Prehlada kod beba
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Prehlada kod beba

    Na koji nacin je najefikasnije sanirati prehladu kod bebe stare 6,5 sedmica, koja se manifestuje teskim disanjem ?
    Slajm je prateca pojava posljednjih 15-tak dana.

  2. #2

    Odgovor: Prehlada kod beba

    Iskreno,da imam tako malu bebu vodila bih je kod lekara,ne bih apsolutno ništa sanirala "na svoju ruku".
    U vreme kada sam i sama imala tako malo dete i na najmanji znak da nešto nije u redu sam trčala kod lekara.Možda i jesam preterivala ali sam barem uvek bila načisto sa tim šta joj se dešava.Čak i sada kada ima skoro 19 meseci retko šta saniram sama jer ipak verujem da ima dovoljno stručnih ljudi koji su tu da nama,koji smo roditelji po prvi put,pomognu.
    Jedan konkretan primer je moja drugarica čija je beba,stara dva meseca,dobila upalu pluća i bila u bolnici mesec dana a u početku je i ona mislila da je u pitanju prehlada i pokušavala je da je izleči čajevima.Na kraju se sve,hvala Bogu,dobro završilo ali sa decom nikad nije na odmet biti na oprezu.
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Prehlada kod beba

    Poslije par dana situacija se stabilizovala. Mozda smo supruga i ja bez potrebe dramatizovali. Bez obzira na pozitivne promjene koje su nastupile ubrizgavanjem morske vode u nozdrve i izbjegavanjem svakodnevnog kupanja, danas idemo kod ljekara. Preventive radi.

    P.S.

    Mnogo hvala Makilli na podrsci, razumijevanju....

  4. #4

    Odgovor: Prehlada kod beba

    Makili ti je vec sve rekla ali nije lose da se ponovi u slucaju tvoje bebice je to bila akutna kijavica, ali je moglo prerasti u nesto mnogo gore ako se ne tretira i lepo je i nadasve odgovorno sto cete posetiti lekara.

    Kao sto svi znamo beba dugo ne zna da dise na usta, pa kad tu dodas i sluzav sekret sekret iz nosa i kasljucanje, onda nema vise ni normalnog hranjenja i teskoce pri disanju su neizbezne. Najblaza kijavica ce im otezati disanje i to je sasvim normalno. Na to se bebica uznemiri, nemirno spava, a kasljuca zbog istog tog sekreta koji joj se cedi niz zdrelo, isto kao i kod nas velikih, samo sto su one male i bespomocne pa sve deluje strasnije

    Da se na to ne bi nadovezalo neko oboljenje zdrela, bronhitis i upala pluca, uvek je bolje otici kod lekara pa ce on proceniti ima li potrebe za antibioticima ili za morskom vodicom, aspirinima ili utopljavanjem. Nemojte deci stavljati raznorazne isprane babske masti u nos jer one mogu otici direktno u pluca, a to moze izazvati komplikacije. Cajic od belog sleza je dovoljan

    Provetravati sobu i eto bebice za 7 dana kao nova

    I uvek pedijatar, zato su tu

    Pozdrav od SQUAW
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Prehlada kod beba

    Bili smo kod pedijatra i sve je OK. Preporuceno nam je, iako nije hitno niti alarmantno, da se preventive radi, uzme bris grla. Takodje je pedijatar prepoporucio da se slajm iz nosica ne cisti osim ako zestoko ne zasmeta !? (to je zbog stvaranja odbrambenog bedema od slajma).

    P.S.

    Pozdrav za squaw. Svi savjeti prihvaceni i primijenjeni!

Slične teme

  1. Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 15:17
  2. Prehlada i grip
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 16.04.2009, 14:39
  3. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  4. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  5. Problemi kod beba
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •