Malo mita, ispod žita - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Prvi i jedini put u zivotu sam se suocila sa ovim kad sam studirala...Naime tata me odvezao na ispit i kad tamo ugleda poznanika, inace profesor na mom fakultetu.
    Bio kod njega (dok sam ja polagala ispit) popili kafu i sve OK, dok jednog dana me je taj profesor pozvao...
    - znas mi se poznajemo s tvojim ocem odavno, i nezgodno mi je ovo da ti kazem, ali moram. on je meni jos u to vreme pozajmio neki novac i nije mi ga vratio. a nije mala suma...pa sad ako ima sanse da mi ih vrati...ima i drugih metoda, ali eto necu ja da pravim vecih problema, mislim bolje je ovako....

    nisam znala kako da izadjem iz kabineta i samo sam u sebi ponovila - hvala bogu da sam polozila ispit kod njega....


  2. #17

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Citat B92 kaže:
    Uhapšen doktor E. S. sa Instituta za neurohirurgiju, osumnjičen da je tražio mito za operaciju deteta koje boluje od karcinoma.
    E. S, načelnik Odeljenja operacionog bloka Instituta za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije, uhapšen je, po nalogu tužilaštva na radnom mestu zbog primanja mita. Policija je potvrdila da se on sumnjiči da je tražio 500 evra za operaciju maloletnog deteta.
    Da bi operisao desetogodišnjeg dečaka koji boluje od karcinoma pluća šezdesetdvogodišnji lekar E. S, tražio je od porodice Milošević, u više navrata, 500 evra.
    Roditelji su pokušaj iznude prijavili beogradskoj policiji, pa je, kako B92 saznaje, u dogovoru sa njima otac dva puta kod Slavika odlazio ozvučen.
    Oba puta, lekar je tražio novac.
    Jutros prilikom prijema deteta, uzeo je 300 evra - obeleženih novčanica.
    Ovo što se desilo, menadžment i uprava Kliničkog centra najoštrije osuđuje. Mogu da vam kažem je da je sada sve u rukama policije i tužilastva, ali će se i Klinički centar, kada se i ako utvrdi odgovornost profesora E. S, založiti za to da on snosi sve odgovarajuće posledice, rekao je Drago Jovanovic, portparol Urgentnog centra Srbije.
    Kako B92 saznaje, doktoru E. S. ovo nije prvi put da od iste porodice traži novac za operaciju i za dijagnostikovanje tumora.
    Naime, 2000. godine za operaciju tumora na mozgu tada dvogodišnjeg D. M. lekar je od roditelja tražio i uzeo 1.500 evra.
    Povodom ovog slučaja korupcije u zdravstvu, reagovala je i Lekarska komora Srbije.
    Lekarska komora podržava sve napore državnih organa da se jedna takva pojava kao što je korupcija privede pravdi, jer to je najbolji način, pojedinačnim označavanjem ko je i šta je uradio, skine breme odgovornosti sa čitave lekarske profesije. Mi se za to i zalažemo, rekla je Tatjana Radosavljević, direktorka Lekarske komore Srbije.
    Što se tiče konkretnog slučaja, zaista ne mogu nikakvu zvaničnu informaciju da dam, ali ukoliko se to završi tako da bude dokazano, to je delo za koje će Lekarska komora Srbije po službenoj dužnosti aplicirati pred sudovima časti, najavila je ona.
    Uhapšenom lekaru određeno je policijsko zadržavanje do 48 sati, posle čega će, uz krivičnu prijavu, biti predat istražnom sudiji Okružnog suda.
    Jedino ne mogu da verujem da drugi lekari, sestre i ostale kolege ovog skota nisu znali da ovu njegovu rabotu.
    Da li je ćutanje medicinske struke zapravo odobravanje ovakvog ponašanja ?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Malo je reći da sam zgrožena... Možda sam naivno verovala da ljudski život ima nekakvu vrednost, da milosrđe, moral i plemenitost još uvek imaju svoje uporište u ljudima u belom... Ovaj čovek nije usamljen slučaj i svi to znamo... Svi smo se suočavali sa ovim problemom na ovakav ili onakav način i svi nemoćno slegali ramenima sa samo jednom mišlju u glavi, da se sve što pre okonča i da prepustimo zaboravu i bolnice i lekare i sestre i bol... Ali dete, ljudi, sa takvom dijagnozom!!!! Najcrnje je to što smo skloni tome da posle ovakvih grozota, sve lekare i medicinsko osoblje poistovećujemo sa ovakvim neljudima koji su sramota za svoju profesiju i ceo ljudski rod... Još uvek ne mogu da dođem sebi, ne mogu da predstavim sebi zlikovačku njušku, kako od jednog roditelja kome je dete na ivici između života i smrti, traži novac da bi mu dete ostalo u životu... Da savesti nema, o tome nema ni diskusije, ali ima li taj dete?...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #19

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    ja sam zapanjena. dobro je sto su ga roditelji deteta prijavili ali kako to kod nas biva....krivci obicno ostaju nekaznjeni. bojim se da taj lekar ce posle galame nastaviti da radi....skoro kao da nista nije bilo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #20

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    B92, čiju sam vest citirala, je objavila inicijale ovog skota. Izguglala sam o kome je reč: Profesor doktor Eugen Slavik, načelnik Odeljenja operacionog bloka Instituta za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije. Načelnik, profesor... I taj je učio studente i rukovodio operacionim blokom.
    Ne kaže narod džabe da riba smrdi od glave.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ne kaže narod džabe da riba smrdi od glave.
    Ovo je izvesno, ali isto tako je tačno da se riba čisti od repa.

    Vest o mitu u zdravstvu je mogla iznenadti samo one neupućene, zato me je obradovala izjava udruženja lekara, ili kako li se već zove, kojom podržavaju akciju mupa u kojem je uhapšen poznati neurohirurg, zato što želim da verujem da je ogromna većina zdravstvenih radnika potpuno moralna, časna i stručna za obavljanje svojih dužnosti i da su u ovom hapšenju, verujem, prepoznali moguću vododelnicu posle koje će se konačno korupcija u zdravstvu naći na udarima zakona i javnog mnjenja posle kojih će se ta pošast smanjiti na podnošljivu meru...

    Međutim, bilo bi nepošteno a da ne kažemo da je mito proces od najmanje dva učesnika. Onog koji ga daje i onog koji ga prima. I ne samo u zdravstvu. U prošlim i nasleđenim vremenima neki su naučili da sebi novcem obezbede prečicu i ekskluzivnost. Na žalost, veći ceh su plaćali oni najbrojniji, dakle oni skromnijeg imovinskog stanje. Mnogima odgovara stanje u kojem mogu novcem da sebi obezbede privilegovan položaj bez obzira na deklarativno izjašnjavanje. Hoću da kažem da je borba protiv korupcije izueztno teška i da zahteva kompleksnu akciju brojnih društbenih subjekata i jednu pozitivnu klimu kako bi ona imala kakav takav uspeh. Nadam se da će nedavna akcija policije u kojoj je uhapšen načelnik neurohirurgije pridoneti tome...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #22

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Međutim, bilo bi nepošteno a da ne kažemo da je mito proces od najmanje dva učesnika. Onog koji ga daje i onog koji ga prima.
    Tačno. I zato skidam kapu roditeljima koji su ovaj slučaj prijavili. Iskreno, nisam sigurna da bih to učinila da je zdravlje mog deteta u pitanju. Slažem se, o korupciji se puno priča, ali da li je ko prijavljuje? Nekad prijavljivanje zapravo znači i sečenje grane na kojoj sediš.
    Eto, svi vi koji ste ovde izneli svoje "susrete" sa korupcijom, da li ste te slučajeve nekom prijavili?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Malo mita, ispod žita

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jedino ne mogu da verujem da drugi lekari, sestre i ostale kolege ovog skota nisu znali da ovu njegovu rabotu.
    Da li je ćutanje medicinske struke zapravo odobravanje ovakvog ponašanja ?
    I ne veruj...jer kaže naš narod i da "vrana vrani oči ne vadi".Uzimaju svi...čast retkim izuzecima.

    Eto, svi vi koji ste ovde izneli svoje "susrete" sa korupcijom, da li ste te slučajeve nekom prijavili?
    Nisam...jer sam bila sluđena,i nemoćna tada moje dete je bilo specifično po dijagnozi,i na umu mi je bila samo jedna stvar,naći bilo koga da ga operiše,jer drugog izlaza nije bilo...2000.godina dečija bolnica u Novom Beogradu,tada zaista nisi imao kome da prijaviš,tako nešto,tek je tada vladao haos u smislu "jul je kul"...i tome slično.Morao si čak povlačiti ne znam koje veze,da te uopšte prime u bolnicu na ispitivanje...

    memento kaže:Međutim, bilo bi nepošteno a da ne kažemo da je mito proces od najmanje dva učesnika. Onog koji ga daje i onog koji ga prima.
    Da ali...onaj koji prima,traži,nema više ja te častim iz zahvalnosti..ili tome slično,oni prosto traže.

    Nadam se da će nedavna akcija policije u kojoj je uhapšen načelnik neurohirurgije pridoneti tome...
    Nadam se i ja..ali nisam neki optimista u tom pogledu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Šorc za fizičko ispod pantalona
    Autor GabriGeorgieva u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.08.2011, 00:19
  2. Mita Golić
    Autor vladapera u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 23:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •