Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?

    Putnicima iz Srbije koji žele da otputuju u pojedine zemlje u inostranstvu neophodno je dobro pamćenje da bi odgovorili na sva pitanja koja im u ambasadi postavljaju za dobijanje vize, piše list "24 sata".

    Tako, na primer, muškarci stariji od 27 godina pri popunjavanju formulara za kanadsku vizu treba da se prisete koji je bio nadimak njihovog nadredjenog u vojsci!?

    Komplikovana papirologija za dobijanje većine viza uključuje veoma detaljne podatke o svim članovima porodice putnika, zaposlenju u poslednjih pet godina, ali i o tome koliko novca putnik može da izdvoji za boravak u državi u koju putuje.

    Za šengensku vizu potrebno je navesti ko putniku plaća troškove putovanja i boravka u inostranstvu, ali i da li će u zemlji u koju putuje plaćati kešom, čekovima ili kreditnom karticom.

    U formularu koji se popunjava za američku vizu, one koji apliciraju pitaju da li su članovi terorističke organizacije, da li su učestvovali u genocidu i da li putuju u SAD da bi kršili izvozno-uvozne propisa, uz napomenu da potvrdan odgovor na ta pitanja ne znači automatsku nepodobnost za dobijanje viza!

    Pored toga, u formularu za američku vizu pitaju da li je kandidat prošao posebnu obuku za eksploziv, vatreno, nuklearno, biološko ili hemijsko oružje, uz molbu da se potvrdan odgovor dodatno objasni.

    Putnici u Australiju u formularu za vizu te zemlje treba da odgovore da li su sada ili u prošlosti oboleli od tuberkuloze ili bili u bliskom kontaktu s nekim obolelim. Osim toga, kandidat treba da otkrije da li je ikada rentgen pokazao neku nepravilnost na njegovim plućima.

    "Detaljna pitanja o zdravlju putnika iz Srbije postoje jer je vaša zemlja proglašena visokorizičnom za bolesti poput tuberkuloze", kažu u Australijskoj ambasadi.

    Osim nadimka komandira u vojsci, vizne organe Kanade interesuje i to da li je budući posetilac njihove zemlje učestovao u nekoj ratnoj borbi ili hapšenju zarobljenika i civila.

    Ne znam kako ovo izgleda vama, ali za mene je prilično degradirajuće. U redu je da ih zanima da li je neko učestvovao u ratu, i slične stvari, ali starešina u vojsci?!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?

    I onda meni drugarica kaze kako je ovde kod nas super. Kako je nasa zemlja super i kako mi imamo kajmak i prava sela. I zato treba ostati u zemlji i voleti samo sebe. A to sto je mene ta ista drzava dovela u situaciju da se nadamnom izivljavaju druge drzave radi neke vize koja traje uglavnom 10 dana, to ona ne vidi. Tako se ponasaju prema nama jer im se moze, a ko nas 'ebe kad smo glupavi....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?

    Stvarno nas izmrcvare za tu vizu da ti na kraju presedne samo putovanje! A ni u ambasadama nisu preterano ljubazni... naprotiv!
    Nije fer, ali sta da se radi... bice tako dok se ne promenimo malo mi malo slika koju drugi imaju o nama! A za to treba puno vremena...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Šta nas sve pitaju u formularu za vizu?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam kako ovo izgleda vama, ali za mene je prilično degradirajuće. U redu je da ih zanima da li je neko učestvovao u ratu, i slične stvari, ali starešina u vojsci?!
    Pa dobro, napises Bata Zivotinja i cao. S tim nadimkom, ne moz' da omasis.
    U formularima koje smo mi popunjavali tog pitanja nije bilo
    Mada, bilo je nekoliko biser pitanja od kojih smo prsli od smeha, samo sam ih naravno po obicaju zaboravila.
    I sta ja znam, popunjavanje formulara nam nije predstavljalo problem, vise su nas smorili lekarski pregledi i njihova pitanja i podpitanja.
    Tete u ambasadi su bile predusretljive, dje god je zapelo-pomogle su sa sve osmehom...
    Jedinu zamerku imam na onog velikog chiku iz obezbedjenja sto ne pretresa mene grdnu svaki put, nego kad se njemu cefne
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

Slične teme

  1. Žene pitaju, muškarci odgovaraju
    Autor Buba Erdeljan u forumu Muška kafana
    Odgovora: 344
    Poslednja poruka: 07.05.2015, 23:46
  2. Dame se ne pitaju za godine
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.02.2015, 17:07
  3. Muškarci pitaju, žene odgovaraju!
    Autor ZOE u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 01:21
  4. Dame Pitaju,Skidatch_Mraka Odgovara...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 25.06.2011, 09:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •