Strah od zubara - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 56
  1. #31

    Odgovor: Strah od zubara


    Uopšte nemam strah od zubara i mogu se pohvaliti da ga baš redovno posećujem.


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Taj kuka kad vidi tacku na zubu pa da se pozuri sa popravkom da se slucajno ne prosiri.
    Ovo mi je nešto poznato.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  2. #32

    Priche sa zubarske stolice

    E, da. danas sam bio kod zubarKe i popravljao zubitje - komaTa dva. Nije bilo toliko strashno, mada se za jedan koji je izgledao kao blagi povrshinski karijes ispostavilo da je rupa bez dna - da je bushila malo dublje prokljuvila bi mi lobanju sa druge strane ...

    ...eleM, nisam se plashio zubara do pre dve godine kada mi je moja cenjena zubarka trazila zivac...i secam se da mi je rekla da dignem ruku kad me zaboli. E, kad mi je pronashla zivac, ne da sam podigao ruku, nego i celu stolicu sa njom ...ozbiljno, nishta me u zivotu nije zabolelo vishe od toga...od tada, svaki put kada sam kod zubara ochekujem da ce ponovni pronalazak zivca da mi ponovo ozivi to diivno osJecanje...

    ...plashite li se zubara?

    ...imate li neku interesantnu prichicu vezanu za vashe odlaske njemu (pouchnu, naravno )?


  3. #33

    Odgovor: Priche sa zubarske stolice

    Samo radi kontrole sam isla kod zubara, a tek u 21.god.sam plombirala prvi zub.Kada su me pitali da li se bojim...rekla sam :"Ne znam cega bi trebalo da se bojim", a kada je zavrsio.....shvatila sam.... Ukupno sam 7 puta u zivotu bila kod zubara i to sve zajedno i sa kontrolama.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  4. #34

    Odgovor: Priche sa zubarske stolice

    uopste nemam frke oko toga, posto sam od svojih 7 godina redovno kod cika zube
    kao mala imala zube k'o kokice, na sve strane, ruzno u pi*du materinu pa sam morala da idem.. nosila sam protezu 6 godina (onu samo za noc, boksersku)
    danas mi je normalno, ne plasim se, znam da je to obavezno zbog samog zdravlja zuba.. i nije mi probljem
    ali nekada je bio, veliki bo'me.. u prvih par puta kad sam isla kod zubara, povracala sam od straha
    ali.. proslo i to..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #35

    Odgovor: Strah od zubara

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Placam privatnog dentista, a taj prvo ubode inekciju protiv bolova...
    Ubada i moj, al boli opet...
    Strah ili ne, mora da se ide...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #36

    Odgovor: Strah od zubara

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ubada i moj, al boli opet...
    Jao zenooo

    Strah ili ne, mora da se ide...

    Ja sam bila prekjuce i dobila sam 5icu...sa *
    Samo zato sto nije morala nista da mi popravlja, pa joj valjda laknulo jer ne mora da se nateze sa mnom
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #37

    14 Odgovor: Strah od zubara

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Ima neka psiholoska zvrcka vezana za strah... to znaci i da se plasis stomatoloske intervencije
    Lepo Irnik objasnila i pomirila sam se sa strahom.

    Najgori deo intervencije mi je kada vidim špric,
    kako se lagano približava mojim ustima .

    Ne volim anesteziju - nekako blesavo deluje na mene.
    Plašim se stanja kada mi utrnu jezik i usne - ne mogu da pričam.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #38

    Odgovor: Strah od zubara

    Najtezi mi je deo da zakazem pregled,a kad je vec zakazano,jbg,nema smisla slagati coveka pa ne doci.

  9. #39

    Odgovor: Strah od zubara

    Nemam strah ni od zubara ni od intervencije.
    Idem već 20 godina kod istog zubara, i jako se dobro poznajemo, tako da praktično on mene zove da dođem a ne ja njega da zakažem.
    Čovek je specijalista za opuštanje pacijenata, kad uzme špric samo kaže "biću nežan", ti se raskeziš da se nasmeješ a on ubode!
    Dvosmislenost na stranu, češći odlasci na preventivne preglede smanjuju potrebu za intervencijama i smanjuju strah od odlaska kod zubara.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #40

    Odgovor: Strah od zubara

    Nemam strah nikakav, ustvari imala sam pre dok nisam promenila zubara.
    Sad vec osam godina idem kod istog, a on zgodan...
    Eto recepta za zene koje se plase zubara, samo izaberite nekog zgodnog.
    Kad se spremam kod njega da idem to je spremanje posebno, obavezno dekolte, a on nabaci onaj plast, pa moram nesto s golim ramenima...
    U svakom slucaju, vredi se truditi oko zubica samo za njegovu pohvalu...

    Zahvaljujuci njemu, zubi su mi u izvanrednom stanju!
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  11. #41

    Odgovor: Strah od zubara

    ne plaşim se
    komşijinom malom dam 100 dindzi i on trkne do ika zube s protezom ...
    a ja ni ne trepnem
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #42

    Odgovor: Strah od zubara

    Citat slavkos kaže: Pogledaj poruku
    Najtezi mi je deo da zakazem pregled,a kad je vec zakazano,jbg,nema smisla slagati coveka pa ne doci.
    Tako i ja...
    Treba mi vremena da se nakanim da zakažem kod čika zube, a kad zakažem onda nema beganja.
    Ne bi bilo fer, jer mi je komšinica, viđam je svaki dan, pa ne mogu da vrdam...

    No, bez obzira na strah, redovno idem na preglede i za najmanju tačkicu koju nađem, ja zakažem da to vidi i stručno oko, da znam na čemu sam... Valjda je to razlog zašto se mogu pohvaliti da imam još uvek 32 zuba...

  13. #43

    Odgovor: Strah od zubara

    Moj zubar posizi kad me vidi jer sam prepuna trauma od ranije. Svaki put mora prvo da mi smiruje zivce pa onda da vidi sta mi fali. Elem kad sam imala 10 godina izvadili su mi preostale mlecne zube zbog proteze ka ja mi je na kraju bila mala. Onda mi je jendna matora teta umalo izblombirala zdrav zub. Kao slag na tortu pet goina sam kukala na bolove u levoj strani i slusala kako su mi svi zubi zdravi ali mi fali vitamin B, izbija mi umnjak... Na kraju kad sam zbog neizdrzivog bola otisla na dezurstvo, zubarka se prvo izdrala na mene sto nisam reagovala na prvi bol a onda naravno izvadila zub .
    "Volim te i ljubim, ako je to greh. molicu Alaha da mi te grehe nikad ne oprosti"

  14. #44

    Odgovor: Strah od zubara

    Nemam apsolutno nikakav strah od zubara...cak sta vise rado odlazim kod moje zubarke...Da mi anesteziju i nista ne boli....usput se super iscaskamo i slusamo dobru muziku...
    Ranije sam imala strah od losih zubara, da me ne dohvati neki suster pa da napravi jos gore...to je nestalo kad sam nasla stomatologa kojem verujem....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #45

    Odgovor: Strah od zubara

    Mama me je prvi put odvela kod zubara i to kod njene zubarke za odrasle.Imala sam oko tri godine.Sećam se ordinacije kao dan danas. Zubarka neka matora neurotična i njen asistent jedna mladja ženska osoba.Zaista nisam imala strah od zubara, a kako bi ga i imala kad nikad nisam ni bila kod njega da bih imala loše iskustvo.Sela ja na stolicu,sve je OK ,čačkala me sa onim ogledalcem,kako to već ide jel´!Konstatovala da je potrebno da mi popravi manji kvar na mlečnom zubu .Uzela da buši sa onom bušilicom, a ja sam svo vreme bila mirna, nisam se ništa plašila,ali je zubarka izgleda bila nervozna i zaglavi mi burgiju u zubu . Nije mogla da je izvuče.Zaista ne znam kako je to uspela.Ja sam još uvek sedela raščepljenih usta na stolici i milion misli mi je prolazilo kroz glavu, kako će mi ta burgija ostati zauvek u zubu.Neurotična krava je počela da mi kida vilicu.I na kraju je uspela da je iščupa ,ali ishod toga je bio da je zub bio totalno uništen.Ostao je samo obod zuba ,a usredini ogromna rupčaga.Stanje takvog zuba se vuklo otprilike do moje 8 do 10-te godine dok mi školski zubar nije iščupao te nesretne ostatke.To iskustvo na mene nije ostavilo neku traumu.Keva mi je rekla da se ne nerviram i da je zubarka glupa i neurotična, mada verujem da se ona dobrano iznervirala zbog tog nemilog dogadjaja.Kako i ne bi!Naravno mama nije odustala da me vodi kod zubara,samo što smo sledeći put išli kod dečijeg stomatologa.Sećam se tačno i ulice kojom smo išli do tamo.Niske žive ograde usput u kojoj su bila gnezda koseva,tipične bavarske ograde oko kuća, one od drvenih gredica dijagonalno izukrštane, visine struka. Tamo mi je bilo super,zub mi je bio popravljen(naravno neki drugi) i to da nisam ni osetila , a za nagradu sam iz jedne velike bele fijoke mogla da biram plastičnu igračku: čigru crvenožutu ili zelenog krokodila i još nešto nemam pojma šta. I ja izaberem glupog zelenog krokodila, kojeg sam ubrzo probušila ekserom kroz stomak i žalila što nisam uzela čigru.Ona bar nešto radi.

    Kasnije u životu nisam nikad imala strah od zubara i ladno ga posećujem.Mada kod mog čika Zube iznad ordinacije stoji natpis koji glasi otprilike ovako da bol koji doživiš od zuba i kod zubara, je toliki da automatski zaslužuješ mesto u raju.Mučenički bol.Naravno ne tim rečima ,ali prvom prilikom ću ga zabeležiti.
    ...
    Moju decu vodim od rane mladosti kod jedne super zubarke.Imaju zdrave zube I nemaju straha!
    Poruku je izmenio Adora, 17.11.2008 u 08:00 Razlog: bilo viška

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 14:06
  2. Strah od starosti??
    Autor Leka u forumu Psihologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 12:36
  3. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 21:01
  4. Strah od lekara
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 23:16
  5. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 15:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •