Lečenje magnetima - magnetoterapija
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Lečenje magnetima - magnetoterapija

    Kleopatra je pokušavala da uspori proces starenja uz pomoć magneta, dok je kraljici Elizabeti I i prepisana terapija magnetima u lečenju artritisa. Primena energije elektromagnetnog polja danas je sve prisutnija u lečenju raznih oboljenja

    Upotreba magneta u terapeutske svrhe poznata je više od 3.000 godina, a oni su korišćeni još u drevnoj Kini, Japanu, Grčkoj, Indiji i Egiptu. Priroda je napravila prvi magnet, magnetni oksid, od ohlađene lave, kojim obnavlja prirodni magnetizam Zemlje. Magneti u prirodi se mogu naći u obliku feromagnetičnih minerala koji u sebi imaju oksid gvožđa.

    Magnetno polje Zemlje
    Magnetno polje Zemlje, magnetna snaga koja utiče na svako biće, smanjila se u poslednjih 500 godina za oko 50 odsto. Doktor Nakagava iz Tokija opisao je 1976. godine u stručnom članku stanje bolesti koje je nazvao sindrom odsustva magnetnog polja. Ovaj simptom obuhvata ukočena ramena, bolove u leđima i glavi, nesanicu, probleme sa probavom i cirkulacijom, kao i sveopšti zamor. Doktor Nakagava ispitao je više od 11.000 korisnika magnetne terapije (magnetni flasteri, ogrlice, pojasevi). Više od 90 odsto njih osetili su vrlo efikasne rezultate posle korišćenja magneta, svega 10 odsto ispitanika nije zapazilo dejstvo, ali niko od anketiranih nije prijavio bilo kakve nuspojave.

    Primena magneta
    Zbog širokih mogućnosti doziranja, terapija magnetima ima široko polje primene. Upotreba magneta može da poboljša cirkulaciju omogućavajući da krvotok transportuje potreban kiseonik i neutrone do ćelija u svim delovima tela, a takođe omogućava i efikasnije oslobađanje od toksičnih materija. Ako je cirkulacija odgovarajuća, telo je sposobno da se samoisceljuje do iznenađujućih granica. Milioni ljudi širom sveta koriste efekte magnetoterapije da podignu energetski nivo i redukuju stres, ali i da se oslobode sledećih bolesti: artritisa, bola u leđima, migrene, bola u laktu, zamora, depresije, kao i da poboljšaju cirkulaciju i celokupni imuni sistem. Magneti se danas mogu naći u obliku nakita kao što su ogrlice, narukvice i minđuše. Pogodnost primene magneta je ta što deluje na ceo segment koji se nalazi u njegovom polju, pa čak i kroz odeću.


    „Kraljevsko društvo za medicinu" istraživalo je medicinsku primenu magneta. Ispostavilo se da su magneti sa uspehom korišćeni protiv nervnih bolesti, grčeva i bolova. Prepisivane su magnetne narukvice, amajlije, pojasevi i pločice...
    Autor:
    Milica Prelević


    Da li imate iskustva sa ovim vidom alternativne medicine i šta mislite o tome?

  2. #2

    Odgovor: Lečenje magnetima - magnetoterapija

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Da li imate iskustva sa ovim vidom alternativne medicine i šta mislite o tome?
    Više od pedeset godina magnetoterapija nije alternativna, naučne osnove za primenu magnetnog polja su dosta dobro razrađene, koriste se u praksi uspešno.

    Možemo o tome da pričamo ili si mislila na nešto drugo, poput nakita, magnetnih šipki koji se koriste za "jačanje" ispravnosti i čistoće vode i sličnim stvarima?
    To je van domena zvanične medicine.

  3. #3

    Odgovor: Lečenje magnetima - magnetoterapija

    Svaka informacija bila bi veoma zanimljiva kao i iskustvo,znanje,primena.Istina ,sve češće vidim upotrebu magnetnog nakita i zanima me sve i u domenu zvanične medicine i van nje.


  4. #4

    Odgovor: Lečenje magnetima - magnetoterapija

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Svaka informacija bila bi veoma zanimljiva kao i iskustvo,znanje,primena.Istina ,sve češće vidim upotrebu magnetnog nakita i zanima me sve i u domenu zvanične medicine i van nje.

    Oblast je jako zanimljiva. Magnetoterapija je jedan u nizu agenasa koji se koriste u fizikalnoj medicini i rehabilitaciji, na primer. Jako uspešno i vrlo jeftino. Tu bi sad mogla da se nadoveže priča o farmaceutskoj industriji koja je odatle eliminisana, onako, prirodno, bez zadnje namere, ali mislim da se u tom farmako svetu to ne prašta lako.
    Ne znam o alternativi skoro ništa, a tu me najviše zbunjuje pitanje na koje ne znam odgovor: kako da znam da to "radi"? To - nakit, posteljina, štapići i ostale stvarčice koje nude u katalozima, a za koje nema zvanične potvrde. Nešto mi se ne eksperimentiše van laboratorije, pa još i na sebi.
    Na žalost, nisam sugestibilna i na neki način se divim ljudima koji mogu lako da prihvate nepoznato i nedovoljno istraženo, da poveruju da deluje... jer često je ta vera dodatni okidač za pokretanje imunog sistema.

    Našla sam, ima na YouTube-u i o alternativnom pristupu magnetoterapiji i ne vidim ni jedan razlog zašto i to o čemu tamo govore ne bi moglo da pomogne.

    A zvanično, u knjigama iz kojih lekari uče, samo pozitivne stvari i dobri rezultati. U najnovijoj knjizi, koja je u prodaji od pre mesec dana, profesorka Vesović sa saradnicima piše i o magnetoterapiji.
    Pri kraju tog poglavlja, nabrajajući kontraindikacije i ona navodi između ostalih i implantirani srčani pejsmejker, a lekar koji govori na snimcima sa YouTube kaže drugačije (dok do njega sedi profesor doktor Vuk Stambolović i ne demantuje niti potvrđuje, mada posredno mi to ćutanje više liči na odobravanje). On tvrdi da ni pejsmejker nije kontraindikovan, jer su nove generacije napravljene tako da imaju nekakvu vrstu štita od tog magnetizma.
    To sve jako zbunjuje.

    Sve u svemu, ja ću ovde rado pričati i prekucavati ako nekog zanima, ono što nije alternativa i ono u čiju sam se delotvornost uverila i sama.

    Dotle, evo sličica koje sam sada uspela da nađem na net-u, koliko da i one koji ne razmišljaju o magnetu na kome živimo, a koji slabi, zaintrigiram barem malo.


    Kontraindikacije:

    - implantirani srčani pejsmejker
    - trudnoća
    - krvavljenje i sklonost ka krvarenju
    - tromboza
    - deca u periodu rasta i razvoja
    - hipertireoza



    Najčešća indikacija su mišićno-skeletni sindromi, posebno posttraumatska stanja i otežana zarastanja koštanih preloma zbog stimulativnog efekta na osteogenezu, koja je prikazana i u osteoporozi. Dobri rezultati postižu se i i kod oboljenja perifernih krvnih sudova.

    ...

    A kod profesora Mihajlovića u poglavlju o magnetoterapiji, zanimljiv je, ovako na brzinu, podatak o kolateralnim efektima:
    Pozitivni kolateralni efekti često se javljaju i sastoje se u anksiolitičkom delovanju i u regulaciji ritma san - budnost (A ja dobacujem iz zadnje klupe: koliko je to loše za farmaceutsku industriju, ajoj...). Negativni efekti su retki i reverzibilni. Javljaju se uglavnom kod starih i pri primeni većih intenziteta.
    ...
    Poruku je izmenio DrinChe, 19.07.2009 u 14:20

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  3. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •