Ode D bestraga...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Ode D bestraga...

    nesto mi se zbrchkalo s particijom D...
    kontam da je pretrpana raznim tricharijama..

    uglavnom sinoc mi padne ceo sistem,
    ja formatiram C pri tome iskljucivo pazeci da to ne uradim sa diskom D,
    ali D mi stalno trazi formatiranje i uopshte ne mogu da ga otvorim...
    a imam tu vaznih stvari, ne bi covek verovo...

    kako da je spasem?
    kako da je spasem...

    Ubica mekog srca.

  2. #2

    Odgovor: Ode D bestraga...

    A na kojoj particiji ti je Windows?

    I jel se sad javljas sa tvog kompa? Jel imas mozda dva hard diska?

  3. #3

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Pokusaj uci u safe mode (dugme f8 pri startu kompa)

  4. #4

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    A na kojoj particiji ti je Windows?

    I jel se sad javljas sa tvog kompa? Jel imas mozda dva hard diska?
    pa na C...

    Da,da s mog kompa tj s onoga sto je od njega ostalo...
    nemam dva harda, nego mi "ne radi" d na ovom...


    drnr probacu al mi se bash ne mili eksperimentisati...

    Ubica mekog srca.

  5. #5

    Odgovor: Ode D bestraga...

    A C je sada u redu?
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  6. #6

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Pa onda sigurno nisi formatirala C. Mozda si je defragmentovala ili tako nesto...


    Ne znam sta ti se desava sa D particijom. Pretpostavljam da si nesto instalirala ili radila sa particijama kada se pobrljavilo jer i da je puna particija do "vrha" radila bi i dalje normalno. A pogotovo sto sistem nije na njoj nego samo podaci. Probaj u Safe modu da vidis da li mozes da pristupis particiji D. Nije nista to tesko i opasno. Kao sto je rekao dndr samo pritiskaj F8 pri dizanju windows-a. Onda ce ti ponuditi meni na kojem selektujes Safe mode i pritisnes enter. Dici ce ti se Windows u safe modu u kojem mozes da radis sve normalno ko u redovnom windowsu samo sto ce biti iskljuceni svi programi koji ti nisu potrebni za rad samog windows-a.

  7. #7

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Bitno je da ne radis nikakvo dalje formatiranje ili experimente.Ako su ti podatci vazni...

    Postoje alati (malecki) za MBR, pomocu kojih mozes jednostavno povratiti Disk u predjasnje stanje. Ja to radim cesto pa ako ne uspes da resis drugacije mogu ti poslati sta ti je potrebno da to odradis. Nije komplikovano, ali...
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  8. #8

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Pa onda sigurno nisi formatirala C. Mozda si je defragmentovala ili tako nesto...
    e jesam,i obrisala i formatirala i instalirala sve ponovo...


    Ne znam sta ti se desava sa D particijom. Pretpostavljam da si nesto instalirala ili radila sa particijama kada se pobrljavilo jer i da je puna particija do "vrha" radila bi i dalje normalno. A pogotovo sto sistem nije na njoj nego samo podaci. Probaj u Safe modu da vidis da li mozes da pristupis particiji D. Nije nista to tesko i opasno. Kao sto je rekao dndr samo pritiskaj F8 pri dizanju windows-a. Onda ce ti ponuditi meni na kojem selektujes Safe mode i pritisnes enter. Dici ce ti se Windows u safe modu u kojem mozes da radis sve normalno ko u redovnom windowsu samo sto ce biti iskljuceni svi programi koji ti nisu potrebni za rad samog windows-a.
    pa probam ja ali mi sve nesto izbacIva da D ne postoji

    Ubica mekog srca.

  9. #9

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Bitno je da ne radis nikakvo dalje formatiranje ili experimente.Ako su ti podatci vazni...

    Postoje alati (malecki) za MBR, pomocu kojih mozes jednostavno povratiti Disk u predjasnje stanje. Ja to radim cesto pa ako ne uspes da resis drugacije mogu ti poslati sta ti je potrebno da to odradis. Nije komplikovano, ali...
    pa shalji sta cekash...

    Ubica mekog srca.

  10. #10

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Onda definitivno moras neki softver za particije da instaliras i da vidis kako ti sad izgleda D i da vidis sta ti kaze taj program za particije. Da li je sa njom sve u redu i ako nije, da je konvertujes u normalnu NTFS particiju.

    Eto Vojvodjan nek ti posalje program.
    Poruku je izmenio goldie, 24.04.2007 u 15:28

  11. #11

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Imam gomilu programcica za to ovde ali mi je sada problem da saljem, posto radim sa firmine mreze, a oni ne dozvoljavaju slanje nicega veceg od 0.5 Mb..(koje gluposti) ali evo ovako:

    Ako mozes skini sa neta Hirens' Recovery Boot CD, (ISO koji narezes kod nekoga na cd, www.thepiratebay.org)

    Ako ti je problem, a negde si blizu *(ZR) ja dolazim kuci u Cetvrtak pa mogu da odradim.

    Ukoliko skines i narezes Hirens...... trebaspokrenuti racunar sa CD-a i odabrati start cd u prvom ekranu koji se pojavi. nakon toga broj 4. recovery tools pa Active Partition Recovery. Dalje bi trebalo da ti bude jasno. A ako ne tu sam od ujutro oko 3 sata.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  12. #12

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Moguce da nisi vise vlasnik te particije, ne fizicki, nego preko windows-a. Meni se to desilo kada sam instalirao Vistu posle XPa i XP x64 posle XPa. Mada moze da se desi i samo pri novoj instalaciji istog, ako je sad novi username u windows-u: npr. bio administrator, sada neko tvoje korisnicko ime.

    E sad, resenje je da ili iz redovnog windows-a, a ako nece iz safe-moda-a kliknes desnim na particiju u My-Computer, pa properties, pa security, i tamo odes na advanced ili ne secam se tacno kako, a nemam XP tako nemogu da vidim kako se zove, i da tamo na svog korisnika dodas privilegiju pristupanja tim podacima.

    Neznam da li si skontala sta treba, ali ako neko sa XP-om zna o cemu govorim, nek posalje ili screenshoot-ove ili neka da detljna uputstva.

  13. #13

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Moguce da nisi vise vlasnik te particije, ne fizicki, nego preko windows-a. Meni se to desilo kada sam instalirao Vistu posle XPa i XP x64 posle XPa. Mada moze da se desi i samo pri novoj instalaciji istog, ako je sad novi username u windows-u: npr. bio administrator, sada neko tvoje korisnicko ime.

    E sad, resenje je da ili iz redovnog windows-a, a ako nece iz safe-moda-a kliknes desnim na particiju u My-Computer, pa properties, pa security, i tamo odes na advanced ili ne secam se tacno kako, a nemam XP tako nemogu da vidim kako se zove, i da tamo na svog korisnika dodas privilegiju pristupanja tim podacima.

    Neznam da li si skontala sta treba, ali ako neko sa XP-om zna o cemu govorim, nek posalje ili screenshoot-ove ili neka da detljna uputstva.
    nije to... oshtetio mi se hard na jednom delu...
    'zem mu oca
    sad sam taj deo ostavila nedefinisan, nalazi se negde na sredini , pa sam za toliko smanjila D i sad sve funkcionishe...
    ono sam sve morala da obrishem...
    ali nije mi vishe ni neki bedak zbog toga...
    ionako nikad nisam bila kadra da ono sve sortiram nego vecito neka gungula u mojim folderima..ovako nema nista...milina...

    Ubica mekog srca.

  14. #14

    Odgovor: Ode D bestraga...

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ionako nikad nisam bila kadra da ono sve sortiram nego vecito neka gungula u mojim folderima..ovako nema nista...milina...
    Harddiskbula rasa
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •