Strah od zubara - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 56
  1. #16

    Odgovor: Strah od zubara

    Ja se ne bojim vise zubara. Stavio sam one keramicke i sad mogu da ih perem i vimom.
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  2. #17

    Odgovor: Strah od zubara

    E vidim da nas je vecina koji bas nevolimo zubare i koji imamo strah od istih.
    Ja licno idem bas kad moram,redovne kontrole obavezno zaboravim . Pa i sama pomisao na zubarsku stolicu ,na zujenje aparata a da ne govorim o vadjenju zuba mi utera strah u kosti.
    Primer je da se redovno onesvestim( fala bogu nije cesto) kada vadim zub.Sve bude u redu dok zubar nekaze evo ga ,sledeceg sekunda sam onesvescena.Strah ti je to ...
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  3. #18

    Odgovor: Strah od zubara

    ...jos u cekaonici padnem u nesvest od straha pa me, dok sam u nesvesti "obradjuju" burgijama i klestima Eto, sta da vam jos kazem, koliko se bojim zubara
    neunistiva zlojebaba!

  4. #19

    Odgovor: Strah od zubara

    Moj prvi zubar je bio prijatelj mojih roditelja i nikad se nisam plashila da odem kod njega. Jesu mu se malo vishe tresle ruke, ali to samo dok ne popije koju rakicu
    Poshto sam ja fenomen umesto 32 zuba, imala sam ih 40, onda sam morala da nosim protezu, ali i da mi rade operaciju vilice..... proteza kod neke stroge gospodje, a operacija kod nekog primarijusa.... vadio mi tri zuba a dva vratio unutra, poshto ih "raspreo"... Naravno, ja sam 2,5 sata opushteno sedela u onoj stolici i brinula da mi sva ona krv ne ode na odetju!

    U srednjoj shkoli sam se preselila i promenila zubara. Narano da sam nashla najotkachenijeg u gradu. Tip neprestalno pricha! Struchnjak je extra, ali sam ga vishe puta pitala ima li neko dugme gde se iskljuchuje

    Onda sam opet morala da menjam mesto, pa mi skoro celu vilicu radila jedna zena. E, sad, poshto ona navikla na istraumirane likove, nikako da shvati da meni ne treba da daje anesteziju kad mi popravlja zub. Mislim da je redovno istraumiram zbog toga. Lakshe mi da trpim trenutni bol, nego da me anestezija zeza celog dana.


    Od prilike da na sveke 4-5 godine moram da radim sve zube.... Jako su loshi i extremno brzo propadaju.... I stvarno se trudim da ih sredjujem, ali mi muka od svega. Dosadilo mi da se vucaram po ordinacijama.

    U principu, moja iskustva sa zubarima su skroz super ( ili sam imala sretje da nailazim na cool likove)

    A da! Jednom sam samo otishla kod neke lujke, bilo mi hitno, a niko od mojih zubara nije radio... Popravljala mi zub i posle toga sam 3 sata imala bolove za umiranje, glava htela da mi pukne......

    Prezivela sam i jedno trovanje zbog zuba i gangrenu.......

    ma zubi su mi katastrofa!


    zato moj deda ima 68 godina i celu jednu blombu! gvozd moze da pregrize......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  5. #20

    Odgovor: Strah od zubara



    katastrofa. ne mogu da podnesen ni miris ordinacije, ni osećaj da bi neko prčka po ustima, pa onaj miris koji dolazi od birgijisanja...

    kod zibara samo ako me neko tera puškom.ali kada sve prodje nema ništa lakše i lepše.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  6. #21

  7. #22

    Odgovor: Strah od zubara

    Nemam strah niti sam ga, mislim bar, ikada imala. Zašto? Možda zbog toga što nisam imala traume kao klinka, što sam redovno išla zubaru, što sam imala oduvijek super zubarku..? Možda, da..

    Uglavnom, svoju malu ja odmalena navikavam na zubara, peremo zubiće, trudim se da nema fobiju jer to kao da je urođeno klincima. Boje se otvoriti zube..

    I tako, da pohvalim svoju.. Prvi put nije htjela otvorit zube iako sam ja sjela prva i pokazala joj da nema čega da se plaši. Ok, bit će prilike, mislila sam si.

    Drugi put kad smo išle, ja sam došla po nju u vrtić, uzela četkicu za zube i kaladont i u vrtiću ju zamolila da opere zube.

    'Mala, sad idemo teti zubarki pokazati kako ti pereš zube, ok?'

    Tako sam ju pripremala + što sam ju stalno hvalila kako ima lijepe bijele i zdrave zube.

    Došle mi tamo, ja ju filam i dalje. Onako kako mama samo zna. Uđemo mi i voila. Nema straha, nema srama. Četkicu nije niti dotaknula. Bila je spremna za svoj prvi pregled. Ajme, kako je mala bila zadovoljna što ju je teta zubarka pohvalila..

    Treći put je išla s tatom. Zbrisala je prije njega na zubarski stolac i zinula. Eto, tako se to radi i ponosna sam ako sam joj iskorijenila onaj strah koji su možda u nju usadili prijatelji ali i glupe reklame za Orbit..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #23

    Odgovor: Strah od zubara

    ko klinka nisam podnosila zuubare.. imala sam isto tako losha iskustva sa shkolskim "zubarima".. pod znacima navoda namjerno, jer to nisu bili zubari vec isfrustrirani i nesposobni ljudi, koji su deci samo usadili duboki strah da je to neshto strashno! secam se kad sam jednom doshla kod neke, nazovimo "zubarke".. i nisam htela da otvorim usta i necu! i necu! i necu! nema shanse! znachi ni pod razno.. i ona valjda izgubila zhivce i toliko me jako zgrabila onom svojom rucherdom za obraze, stisnula mi toliko jako da mi je unutrashnjost pochela krvariti.. to se zove zubarom!?
    nedugo nakon toga, kad su moji shvatili s kim imaju posla, me cale odveo kod privatnika.. kod njega sa pochela da nosim fiksni aparat za zube.. ali i taj je bio malo pametniji, pa sam taj aparat nosila godinu dana duzhe nego shto sam trebala.. i na taj nachin mi se caklina na dosta mesta oshtetila.. nakon toga sam preshla kod jedne privatnice, kevine drugarice.. i ona je bila super.. sredila mi je sve "udese".. i svi sretni zadovoljni.. do poslednjeg puta kad sam trebala da uradim "upalu korjena".. s obzirom da zubara obavljam jednom godishnje kad odem na Balkan, jer su ovde mnogo papreni no to je dovoljno, jer zbilja vodim rachuna o zubima.. tako sam i zadnji put to obavila.. no s obzirom da sam bila tamo samo 3 dana, a upala korjena se ne rjeshava u 3 dana.. meni je ona ochistila koliko je mislilia da mozhe.. i nakon 6 meseci meni gangiva bukne, zub boli neizdrzhivo.. ja ovde kod zubara, i doshlo je do tog stadija da je bilo upitno da li ce zub moci uopshte da se spasi no evo, lechim ga vec 3 meseca.. sad mi ga sredjuje drug, tako da nemam nikakvog straha, a i sigurna sam da zna shta radi i k tome mi obavezno da anesteziju, pa mozhe da rova kol'ko 'oce to mi je zadnjii put sam chak i zaspala dok mi je sredjivao taj korjen
    moomoo meee jooouu

  9. #24

    Odgovor: Strah od zubara

    Ne bojim se, samo ne volim sto moram da cutim ili mumlam-stalno me nesto pita ,a pre toga mi stavi i sisaljku i svasta nesto u ustaI ja onda ovako: -

    Ovo je vaznije:jos krajem proslg veka Rusi su izolovali(identifikovali) enzim Cdk5,a sada ga Ameri skoro skroz priblizili proteinu p35 (molekularni nivo,jelte ).
    Da li ce sintetickim ili kojim vec putem krenuti,ko zna,nije ni bitno.Neurolozi rade na tome da ovo boldovano prouce dovoljno dobro i nadju nacin da osecaj samozastrasivanja i straha uopste , za koji je ovaj enzim nesto poput streptomicina, regulisu ili sprece cak.
    U Americi je mnogo novca ulozeno u ovo istrazivanje jer im 5 miliona (!!!) adolescenata pati od ovog i ostalih strahova.

    nastavice se...

  10. #25

    Odgovor: Strah od zubara

    Ne bojim se. Cesto idem kod zubara, u najvecem broju slucajeva(gotovo iskljucivo)-za odlaskom kod zubara nemam potrebu, jer nemam karijesa, niti problema sa rasporedom i oblikom zuba, ali ja eto odem onako cisto radi sebe. Bolje da proverim, i na vreme saniram , nego ....
    ...................

  11. #26

    Odgovor: Strah od zubara

    једино што не волем је да дуго чекам и слушам како иза врата неко јауче и онај звук бушења, брушења и слично.
    и могу вам рећи да ја конзумирам искључиво зубарке
    некако имам више поверења у њих.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #27

    Odgovor: Strah od zubara

    Baš gledam na rtl televiziji žutu minutu (humorna emisija tipa skrivena kamera). Frajer glumi zubara i masakrira u ordinaciji nekoga a 'žrtva' kasnije izlazi van i u čekaonici plače s izmrcvarenom facom. Tttt, i otkuda nama fiks ideje i strahovi??

    Koja im je fora to? To mi nije smiješno. Eto i moja mala sad to gleda..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #28

    Odgovor: Strah od zubara

    Već sam se izjasnila da se ne plašim zubara, ali mi nije jasan jedan '' fenomen '' ... Zašto bol, koliko god bio intenzivan, umine, kada donesem odluku da ću da odem i '' sredim '' zub? ...
    Da li je to autosugestija, šta već ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #29

    Odgovor: Strah od zubara

    Ima neka psiholoska zvrcka vezana za strah... to znaci i da se plasis stomatoloske intervencije
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  15. #30

    Odgovor: Strah od zubara

    Placam privatnog dentista, a taj prvo ubode inekciju protiv bolova...
    Sasvim podnosljivo iskustvo...

    Samo kada ne bi gledao stalno te spanske serije na tv, dok mene obradjuje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od starosti??
    Autor Leka u forumu Psihologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 13:36
  3. Strah od ljubavi
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 29.06.2011, 22:01
  4. Strah od lekara
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:16
  5. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •