Zanimljivosti i rekordi u svetu pasa
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Zanimljivosti i rekordi u svetu pasa

    Zanimljivosti i rekordi u svetu pasa


    - Najteži i najduži pas na svetu o kome postoje pouzdani podaci je bio jedan primerak starog engleskog mastifa koji se zvao Zorba. 1989 godine Zorba je imao 155 kilograma i bio dugačak 2.73 metra mereno od vrha nosa do kraja repa.

    - Najviši zabelezeni pas se zvao Šamgret Danzas. Bio je visok 106.6 cm [u grebenu] i težio je 108kg.

    - Najmanji pas zabeležen u istoriji je bio sićišni Jorki iz Blekburna u Englseskoj. Sa dve godine starosti ovaj neverovatno mali pas je bio visok samo 6.35 cm i dugačak 9.52 cm. Bio je težak samo 950 grama!

    - Najstariji pas za koga se sa sigurnošću zna je bio jedan australijski ovčarski pas po imenu Blui. Uspavan je sa 29 godina i 5 meseci!


    - Najveći broj otkrivanja droge, tačno 968 puta, dogodio se u 1988. godini. Tim u kome su bili labradori Roki i Barko su patrolirali na granici sa Meksikom, koja je poznata i kao "Kokainska dolina". Ova dva psa su bila toliko uspešna da su navodno meksički narko bosovi ucenili njihove glave sa po 30 hiljada dolara. Labrador carinske službe Sjedinjenih Država po imenu "Sneg" je 118 puta otkrio drogu, ukupne vrednosti od 810 miliona dolara.

    - Najveći broj pasa koje je jedan čovek posedovao je bio 5000. U pitanju su bili mastifi u vlasništvu Kublaj kana [1215-1294]

    - Najveći broj štenadi u okotu imala su tri psa u istoriji: ženka američkog lisičara je 14. juna 1944 oštenila 23 šteneta . U februaru 1975 jedna bernandinka je oštenila takođe 23 šteneta od kojih je 14 preživelo a ist ubroj štenaca je na svet donela i ženka velikog danca psa juna 1987.

    - Najveća izložba pasa na svetu odžava se od 1891 godine u Birmingemu, u Engleskoj. Osnivač je bio trgovački putnik Čarls Kraft i po njemu se ta izložba i danas zove Krafts [Crufts]. Sama izložba se smeštena u Svetskom izložbenom centru u Birmingemu a u januaru 1991 je zabeležen rekordan broj od 22993 prijavljena psa.

    - Prema nekim podacima, jedan pas je čak bio na prestolu Norveške kraljevine u 11. veku. Norveški kralj, ljut što su mu podanici izrazili nepoverenje, postavio je psa Saura na tron, zahtevajući da ga tretiraju kao kralja.

    - Najbrži psi na svetu, sivi hrtovi, mogu trčati brzinama i preko 70 km/h

    - Jedini pas na svetu koji ne može da laje je basendži, afrička vrsta poluvuka.

    - Jedini sisari koji imaju prostate su psi i ljudi.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Najveci psi na svetu!

    Oni su ogromni, nezni, odani dzinovi...


    Ovaj engleski mastif je najveci pas na svetu, po Ginisovoj knjizi rekorda, zive se Herkules














    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Najveci psi na svetu!

    Nisam sigurna da li je Herkules net legenda i montaža ili stvarno postoji, a vidim na netu brdo komentara kako je hoax
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Najveci psi na svetu!

    cula sam o tom mastiffu.....ali to je "izrod " vrste...engleski mastifi inace nisu nista krupniji od napuljskog....
    takodje,mislim da takvi mastifi koji su iznad gornje granice visine i tezine automatski budi diskvalifikovani na izlozbama.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Najveci psi na svetu!

    Ne znam puno o psima, ali sam imao priliku da vidim tibetanskog (ako me secanje dobro sluzi) mastifa. Jbt, usr`o sam se. Kuca je bila u pravom pravcatom kavezu i izgledala je vrlo mocno i neverovatno pokretljivo, mada je bila ogromna. Mene je gledao izrazito krvolocno i u ocima sam mu tacnu video zelju da me pojede. Casna rec!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6
    Pasmine pasa 93. Tibetanski mastif Do-Khyi - Tibetan Mastiff



    Maticna zemlja: Velika Britanija

    Podrijetlo: Potjece od slavnog tibetskog psa, pradjeda vecine molosa i mastifa sirom svijeta. Englezi su usavrsili tu pasminu koja je u domovini (Tibetu) pocela nestajati. Ovaj je pas praotac svih planinskih pastirskih pasa.

    Opis: Snazan, jakih kostiju, moze doseci visinu od 80 cm i gotovo 100 kg. Standard propisuje visinu muzjaka 64-69 cm, zenke 58-61 cm. Glava je siroka i krupna, gubica laganija nego u engleskog mastifa, celjusti su vrlo snazne, oci smedje, srednje velicine, usi ovjesene, u obliku srca, vrat snazan, rep zavinut na ledjima, dlaka je duga, teska, gusta. Boja: crna s palezem ili zlatno-zuta.

    Narav: Rijetki primjerci u Tibetu su krvolocni i agresivni, nepredvidivog ponasanja, neprikladni za obuku. Pasmina koju su selekcionirali Englezi, poslusna je i donekle privrzena gospodaru.

    Koristenje: Odlican pastirski pas, krvolocno napada medvjeda i leoparda, cuva citava naselja i osamljene kuce. Da bi mogao zivjeti u civiliziranom svijetu, potreban mu je barem prostrani vrt.

    Zdravstveni problemi:Displazija kuka,bolesti kože,bolesti štitnjače,infekcije uha te genetski problem CIDN (pseća nasljedna demijelinizirajuća neuropatija).
    Očekivana dob:15 i više godina


    on je zaista veliki,glomazan pas......ali meni uopste ne lici na mastiffa.....i inace preferiram kratkodlake pse.....


    napuljski


    tibetanski



    jel da da izgleda kao da nemaju slicnosti?



    poredjenja radi:


    opis napuljskog:
    ---------------
    Opis: Visina muzjaka 65-75 cm, zenke 60-70cm. Tezina doseze i do 70 kg. Izgled mu je ozbiljan i impozantan, glava velika s njemu svojstvenim podvoljkom, profiliranim dubokim naborima koji su najnaglaseniji na vratu. Dlaka je kratka, gusta, jednolicna, sjajna. Boja: crna, olovno-siva, tigrasta, ridja, katkad s bijelim mraljama na prsima i prstima. Boja ociju odgovara boji dlake. Prema tradiciji antickih borba usi se rezu sasvim na kratko, a rep na jednu trecinu.

    Narav: Usprkos mrzovoljnom pa cak i krvolocnom uzgledu, ovo je miroljubiv pas, uravnotezen, blag te privrzen gospodaru i prijateljima kuce. Vrlo je hrabar i srdacno podnosi bol.

    opis tibetanskog:
    ------------------

    Opis: Snazan, jakih kostiju, moze doseci visinu od 80 cm i gotovo 100 kg. Standard propisuje visinu muzjaka 64-69 cm, zenke 58-61 cm. Glava je siroka i krupna, gubica laganija nego u engleskog mastifa, celjusti su vrlo snazne, oci smedje, srednje velicine, usi ovjesene, u obliku srca, vrat snazan, rep zavinut na ledjima, dlaka je duga, teska, gusta. Boja: crna s palezem ili zlatno-zuta.

    Narav: Rijetki primjerci u Tibetu su krvolocni i agresivni, nepredvidivog ponasanja, neprikladni za obuku. Pasmina koju su selekcionirali Englezi, poslusna je i donekle privrzena gospodaru.


    dakle.....dugacka dlaka tibetanskog mastifa cini robusnijim i krupnijim.....realno,nije
    Poruku je izmenio silvia, 29.02.2008 u 11:52 Razlog: 2 uzastopna posta
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Najveci psi na svetu!

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    jel da da izgleda kao da nemaju slicnosti?
    Da, to je bas taj. Meni je licio na ofarbnog sarplaninca, samo dosta veceg.
    Poruku je izmenio silvia, 29.02.2008 u 11:51
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Najveci psi na svetu!

    Citat Beba1726 kaže: Pogledaj poruku
    Jako lepe fotomontaze...
    Pa ne verujem da je baš sve montaža, dobro, možda neke slike jesu , ali da postoje "bigdogs", postoje

    Evo još jedaan veeeliki kuca

    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  10. #10

    Odgovor: Najveci psi na svetu!



    Ovo je kažu, najveći pas u V. Britaniji
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Slične teme

  1. Zanimljivosti u svetu
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.09.2015, 17:51
  2. Novosti i zanimljivosti u svetu biljaka
    Autor Charlie Harper u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.05.2009, 19:51
  3. PLIVANJE: Svetski rekordi Pelegrini i Pirs
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.03.2009, 09:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •