Kućna biblioteka - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 60
  1. #31

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    ... jer ne vidim svrhu skaldištarenja knjiga koje se čitaju jednom u životu. .
    ne slazem se
    mnoge knjige sam citala najmanje dvaput....
    i inace ,volim da posedujem.....takva sam..
    moja biblioteka?.....onako...pristojna...volela bih da je mnogo obimnija.....
    ali uglavnom sadrzi ono sto volim......Crnjanskog,Bukovskog,Milera,Diras,Nabok ova,Bulgakova,Kastanedu,Puskina,Dragisu Vasica,Apdajka,Hemingveja,Sabato,Sagan,Sartra,dzoj sa,singera,....savremenih americkih pripovedaca,nekoliko juznomerickih,tako....svega ima......cak i sve moguce skolske lektire od prvih dana osnovne
    najmanje je enciklopedija i recnika....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #32

    Odgovor: Kućna biblioteka

    ...sve što sam pročitala do sad,pročitala sam ponovo,više puta.naročito naslove koje veoma volim,knjige su za mene vredna stvar u mom domu,kad to kažem ne mislim na materijalnu vrednost,nebitno mi je ni da li je izdanje dobrog kvaliteta,ili ne,nego ljubav prema njima...

  3. #33

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku
    ne slazem se
    mnoge knjige sam citala najmanje dvaput....
    Pa baš da ne čuvam Trejsi Ševalije ili seriju knjiga o kupoholičarkama i ostala Lagunina ne tako vredna izadanja, to se uzme iz biblioteke, pozajmi od drugarice i tera dalje, tome se sigurno neću vraćati a rado ih čitam kad nemam šta drugo

    najmanje je enciklopedija i recnika....
    Nažalost, i meni fale rečnici naročito rečnici idioma, fraza, kniga o provopisu jer kad tad to zatreba. I enciklopedije su uvek dobrodošle, ali su jako skupe kao i atlasi. Srećom imamo internet pa se nekako snalazimo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #34

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Pa baš da ne čuvam Trejsi Ševalije ili seriju knjiga o kupoholičarkama

    :
    to uopste i ne citam.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #35

    Odgovor: Kućna biblioteka

    никако да натерам себе да мало средим овај џумбус на полицама
    али, лепо изгледа и овако....
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  6. #36

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ja se vežem za svaku svoju knjigu...Znam da to mnogima izgleda čudno (u najmanju ruku), ali računam, svako ima po neki porok...Moj su knjige Volim kako mi izgleda stan prepun šarenila sa polica...Volim kako pucketa nova knjiga kada je otvorim, kako miriše...Ma znam da zvuči otkačeno al kad voleeem
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #37

    Odgovor: Kućna biblioteka

    опасан је то порок, дете. проверено, навучеш се очас посла.
    ја волем и мирис старе књиге мирис година...


    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #38

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ja se vežem za svaku svoju knjigu...Znam da to mnogima izgleda čudno (u najmanju ruku), ali računam, svako ima po neki porok...Moj su knjige Volim kako mi izgleda stan prepun šarenila sa polica...Volim kako pucketa nova knjiga kada je otvorim, kako miriše...Ma znam da zvuči otkačeno al kad voleeem
    ma nije otkaceno....ni cudno....oni kojima je to cudno i otkaceno su ustvari cudaci i otkacenjaci....samo jadni ne znaju da jesu.....

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    опасан је то порок, дете. проверено, навучеш се очас посла.
    ја волем и мирис старе књиге мирис година...


    Miris starih knjiga je nesto najzanosnije, stvarno....
    A sa te navlakuse zvane knjiga nema skidanja, garant........
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #39

    Odgovor: Kućna biblioteka



    само један део моје кућне библиотеке...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #40

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    никако да натерам себе да мало средим овај џумбус на полицама
    али, лепо изгледа и овако....
    Ti ovo nazivaš džumbusom?!!...Sad se stidim
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #41

    02 Odgovor: Kućna biblioteka

    Uf..meni je odlazak u biblioteku bio kompletan ugodjaj, svaku knjigu da pipnem, da zavirim, omirišem što neko reče...satima sam mogla da ostanem i opet jedva svedem izbor na dozvoljene tri.
    Ondak sam prešla na knjižare ( biblioteka je bilo samo u tragovima) i ubrzo zaključila da ukoliko zavirujete u različite korice duže od dvadesetak minuta - odma' pomisle da ste lopov, tako da sam kupovala i što jesam i što nisam htela.


    Kada sam polazila kući, sve sam poklonila.
    Bilo je ili - ili.
    Četrdeset dozvoljenih kilograma, pa ti biraj.

    Sada već imam pristojnu kolekciju prvenstveno namenjenu mojim klincima. Znam da će da zavire prvo tu i znam šta sam im pripremila.

    Da mog ćaleta nije bilo i "Mostarskih kiša" nikada knjigu u šake ne bih uzela - fakat!
    Tako da...moja kućna biblioteka kao čist poklon, meni i mojim najdražima.
    _________Una16

  12. #42

    Odgovor: Kućna biblioteka

    ...ових дана сам случајно налетео на "катедралу" рејмонда карвера. дивна књига ,тј. збирку прича, коју сам давно читао, сада је нови "члан" моје библиотеке.

    препоручујем "катедралу" и вама, искрено. а можда је неко и читао?

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  13. #43

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ne znam hoću li bar približno "ubosti" broj, ali mislim da ih ima između 200 i 300, što smatram smešnim, ali sam bar 95% toga ja kupio ili dobio, od matoraca slaba zaostavština.
    Posebno su mi dragi Derviš i smrt koju sam dobio još u osnovnoj, Dečak iz vode, o pevaču Ekatarine Velike, Milanu Mladenoviću, koju sam dobio za potonju NG, 20 000 milja pod morem koju mi je komšinica pozajmljivala tuce puta, dok joj nije dosadilo, pa mi je poklonila - lep povez, kvalitetan prevod, možda najlepša knjiga koju imam.
    Volim i komplet Dostojevskog, koji sam uzeo sa ujakovog tavana, iz stare kuće na selu, jer mu je dupli, pa mi dao.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  14. #44

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Tacno 2.748 primeraka....teskom mukom sakupljenih,tumarajuci starim tavanima da ih nove pokondirene gazde ne bace....i jos nesto ...napravite ex librise,da bi bila prava kolekcija....

  15. #45

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Nije onoliko bogata,koliko bi volela
    Trenutno imam oko 300 knjiga ,bez onih,koje su pozamljene
    i nikad nisu vracene

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biblioteka
    Autor Turkmenbashi u forumu Istorija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 13:06
  2. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 13:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •