Jugo odlazi u istoriju
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Jugo odlazi u istoriju

    Kragujevac - Saradnja sa Fijatom i moguća saradnja sa GM-om omogućiće da proizvodnja sadašnjih Zastavinih modela polako prestane do 2010. Proizvodnja sadašnjih modela će verovatno prestati do 2010.godine, kažu u Zastavi.
    Generalni direktor Grupe Zastava Zoran Radojević kaže da se trenutno samo uz pomoć subvencija Vlade Srbije modeli domaćih vozila prodaju po sadašnjoj ceni i naglasio da vozila u klasi "juga" i "floride" koštaju mnogo više.
    On je napomenuo da se radi o starim modelima i da fabrika ne može da poveća cene jer bi to zaustavilo prodaju, ističući da je zbog toga poslovna politika usmerena na saradnju sa stranim afirmisanim proizvođačima vozila i proizvodnju njihovih modela.
    "U toj saradnji vodimo računa da ulog našeg rada u proizvodnji vozila bude takav da cena bude niža nego na zapadu, što će omogućiti da vozila proizvedena u našim halama budu konkurentna po ceni", rekao je Radojević.

    Radojević je rekao da je cilj saradnje sa inostranim partnerom da se proizvodnja modela ne osvaja samo u Zastavi, već i kod kooperanata. On je naglasio da sama činjenica da je Vladi Srbije upućen predlog ugovora o saradnji sa Opelom predstavlja veliki uspeh, ali je dodao da ne može da prognozira stav Vlade Srbije o predlogu te saradnje.

    Dve hiljade vozila prodato na Salonu

    Zastava prodala dve hiljade vozila na Salonu automobila, što odgovara gotovo dvomesečnoj prodaji, izjavio direktor marketinga u toj fabrici Vladeta Kostić i dodao da je prodato oko 700 automobila "zastava 10", 650 "juga", 400 "skala 101" i 250 "florida".

    Svi Zastavini automobili prodavani su na sajmu uz popust, tako da je cena "juga koral in", u osnovnoj varijati iznosila oko 360 hiljada dinara, "skale 101" 340 hiljada, a "floride" 440 hiljada dinara. Cena "floride", sa ugrađenim Pežoovim motorom, iznosila je 510 hiljada dinara, a "zastave 10", s motorom euro 4 i plaćenom carinom, oko 7.670 evra.

    B92
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prestanak proizvodnje juga do 2010.

    Jugo odlazi u istoriju


    Kragujevačka "Zastava" najavila je ukidanje proizvodnje jednog od najpopularnijih automobila sa ovih prostora - popularnog "juga".

    Proizvodnja "juga" se ukida 20. novembra, a poslednji automobil te marke koji će sići sa montažnih traka u "Zastavi" biće 794.428 po redu, izjavio je u ponedeljak Tanjugu direktor proizvodnje u "Montaži" kragujevačke fabrike automobila Slobodan Glišović.

    Jugo (koji je doživeo i nekoliko filmskih uloga u filmovima "Umri muški 3" i "Ko je ubio Monu?", a nedavno se pojavio i u spotu grupe Metallica) ušao je i u istoriju izvoza fabrike "Zastava", kada je polovinom 80-ih godina minulog veka na tržište SAD plasirano 147.000 ovih automobila.




    Pored "juga", ukida se i proizvodnja "skale 101" i "floride", a sve na osnovu ugovora potpisanog između italijanskog "Fijata" i države Srbije.

    Do 20. novembra, biće proizvedena i poslednja "skala", koja će biti pod brojem 1.273.532 , dok je pre nekoliko dana završena proizvodnja "floride" i poslednja je 29.950 po redu, rekao je Glišović.

    Poslednja "zastava 10" biće 4.224 i proizvodnja tog automobila u Kragujevcu se takođe ukida, ali će se ubuduće proizvoditi pod starim nazivom "punto".

    Zajedničko privredno društvo "Fijat automobili Srbija", osnovano ugovorom "Fijata" i države Srbije, početkom 2010. u Kragujevcu će, kako se najavljuje, proizvoditi potpuno nov model automobila.


    Kragujevačka "Zastava" je od početka proizvodnje automobila, 1953. godine, do sada proizvela više od 4,1 milion vozila, od kojih je oko 650.000 vozila plasirano na tržišta 76 zemalja širom sveta.

    Kao rekordna godina u istoriji "Zastave" upisana je 1989. kada je proizvedeno 220.000 vozila. "Zastava" je tada imala 53.337 zaposlenih, a u njenu proizvodnju bilo je uključeno 280 preduzeća iz 130 gradova tadašnje Jugoslavije.

    (Tanjug/MONDO)


    Meni je baš žao, što se više neće proizvoditi
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    Нека, нека иде....и време му је! Камо лепе среће да је отишао и раније односно када му је било време.
    Срамота је што се у 21. веку производи такав ауто...

    Само хладне главе напред, без емоција!
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    Fabrika automobila "Zastava" juče je prestala s proizvodnjom modela iz starog programa. Direktor fabrike "Zastava automobili" Radomir Petrović rekao je da je proizvedeno poslednje vozilo "skala 101", s brojem 1.273.532.
    Povodom gašenja starog "Zastavinog" programa nije bila organizovana nikakva ceremonija, a svečanost će biti kad počne proizvodnja novih "Fijatovih" modela rekao je on. Popularni "stojadin", čija je proizvodnja juče ugašena, važio je za prvo domaće vozilo srednje klase i na tržištu je bio tražen kao porodičan auto s petoro vrata. Inače, sa "Zastavinih" traka dosad je sišlo 1.045.258 vozila "skala 101" i 228.274 automobila "skala 128". Prvi "kec" je proizveden sredinom oktobra 1971. godine, a milioniti 1991. godine. "Skala 101" proglašena je za vozilo decenije 1981. godine, a 1979. godine je ostvarena rekordna godišnja proizvodnja od 88.918 vozila. U 2008. godini "Zastava" je proizvela ukupno 2.702 "skale", a u Grčku, Poljsku, Nemačku, Francusku, Italiju, Belgiju, Holandiju, Luksemburg i Alžir izvezeno je više od 200.000 "stojadina".
    Samo na egipatsko tržište otpremljeno je preko 90.000 "skala 128". "Zastava" je od 1953. do 2007. godine proizvela oko 4,2 miliona automobila. Zaposleni u kragujevačkoj fabrici automobila juče su poslednje vozilo iz "Zastavinog" programa ispratili sa suzama.
    (GL)


    Možda sam ja jedna obična sentimentalna budala, ali moja guza se upravo najviše vozala u stojadinu i jugiću.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    nekad je bilo JUGOslavijo moja TUGO pricali su gastarbajteri
    ode sada i Yugo 45, 55, i amerikanac da usreci afrikance

    al nije bio savrsen a ipak sam voleo jednog belog Yugo 45 onaj poslednji jos iz SFRJ bio je bolji od onog iz SRJ kao i iz SCG a RS ga sahranila,

    moj mali beli YUGO 45

    Viza vec 15godina je prisutna na ovim prostorima. Mnogo vremena je izgubljeno a i mnogo cega,.. A gledam madzare, rumune, bugare,.. kako bez problema prolaze granicu onom trakom za EU,...(pomislim samo smo mi ostali da li smo mi najgori od sve dece,. a pise non eu.) Evo ovih dana se pomera i zvanicna granica EU i Madzarska ce biti strazar,... A secam se svog prvog sengena, drugog,..a nekako mi je u uspomeni ostao bas treci. Ne znam da li mi je tih godina dosadilo sve ovde malo napredujes u poslu pa onda nista,... pa kriza,... jednostavno sam seo i ukljucio svog kucnog ljubimca pc i malko putovao po mrezi,... A hteo sam samo da saznajem da idem dalje jos visllje ka vrhu,.. nebo sam dodirnuo,.. Pisao sam magistratu jednog grada i uskoro dobio postom odgovor,... I tako sam tog proleca krenuo u nesto novo nepoznato,...sam samcijat,...a imao sam jednog belog yuga 45,... Taj beli yugo me toliko puta ostavio kraj puta. Imao je slabe farove govorili su mi da kupim od peglice i montiram,... kupio sam mu i nove sava slovenacke gume,.. imao je neki drndav radio koji je hvatao samo jednu stanicu a da ne krci,.. ma taj yugo je stalno nesto zakerao,.. A tek auspuh mu je bio prelomljen i dimio je kao neki trabant,.. Nije voleo bas da se pentra po fruskoj gori nekako je vise voleo bulevare,... i opruge/ armotizera su bile lose ,.. a i na glavi motora je nesto curkalo,...i moja mala beba se vozila u njemu,.danas se ne seca toga, bila je jos mala a volela je da gleda svet oko sebe iz svog malog sedista ... Da nije bilo tog pozivnog pisma od magistrata i te prve duze vize mozda bi jos vozio tog nadrndanog yuga,...nikad ga vise nisam video,... A sengenu je bio kraj,... sta dalje,.. a dolazilo je leto,...

    ...
    a vise zalim za ficom, belim ficom njega sam prodao 1993. a i Yugo i Fica nisu imali srece sa mnom kao ni ja sa jugom mojom tugom.
    Poruku je izmenio robert ns, 22.11.2008 u 17:14 Razlog: ode..
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    ...živ bio, ne ponovio se...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju



    Na njemu sam naučila da vozim.
    I više nikad nisam poželela da sednem za taj volan, 'bem ti rikverc
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    Cemu sluzi grejac zadnjeeg stakla na Yugou ?




    Da nije hladno rukama kad ga guras.




    Jest da je moj omiljeni cetvorotockas,al morao sam.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Jugo odlazi u istoriju

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Možda sam ja jedna obična sentimentalna budala, ali moja guza se upravo najviše vozala u stojadinu i jugiću.
    Takođe
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

Slične teme

  1. Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
    Autor mikivs u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:36
  2. Vojvodina kroz istoriju
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2015, 08:36
  3. Najveći zločinci kroz istoriju
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 18:19
  4. Tastatura i miš odlaze u istoriju
    Autor irnik u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.03.2008, 07:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •