Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55
  1. #31

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Pa, mi imamo prvu prinovu kod kozica

    Mališa se izlegao prošlu noć, smešan je jako, kao alien

    Evo par sličica, čak se sirotan i ne vidi u piljevini, ali kad se zumiraju slike, nazire se njegova glavica.









    Jako su slatki. Mužjak hrani ženku, pa onda ženka hrani malog. Čekamo i preostala 3 pileta.

  2. #32

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Veoma mi je drago za prinove , eto i to se docekalo . neka im je sa srecom .


  3. #33

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    "Elien" je uginuo. Ne znam kako, ne znam zašto... Pre nekog vremena je progledao, počelo je da mu raste i perje, bio je mnogo sladak i smešan i jako je lepo napredovao... Izgleda je majka prestala da ga hrani, to je jedino što mi pada na pamet...

  4. #34

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Juce Sam Dobio Kozicu Na Poklon
    Moze Li Mi Neko Reci Kakva Je To Ptica Kao Kucni Ljubimac
    Jeli Bucna
    Pripitomljava Li Se Tesko

  5. #35

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Dobrodošao Siniša. Na ovoj temi možeš pronaći zaista mnogo informacija o kozicama, pa ukoliko te i nakon iščitavanja zanima nešto što već nismo rekli, slobodno pitaj. Ja imam dve kozice, mužjaka i ženku, i stvarno su izuzetno zahvalne ptičice kao kućni ljubimci. Prenesi pozdrave od mene osobi koja ti je poklonila ovu vrstu.

  6. #36

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Ova Moja Je Dosta Divlja
    Ledi S Mozes Li Mi Reci Hoce Li Se Brzo Pripitomiti I Jesu Li Kozice Teske Za Pripitomljavanje
    Jesu Li Bucne

  7. #37

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Nadam se da je ptica mlada, jer u tom slučaju sigurno neće biti problema sa pripitomljavanjem, jer su kozice izuzetno druželjubive i izuzetno radoznale ptice. Ako imaš uslova, nemoj je držati stalno zatvorenu u kavezu, pusti je da se šeta (one mnogo više šetaju po podu i zavlače se u rupe, nego što lete) i istražuje okolinu i nemoj da te začudi ako ti posle nekog vremena i sama priđe. Mi imamo još jednu pticu, vrsta Aleksandar, i sa njim imamo jako velikih problema baš oko pripitomljavanja. Čini mi se kao da je mnogo vremena proveo zatvoren u kavezu, tako da od kako je došao kod nas, a prošlo je već par meseci i dalje ne želi bilo kakav kontakt sa nama, niti ima poverenja u nas... takoreći je poludivlji. Nadam se da tvoja kozica nije prošla kroz istu priču, jer bi to onda objasnilo njeno ponašanje, pošto kao vrsta one zaista nisu takve, baš naprotiv.

    Što se bučnosti tiče, verovatno si i sam primetio da kozice imaju specifičan način oglašavanja, sličan meketanju. Mislim da je bučnost ptice individualna, pošto se kod nas ženka i mušjak ponašaju potpuno drugačije. Mužjak ceo dan nešto "mumla" u tišini, kao da se svađa sam sa sobom ali to zaista nije glasno, čak ga jedva čujemo, dok se ženka oglašava jako retko, ali kad "zamekeće" to baš ume da potraje, a i čuje se dosta dobro
    Sve u svemu, nisu preterano bučna vrsta, u poređenju sa Nimfama recimo, ili sa Aleksandrima... Ukoliko te ujutru bude budila, slobodno je pokri nečim, neka se od početka navikne, i svima lepo.

  8. #38

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Moja kozica Djura stara je dve godine i sada mi je bolesna. Veterinari kojima sam se obratila malo znaju o ovim pticama. Mislim da ima neku upalu, jer drži desnu nogu ukočenu, kao da joj je utrnula, potištena je i slabo komunicira. Davala sam joj u vodu sulfatrim par dana, ali nakon poboljšanja, opet isto. Da li i koliko smem da joj dam antibiotik za ljude? Molim vas da, ukoliko nešto znate, odgovorite brzo, jer se bojim da mi ne ugine.

  9. #39
    nadji drugog veterinara i ne davaj antibiotike

    Po Cemu Se Razlikuju Muska I Zenska I Kako Da Znam Jeli Stara
    Danas Je Treci Dan Kod Mene I Malo Je Pitomija Ja Priblizim Glavu Skroz Blizu Posude Sa Hranom I Ona Polako Dode Pa Jede
    Poruku je izmenio silvia, 31.07.2007 u 12:56 Razlog: 2 uzastopna posta

  10. #40

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Citat bolep kaže: Pogledaj poruku
    Moja kozica Djura stara je dve godine i sada mi je bolesna. Veterinari kojima sam se obratila malo znaju o ovim pticama. Mislim da ima neku upalu, jer drži desnu nogu ukočenu, kao da joj je utrnula, potištena je i slabo komunicira. Davala sam joj u vodu sulfatrim par dana, ali nakon poboljšanja, opet isto. Da li i koliko smem da joj dam antibiotik za ljude? Molim vas da, ukoliko nešto znate, odgovorite brzo, jer se bojim da mi ne ugine.
    Veterinari obično ne znaju mnogo ni o pticama, a posebno ne o odredjenim vrstama. Pokušaj da pronađeš nekog veterinara koji se specijalizovao baš za ptice. To je jedino što bilo ko od nas može da ti savetuje. Ja mislim da ne bi trebalo da bude problema ukoliko joj daš antibiotik za ljude, ali naravno prilično razblažen, ali ja sam samo laik i pojma nemam o tome, tako da moje mišljenje obavezno uzmeš sa rezervom. Nadam se da će se Djura što pre oporaviti i zaista mi je žao što ne mogu da pomognem. Ne znam gde se nalaziš, ja uvek ljudima preporučim stručnjake na Veterinarskom fakultetu u Beogradu. Imaju svoju ambulantu, raspoloženi su da pomognu, a svaki profesor je zaista stručnjak za odredjenu vrstu životinja, pa tako možda i pronađeš nekoga ko se bavi pticama.

    Po Cemu Se Razlikuju Muska I Zenska I Kako Da Znam Jeli Stara
    Danas Je Treci Dan Kod Mene I Malo Je Pitomija Ja Priblizim Glavu Skroz Blizu Posude Sa Hranom I Ona Polako Dode Pa Jede
    Jako je teško razlikovati mužjaka i ženku. Jedina razlika je u veličini glave i ta razlika može da se uoči samo poredjenjem dve ptice. Čini mi se da pravi stručnjaci mogu da odrede pol po još nekim karakteristikama, ali meni objasniše da se po veličini i obliku glave prepoznaje da li je mužjak ili ženka. Naravno, mi smo prepoznali našu ženku onog dana kada je snela prvo jaje, što vrlo lako može i tebi da se desi.

  11. #41

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Moja Kozica Nikako Da Se Pripitomi A Citao Sam Da Se Lako Pripitomljavaju Cim Joj Priblizim Ruku Bijezi Ima Li Sanse Da Se Pripitomi

  12. #42

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Citat sinisa_sinisa73 kaže: Pogledaj poruku
    Moja Kozica Nikako Da Se Pripitomi A Citao Sam Da Se Lako Pripitomljavaju Cim Joj Priblizim Ruku Bijezi Ima Li Sanse Da Se Pripitomi
    Ali ona je kod tebe tek 3 dana! Pusti je malo da upozna teren, neka leti malo, neka se zavuče negde, daj joj da se kupa (to jako vole) i sama će se opustiti. Svaka promena je za njih velika stvar. Kada se navikne na teren i na ljude, tek onda možeš očekivati neku reakciju na ruku i slično.

  13. #43

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    pozdrav
    maloprije sam prvi put vidjela ovu prekrasnu pticu u zoo centru..ma zaljubila sam se u nju...jos sada kada sam procitala kakva je to vrsta, stvarno sam odusevljena.vec odavno razmisljam da kupim pticu, mislila sam nimfu ili cak tigricu, ali je kozica jednostavno preslatka. interesuje me kada se pripitomi da li hoce sama sletjeti na ruku, ili na glavu kako imaju obicaj. i da li i treba kupovati igracke, jer znam da ove manje ptice vole da imaju neke zveke ili ogledala kako bi se igrale. i ako ima neka igracka koju kozice najvise vole...
    eto toliko..
    hvala

    i da ne zaboravim...koja bi trebala velicina kaveza da bude...ja sam cula da ne valja kupovati okrugle kaveze za papagaje, razlog ne znam, pa ako moze neko da mi na to odgovori..

  14. #44

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    He,he! I ja sam skoro nabavila Kozicu! Lujka totalna!
    Ime: Pipi.Ćerka je zove Fibi. Pipi Fibi sve jedno.
    Odgajivač mi rekao kako voli da se kreće po podu i čeprka kao kokoška,a ona samo leti po najvišim delovima nameštaja.Da pridje nema šanse! Vabim je sa jabukom koju obožava da jede, ali džaba.Dobra zabava uz jutarnju kafu.Dok je u kavezu i pružim joj ruku odmah staje na prst,jer je to karta za izlazak na slobodu.Inače drugog kontakta nema,osim kad je navatam i izmazim.Sve papire koje nadje iscepka na sitne komade, dokumenta ,račune...sklanjaj!Pročitala sam da joj se ne sme davati kupus da jede inače će dobiti proliv,dizenteriju i uginuti zato pažnja!

  15. #45

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Pozz svima! I ja imam kozicu,kod mene je otprilike mesec dana....
    Znam da je potrebno vremena dok se ne naviknu na novu sredinu,ali moj Zelenko nece ni iz kaveza da izadje! Par puta sam ga namamila napolje xranilicom,ali smotanko ne zna ni da udje u kavez
    Ako je neko od vas imao ovakvix problema,volela bix da cujem iskustva!
    Xvala unapred!

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •