Tenis - Strana 9
Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 170

Tema: Tenis

  1. #121

    Odgovor: Tenis

    Pobede Jelene i Ane za srpski derbi u Tokiju!
    Cetvrtak, 1. februar 2007.

    Najbolje srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović uspešno su prebrodile i drugu rundu velikog WTA turnira, koji se za nagradni fond od 1,3 miliona dolara igra u glavnom gradu Japana, Tokiju.

    Jankovićeva, koja je postavljena za četvrtog nosioca, nije imala problema sa Kineskinjom Jie Ženg, 33. igračicom sveta.

    Slavila je pobedu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:0, a u četvrtfinalu će se sastati upravo sa Anom Ivanović, petim "kosturašem", koja se protiv Italijanke Mare Santandjelo oporavila od gubitka prvog seta (4:6) i potvrdila razliku u klasi dobivši preostala dva seta sa 6:1, 6:2.

    Mladim Beogradjankama koje su se prethodnih godina paralelno probijale u vrh svetskog tenisa, to će biti četvrti medjusobni okršaj na WTA turnirima.

    Ana je 2005. u Cirihu slavila rezultatom 6:2, 6:1, Jelena joj se revanširala prošle godine u Los Andjelesu - 6:4, 7:6 - da bi poslednji duel, u Montrealu, morala da preda zbog povrede.

    Pobednica narednog srpskog derbija bi u polufinalu Tokija mogla da se sastane sa prvim nosiocem, Ruskinjom Marijom Šarapovom, ukoliko ova savlada Italijanku Frančesku Skjavone, pa domaću teniserku Ai Sugijamu.

    Janković: Važno je da Srbija ide u polufinale

    Prvi reket Srbije Jelena Janković procenila je pred okršaj sa Anom Ivanović u četvrtfinalu Pan Pacifik turnira u Tokiju, da je najvažnije da će naša zemlja imati predstavnika u polufinalu tako velikog takmičenja (nagradni fond 1,3 miliona dolara).

    "Ana je izuzetna teniserka, ima odličan forhend i servis. Normalno je da ću pokušati da pružim svoj maksimum, pa šta bude biće. U svakom slučaju očekujem dobar meč, a što je najvažnije, Srbija ide u polufinale", rekla je Jankovićeva.

    U konkurenciji parova ona nije uspela da ode dalje od četvrtfinala, pošto je u dublu sa Amerikankom Betani Matek poražena od argentinsko-američke kombinacija Gizela Dulko - Mailen Tu rezultatom 1:2, po setovima 6:2, 3:6, 3:6.

    U drugom kolu singla Jelena je nekoliko sati ranije deklasirala Kineskinju Jie Ženg sa 6:4, 6:0.

    "Nikada nisam igrala dobro na ovoj podlozi i zato me pobeda nad Ženg izuzetno raduje. Posle singla sam igrala i dubl, i to u tri seta, tako da mi je dan bio izuzetno naporan. Odmoriću se koliko je to moguće i u petak opet izaći na teren".

    Pobednica duela Janković - Ivanović sastaće se u polufinalu sa boljom iz okršaja prvog nosioca Marije Šarapove (Rusija) i Japanke Ai Sugijame.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #122

    Odgovor: Tenis

    Ana opet bolja od Jelene

    U četvrtfinalnom duelu srpskih teniserki na turniru Pan Pacifik u Tokiju trijumfovala je Ana Ivanović, koja je nadigrala Jelenu Janković sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:2.

    Naredna protivnica Ane Ivanović, koja je u Tokiju imenovana za petog nosioca, biće najbolja teniserka sveta, Ruskinja Marija Šarapova, koja je u drugom četvrfinalnom duelu bila bolja od Japanke Ai Sugijama sa 4:6, 6:0, 6:1.

    Jelena Janković, koja je u Japanu je bila četvrta "kosturašica", tako je pogoršala skor u duelima protiv svoje zemljakinje i sada Ana Ivanović vodi sa 3:1.

    Srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je da je odigrala dobar meč protiv Jelene Janković, a da je meč odlučio njen bolji servis.

    "To je bio dobar meč. Obe smo igrale zaista odlično. Bilo je teško. U drugom i trećem setu uspela sam da osvojim poene iz prvog servisa i to je bio ključ moje pobede", rekla je Ivanovićeva.

    Prema njenim rečima, Jelena je uspela da vrati mnogo lopti, ali smatra da je važno što je ona odigrala svoju igru.

    O narednoj protivnici Mariji Šarapovoj, srpska teniserka je rekla da je u odličnoj formi, koju je pokazala na Otvorenom prvenstvu Australije gde je igrala u finalu.

    "Igrale smo veoma težak meč u Lincu prošle godine. Izgubila sam, ali i dalje mislim da je to za mene bio dobar meč. Naravno, trudiću se da odigram nabolje što znam, a videćemo šta će se dogoditi", rekla je Ivanovićeva.

    Jelena Janković je posle poraza priznala da je njena protivnica odigrala jedan od najboljih mečeva sezone i zasluženo slavila.

    "Ana je odigrala odlično, jedan od najboljih mečeva ove godine, očigledno je bio njen dan, a ja nisam bila na svom nivou, opet sam imala dosta šansi, ali ih nisam iskoristila. Ani sve čestitke. Protiv Ane sam katastrofalno servirala, slabo mi je išao prvi servis, a teško je napraviti brejk kada protivnica dobro servira. Naravno, krivo mi je kao i posle svakog poraza, ali zaista sam iscrpljena i fizički i psihički poslednjih mesec dana. Teško je održati formu i biti motivisan nakon iscrpljujućih turnira, pogotovo Gren slema, gde je uvek velika tenzija. Odigrala sam mnogo teških mečeva, ali je bilo vredno. Ostvarila sam svoj cilj, da udjem u prvih 10 najboljih teniserki sveta, iako nisam očekivala da ću to uspeti odmah posle samo mesec dana takmicenja u novoj sezoni. Na turniru u Tokiju nikad nisam dobro igrala, nisam ljubitelj ove podloge i teško mi je da nadjem ritam. U svakom slučaju, odigrala sam četvrtfinale, što je dobar rezultat. Uprkos porazu, moram da zadržim pozitivnu energiju i veoma sam srećna što napokon idem kući, u Beograd. Imaću dve nedelje zaslužene pauze, da napunim baterije za sledeće turnire, a to su Dubai i Doha", rekla je Jelena Janković.


    Dementijeva i Hingis za finale

    Posle Ruskinje Marije Šarapove i srpske teniserke Ane Ivanović u polufinale Pan Pacifik turnira u Tokiju plasirale su se Martina Hingis iz Švajcarske i Ruskinja Elena Dementijeva.

    Hingis je u četvrtfinalu savladala Australijanku Samantu Stosur sa 6:0, 6:1, dok je Dementijeva bila bolja od Roberte Vinci iz Italije rezultatom 6:1, 6:2.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #123

    Odgovor: Tenis

    Ivanović - Hingis u finalu Tokija!

    Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale Pan Pacifik turnira u Tokiju, pošto je prvoplasirana igračica na WTA listi Marija Šarapova morala da joj preda meč.

    Ruskinja je u drugom setu odustala od dalje borbe, jer je nakon jednog servisa osetila jak bol u ledjima. Ana je prvi set dobila ubedljivo, rezultatom 6:1. Time se 19-godišnja Beogradjanka plasirala u finale turnira čiji nagradni fond iznosi 1,34 miliona dolara.

    "Nikada nije prijatno završiti turnir na ovakav način. Nadala sam se da će bol nestati, ili makar splasnuti, ali teško je pobediti igračicu iz svetskog vrha ako niste u stanju da izvedete dobar servis ni retern. Rečeno mi je da ću se oporaviti za sedam do 10 dana", objasnila je odluku o predaji Šarapova, koja je u drugom setu vodila sa 1:0 u gemovima.

    Ivanovićeva će se u finalu sastati sa Čehinjom Martinom Hingis, koja je u drugom polufinalnom meču savladala Ruskinju Elenu Dementijevu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

    Finalni okršaj zakazan je za nedelju rano ujutru po srednjoevropskom vremenu.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #124

    Odgovor: Tenis

    sto sam ja stalno tripovao da je Hingisova iz Svicarske
    cuj Cehinja

    no odakle god bila ima Anci da je oduva
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  5. #125

    Odgovor: Tenis

    ... ja sam bio ubeđen da je Hingis Čehinja koja je preuzela Švajcarsko državljanstvo i da je nastavila da igra pod njihovom zastavom.
    Ali na Wikipedii piše da je Slovakinja??!
    Eno ga link...

    http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9C...B5.D1.86.D0.B8
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #126

    Odgovor: Tenis

    Martina je rodjena u Slovackoj od oca Slovaka i majke Cehinje. Kao mala je, posle razvoda njenih roditelja presla u Svajcarsku i uzela Svajcarsko drzavljanstvo. Zivi u Svajcarskoj i igra za Svajcarsku. Zato je i dobila nadimak the "Swiss Miss". Otkako je vjerena za Radeka Štěpnek-a (Ceha), u medijima se pojavljuje kao Cehinja
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  7. #127

    Odgovor: Tenis

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    no odakle god bila ima Anci da je oduva
    Samo nek se ponovi finale Montreala.

    Ana igra mnogo slobodnije i sa manje nervoze od kad je otpustila trenera. Dobro je da je konacno prosla to famozno 3. kolo.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #128

    Odgovor: Tenis

    Ana skočila za dva mesta, Jelena "na svom"

    Srpska teniserka Ana Ivanović "naplatila" je prodor do finala Pan Pacifik turnira u Tokiju skokom za dva mesta na WTA listi objavljenoj u ponedeljak.

    Ana je osvojila 260 bodova i sa 16. napredovala do 14. pozicije, dok je Jelena Janković osvojila 70 poena (ukupno 1.626), ali joj to nije bilo dovoljno da prestigne Čehinju Nikol Vajdišovu i ostvari rekord karijere plasmanom na deveto mesto.

    Uopšte, od prve do trinaeste pozicije nije bilo baš nikakvih promena u odnosu na prethodnu nedelju, tako da prvo mesto i dalje zauzima Ruskinja Marija Šarapova sa 3.978 bodova, druga je Belgijanka Žistin Enan Arden (3.311), a treća Francuskinja Ameli Morezmo (2.900).

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  9. #129

    Odgovor: Tenis

    ATP: Djoković pao na 14. mesto

    Najbolji srpski teniser Novak Djoković doživeo je pad za jedno mesto na najnovijoj ATP listi i sada zauzima 14. poziciju sa 1.625 bodova.

    Od srpskih tenisera medju najboljih sto na planeti nalazi se još Janko Tipsarević, koji je takodje pao za jednu poziciju i trenutno je 75. igrač sveta sa 514 poena.

    Najveće nazadovanje zabeležio je Ilija Bozoljac, koji sa 379. bodova zauzima 116. mesto, što je za 15 pozicija lošiji plasman nego prošle nedelje.

    Četvrti srpski takmičar medju prvih 200 na ATP listi, Boris Pašanski takodje je pao, ali za "samo" devet mesta i sada je 158. teniser sveta.

    Na vrhu ATP liste nema promena, prvi je Rože Federer sa 8.120 poena, sledi Rafael Nadal sa 4.775 bodova, dok je treći Nikolaj Davidenko koji ima 2.825 poena.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #130

    Odgovor: Tenis

    DEJVIS KUP: Srbija dočekuje Gruziju

    Teniska reprezentacija Srbije igraće protiv Gruzije u 2. kolu Prve grupe Evroafričke zone Dejvis kupa.

    Gruzijci posle dva dana imaju nedostižnu prednost od 3:0 u duelu sa Portugalom, a odlučujući poen za domaću selekciju u Tbilisiju osvojili su Irakli Labadze i Gregori Čikladze, koji su savladali portugalski dubl Gaston Elijaš - Federik Žil sa 7:6 (6), 6:7(7), 7:6(4), 5:7, 6:3.

    Prvog dana u singl mečevima, Čikladze je sa 3:1 savladao Žila, dok je Labadze u tri seta bio bolji od Roberta Mačada.

    U meču 2. kola Srbija će od 6. do 8. aprila biti domaćin Gruziji, a pobednik će igrati protiv
    boljeg iz duela Velike Britanija - Holandija za plasman u plej-of za popunu Svetske grupe Dejvis kupa.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #131

    Odgovor: Tenis

    Ja prdvidjam da ce u 2. kolu igrati SRBIJA - V. BRITANIJA

    I jos samo da se ponovi rezultat od prosle godine
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #132

    Odgovor: Tenis

    12. Ferbuar 2007.

    ATP Marseille (Fra), dvorana - Greenset, 510250 e


    1. kolo singla


    Novak Djokovic (4) - Mikhail Youzhny (Rus) 4-6 6-4 6-7(0)

    Janko Tipsarevic - Marcos Baghdatis (Cyp,7) igrace se u utorak ili sredu


    1. kolo dubla

    Djokovic / Tipsarevic - Hernych / Youzhny (Cze/Rus) igrace se u utorak ili sredu
    Zimonjic / Santoro (2) - Allegro / Mahut (Sui/Fra) igrace se u utorak ili sredu
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #133

    Odgovor: Tenis

    Ivanovićeva lako do drugog kola Antverpena

    Ana Ivanović lako je izborila plasman u drugo kolo turnira u Antverpenu, koji se igra za nagradni fond od 600.000 dolara.

    Srpska teniserka, koja je u Belgiji imenovana za osmog nosioca, na startu je nadigrala Beloruskinju Anastaziju Jakimovu sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

    Ivanovićeva je posle početnog upoznavanja sa protivnicom (3:3) uspela da napravi ključni brejk u osmom gemu i bez problema povede sa 1:0 u setovima. Isti recept primenila je i u nastavku, kada je rano oduzela servis protivnici i na kraju ubedljivo trijumfovala.

    Srpska teniserka će u drugom kolu odmeriti snage sa Francuskinjom Natali Deši, koja je bila bolja od Nemice Julije Šruf.

    Odličan tandem Djoković-Tipsarević

    Srpski teniseri Novak Djoković i Janko Tipsarević plasirali su se u četvrtfinale dublova na turniru u Marseju, koji se igra za nagradni fond od 600.000 dolara.

    Djoković i Tipsarević, koji su u Marseju eliminisani u pojedinačnoj konkurenciji, na startu takmičenja u igri parova pobedili su Čeha Jana Herniha i Rusa Mihaila Južnjog sa 6:3, 6:4 i u četvrtfinalu će igrati sa Hrvatima Ivanom Ljubičićem i Lovrom Zovkom.

    Osim Tipsarevića i Djokovića na turniru u Marseju nastupa i Nenad Zimonjić u paru sa Francuzom Fabrisom Santoroom.

    Zimonjić i Santoro poraženi u Marseju

    Dejvis kup reprezentativac Srbije Nenad Zimonjić i Francuz Fabris Santoro nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale dublova na turniru u Marseju.

    Zimonjić i Santoro su na startu takmičenja poraženi od švajcarsko-francuskog para Alegro/Mahut sa 2:1, po setovima 7:6, 5:7, 12:14.

    Nagradni fond turnira u Marseju je 600.000 dolara.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #134

    Odgovor: Tenis

    16.2.07
    Ivanovićeva u tri seta bolja od Deši!

    Ana Ivanović uspela je posle dosta problema da se plasira u četvrtfinale WTA turnira II kategorije u belgijskom Antverpenu, koji se na tvrdoj podlozi u dvorani igra za nagradni fond od 600 hiljada dolara!

    Naša drugoplasirana teniserka je posle nešto više od dva sata igra savladala skoro deset godina stariju Francuskinju Natali Deši! Ivanovićeva je upisala pobedo od 6-3 6-7(2) 6-2 nad 40 pozicija slabije rangiranom Deši!

    U prvom setu mlada Beograđanka je sjajnom igrom stigla do 5-0, i kada se očekivalo da rutinski privede prvi set kraju, Anine muke su počele. Prvo Deši dolazi do prvog gema (5-1), a potom i oduzima servis našoj teniserki za 5-2. Uspela je Francuskinja da unese još neizvesnosti u ovaj meč došavši do trećeg uzastopnog gema (5-3)! Ipak Ana uspeva da osvoji svoj servis - gem i dolazi do 6-3.

    U drugom setu naša teniserka je povela sa 4-2, pre nego što je Dešija napravila još jedan preokret. Došla je Francuskinja na 4-4, a potom i izdejstvovala taj-brejk u kojem je nadigrala indisponiranu Ivanovićevu. Katastrofalan servis i 2-7 u taj-brejku za Natali Deši.

    U treći set se ušlo sa dosta strepnje. Posle prva tri gema bez brejka, Ana uspeva da oduzme servis - gem protivnici i dolazi do vođstva od 3-1. Imala je Deši u sledećem gemu par šansi za ribrejk, ali je Ana sve to uspela da spasi i povede sa 4-1. To je i bio odlučujući gem ovog meča kako je nakon njega Ana rutinski privela meč kraju, osvojivši treći set sa 6-2!

    Ivanovićeva če se u trećem četvrtfinalu sezone sastati sa glavnom favoritkinjom za osvajanje titule na ovom turniru, domaće Kim Klajsters! Teniserka kojoj je ovo oproštajna sezona na WTA Tour-u, u drugom kolu je sa 6-0 6-2 deklasirala talentovanu Ruskinju Olgu Pučkovu.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  15. #135

    Odgovor: Tenis

    ATP: Federer stigao Konorsa, Djoković No.14

    Švajcarski teniser Rože Federer izjednačio je u ponedeljak 30 godina star svetski rekord Amerikanca Džimija Konorsa od 160 nedelja neprekidnog boravka na prvom mestu ATP liste!

    Federer je na čelnu poziciju dospeo pre više od tri godine, 2. februara 2004, dok je Konors svojih 160 nedelja na vrhu proveo izmedju 29. jula 1974. i 22. avgusta 1977. godine.

    Jasno je da će Švajcarac kroz sedam dana postati ekskluzivni vlasnik ovog rekorda - bodovna razlika izmedju njega i "konkurencije" je tolika da ni četvoronedeljna pauza nakon trijumfa na Australijan openu nije naudila njegovom ubedljivom vodjstvu.

    "Mislim da je ovo najveći rekord koji sam oborio", izjavio je Federer, koji je znao da će se ovo desiti još u novembru prošle godine, kada je osvojio Masters kup u Šangaju.

    Najbolji srpski igrač Novak Djoković eliminisan je već na startu "Open 13" turnira u Marseju, ali kako tamo nije branio poene iz prethodne sezone, zadržao se na 14. mestu ATP liste sa 1.625 bodova.

    Prvoplasirani Federer ima 8.120, njegov najbliži pratilac Rafael Nadal iz Španije 4.705, a trećeplasirani Rus Nikolaj Davidenko 2.825 bodova.

    Janko Tipsarević je u odnosu na prethodnu nedelju načinio čak 16 koraka u negativnom pravcu (obrisano mu 65 poena za osvajanje čelendžera na Gemaksu 2006) i sada zauzima 91. mesto na svetskoj rang-listi.

    Ilija Bozoljac nazadovao je za jedno mesto i nalazi se na 117. poziciji, dok je Boris Pašanski čak 166, pošto je pao za 13 mesta propuštanjem turnira u Košti do Saujpe. Tamo je Pašanski zimus stigao do četvrtfinala.

    Viktor Troicki zauzima 177. mesto.

    WTA: Čakvetadze potisnula Jankovićevu

    Najbolje plasirana srpska teniserka Jelena Janković od ponedeljka se više ne nalazi u svetskom "Top 10", pošto je usled dobrih rezultata Ruskinje Ane Čakvatedze potisnuta korak unazad, na 11. poziciju WTA liste.

    Čakvetadze je prethodne nedelje stigla do polufinala turnira u Antverpenu i to joj je donelo taman toliko bodova da stekne malu prednost u odnosu na Jelenu (1.650:1.626), koja se po povratku sa Dalekog istoka odmarala i pripremala za nastupajući turnir u Dubaiju.

    Ana Ivanović se posle plasmana u četvrtfinale Antverpena našla u malom bodovnom napretku (1.463), ipak nedovoljnom za pomak sa pozicije broj 14, na kojoj se nalazi već više od dva meseca.

    U poretku prvih 10, osim pomenute rokade Čakvetadze - Janković, sve je isto kao pre sedam dana. Vodi Ruskinja Marija Šarapova sa 3.978 bodova, druga je Belgijanka Žistin Enan sa 3.436, a treća Francuskinja Ameli Morezmo sa 2.910 bodova.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li igrate i pratite Tenis?
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 20:11
  2. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  3. STONI TENIS: EP u Beogradu
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.07.2007, 10:22
  4. TENIS: Australian Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.01.2007, 12:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •