nisu skupi....ni splendid nije tooliko skup..nas 4 recimo 3 koka kole i piwo 12 eura...mislim to nije skupo..ipak je to splendid...znaci,slobodno u crnoj gori..ne slusajte zle komentare
    Poruku je izmenio streethorn, 07.07.2009 u 12:05 Razlog: Wrijedjanje

  14. #29

    Odgovor: Crna Gora

    Prosle godine je sve, ali sve sem voca bilo jeftinije dole u Novom nego ovde u NS...

    Vode mozda za tih 20-tak dana je 2 puta nestajalo...a struje je bilo
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #30

    Odgovor: Crna Gora

    Kad god idem na more idem u CG. Jednostavno navikla. Mada slazem se da imaju malo problema sa cistocom mora. Sad ne znam od cega, od kanalizacije ili "kulturnih" turista koji svasta bacaju u vodu.
    Najcesce idem u Budvu jer je ona za provod najbolja Mada tu uvek izbegavam glavnu plazu jer je bas (barem je bila, nisam isla tamo zadnje tri godine) prljava. Jazz je moj izbor jedna od najlepsih plaza u CG a i jako cista.
    Sto se tice struje uvek je bilo. Vode zavisi gde sam bila. Nekad je bilo nekad ne.
    Cene su solidne.
    Crnogorci

    I tako.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •