Tajanstvene poruke popularnih pesama
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Tajanstvene poruke popularnih pesama


    Stihovi mnogih velikih rock'n' roll hitova pogrešno su interpretirani. Iako se čini da je svaka druga pesma ljubavna, većina njih krije neku mračnu tajnu ili intimnu ispovest.


    Oko rocka se od samih početaka razvio niz zanimljivih teorija. Otkada je Crkva počela da govori o ''đavolskoj'' muzici , mnoge misterije i teorije zavere počele su se vezivati kako za popularne muzičare, tako i za njihove pesme.

    Uistinu, teško se složiti oko pravog značenja neke pesme jer svako stihove interpretira na svoj način. Ne možete čak ni uvek verovati samom tekstopiscu kada priča o svojim pesmama, ali novinari i obožavatelji često plasiraju neke besmislice vezane uz popularne stihove.

    Zato je ''Rolling Stone'' objavio listu 25 pesma s tajnom, želeći da stane na kraj pogrešnim tumačenjima popularnih melodija.

    Na tom popisu se našla i popularna pesma Brucea Springsteena ''Borne in the USA'' , za koju mnogi misle da je nacionalistička himna i oda Americi, dok je zapravo reč o crnoj slici života nakon Vijetnamskog rata.

    Ponuđene su brojne interpretacije stihova U2 u pjesmi ''One'' , kao npr. da govori o dečaku koji želi da otkrije ocu da je HIV-pozitivan, ali pesma je najverovatnije inspirisana Bonovim odnosom s vlastitim ocem.

    ''Rainy Day Woman'' , pesma Boba Dylana, koja je svojevremeno bila himna svih ljubitelja marihuane zbog stiha ''everybody must get stoned'', zapravo ne govori o korišćenju marihuane, već o kamenovanju.

    Romantična pesma ''One I Love'' R.E.M-a zapravo je sve, samo ne romantična, autor stihova je samo bio ironičan.

    Nirvanina pjesma ''Polly'' , za koju su mnogi mislili da glorifikuje silovanje, zapravo je pesma o hrabroj ženi koja je uspela da izbegne silovanje. Tako ni pesma ''Pennyroyal Tea'' ne govori o Kurtovom omiljenom čaju, već o biljci koja izaziva pobačaj, dok ''Drain You'' nije pesma o heroinu, već o paru blizanaca u mateici, u kojoj jedan fetus krade unutrašnje organe drugome.

    ''Hey Jude'' pesma je koju je Paul Mc Cartney napisao Lennonovom sinu Judeu posle razvoda njegovih roditelja, dok ''Lucy in the Sky with Diamonds'' nije pesma koja veliča LSD i nema nikakve veze s drogom, već ju je Lennon napisao posmatrajući crtež svoga sina Judea .
    Phil Collins u pesmi ''In the Air Tonight'' peva o razvodu, a ni pesma ''Green Daya Good Riddance'' (Time of Your Life) nije ljubavna, već, kako i priliči jednom punk-bendu, pesma o prekidu, puna gorčine.


    Ekipa sklona romantici i stihove Beckove pesme ''Girl'' pretvorila je u ljubavnu pesmu, dok on peva o zavođenju i ubistvu.
    Poruku je izmenio zrNce, 05.11.2009 u 11:25
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    strava topic...........
    Morrison ima poon ocin takih pesama......... cak i njegov prvi interviju je bio veoma cudan ali se bes ne secam tacno sta je sve rekao........

    jesi li cula za one fore da postoje ploche od nekih grupa gde se desava da kada vrtish plocu unazad cujes "satanisticke" poruke..... pih

    ja znam da sigurno postoji samo jedna fora kod jedne pesme Beatlesa ali za ostale nisam siguran, bilo je to vako:

    Organizuje se nadmetanje za najboljeg dvojnika nekoga iz grupe Beatles..... i pobedi neki lik koji je jako licio na Paul-a McCartney-a i onda Lennon utripuje da je taj lik ubio Paula i zauzeo njegovo mesto (tako da ovaj Paul koga mi znamo navodno nije Paul nego taj sto je pobedio)......... tada je Lennon napisao pesmu Simphony No. 9 (ili tako neku simfoniju) i u toj pesmi na kraju stalno ponavlja Simphony number 9 sto kada se okrene na opacke ispadne Paul is dead, Paul is dead, Paul is dead, Paul is dead
    ne razumem kako je to moguce ali je dokazano
    posle svega dodje ti da se zapitas da li je Lennon bio genije ili psihopata
    Zivot je kurva, zato ga treba jebati.......

  3. #3

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    Isto tako slavna pesma "Police" grupe pod nazivom "Every breath you take", koja se cak svira po svadbama u Americi i tumaci se kao jedna od prelepih ljubavnih pesama u sustini govori o muskarcu manijaku koji proganja devojku....druga za koju znam jeste od Suzanne Vega pod nazivom "My Name Is Luca" koja na prvo slusanje odaje utisak o detetu koji se saplice, koji je nespretan kombinovano sa lepom muzikicom a u sustini prica je o zlostavljanom detetu.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  4. #4

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    Citat simaZabaljac kaže: Pogledaj poruku
    strava topic...........
    jesi li cula za one fore da postoje ploche od nekih grupa gde se desava da kada vrtish plocu unazad cujes "satanisticke" poruke..... pih
    Pre nekoliko godina sam gledala emisiju Vanje Bulica u kojoj je gostovala izvesna gospodja (zaboravila sam joj ime), koja se bavi izucavanjem sekti. Ona je tada rekla da neke od najpopularnijih grupa na svetu (od Stones-a, Beatles-a, Guns'n' roses-a, pa na dalje) cak i u nazivima svojih grupa kriju razna sektaska (pa tako i satanisticka) znacenja...
    Koliko se secam isto je tvrdila i za pesme mnogih grupa (izmedju ostalih i za Bijelo dugme ) da nose skrivene poruke...

    Nisam, naravno, ekspert na tu temu, ali znam da mi se sve to cinilo nekako preteranim!

  5. #5

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    da i ja sam cuo ali dak pomislim:
    "jesil mala ljubila do sada"
    "lepo cu se ocesljati doterati opeglati"
    "milo... milo.... milovane"

    u takvim pesmama ako neko vidi satanisticku poruku onda jebem ti taj satanizam.
    a za to u nazivima sam cuo i ja..... na primer KISS navodno znaci Kingdom of Satan ( ne znam pun kontekst ali ispada da je KISS skracenica iza koje se krije neko "satanino kraljevstvo)

    glupostiiiiiiii
    Zivot je kurva, zato ga treba jebati.......

  6. #6

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    Citat simaZabaljac kaže: Pogledaj poruku
    strava topic...........
    Morrison ima poon ocin takih pesama......... cak i njegov prvi interviju je bio veoma cudan ali se bes ne secam tacno sta je sve rekao........

    jesi li cula za one fore da postoje ploche od nekih grupa gde se desava da kada vrtish plocu unazad cujes "satanisticke" poruke..... pih

    ja znam da sigurno postoji samo jedna fora kod jedne pesme Beatlesa ali za ostale nisam siguran, bilo je to vako:

    Organizuje se nadmetanje za najboljeg dvojnika nekoga iz grupe Beatles..... i pobedi neki lik koji je jako licio na Paul-a McCartney-a i onda Lennon utripuje da je taj lik ubio Paula i zauzeo njegovo mesto (tako da ovaj Paul koga mi znamo navodno nije Paul nego taj sto je pobedio)......... tada je Lennon napisao pesmu Simphony No. 9 (ili tako neku simfoniju) i u toj pesmi na kraju stalno ponavlja Simphony number 9 sto kada se okrene na opacke ispadne Paul is dead, Paul is dead, Paul is dead, Paul is dead
    ne razumem kako je to moguce ali je dokazano
    posle svega dodje ti da se zapitas da li je Lennon bio genije ili psihopata
    To je pesma Revolution 9 , a na albumu "Abbey Road" Paul ide bos i lepo obučen kao da je mrtav !Što je sve naravno glupost , naime Paul je živ i ima 69 godina .A sve ovo nema blage veze sa satanizmom , nego više sa komercijalom da bi se prodali albumi.

  7. #7

    Destruktivna rok muzika - Djavolji advokati

    Djavolji Advokati

    Tradicionalno, umjetnici imaju tu odgovornost da unapredjuju culo slusatelja i kreiraju vecu svjesnost o jedinstvu svega stvorenog. U Persiji, zvukovi ptica i vodopada su koristeni za lijecenje. Majke cesto koriste svoj blagi glas da bi ususkale svoje bebe. Ucenje Kur`ana je koristeno za lijecenje jos od vremena Poslanika Alejhisselam. Medjutim nisu svi zvukovi iscjeliteljski. Neki mogu biti i opasni.

    Zvuk muzike, naprimjer, utice na brzinu pulsa, temperaturu koze, krvni pritisak, misicnu tenziju te na aktivnost mozdanih valova. Muzika moze takodje pomoci u oslobadjanju biohemijskih sustanci kao sto su endrophini u mozgu i ponasati se kao prirodno sredstvo protiv bolova. Ljudski skelet je takodjer visoko osjetljiv na vibracije 69-70% zvukova koji se mogu naci unutar cujnog opsega, a zvuk se brze krece u vodi od koje se covjek najvise i sastoji. Skelet potom permanentno prenosi informacije sa jos osjetljivijih nivoa u samo nervno tkivo. Neprikladna ili glasna muzika, s druge strane, moze biti opasna. Studije iz 1990. g. tvrde da glasna muzika dovodi do vasoconstrictie uzrokovane povecanim krvnim pritiskom. To redom dovodi do hipertrophije glatkih misica, suzavanja kapilara te zacepljenja krvotoka.

    Gdje je rock muzika u svemu tome?

    Eksperimenti sa biljkama su to takodjer pokazali nesto slicno. Naime, biljke koje su mucene muzikom Jimmiya Hendrixa i grupe Led Zeppelin uginule su za desetak dana, a svojim su rastom bjezale od izvora zvuka. Utjecajem disharmonicne rock muzike i njenog sadrzaja-skrivenim i otvorenim porukama, mladi upijaju programe zla koji ce kroz njih utjecati da budu hladni i zli, fanatici, ideolozi mraka. Mnogi ne znaju koliko su vodjeni i izmanipulisani. Mnogi obozavaoci kazu da se prilikom slusanja ove ili one, rock ili heavy metal muzike apsolutno dobro osjecaju i da dobijaju puno energije. Ali oni ne znaju da postoje i negativna energetska polja sa kojim mozemo stupiti u komunikaciju, a preko njih I sa demonskim posluznicima i hijerarhijama. Ovoj privlacnosti rock muzike cesto je prethodila zivotna situacija neispunjenih zelja, potreba za zastitom, razocarenja, neuspjeha, odakle dolaze osjecaji samoce, melanholije, frustracije, rezignacije pa sve do agresije, pobune i samoubistva. Ti osjecaji otvaraju vrata negativnoj energiji i zvukovima kao sto je rock muzika. Zvizdeci tonovi, prodorna krestanja i glasna muzika factor su smetnje nasem duhovnom miru.

    Kokain, marihuana, LSD

    Sezdeseta godine su bile period velikog nemira u Sjedinjenim Americkim Drzavama. Kultura mladih je trazila drugaciji nacin zivota, a nasal je marihuana i nove unapredjene droge kao sto je lysergic acid diethylamide (LSD). Ove droge nisu u potpunosti shvacene, i vjerovalo se da one mogu prosiriti ljudsku svjesnost a njihovim konzumentima osigurati misticno iskustvo koje je moglo povecati njihovo razumijevanje. Mnogi od najranijih eksperimentatora sa LSD-om (najzapazeniji je Timothy Leary) smatrali su ovu drogu poklonom covjecanstvu-neizvjesno je od cega ili koga. Bez obzira

    na ove izvore, LSD je imao glavni utjecaj na razvoj rock muzike. Zvuk i sadrzaj pjesama su primjetno izmjenjeni. Rock muzika postaje opterecena pretpostavljenom misticnom slikom generisanom od strane halucinogena. Ovaj pokret je imao svoje korijene kako u samim muzicarima tako i u muzici posvecenim biznismenima. Naprimjer, jedan od najvecih proizvodjaca LSD-a (tajanstvena figura koja je jos uvijek poznata samo kao Owsley) sponzorisao je rock band The Grateful Dead u promisljenoj kampanji promovisanja ideje o ekspanziji svijesti kroz upotrebu LSD-a.

    Satanske zamke

    Bivsi pripadnik masona, odnosno njihovog uzeg kruga-iluminata (satanskih svjetlonosa), John Tod, posvjedocio je kako je sluzio satani kroz jedno od najmocnijih sredstava destrukcije mladih-rock muzike:
    Bio sam rukovodilac produkcije Zodiac, najvece organizacije firmi za produkciju ploca i drustva za organizaciju koncerata u USA. Kad bi se dovrsila jedna matrica (snimak sa koje se presnimavaju sve druge ploce i kazete), odnosili bi je u jednu salu koja nije bila dostupna za javnost i tamo bi bila postavljena na jedan oltar (satani). Informacija o ovim kultnim radnjama te o usnimavanju tajnih, uhu necujnih molitvi satani na plocama i kazetama dospjela je u javnost i to je izazvalo veliku paniku medju producentima i njihovim ljudima u pozadini, a krscanski obozavaoci ove muzike radili su na rusenju popularnosti izdavaca. Zato je otvorena nova firma produkcije ploca i potpisani su ugovori sa nekim uglednim rock grupama i dali im blaza , krscanska imena. Tod priznaje: Da biste znali koliko demona imate u kuci morate samo prebrojai svoje rock ploce.

    Skrivene poruke

    Pjesma Stairway to Heaven grupe Led Zeppelin je najpopularnija pjesma u historiji rocka. Jedan redak pjesme kaze:Znas, ponekad rijeci imaju dva znacenja. Treba znati da je pjesma podvrgnuta satanskom BACKMASKINGU! Jedan dio slusan normalno glasi: Da, postoje dvije staze kojima mozes ici, ali u dugoj trci jos uvijek ima vremena da promijenis put na kojem si. Ali ako se to pusti unatrag, jasno se moze cuti: To je moj slatki satana ohhh, zapjevacu jer zivim sa satanom. Ovo je pjesma number one u historiji rocka! Samo koincidencija? Ne bi se reklo! Jimmy Page je predani sljedbenik sataniste Aliestera Crowleya. Jedno od Crowliyjevih satanistickih ucenja je nauciti bacati neslucene cini na ljude govoreci im unazad! U pjesmi Houses of Holy, oni pjevaju:

    Neka pjesma bude tvoj gospodar Hoces li povesti racuna o gospodarevom pozivu Ohhh, satana.

    Ljudski mozak je podijeljen u dvije polovine. Naucnici tvrde da lijeva polovina mozga obuhvata racionalne i analiticke funkcije nervnog sistema, dok je desna polovina mozga sposobna obuhvatati podsvjesne, emocionalne i instinktivne procese. Tako, naprimjer, skrivenu poruku unauhiram imzu, koja preko lijeve polovine mozga dospijeva u svijest slusaoca, desna polovina mozga pretvara u naredbu uzmi marihuanu. Razum se ovoj poruci ne moze suprotstaviti, jer je ne prepoznaje.
    Mnogi rockeri i rock grupe kao sto su: The Beatles, The Eagles, Pink Floyd, Alan Parsons Project, T. Rex, Rolling Stones< Tull, Reed, Elton John, Madonna, Chris de Burgh i dr., osim svoje destruktivne muzike, svojim slusaocima, kroz tehnicko ili fonetsko sifrovanje jednog snimka, predaju jos i skrivene poruka, izoblicene ili uhu necujne (ali podsvijesti cujne), a koje koje bi trebale destruktivno djelovati. I kad posmatramo osnovno znacenje u mozak tajno unseen poruke bice nam jasno demonsko nastojanje da se citave mase mladih-koje o tome i ne slute, odgajaju za djavolje legije (Rock unatrag , Michaela Bushmanna).

    Neki primjeri skrivenih poruka

    Pristupi nam, pristupi nam, pristupi nam (pjesma Hell Awaits grupe Slayer);
    Sam djavo je tvoj bog (pjesma God of Thunder grupe KISS);
    Zli imaju moc (pjesma Every Little grupe Police);
    Ja te volim-rekao je djavo (pjesma Tops grupe Rolling Stones);
    Ti si bespomocan protiv zlih, protiv sviranja unatrag (pjesma She bop grupe Cindy Lauper);
    Hail Satan, haaaaail Satan! (pjesma When you call my name pjevacice Madonna)

    Kroz skrivene, unatrag snimljene, poruke, covjekovoj podsvijesti, koja je jaca od svijesti i kojoj svijest robuje, daju se hipnosticke zapovijedi kako misliti, kako osjecati, kako se osjecati bespomocnim protiv mocnih (koji postaju mocni samo zato sto ih obozavamo).

    I skriveno i jasno

    Dok metoda backward masking (backmasking, backtracking) upravo finim rock grupama donosi veliku popularnost jer podsvijesne satanske poruke pojacavaju uspjeh, dotle heavy metal ili death metal grupe vec otvoreno koriste siroku paletu rijeci bogohuljenja, gnusnosti i perverzija. (Slusaj covjece cime te miluju: budi djubre do kraja.)

    Rock zvijezda, homoseksualac, David Bowie u magazinu Rolling Stone (12. II 1976.) je zapanjio muzicki svijet kada je izjavio: Rock je oduvijek bio djavolja muzika Vjerujem da je rock & roll opasan Osjecam da mi samo nagovjestavamo nesto jos mracnije od nas samih.

    U pjesmi The Conjuring grupe Megadeth, jasno se moze cuti prava misija rocka:

    Ja sam djavolov advokat, prodavac, ako hoces Dodji i pridruzi mi se u mojem paklenom ambisu Ja imam tvoju dusu!

    Na kraju pjesme pjevaju: Povinuj se!

    Grupa Metallica u svojoj pjesmi Jump in the Fire naredjuje omladini da skoci u pakao:

    Prati me sada, dijete moje Uradi tacno onako kako kazem Skoci svojom voljom ili budi uzet silom Imacu te na jedan ili drugi nacin Stoga, dostigni dno, scepaj mi ruku, setaj sa mnom kroz zemlju, Dodji domu kojem pripadas, tako, hajde, skoci u vatru.

    U svojoj naslovnici The Prince, Mettallica otvoreno pjeva:

    Andjele iz dubina Hocu da prodam svoju dusu Uzmi moju dusu, sotono sa dijamantima kojim se oduzujes Nije me briga za raj Stoga, ne trazi da placem I ja cu gorjeti u paklu od dana kada umrem.

    Rock zvijezda, Marilyn Manson, pnosno se hvali: Nadati se je da cu biti zapamcen kao osoba koja je donijela kraj krscanstvu. (Spin, August 1996.g.) Mansonove nade su: Mislim da svaki put kad ljudi slusaju ovaj novi album mozda ce bog biti unisten u njihovim glavama (Huh, Oktobar 1996.g.) Mansonove blasfemije nisu samo akt. Manson rado priznaje da tu ima vise od onoga sto je ocigledno: Ja ne znam da li je iko stvarno razumio sta mi pokusavamo uciniti. To ne predstavlja samo sok to je mamac. Jednom kada ih uhvatimo, mi im mozemo dati nasu poruku. (Hit Parader, Oktobar 1996.g.)

    Bon Jovi pjeva u Homebound Train :

    Dok sam bio jos samo djecak djavo me je uzeo za ruku odveo me od moje kuce napravio me je covjekom Ja idem dolje, dolje, dolje Dolje, dolje, Na vozu koji juri kuci.

    U magazinu Smash Hits, Bon Jovi kaze: Ubio bih svoju majku za rock & roll. Prodao bih svoju dusu.

    Jedna od najpoznatijih pjesama 70-ih je Hotel California grupe The Eagles. Mnogi ljudi ni u snu ne bi pomislili da se ta pjesma odnosi na Crkvu Satane, koja je smjestena u preobracenom HOTELU u ulici CALIFORNIA. Unutar omotnice albuma, gledajuci nadolje, stoji slika Antona Laveya, osnivaca Crkve Satane i autora Satanske biblije! Neki ce reci: The Eagles nisu ozbiljni-oni samo prodaju ploce. Ali Larry Salter, menadzer ove grupe, u novinama Waco Tribune Herald (28. II 1982.g.) priznao je da su The Eagles bili upleteni u Crkvu Satane. Nije iznenadjujuce buduci da je jedna njihova pjesma naslovljena kao Prijatan dan u paklu. (U samoj pjesmi Hotel California oni pjevaju: Zvijer se ne moze ubiti , Misleci pritom na djavola.).

    Grupa KISS je iskakala na pozornicu kao rock & roll demoni-bljuvanjem krvi i vristeci. Njihova ispovijest glasi: Mi smo svestenici Satanskog bratstva Amerike. Izdavac ploca nije zelio da objavi nase pravo ime jer nase ime znaci Kings In Satan Service (Kraljevi u satanskoj sluzbi).

    Grupa Black Sabbath je, u stvari, tokom svojih koncerata pozivala omladinu da prime satanu. Jedan od njihovih albuma je istinoljubivo nazvan Prodali smo nase duse za rock & roll. Njihova pjesma N.I.B. (Kristovo radjanje u crnom) je jedna od najotvorenijih satanskih pjesama ikad snimljenih. To je Luciferova ljubavna pjesma u kojoj on poziva slusaoca da ga uzme za ruku :

    Neki ljudi kazu da moja ljubav ne moze biti istinska
    Molim te, vjeruj mi, moja ljubavi, i ja cu ti pokazati
    Dacu ti one stvari koje si smatrao nestvarnim
    Tvoja ljubav prema meni umalo da ne postane stvarna
    Pogledaj u moje oci, vidjet ces ko sam ja,
    Moje ime je Lucifer, molim te, uzmi me za ruku!

    Pjesma Sympathy for the Devil grupe Rolling Stones je zvanicna anatema Crkve Satane. U njoj Lucifer govori u prvom licu. Vodeci vokal, Mick Jagger, tvrdi da Anton Lavey, osnivac spomenute crkve, inspirise njegovu muziku! Njihov album their Satanic Majesties Request ne ostavlja sumnju na njihovu vjernost.

    Na dodjeli MTV nagrade 1992.g., predstavnik grupe Red Hot Chili Peppers je, nakon zahvale, rekao: Najprije zelimo da zahvalimo satani

    Sta mislis da ova muzika cini?

    Spomenute su samo neke od najpopularnijih grupa na svijetu koje sluze djavolu. Prema knjizi Satanizam u Americi, ova pojava predstavlja najbrze rastucu supkulturu medju americkim tinejdzerima. Studije koje je objavila Georgia Police Academy otkrivaju da 90% umijesanih u satanizam cine tinejdzeri. Dr. Paul King, director programa za adolescente u bolnici Charter Lakeside, u Tenneseeju, kaze da je vise od 80% njegovih pacijenata tu zbog rock muzike. On kaze da ova lirika postaje njihova zivotna filozofija, religija.

    Gospodaru moj, - rece- zato sto si me u zabludu doveo, ja cu njima na Zemlji poroke lijepim predstaviti i potrudit cu se da ih sve zavedem, osim medju njima Tvojih robova iskrenih. (Kur`an, El-Hidzr, 39-40)

    Literatura:
    1. Eric W. Brown, The Occult Influence On Rock Music
    2. Terry Watkins, The Devil`s Advocate
    3. Hwaa Irfan, The Science of Sound


    Edin Niksic,
    Takvim Rijaseta Islamske Zajednice u BiH za 2006. godinu
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Destruktivna rok muzika - Djavolji advokati

    Ljudski mozak je podijeljen u dvije polovine. Naučnici tvrde da lijeva polovina mozga obuhvata racionalne i analitičke funkcije nervnog sistema, dok je desna polovina mozga sposobna obuhvatati podsvjesne, emocionalne i instinktivne procese. Tako, naprimjer, skrivenu poruku "unauhiram imzu", koja preko lijeve polovine mozga dospijeva u svijest slušaoca, desna polovina mozga pretvara u naredbu "uzmi marihuanu". Razum se ovoj poruci ne može suprostaviti, jer je ne prepoznaje.
    Mnogi rockeri i rock grupe kao što su: The Beatles, The Eagles, Pink Floyd, Alan Parsons Project, T. Rex, Rolling Stones, Tull, Reed, Elton John, Madonna, Chris de Burhg i drama., osim svoje destruktivne muzike, svojim slušaocima, kroz tehničko ili fonetsko šifrovanje jednog snimka, predaju još i skrivene poruke, izobličene ili uhu nečujne (ali podsvjesti čujne), a koje bi trebalo destruktivno djelovati. "I kad posmatramo osnovno značenje u mozak tajno unesene poruke biće nam jasno demonsko nastojanje da se čitave mase mladih- koje o tome i ne slute, odgajaju za 'đavolje legije' ("Rock unatrag", Michaela Bushmanna)."

    Neki primjeri skrivenih poruka

    "Pristupi nam, pristupi nam, pristupi nam..." (pjesma "Hell Awaits" grupe Slayer);

    "Sam đavo je tvoj bog" (pjesma "God of Thunder" grupe KISS);

    "Zli imaju moć" (pjesma "Every Little" grupe Police);

    "'Ja te volim'- rekao je đavo" (pjesma "Tops" grupe Rolling Stones);

    "Time si bespomoćan protiv zlih, protiv sviranja unatrag" (pjesma "She Bop" grupe Cindy Lauper);

    "Hail Satan, haaaaail Satan!" (pjesma "When you call my name" pjevačice Madonna).

    Kroz ove skrivene, unatrag snimljene, poruke, čovjekovoj podsvijesti, koja je jača od svijesti i kojoj svijest robuje, daju se hipnostičke zapovijedi kako misliti, kako osjećati bespomoćnim protiv "moćnih" (koji postaju moćni samo zato što ih obožavamo).

    I skriveno i jasno...

    Dok metoda backward masking (backmasking, backtracking) upravo "finim" rok grupama donosi veliku popularnost jer podsvjesne satanske poruke pojačavaju uspjeh, dotle heavy metal ili death metal grupe već otvoreno koriste široku paletu riječi bogohuljenja i perverzija. ("Slušaj čovječe čime te miluju: budi đubre do kraja.")

    Rock zvijezda, homoseksualac, David Bowie u magazinu Rolling Stone (12. II 1976.) je zapanjio muzički svijet kada je izjavio:

    "Rock je oduvijek bio đavolja muzika... Vjerujem da je rock & roll opasan... Osjećam da mi samo nagovještavamo nešto još mračnije od nas samih."

    U pjesmi "The Conjuring" grupe Megadeath, jasno se može čuti prava misija rocka:

    "Ja sam đavolov advokat,
    prodavac, ako hoćeš...
    Dođi i pridruži mi se
    U mojem paklenom ambisu...
    Ja imam tvoju dušu!"

    Na kraju pjesme pjevaju: "Povinuj se!"

    Grupa Metallica u svojoj pjesmi "Jump in the Fire" naređuje omladini da skoči u pakao:

    "Prati me sada, dijete moje...
    Uradi tačno onako kako kažem...
    Skoči svojom voljom ili budi uzet silom
    Imaću te na jedan ili drugi način...
    Stoga, dostigni dno, ščepaj mi ruku,
    ?*etaj sa mnom kroz zemlju,
    Dođi domu kojem pripadaš,
    Tako, hajde, skoči u vatru."

    U svojoj naslovnici "The Prince", Metallica otvoreno pjeva:

    "Anđele iz dubina...
    Hoću da prodam svoju dušu...
    Uzmi moju dušu, sotono
    Sa dijamantima kojim se odužuješ
    Nije me briga za raj
    Stoga, ne traži da plačem
    I ja ću gorjeti u paklu
    Od dana kada umrem."

    Rock zvijezda, Marylin Manson, ponosno se hvali: "Nadati se je da ću biti zapamćen kao osoba koja je donijela kraj kršćanstvu." (Spin, august 1996.) Mansonove nade su: "Mislim da svaki put kad ljudi slušaju ovaj novi album možda će bog biti uništen u njihovim glavama..." (Huh, oktobar 1996.) Mansonove blasfemije nisu samo akt. Manson rado priznaje da tu ima više od onoga što je očigledno: "Ja ne znam da li je iko stvarno razumio šta mi pokušavamo učiniti. To ne predstavlja samo šok... to je mamac. Jednom kada ih uhvatimo, mi im možemo dati našu poruku." (Hit Parader, oktobar 1996.)

    Bon Jovi pjeva u "Homebound Train":

    "Dok sam bio još samo dječak
    đavo me uzeo za ruku
    odveo me od moje kuće
    napravio me je čovjekom...
    Ja idem dolje, dolje, dolje,
    Dolje, dolje, ...
    Na vozu koji juri kući."

    U magazinu "Smash Hits", Bon Jovi kaže: "... Ubio bih svoju majku za rock & roll. Prodao bih svoju dusu."

    Jedna od najpoznatijih pjesama 70-tih je "Hotel California" grupe The Eagels. Mnogi ljudi ni u snu ne bi pomislili da se ta pjesma odnosi na "Crkvu Satane", koja je smještena u preobraćenom HOTELU u ulici CALIFORNIA. Unutar omotnice albuma, gledajući nadolje, stoji slika Antona Laveya, osnivača "Crkve Satane" i autora Satanske Biblije! Neki će reći: The Eagles nisu ozbiljni- oni samo prodaju ploče. Ali Larry Salter, menadžer ove grupe, u novinama Waco Tribune Herald (28. II 1982.) priznao je da su The Eagles bili upleteni u "Crkvu Satane". Nije iznenađujuće budući da je jedna njihova pjesma naslovljena kao "Prijatan dan u paklu". (U samoj pjesmi "Hotel California" oni pjevaju: "Zvijer se ne može ubiti...", misleći pritom na đavola.)

    Grupa KISS je iskakala na pozornicu kao rock'novel'roll demoni- bljuvanjem krvi i vrišteći. Njihova ispovijest glasi: "Mi smo sveštenici 'Satanskog bratstva Amerike.' Izdavač ploča nije želio da objavi naše pravo ime jer naše ime znači 'Kings In Satan Service' (Kraljevi u satanskoj službi)."

    Grupa Black Sabbath je, ustvari, tokom svojih koncerata pozivala omladinu da prime satanu. Jedan od njihovih albuma je isinoljubivo nazvan "Prodali smo naše duše za rock & roll". Njihova pjesma Novel:I:Britain: (Kristovo rađanje u crnom) je jedan od najotvorenijih satanskih pjesama u kojoj on poziva slušaoca da "ga uzme za ruku":

    "Neki ljudi kažu da moja ljubav ne može biti istinska
    Molim te, vjeruj mi, moja ljubavi i ja ću time pokazati
    Daću time one stvari koje si smatrao nestvarnim...
    Tvoja ljubav prema meni umalo da ne postane stvarna...
    Pogledaj u moje oči, vidjećeš ko sam ja,
    Moje ime je Lucifer, molim te, uzmi me za ruku!"

    Pjesma "Sympathy for the Devil" grupe Rolling Stones je zvanicna tema "Crkve Satane". U njoj Lucifer govori u prvom licu. Vodeći vokal, Mick Jagger, tvrdi da Anton Lavey, osnivač spomenute crkve, inspiriše njegovu muziku! Njihov album "Their Satanic Majesties Request" ne ostavlja sumnju na njihovu vjernost.

    Na dodjeli MTV nagrade 1992. godine, predstavnik grupe Red Hot Chili Peppers je, nakon zahvale, rekao: "Najprije želimo da se zahvalimo satani..."

    ?*ta misliš da ova muzika čini?

    Spomenute su samo neke od najpopularnijih grupa na svijetu koje služe đavolu.

    Prema knjizi "Satanizam u Americi", ova pojava predstavlja najbrže rastuću supkulturu među američkim tinejdžerima. Studije koje je obavila Georgia Police Academy otkrivaju da 90% umiješanih u satanizam čine tinejdžeri. Drama. Paul King, direktor programa za adolescente u bolnici Charter Lakeside, u Tennesseyu, kaže da je više od 80% njegovih pacijenata tu zbog rock muzike. On kaže da "ova lirika postaje njihova životna filozofija, religija".

    "Gospodaru moj,"- reče- "zato što si me u zabludu doveo, ja ću njima na Zemlji poroke lijepim predstaviti i potrudiću se da ih sve zavedem, osim među njima Tvojih robova iskrenih."
    (Kur'an: Elizabeth-Hidžr, 39-40


    TAKVIM 2006
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    Iskreno mislim da je sve to u svrhu marketinga, ali evo sta kazu za Country muziku:
    Rascal Flatts- Backwards(Ili , šta dobijete kad pevate kantri pesmu unazad)

    I was sittin' on a bar stool
    In a barbeque joint in Tennessee
    When this ole boy walked in
    And he sat right down next to me
    I could tell he'd been through some hard times
    There were tear stains on his old shirt and he said-
    "Ya wanna know what ya get when you play a country song backwards?"

    Ya get your house back-
    Ya get your dog back
    Ya get your best friend Jack back
    Ya get your truck back-
    Ya get your hair back
    Ya get your first and second wives back
    Your front porch swing, your pretty little thing
    Your bling bling bling
    And a diamond ring
    You get your farm and the barn
    And the boat and the Harley
    First night in jail with Charlie

    It sounds a little crazy,
    A little scattered and absurd
    But that's what you get when you play a country song backwards

    Well, I never heard it said quite like that
    It hit me in the face
    'Cause that's where I'm at
    I almost fell flat on the floor-
    He said
    "Wait a minute, that's not all there's even more"

    Ya get your mind back,
    Your nerves back
    Your first heart attack back
    You get your pride back,
    Get your life back
    You get your first real love back
    You get your big screen TV
    A DVD and a washing machine
    You get the pond and the lawn
    The bail and the mower
    You get to back where you don't know her

    It sounds a little crazy,
    A little scattered and absurd
    But that's what you get when you play a country song backwards

    We sat there and shot the bull
    About how it would be
    If we could turn it all around
    And change this C-R-A-P

    Ya get your house back-
    Ya get your dog back
    Ya get your best friend Jack back
    Ya get your truck back-
    Ya get your hair back
    Ya get your first and second wives back
    Your front porch swing, your pretty little thing
    Your bling bling bling
    And a diamond ring
    You get your farm and the barn
    And the boat and the Harley
    First night in jail with Charlie

    Ya get your mind back,
    Your nerves back
    Your first heart attack back
    You get your pride back,
    Get your life back
    You get your first real love back
    You get your big screen TV
    A DVD and a washing machine
    You get the pond and the lawn
    The bail and the mower
    You get to back where you don't know her

    It sounds a little crazy,
    A little scattered and absurd
    But that's what you get when you play a country song backwards

    ni pesma im nije losa , ali necu je ovde postaviti

  10. #10

    Odgovor: Destruktivna rok muzika - Djavolji advokati

    E ovu sam temu tražila da je osvežimo i proširimo, meni je interesantna, što mora da bude reč samo o đavolskim porukama ili bilo čemu mračnom o čemu se uglavnom pisalo

    Ljudi često i ne znaju o čemu se peva u njihovoj omiljenoj pesmi, koje umeju da budu dvosmislene i sa lepo zamaskiranim porukama...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Neki primjeri skrivenih poruka

    “Pristupi nam, pristupi nam, pristupi nam…” (pjesma “Hell Awaits” grupe Slayer);
    “Sam djavo je tvoj bog…” (pjesma “God of Thunder” grupe KISS);
    “Zli imaju moc…” (pjesma “Every Little” grupe Police);
    “Ja te volim-rekao je djavo” (pjesma “Tops” grupe Rolling Stones);
    “Ti si bespomocan protiv zlih, protiv sviranja unatrag” (pjesma “She bop” grupe Cindy Lauper);
    “Hail Satan, haaaaail Satan!” (pjesma “When you call my name” pjevacice Madonna)

    Kroz skrivene, unatrag snimljene, poruke, covjekovoj podsvijesti, koja je jaca od svijesti i kojoj svijest robuje, daju se hipnosticke zapovijedi kako misliti, kako osjecati, kako se osjecati bespomocnim protiv “mocnih” (koji postaju mocni samo zato sto ih obozavamo).

    I skriveno i jasno…
    Podebljah She bop, meni omiljene i fantastične Sindi jer, koliko ja znam, to je odlično zamaskirana pesmica o masturbaciji a ne o nekom bi bap bap bap plesu unatrag je nisam slušala zaista.

    Toliko očigledno šta je Sindi htela i tekstom, a i spotom, ako znaš dobro engleski



    We-hell-I see them every night in tight blue jeans--
    In the pages of a blue boy magazine
    Hey I've been thinking of a new sensation
    I'm picking up--good vibration--
    Oop--she bop--

    Do I wanna go out with a lion's roar
    Huh, yea, I wanna go south n get me some more
    Hey, they say that a stitch in time saves nine
    They say I better stop--or I'll go blind
    Oop--she bop--she bop

    She bop--he bop--a--we bop
    I bop--you bop--a--they bop
    Be bop--be bop--a--lu--bop,
    I hope He will understand
    She bop--he bop--a--we bop
    I bop--you bop--a--they bop
    Be bop--be bop--a--lu--she bop,
    Oo--oo--she--do--she bop--she bop

    (whistle along here)...

    Hey, hey--they say I better get a chaperone
    Because I can't stop messin' with the danger zone
    No, I won't worry, and I won't fret--
    Ain't no law against it yet--
    Oop--she bop--she bop--

    She bop--he bop--we bop...

    Podebljala sam ono što baš bode oči i uši mada je i ostalo više nego jasno... a ako se pažljivo odgleda spot, vidi se niz detalja - poput onog kad nacrtana pokazuje znak "Self service" na pumpi itd.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Tajanstvene poruke popularnih pesama

    YouTube - The Cult - Rain

    I još jedna pesmica koju obožavam prosto nije pesma o kiši već bRezobrazna pesmica o orgazmu

    Hot sticky scenes, you know what I mean
    Like a desert sun that burns my skin
    I've been waiting for her for so long
    Open the sky and let her come down

    Here comes the rain
    Here comes the rain
    Here she comes again
    Here comes the rain

    Hot sticky scenes, you know what I mean
    Like a desert sun that burns my skin
    I've been waiting for her for so long
    Open the sky and let her come down

    Here comes the rain
    Here comes the rain
    Here she comes again
    Here comes the rain
    I love the rain
    I love the rain
    Here she comes again
    Here comes the rain

    Oh, rain
    Rain
    Rain
    Oh, here comes the rain

    I love the rain
    Well, I love the rain
    Here she comes again
    I love the rain

    Rain
    Rain
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Slične teme

  1. Azbuka pesama (stranih i domacih)
    Autor Sonja u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 21.03.2019, 00:39
  2. Pesmoanaliza, analiza turbofolk pesama
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 16.09.2010, 18:36
  3. VESNA ACEVSKA: Dvanaest pesama
    Autor Jovica Djurdjic u forumu Jugoslovenska poezija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 08:31
  4. Tekstovi pesama sa Beovizije 2006
    Autor Betty Boop u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.09.2007, 20:08
  5. Tekstovi pesama sa Eurosonga 2006.
    Autor Lady S u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.05.2006, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •