Tenis - Strana 6
Strana 6 od 12 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 170

Tema: Tenis

  1. #76

    Odgovor: Tenis

    Jeka je u cetvrtfinalu Stutgarta Dace bog da se ponovi US Open i dobra igra protiv Kuznjecove
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Tenis

    Nazalost, JJ je porazena. Sustigao ju je umor zbog jucerasnjeg maratonskog meca.
    U svakom slucaju, BRAVO JECO!!!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Tenis

    Novak Đokovic je osvojio drugu ATP titulu. Nole je na turniru u Mecu (tvrda podloga, 323.250 evra) pobijedio Jirgena Melcera (Austrija, 48. ATP) sa 4-6 6-3 6-2. Ovom pobjedom Nole ce biti 16. na ATP listi, sto je najbolji plasman tenisera Srbije ikada (Boba Z. bio 19.).

    Janko Tipsarevic je takodje osvojio jos jednu titulu na čelendžerima(četvrtu). Ovog puta pobijedio na celendzeru u belgijskom Monsu (tvrda podloga, 125.000 dolara). Janko je savladao Aleksa Bogdanovića (Velika Britanija, 146. ATP) (rodjeni Beogradjanin) sa 6-4 1-6 6-2.

    Bravo nasi!!!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Tenis

    Najbolji srpski teniser Novak Djoković nije uspeo da se plasira u osminu finala turnira masters serije u Parizu, koji se igra za nagradni fond od 2,45 miliona dolara.

    Djoković, koji je postavljen za 12. nosioca, u drugom kolu je poražen od domaćeg takmičara Pola Anrija Matijea sa 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

    U prvom setu Francuz je imao mnogo bolju realizaciju poena nakon prvog servisa - 95 odsto, a zabeležio je i šest asova, tri više od Djokovića.

    Matije je u drugom delu meča zabeležio čak sedam as udaraca, uz odličnu realizaciju brejk poena 8/6.

    Srpski teniser, koji je automatski prošao u drugo kolo, porazom je okončao ovu takmičarsku godinu, budući da nije uspeo da se plasira na završni Masters u Šangaju.

    Matije će u osmini finala Pariza, na kojem ove godine ne učestvuje veliki broj najboljih svetskih tenisera, igrati protiv pobednika duela Tomi Robredo - Sebastijan Grožan.

    (MONDO)
    Nole ovaj put nije imao srece... al to svakako nece baciti u zapecak nejgove ovogodisnje rezultate
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: Tenis

    Nasi danas uspjesni

    Ana Ivanović uspela je da se plasira u četvrtfinale WTA turnira III kategorije u Haseltu (tvrda podloga, 175.000 dolara). Trenutno 15. teniserka sveta imala je velikih problema sa tek 244. teniserkom sveta Anželik Kerber (244. WTA), ali je na kraju ipak uspela da trijumfuje sa 6-3 6-7(3) 6-3.

    Jelena je nešto teže nego što se očekivalo uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u Kvebek Sitiju (tvrda podloga, 175.000 dolara)! Jankovićeva je posle više od dva sata borbe slavila nad mladom Amerikankom Vanijom King (53. WTA) sa 4-6 6-1 6-4 u drugom kolu "Bell Challeng-a", inače WTA turnira III kategorije.

    Posle prave krize koja ga je drmala više meseci, Boris Pašanski se izgleda najzad budi!!! Ne tako davno naš najboljeplasirani teniser na ATP listi uspeo je da se plasira u polufinale velikog čelendžera u brazilskom Arakužu (šljaka, 75.000 dolara)!!! Trenutno 106. teniser planete je danas u izuzetno neizvesnom meču porazio Flavija Saretu, drugoplasiranog Brazilca na ATP listi sa 6-4 0-6 7-6(5).

    Nenad Zimonjić i Fabris Santoro (Srbija/Francuska) uspeli su da se plasiraju u polufinale ATP turnira Masters serije u Parizu (tarafleks, 2.5 miliona dolara)!
    Trenutno šesti par sveta trijumfovao je rezultatom 6-1 3-6 (10- u četvrtfinalu ovog turnira nad Poljacima Marijušom Firstenbergom i Marcinom Matkovskim. Poljaci su inače osmi par planete, a zanimljivo je da su sezonu obojica počeli izvan 50 najboljih dubl tenisera sveta!


    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: Tenis

    Srpsko-francuski dubl Nenad Zimonjić - Fabris Santoro u nedelju je poražen u finalu turnira ATP Masters serije u Parizu. Njih su u borbi za trofej savladali domaći igrači Arno Klemon i Mikael Lodra, koji su posle sat i 20 minuta slavili rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:2.

    U prvom setu prikazana je izjednačena borba, u kojoj su oba dubla osvajala gemove na svoj servis. Interesantno je da su Klemon i Lodra propustili čak sedam brejk-lopti, dok na drugoj strani Zimonjić i Santoro nisu imali nijednu direktnu priliku da njima oduzmu servis.

    Odluka je pala u taj-brejku, u kojem su Klemon i Lodra pružili za nijansu kvalitetniju igru i dobili 7:4.

    Kada je publika u dvorani Bersi očekivala da vidi još malo uzbudljivog tenisa, francuski dubl je ubacio "u petu brzinu" i ekspresno rešio pitanje pobednika. Oduzeli su servis i Zimonjiću i Santorou, poveli sa 5:1 i zatim rutinski priveli meč kraju.

    Naš teniser i njegov dubl partner tako su ostali na tri osvojena turnira u 2006. godini - Sidnej, Hale i Moskva, pre tri nedelje.

    Oni će kasnije ovog meseca učestvovati na Masters kupu u Šangaju, gde će biti stavljena tačka na tenisku sezonu. Santoro je prošle godine osvojio taj turnir, kada je u paru sa Lodrom savladao upravo Zimonjića i Indijca Leandera Paesa.

    (MONDO)
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: Tenis

    U pauzi izmedju 2 teniske sezone, preko 15000 posjetilaca zvanicnog sajta Ženske Teniske Asocijacije (WTA) izabrali Jelena Janković za teniserku koja je najviše napredovala u 2006 ("Most Improved Player Of The Year"). Jelena je ubjedljivo pobijedila ispred Nikol Vaidisove, Ane Čakvetadze, Ane Ivanović i Vanije King!

    Tu istu "titulu" za proslu godinu je osvojila Ana Ivanović.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: Tenis

    "Jedan od najuzbudljivijih mečeva ovogodišnjeg "US Open-a" čiji su glavni akteri bili naša najbolje plasirana teniserka Jelena Janković i Belgijanka Žistin Enan-Arden nastaviće se 9. decembra ove godine! Novi sudar, po mnogima dva najbolja ženska bekhenda planete desiće se u madjarskom gradu Debrecinu, na egzibicionom meču."

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: Tenis

    DEJVIS KUP: Safin doneo "salataru" Rusiji


    Teniska reprezentacija Rusije drugi put u svojoj istoriji osvojila je Dejvis kup, a "salataru" joj je doneo Marat Safin, koji je u Moskvi u petom, odlučujućem duelu savladao Hozea Akasusa sa 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3, 7:6.

    "Zbornaja komanda" je do trijumfa stigla ukupnim rezultatom 3:2, a prethodno je u nedelju ujutru David Nalbandijan savladao Nikolaja Davidenka sa 3:1 i uveo finale u neizvesnu završnicu.

    Safin je u petom meču prvo trebalo da igra protiv Huana Ignasija Čele, ali je selektor Argentine Alberto Mansini odlučio da u vatru pošalje Akasusa, koji nije nastupio u prva četiri meča finala.

    Domaći takmičar odlično je startovao u prvom setu, napravio brejk već u drugom gemu i potom poveo sa 3:0. Do kraja ovog perioda igre Safin je bez većih problema osvojao gemove na svoj servis i tako doneo Rusima važnu prednost na startu odlučujuće bitke.

    U drugom setu, oba tenisera čuvala su svoj servis sve do šestog gema, kada je Akasuso oduzeo servis Safinu, poveo sa 4:2 i rutinski stigao do izjednačenja.

    Treći deo igre ličio je na uvodni set, budući da je Safin odličnom igrom stigao do ubedljivih 3:0, a potom je Akasuso smanjio na 4:3, ali je to bilo sve što je "gaučos" uspeo da uradi, pa je Safin ponovo poveo.

    Četvrti, odlučujući set bio je i najuzbudljiviji, jer su se zahvaljujući sigurnim servisima i Safin i Akasuso dobro držali, pa je usledio taj brejk. U tom delu igre, medjutim, Safin je bio smireniji i zahvaljujući sjajnoj podršci sa tribina, doneo trofej Rusima.

    Rusija je svoju prvu titulu u Dejvis kupu osvojila 2002. godine, kada je "zbornaja komanda" u finalu savladala Francusku.

    Sa druge strane, Argentincima, koji još uvek nisu osvojili "salataru", ovo drugo izgubljeno finale, a u prethodnom su poraženi 1981. godine od selekcije SAD.

    (MONDO)
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: Tenis

    Malo i ruznih iskustava nasih teniskerki

    Jelena Dokić napadnuta u Zagrebu
    Subota, 16. decembar 2006. 13:49

    Srpsku teniserku Jelenu Dokić napala je u petak uveče u Zagrebu grupa mladića dok je šetala ispred Nacionalnog teniskog centra na Velesajmu, pišu hrvatski mediji u subotu.

    Naime, prilikom izlaska Jelene i njenog trenera Borne Bikića iz zgrade, mladići, predvodjeni D. J. iz Splita, bez povoda su krenuli sa serijom uvreda na nacionalnoj osnovi. Jeleni su psovali srpsku majku, spominjali četnike, uzvikivali Srbe na vrbe i slično.

    Borna i Jelena nisu reagovali na primitivizam, pa čak ni kad su napadači Jelenu polili kafom i uništili joj trenerku, a navodno je bilo i polivanja automobila.

    U tom trenutku stigao je i Jelenin dečko Tin Bikić, koji je, opet navodno, udario ratobornog Splićanina.

    S druge strane, pomenuti D. J. (zanimljivo, mladići koji su napali Jelenu polagali su trenerski ispit!?) porekao je incident i rekao da nije bilo nikakvog fizičkog kontakta.

    Priznaje samo da se sreo sa Bikićima i Dokićevom, uprkos činjenici da je priču potvrdilo nekoliko svedoka.

    (MONDO)

    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: Tenis



    Volim da gledam tenis... dopada mi se dinamika, preokreti, usponi i padavi u toku meča... Uvek mi se više dopadao ženski tenis, poeni se duže igraju i igračice su ujednačenije.

    Od naših devojaka mi se više dopada Jelena Janković, mada mislim da će Ana postići više u karijeri, konstantno napreduje i mora malo da poradi na kretanju (skine koji kilogram viška).

    Od muškaraca Novak je neprikosnoven, postaje polako pravi igrač i daleko će dogurati... Janko mislim da više pažnje posvećuje tome kako izgleda (pirsing, tetovažice, kosica...) nego karijeri u tenisu.

    Zanimaju me vaša mišljenja... koji naši igrači i igračice vam se dopadaju, koji strani... koje turnire pratite...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: Tenis

    Ja pratim skoro SVE teniske turnire, a posebno one na kojima igraju nase teniserke i teniseri. Zenski tenis mi je zanimljiviji od muskog... Volim i Anu i Jelenu, mada mi je u poslednje vrijeme Jelena mozda malko vise draza, jer pokazuje emocije na terenu i van njega. Eto swba i ja smo je uzivo gledali i tokom meca nam je stavila do znanja da joj je drago sto navijamo za nju. Na kraju meca je swbi poslala lopticu sa potpisom, ali je on nije uhvatio

    Pratim karijeru i Vojislave Lukic (trenutno naseg treci reket), koja je u juniorskoj konkurenciji bila prva na svijetu isperd Marije Sarapove. Vojka ima 19 god i iz Subotice je.

    U muskoj konkurenciji ispratim rezultate Noleta, Janka, Borisa, Ilije, Zikija i Dusana.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: Tenis

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    J Eto swba i ja smo je uzivo gledali i tokom meca nam je stavila do znanja da joj je drago sto navijamo za nju. Na kraju meca je swbi poslala lopticu sa potpisom, ali je on nije uhvatio
    ne staj mi na muku
    kad je ona glupava babetina bila u pogresno vreme na pogresnom mjestu i njoj loptica doskakutala... a sad sam mogao da imam Jecinu lopticu
    ce bidne iduce ljeto

    Druziti se sa Irenom a ne biti u toku sa desavanjima vezanim za srpski tenis, a i sire, je prosto nemoguce. Pratio sam tenis i pre ali od kako sam poceo sa njom da posjecujem turnire sve je dobilo dodatnu vrijednost. Tesko je reci ko mi je favorit kod djevojaka. I Jelena i Ana su mi drage na svoj nacin. Dok kod muskaraca Nole je neprikosnoven...
    evidentono je da je srpski tenis zazivio poslednjih par godina i vec u najavi imamo dosta nadolazecih talenata...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: Tenis

    23/12/2006 | Izvor: B92
    Ivanović ipak u Fed kupu i na OI
    Srpska teniserka Ana Ivanović je istakla da bi naredne godine želela da igra za reprezentaciju Srbije u Fed kupu, nakon što je odbila da se takmiči ove godine.

    Ivanovićeva je bila primorana da propusti to takmičenje zbog serije povreda i gustog rasporeda turnira.

    Devetnaestogodišnja Beograđanka mora da igra sledeće godine ukoliko želi da nastupi na Olimpijskim igrama 2008. godine u Pekingu.

    „Morala sam da odbijem igranje za nacionalni tim, zbog povrede ramena i ligamenata kolena, koje su došle kao posledica neprestanog igranja“ , izjavila je Ana.

    Ana je ove godine osvojila najveću titulu u dosadašnjoj karijeri, pobedivši Martinu Hingis u finalu turnira u Montrealu.

    „I dalje rastem, pa ne bih želela da preopteretim ramena. Ako budem zdrava, najverovatnije ću igrati. Veliki motiv mi predstavlja mogućnost da predstavljam Srbiju na Olimpijsklim igrama u Pekingu. Ne mogu ni da zamislim euforiju u zemlji kada bih osvojila zlato“, dodala je Ivanovićeva.

    Ana se trenutno nalazi na pripremama u Australiji, gde pravi planove za sledeću sezonu u kojoj je cilj osvajanje prve Gren Slem titule.

    „Sigurna sam da ću u skoroj budućnosti pobediti na jednom od četiri najveća turnira. Nisam se dugo odmarala, jer sam radila na kondiciji, pogotovo na jačanju gornjeg dela tela“.

    Beograđanka je pohvalila novog kondicionog trenera.

    „Radim tek pet meseci sa Skotom, a već osećam da napredujem. Posebno mi se sviđa što vežbe nisu monotone, tako da se svaki put lepo zabavljamo trenirajući“, oduševljena je Ana.

    Ivanovićeva se trenutno nalazi na 14. mestu WTA liste, a prvi turnir u novoj sezoni odigraće u Gold Koustu od 31. decembra.
    Poruku je izmenio DarkRed, 27.12.2006 u 22:31
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: Tenis

    Janković: Želim mesto medju pet najboljih

    Sreda, 27. decembar 2006. 14:32

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković, koja je godinu na izmaku završila na 12. mestu na WTA listi, najavila je da će sledeće godine pokušati da napravi prodor u sam vrh ženskog tenisa.

    "Želim da igram svoju prepoznatiljivu igru u sledećoj godini. Do maja neću morati da branim poene i tu vidim svoju veliku šansu za ulazak medju pet najboljih teniserki na svetu. Prošle godine sam za samo šest meseci uspela da stignem do 12. mesta i pokazala sam da mogu sa uspehom da igram protiv najboljih. Najvažnije je da me mimoidju povrede, a ako u kontinuitetu budem pružala maskimum, uverena sam da ću stići do zacrtanog cilja", rekla je Jankovićeva nakon dodele nagrade za najbolju srpsku teniserku u 2006. koje su joj uručili njen matični klub Gemaks i Teniska asocijacija Srbije.

    Jankovićeva je pre mesec dana počela pripreme za narednu sezonu i za sada je zadovoljna postignutim napretkom.

    "U prethodnom periodu trenirala sam u Kolumbiji sa Špancem Rikardom Sančezom i mislim da sam dosta ojačala i napredovala. Pre odlaska na pripreme imala sam problema sa povredom zgloba, čak su mi lekari rekli da je moguća šestomesečna pauza, ali sam se, na sreću, veoma brzo oporavila", navela je najbolja srpska teniserka.

    Jankovićeva je priznala da je početkom ove godine zbog serije loših rezultata razmišljala o prekidu karijere.

    "To je bio period kada sam zapala u letargiju, ušla sam u seriju poraza, a veoma teško ih podnosim. Sve sam, medjutim, na vreme prebrodila i u maju sam izašla iz krize mnogo jača i kao osoba i kao teniserka", rekla je ona.

    Jankovićeva, koja se na konferenciji pojavila u dresu Srbije, rekla je da jedva čeka početak takmičenja u FED kupu, ali je i dodala da naš tim ima šanse za uspeh jedino ako bude nastupio u najjačem sastavu.

    "Igranje za nacionalni tim je velika čast i obaveza, a ja sam se uvek odazivala pozivu selektora. Imamo šansu za plasman u Svetsku grupu, ali samo ako budemo igrale u najjačem sastavu. Nažalost, ne mogu da utičem na odluku Ane Ivanović", poručila je ona.

    Predsednik Teniske asocijacije Srbije Slobodan Živojinović istakao je da je Jankovićeva zasluženo dobila priznanje, jer je u 2006. zabeležila fantastične rezultate i dodao da je dobitnik nagrade za najboljeg srpskog tenisera ove godine Novak Djoković.

    "Ovo je jedan od načina da joj se zahvalimo i pokažemo da brinemo o svojim asovima. Zahvaljujući uspesima Jelene Janković i Ane Ivanović naš tenis se svrstao u sam svetski vrh. Nadam se da će i Djoković naredne sezone ostvariti sjajne rezultate i još napredovati na ATP listi", istakao je Živojinović.

    Pored ovog priznanja Živojinović je zajedno sa predsednikom TK Gemaks Djordjom Anteljom uručio Jankovićevoj televizor sa velikim plazma ekranom, koji će najbolja srpska teniserka uneti u novi stan koji je nedavno kupila u Beogradu.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

Strana 6 od 12 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li igrate i pratite Tenis?
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 20:11
  2. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  3. STONI TENIS: EP u Beogradu
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 01.07.2007, 10:22
  4. TENIS: Australian Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.01.2007, 12:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •