Strah od zubara - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 56 od ukupno 56
  1. #46

    Odgovor: Strah od zubara

    manji je strah od zubara nego od ljubavi al opet i jedno i drugo prodju sa il bez lokalne anestezije a ostanu rupe

  2. #47

    Odgovor: Strah od zubara

    Igrom prilika stric je stomatolog i ima svoju privatnu praksu u Novom Sadu (prilično poznat) tako da kada treba da odem kod "čika zube", kao da idem u goste kod strica. Znate ono, kafica, rakijica, razgovor ... pa tek onda na stolicu.

    A da bih sa osmehom na licu odlazio i vraćao se od zubara, pobrinula se mlada doktorica koja radi sa stricem.

    Srce mi zaigra samo kada pomislim na nju.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  3. #48

    Odgovor: Strah od zubara

    Meni je potrebna pomoc,vezana BAS za ovu temu!
    Dakle,kako da nateram svog verenika da ode i popravi (ili izvadi) par zuba koji su mu problem?!
    Uzasno se boji i nece ni da prica o tome.
    A ima 24 godine.

  4. #49

    Odgovor: Strah od zubara

    Meni gubitak zuba deluje isuvise strasno da bih bila nemarna prema svojim zubima. Nemam nikakav strah od zubara i smatram da je to nesto sto se mora istrpeti za dobrobit mene same. Pregled zakazujem u momentu i odlazim sto je pre moguce.

    U danasnje vreme medicina i tehnologija su toliko uznapredovale da je zaista na nama samo da redovno idemo kod zubara i mnogo probema se moze izbeci, jer redovan pregled ili pravovremena reakcija mogu nam sacuvati zube.

    Sto se bola tice, pa, postoje anestezije, a ako vas i to boli, trazite da vam namazu desni onim gelom zahvaljujuci kom ne osetite ni onaj mali ubod.

    Ono sto je meni najgore kod zubara je onaj uzasni zvuk, ali kad i to mora, pa bolje da pola sata slusam to, ne osetim nista svakako, nego da me boli danima.

    @ Irena Bg

    Smatram da svaki zreo, razuman covek moze da razluci izmedju cesto neosnovanog, detinjeg straha i neceg sto je zaista potrebno i normalno.

    Evo nekoliko strategija sa kojima bih ja pokusala:

    opcija a)
    Verujem da si razgovorom probala. Pokusaj da mu predocis lepo, mirnim tonom, kako to funkcionise i da nema cega da se boji, da ce mu nakon intervencija biti samo bolje. Mlad je covek i steta da izgubi svoje zube. Za nove ce mu trebati pravo malo bogatstvo. Da li zaista zeli da bude krezav? Ne verujem.

    opcija b)
    Pokusaj da ga povezes sa nekim ko je zubar ili s nekim ko je nedavno isao na pregled. Ako ne zeli on, mozes ti 'razgovarati neobavezno' s tom osobom pred tvojim verenikom. Bitno je da sve bude u pozitivnom svetlu i da se sve predstavi tako da zubar zaista bezbolno resava problem. Mozda mu sine neka sjajna ideja...

    opcija c)
    Idi ti kod zubara ali povedi i njega da te saceka. Razgovor iz opcije b) moze biti ovde obavljen.

    opcija d)
    Metod ucene. Sredstva odredi sama.

    Srecno!

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #50

    Odgovor: Strah od zubara

    Vidim da ovde davno neko nije komentarisao ali nema veze,ja sam se tu nasla pa cu dati svoj komentar. Kao mala isla sam samo kod decijeg drzavnog zubara. '90. godina je trebalo pravo bogatstvo da ides kod privatnog zubara jer ih nije bilo tako puno a i onih kojih je bilo bili su ekstremno skupi.
    Zato je i mene mama vodila kod drzavnog cika-zube na pregled zuba. Prvi put kada sam otisla tamo pobegla sam sa stolice mama me jedva uhvatila. Zubar je bio namrgodjen brkati cica uzeo je neku pincetu i tako bez volje krenuo prema meni. Usput je opsovao nesto jer je zgazio na neki zubarski instrument koji mu je ispao. A ja scepala tu stolicu i necu da otvorim usta kad je poceo da se dere na mene ja sam skocila sa stolice i smugnula. Mama me nije vratila kod zubara nego smo isli tada kuci. Koje olaksanje Nakon par godina me mama ponovo vodila kod zube da mi izvadi mlecni zub koji mi je smetao za razvoj zuba,objasnila mi da to nije strasno.Sada me odvela kod nekog drugog zube mladog ali... Ni taj nije bio nista bolji, namrgodjen zali se kako ga bole ledja kako mu j....a drzava nista ne placa kako mu je dosta dece koja se dernjaju da bi svako od njih umlatio. Ja sam pretrnula od tih reci. Izvadio on spric koji nije bio mali zubarski nego onaj veliki za davanje injekcija u guzu a igla jos veca. Ne umisljam nego je zaista tako bilo nisu imali adekvatnu opremu za zubara.I krenuo on meni da da anesteziju.Nisam ni glas ispustila da me nebi umlatio kao sto je pricao.Pomocnica mi je drzala glavu ko da nju hoce da otkinu a on je poceo da mi probija iglom desni ko nehuman. Samo je sjurio iglu do balcaka i istrcnuo svu anesteziju toliki je bio uzasan bol da se zamalo nisam onesvestila. Zamislite dete od 7-8 godina s tolikim bolom.
    2-3 nedelje sam imala temperaturu i nisam mogla da jedem nista jer me vilica haos bolela.
    Sledeci put sam isla kod zubara sa nekih 12-13 godina. Isla da popravljam zube. Izbusio mi rupu i krenuo dalje da busi i mene zabolelo.Ja mu kazem da mi da anesteziju,ali on meni kao da ja to umisljam i da mi anestezija nije potrebna i nastavio da burgija a kada sam mu ponovo rekla da me boli,on se obricnuo na mene kao sledeci put nek kupim anesteziju i nek dodjem s njom. Tada mi zatvori rupu i kaze dodji za nedelju dana. Kupila ja anesteziju i dosla ali on prepustio sve rodjake kumove itd i meni reko kako ne moze vise taj dan radi jer su mu prljavi instrumenti ja poludela Posle nekog vremena sam isla opet tada mu se pokvarila busilica. I dolazila ja tako kod njega mesec dana i on mi stalno odlagao ili izmisljao neki razlog kao nemoze. Posle toga sam pocela da odlazim kod jos jednog zubara koji mi je lecio zub onaj zub sto mi je ovaj izbusio i stavio lek nije hteo ni da pogleda kao ne radi sa zubima kje su neki drugi zubari zapoceli. Neznam sta mi uradio sa zubom zalecio ga navodno zatvorio i rekao da necu vise imati problema.
    Meni je taj zub koji mi je lecio oteko i ja otisla opet kod zube i on kaze da je to uobicajno i da nema nikakvih problema. Meni je taj otok splasnuo ali je ostala tvrda kvrzica koja me nije bolela. Kvrzica je bila velicine klikera.Mislila sam da to nije nista strasno. S tim sam zivela godinama i nije bilo nista i onda jednog dana mi se samo uveca i desni na tom mestu mi nabubre i pocrvene,uplasila sam se haos i otisla kod zubara to je vec 5ti zubar.
    On mi pojasnio da su neki kanali od zuba bili zacepljeni i da je doslo do upale koja se povukla delimicno ali delimicno je ostala i smirila se i nastalo je truljenje tog tkiva tj. tumor ali da nije strasno jer sam dosla bas na vreme. Ja pobledela kakav bre sad tumor? I tako eto mene isla svaka 2 dana na zracenje laserom da mi razbiju tu kvrzicu. Trajalo to nekih 4-5 meseci ali uspeli su da mi to srede.Nakon toga je zub morao napolje.
    Posle tog iskustva dobila sam fobiju od zubara i sama pomisao na sva ta iskustva pocela sam da se tresem i oblivao me hladan znoj.
    Znala sam da bih trebala otici kod zube ali tesko. Onda su se naotvarali privatni zubari i postali su pristupacni svima.Isla bih ali kod koga otici. Na preporuku jednog kolege od moga decka da idem kod jednog privatnog koji je odlican. Aj da vidim i to cudo. Odem ja tamo i tresem se ko prut cekaonica je mala ali prijatna imaju brdo casopisa za sve uzraste ordinacija im je odmah tu nema vrata i sve se vidi sta se radi. Na zidu veliki lcd televizor ispred stolice. Prijatna muzika se cuje u pozadini ordinacije.Da nema tog mirisa i instrumenata pomislila bih da sam dosla kod nekoga u posetu.
    Ljubazni zubar me pitao da li zelim kafu ili sok posto on ide sebi da skuva. Onda me zvao da porazgovaramo i pitao sta me muci. Ja sam mu pojasnila da mi zubi nisu bas u najsjajnijem stanju i da se jako plasim zubara.On me slusao nije se ni smejao ni nista.Samo mi je rekao da ce ici polako zub po zub da ce mi popraviti i srediti. Onda je usledio pregled rekao je sta je hitno sta moze i kasnije i zakazao mi kada da dodjem da krene da radi.Usput stalno je bio nasmejan prijatan i ljubazan. Snimio mi i gornju i donju vilicu i sada mi vodi evidenciju o zubima.
    Skuplji je samo 200 din od drzavnog zubara i nije me briga. Samo da ne prolazim kroz pakao.
    I dan danas se tresem i ako nemam neki veliki strah kad mi daje anesteziju i kad mi busi zub ali to radi tako nezno prosto neverovatno. A tresem se i obliva me hladan znoj i ako nije vise nista tako strasno verujem da je u podsvesti i dalje ostalo ono lose iskustvo sa prethodnim zubarima

  6. #51

    Odgovor: Strah od zubara

    Već 15-ak godina idem kod istog zubara. Tj. tete zubarice. Dočekala sam da i njena kćerka završi stomatologiju, specijalizaciju...sad idem kod nje. Ranije sam se jako bojala zubara, i bila sam izuzetno gadljiva, posebno na onu cjevčicu koja usisava pljuvačku. Ali kako sam se ustalila na istoj stolici godinama..lakše podnosim, i znaju da mi treba specijalni tretman, te ga i dobijem. Najgore mi je samo prvi puta doći nakon 5-6 mjeseci..kasnije je piece of cake. Ne bojim se bušilice i toga...a dobijem diiiivnu narandžastu usisaljku...koja se upotrijebi samo jednom. U mojim ustima. (Mrzim kad vidim neku babu da izlazi od zubara prije mene, odmah sebe ubijedim kako usisaljka ide direktno iz tih starih usta u moja...ubjedim samu sebe, odmah hoću da povraćam)

    Čini mi se da imam kontrolu baš ovih dana.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #52

    Odgovor: Strah od zubara

    ja kad idem kod zubara,ka da na strijeljanje idem

  8. #53

    Odgovor: Strah od zubara

    nikad jedino kad daje anesteziju ali hvala bogu zdravi su svi zubi sad ;/

  9. #54

    Odgovor: Strah od zubara

    Bez problema idem kod zubara i to redovno na kontrolu dva puta godisnje, a ako se pojavi problem odma idem ne cekam...I ne bojim se iako sam kako mala imala traumu od jednog zubara kod kojeg me vodila mama...
    Strah je nestao kad su nas u srednjoj skoli odveli na sistematski pregled, koji naravno podrazumeva i poseta zubaru, a tamo je radila jedna predivna zubarka, koja je radila veoma pazljivo i strpljivo.
    Pomogla mi je da prebrodim strah i naravno da zaboravim na traume od ranije


  10. #55

    Odgovor: Strah od zubara

    Nemam strah, ali imala sam fobiju od zubara (a narocito zubarki)
    Promenila ih sijaset (kako se moj zubar odselio), a sve kao preko "preporuke"...dok mi jednom nije "pukao film", uzela telefonoteku i po svojoj intuiciji nazvala jednog doktora (priznajem, rukovodila se pri tome sto je Makedonac )

    ....od tada pola mog drustva ide kod njega...iako nije bas blizu, isla bih i na kraj sveta, koliko ga obozavam

    primera radi...za vreme bombardovanja dan pre rusenja Zezeljevog mosta sam prosla...a posle (sa stomakom do zuba) cak i camcem (jer su svi mostovi bili poruseni)...
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #56

    Odgovor: Strah od zubara

    Zaboravih da napišem da ja bez anestezije tj. one injekcije ne radim ništa. Ni najmanji kvar. Ne mogu da trpim tu bol.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od starosti??
    Autor Leka u forumu Psihologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 13:36
  3. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 22:01
  4. Strah od lekara
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:16
  5. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •