Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Papagaji

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    Bavim se uzgojem papagaja.
    Momentalno imam vise pari " Kozica"
    Pa Tibore, gde si bio do sada?

    Treba mi mlad mužjak kozice, a moglo bi da padne i par saveta u vezi te vrste.

  2. #17

    Odgovor: Papagaji

    Zdravo Ladu S , ucio sam se da stavljam slike a posto nemam neke za vojvodina forum adekvatne bas nekoj temi a nisam puno tema otvarao zbog toga , ja stavio ono sto imam kozice , i posto mi je bio glup uvod jer sam bio zamisljen kako cu poslati sliku ja to sve stavio , i gle nisam mogao izbrisati i eto ostala tema otvorena , a mogao sam daleko lepse napisati uvod, zbog toga se izvinjavam . evo za savet sam uvek spreman , sto se tice muzjaka treba i meni tri komada ,samo meni trebaju muzjaci koji su vec polno zreli jer moje zenke vec nose jaja i to mogu da bacim sada jer nemaju plod . ako ti treba mladji muzjak to mogu da ti nabavim od gospodina od koga sam i ja kupio kozice . moje kozice su zute poslat cu ti sliku. molm Te odgovori mi za muzjaka sto pre da znam da javim onoj osobi , mada cu ga ja nazvati onda sutra da vidim da li je nesto uradio za moje muzjake i ujedno cu pitati za jednog mladog .

  3. #18

    Odgovor: Papagaji

    Znaš kako, moja kozica ima oko 6 meseci, ali je već počela da nosi jaja. Naravno, i mi smo morali da bacimo ta jaja, jer nisu plodna ali bih volela da ima društvo. Mislila sam da uzmem mlađeg mužjaka, jer bih ga uzela prvenstveno zbog toga da ima društvo, pa kasnije i eventualno za razmnožavanje. Moja kozica je zelena, a verujem da nije problem ako je mužjak žut. Baš naprotiv. Eto, ako ti nije problem, značilo bi mi da pitaš za mladog mužjaka, jer ne želim da negde u radnji kupim staru pticu, a to se često dešava ljudima.

    Da li znaš koliko često ženke nose jaja? Mi smo imali 11 komada, i nosila ih je u periodu od mesec dana. Nije mi jasno kako bi ona ležala na tim jajima da su ona plodna, jer sam čitala da otprilike leži 3 nedelje na jajima. Malo sam zbunjena, iako sam dosta čitala na netu o tome. Ako nosi 3 nedelje, to znači da bi se neke ptičice već izlegle, a ona bi i dalje nosila nova jaja?!?

  4. #19

    Odgovor: Papagaji

    ako ste u mogucnosti papagaja je najbolje staviti u neku tihu prostoriju gde nema galame , i cim padne vece da ga pokrijete jer u prirodi on ide rano na spavanje a vi cete imati vas mir od njega , a i necete ga navici na nespavanje koje ce vama posle smetati . ponasajte se sa njim kao sa malom decom i kupus mu nikako ne smete davati jer ako dobije proliv tesko cete ga izleciti . ako vec imate jednog moj vam je savet da mu odmah nadjete par. Kozice su Vam naj bolji izbor jer su lakse za pripitomljavanje i to zenke naj vise , u slucaju da su vec pocele da lete . to bi dobro bilo da mozete od malena da ga vi hranite , onda bi on mislio da ste mu vi majka i mogao bi sa vama u prodavnicu na ramenima . mozda sam vas vec smorio pa cu drugi put nastaviti . uzivajte u slici . prijateljski pozdrav

    *** ne cini drugome ono sto ne zelis da tebi cine ***

  5. #20

    Odgovor: Papagaji

    da isto kao i kod mene znaci muzjak koji je zreo za parenje jer je vec pocela nositi jaja . trebace ti kucica . 21 dan ona lezi na jajima i muzjak bi je hranio za to vreme ili bi on seo na njeno mesto samo tolko dok ona ne jede . jedanaest jaja je rekord bar sto sam ja cuo . ali to svakako nece biti krajnji ishod. kod mene je tu oko 7-9 , a na svet opstane 4-5 , zato sto najjaci dolaze do hrane i za one slabije u rastu nema mesta . jedino sto bi se u tom slucaju moglo uraditi je da se hrane na pipetu sa kasastom hranom . Jedini i najveci problem sa kojom pljuvackom joj napraviti tu kasu . jedino sto bi se u tom slucaju moglo probati je keks petit ili onaj plazma sa malo mleka napraviti kasu i to im davati verujem da sam u 95% siguran da bi opstali . javicu ti se za 1-2 dana za tvog muzjaka . ako te jos nesto zanima pitaj slobodno.

    pozdrav

  6. #21

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Napravićemo kućicu, ali sa nekim pokretnim krovom, da mogu da virim malo unutra

    Hvala puno na odgovorima.

    Možda bi mogao još da mi kažeš i kada bi trebalo da joj se formira pravo perje. Kada smo je kupili (imala je svega mesec - dva), bila je grozna, najblaže rečeno Sada već ima mnogo lepše perje, ali još uvek ne onakvo kakvo bi trebalo da bude, Uslikaću je sutra u toku dana, pošto sada spava.



    Evo kako je izgledala pre par meseci. Sada više nema ovih belega, popunilo se sve perjem, ali je i dalje raščupana skroz i i dalje ima paperje na nekim mestima. Da li je moguće da je bila bolesna, ili je to normalno?

  7. #22

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae



    Ovo cveće je uvenulo, naravno.

  8. #23

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    evo mene ponovo , ne mogu da spavam pa sam ponovo dosao do Vas . Lady S video sam tvoju lepoticu ,divna je . zanima me koliki joj je kavez,da li je po ceo dan u njemu ,da li je aktivna -da li je zivahna ili je mirna , na cvece - na nju pazi neko cvece je otrovno mislim na lisce ( difenbahija da je koliko god lepa van iz kuce ,oleander list,adam i eva ) za ove znam sigurno, a nemoj da ti bude tesko nabavi knjigu o cvecu gde ima opis i upozorenja za lisce i tome slicno, znam zbog malod deteta mog jer sam imao tu vrstu cveca i onda su mi rekli da pripazim da mali ne bi slucajno otkinuo list jer on ima otrovan sok, pokusaj mu staviti deblji stap na kojem ce stajati da bi mu noge pravilno rasle, treba da je deblji malo od tvog palca , saljem ti sliku zelene kozice i obrati pazju na maloga u levom gornjem uglu , to je kod papagaja normalno da mi je takvo perje ja imam dve zenke koje su kao na nudistickoj plazi ,pa sam se bio zabrinuo ali su mi rekli da je to normalno kad ima jaja i kad lezi . oni se obicno cupaju i stavljaju perje u gnezdo . posudu za vodu malo vecu serpu mislim tog oblika a ne duboku mnogo oko 3-5 cm stavi vode obozavaju se kupati . pa cak i na -5 stepeni. mnogo povrca joj daji KUPUS nikako , obozavaju list od maslacka , troskot , jabuke , sargarepu , persun , potrazi jedna vrsta hrane zove se Bar to izgleda kao grozdje u minijaturi , na dugoj stabljici ima mnogo sitnog zrnevlja na njoj, to obozavaju i jedan struk na dan je dovoljno . na pijaci se moze nabaviti na komad odnosno vezu po 5 -7 kom u vezicu. to je oko 5 din kom. joj sta sam jos zaboravio ili sta cu zaboraviti ?no tu sam praticu to sto pises pa cu se nadovezivati , ali molim te odgovori mi na ona gore pitanja .jos jednom medena je . da ako nema zute , moze da bude takva zelena ? setio sam se Laze , poznanika on ima te boje , ali ja nisam hteo da mesam boju jer su zute skuplje . nije zbog para nego nebih mogao da ih zadrzim jer sam sada iskoristio svako mesto u dvoristu , zena me vec kritikuje da sam nagrdio dvoriste.

  9. #24

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    znao sam da cu glavnu stvar da zaboravim daj joj lek za gliste ,momentalno ti ne mogu reci kako se zove jer osoba od koje ja to dobijem donosi iz madjarske u pakovanju od pola kg , tako da nemam naziv , ali u poljoprivrednim apotekama znaju kada im kazes da ti treba za papagaja protiv glista to se daje jednom godisnje ako je u stanu posto ne jede sa zemlje. a otkrit cu ti tajnu jednu , ocisti beli luk jedno rebro , i daj mu to da gricka ako to nece da gricka onda to dobro izlupaj i daj mu sa sargarepom ili nekim povrcem ( to sve izmesas sa povrcem ili vocem) pa ce to da ga procisti .papagaji nemaju osecaj za ljuto.

  10. #25

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    zanima me koliki joj je kavez,da li je po ceo dan u njemu ,da li je aktivna -da li je zivahna ili je mirna , na cvece - na nju pazi neko cvece je otrovno mislim na lisce ( difenbahija da je koliko god lepa van iz kuce ,oleander list,adam i eva )
    Aktivna je. Mala štetočina. Šeta po stanu i grize i ruši sve živo. Makar kad se zavuče ispod radijatora, ili se popne na vrh ormana, ili ode ispod kreveta. Voli da se zavlači po malim mestima, to sam primetila. U početku smo je puštali iz kaveza po ceo dan, pa samo uveče udje da spava, a sada (pošto je lepo vreme i moram i sebi malo vazduha da pustim) imamo kompromis, pa nju pustimo par sati napolje da se izjurca, posle sama udje da jede i ostane u kavezu. Pocepala mi je sve kutije u stanu, svaku na koju je naišla.



    Za cveće znam, imam difenbahiju i baš pazim da je ne bi grickala, sve mi žao da iznesem cvet iz stana. Mada, u poslednje vreme i ne grize toliko cveće, čini mi se kao da ima svoje faze kada grize cveće, kada papir, kada drvo, kada kopa po saksijama i tako...

    Za štap ću poslušati savet, nabaviću joj neki deblji, nisam to znala. Kavez je dosta velik, uzeli smo odmah veći, jer smo planirali da će jednog dana dobiti društvo. Mada, ona veći deo dana provede na podu kaveza, probirajući po hrani koju je bacila dole tako da joj je čini mi se širina mnogo važnija od visine.

    Što se tiče mužjaka, meni je svejedno, može da bude i žut i zelen, jer meni ne treba za razmnožavanje pa mogu da ih mešam slobodno. Posle ću da poklonim nekome ptičice, ako ne budem mogla da zadržim za sebe

    Kupiću joj lek za gliste, nisam ni to znala.

    Još jednom, hvala na savetima. Ako bude nekih vesti za mužjaka, tu sam i čekam.


    PS. Upravo sam našla još jedno jaje u kavezu. Od poslednjeg je prošlo sigurno desetak dana. Hoće li ovo sad biti nova tura, ili šta?
    Poruku je izmenio Lady S, 11.04.2007 u 18:16 Razlog: dodatak

  11. #26

    Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    pozdrav svima! skoro sam kupio zutu kozicu,stara je oko 6 mjeseci! vec pokusava i da izgovara rijeci!zna reci svoje ime!ali nikako ne uspjevam da mi stane na ruku!znam drzati ruku u kavezu i po sat vremena,sve dok ne utrne, ali nista! :D sto se hrane tice nista od voca ili povorca nece da jede! fura neki svoj fazon, jede samo sjemenke suncokreta, iako sam procitao da ne valja ako ih jede non stop.premasne su! cim kupim mjesanu hranu,sve iz hranilice razbaca i ostavi sebi samo sjemenke!
    sto se tice ponasanja, luda je kao struja,ne miruje,osim kad spava!

  12. #27

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Somex, i moja tako. Neće na ruku ni luda. Ne plaši nas se uopšte, normalno stavljamo ruku u kavez, normalno prolazimo pored nje kada je negde u sobi, ona sama dođe i šeta po mom stolu kada sedim za kompom i slično... evo upravo mi sedi na naslonu od stolice... ali na ruku neće nikako. Uspeli smo da je ubedimo da dođe na ruku par puta, ali samo zbog hrane... Čim uzme hranu, ne interesuje je ruka više. Takođe je jako vesela, ne drži je mesto, skakuće po celom stanu, zavlači se i u najmanje rupe...

    Moja kozica ne pokazuje znake želje za izgovaranjem reči, a i ima malo defektan kljun, tako da verovatno neće ni moći da progovori... Ali zato sam danas dobila i mužjaka i čini mi se da će sa njim biti sasvim druga priča.

    Što se semenki suncokreta tiče, to radi i naša. Probira po hrani i vadi samo semenke, a ostalo pobaca... Da joj dopuštamo jela bi samo semenke, jer to definitivno najviše voli... Ali nisu dobre. Pokušaj da joj smanjiš semenke, pa kada bude gladna, a ne bude onoga što joj se najviše sviđa, ješće i ostalo što je na meniju.

    Evo i jedne sveže sličice:
    - ovaj pozer na vratima kaveza je Oskar (vrsta Aleksandar), u kavezu mužjak kozice novajlija, a na kavezu moja Pipica.



  13. #28

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    hehehe, simpa su svi zajedno! moj je sklon pricanju jer je sam, cim zivi sa vise ptica,nece progovoriti! cim ga pustim poludi po stanu!kao orao leti po sobi,kad se umori nadje sebi neko mjesto na trosjedu i pocne da ga copka!tako da ga manje pustam,iskljuca sve zivo! :D potrudit cu se da mu manje dajem sjemenke, a sto se tice kupanja,ja mu stavio kadicu za papagaje,al nece ni da joj se priblizi!voli tusiranje, uzmem onu strcaljku sto frizerke koriste pa ga spricam hahaha, uziva!

  14. #29

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae

    Citat somex kaže: Pogledaj poruku
    uzmem onu strcaljku sto frizerke koriste pa ga spricam hahaha, uziva!
    Moram da isprobam to.

  15. #30

    Odgovor: Kozica - Cyanoramphus novaezelandiae



    eto moje male budalice!
    Poruku je izmenio somex, 24.04.2007 u 16:06

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •