Kućna biblioteka - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 60
  1. #46

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ne znam koliko ih imam... Nikada nisam brojala... Kada neko nenaviknut preleti pogledom po mom blagu, pogled ispuni nevericom, a mene ponosom... Kaže ima puno, ali se vara... Nikada nema puno ili previše knjiga... Mislim da sam samo sazrela za novu policu i to je sve... Još ponosnija sam na činjenicu da sam sve to i pročitala... Ok, skoro sve... Bio je sajam knjiga, pa rođendan, pa... Ima nekih pe`-šes` koje me čekaju...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 06.11.2008 u 19:35
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #47

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Od mojih sam nasledila nekoliko velikih kompleta u braon koznom povezu (slagalo se sa regalom)
    Dopunila sam ih sa nesto sarenila raznih izdavaca. Sve u svemu, malo. Oko 200-300 naslova.

  3. #48

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ogroman je plus odrasti u kuci gde se knjiga ceni i voli, i gde se knjige kupuju. Ja sam imala srece da u takvom okruzenju odrastem - obozavala sam da biram knjige iz roditeljske biblioteke - ponekad bih pola pregledala dok ne odaberem ono sto mi se trenutno cita... To radim i sada sa mojom licnom (dosta skromnijom) bibliotekom, koju volim mozda i vise posto su tu knjige koje sam sama birala i kupovala. Inace skupljam bajke raznih naroda sveta, i zbog njih obozavam one ulicne prodavce koji prodaju knjige koje se nigde vise ne mogu naci u prodaji, za nekih 50 ili 100 dinara, sto je smesno... Volim da kupujem i knjige u originalu (pod uslovom da znam jezik, naravno), jer nijedan prevod ne moze biti tako dobar kao originalni jezik pisca.

    Nemam pojma kolika mi je biblioteka - nisam nikada sve izbrojala, a i nalazi mi se trenutno na dva mesta u dva grada, tako da je to problem kod prebrojavanja... Ali, osim "papirne" imam i elektronsku biblioteku - stotine knjiga na kompu, uglavnom na engleskom jeziku, mada ima nesto i na srpskom. Inace mi je u pocetku bilo tesko da se priviknem citanju na kompjuteru - vise sam tip osobe koja se zavali u fotelju ili na krevet i onako sa uzivanjem okrece stranice (kao da je dodir knjige podjednako bitan) - ali sada sam vec navikla, i cesto citam na kompu. E-knjige su neverovatna stvar, mozete besplatno skinuti sa nekih sajtova toliko naslova za koje bi vam trebalo citavo bogatstvo ako biste hteli da ih kupite u papirnoj verziji... Ali, naravno, ne mogu ni da odolim kupovanju "pravih" knjiga - svaki put kad kupim neku knjigu, citav dan mi je lep...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  4. #49

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Knjige obozavam.Pre par meseci sam se selila u novi stan i prvo sam opremila svoju sobu ~za uzivanje~.To je mesto gde drzim svoje knjige,sto bi rekli na dva zida,svoj komp,slike i razne druge samo meni bitne dzidza-bidze.I uvek se sunjam ne bi li pronasla neku knjigu koju nemam,a kupujem i one od ulicnih prodavaca-sto nadjem stariju to sam zadovoljnija.

  5. #50

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ne znam koliko ih imam. Davno sam pravila popis, a i nisu mi sve tu (a i nemaju gde da stoje, osim na podu). Zavidim Kalini na novoj polici .

    Ovo je deo koji stoji na podu:

    Ovaj na tabureu pored kreveta za najnovije čitanje:


    Ovo je u regalu:

    I ovo (nekada bilo predviđeno kao bar za piće):


    Na ovaj deo sam posebno ponosna:

    Ovo samo što ne padne:


    Gajim i knjišku prašinu:


    I gastronomska biblioteka:


    P.S. Ne pada mi na pamet da im uradim ex libris, jer ne dam ih više nikome

  6. #51

    Odgovor: Kućna biblioteka

    @streethorn: podseca me na nekoga....hm... o, pa da! na mene!
    bravo za Price varoskih ulica! I ja sam kupila.
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  7. #52

    Odgovor: Kućna biblioteka

    streethorn & Kalina свака част на постовима тј. фоткама које верно дочаравају ваше библиотеке. сада сте ме инспирисале да и ја урадим један фото сешн.
    Poruku je izmenio broj310, 12.03.2009 u 23:19
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #53

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ja obozavam da citam,to sam nasledila od mamae i mamine mame.Baka me je zarazila istorijskim romanima.Uclanila sam se u Zemun u biblioteku kada sam posla u prvi razred.Sada kada sam se preselila u Suboticu jako sam zedovoljna sto i ovde imaju fantasticnu biblioteku,i jos fantasticnije knjizare koje mogu parirati onima u Beogradu.Imam nekih tek stotinak svojih knjiga,a tome je kriva biblioteka,i nedostatak prostora.Ali ozbiljno radim na tome da jednoga dana imam ogromnu biblioteku u kuci,jednu staru udobnu fotelju i toplo cebence.Ima li sta lepse od te kombinacije?Jos ako je zima pa se pije caj,,

  9. #54

    Odgovor: Kućna biblioteka

    imam zaista dosta knjiga...ne mogu bas da kazem da ne zelim jos mnoge ali nekako kupujem stihijski i neretko kupujem polovne za male pare.....ove godine sam kupila nesto povoljno recimo kompletnog Cehova,Karamazove i Rat i Mir,i neke tri Dostojevskog,polovne....kupujem knjige tek posto znam o cemu je rec,uglavnom,ili one koje sam procitala pa bih volela da ih imam.....zelim da imam ,recimo ,Knut Hamsuna,ali mislim da imam samo 2,Pana i Plodovi .....i fali mi jos Stajnbeka ....i zelela bih neke romansirane biografije umetnika....imam naravno i promasaje:recimo kompletnog Augusta Senou a ni jednog Krlezu.Sramota,a? I htela bih Bertolda Brehta,neizostavno.Ali volim sto imam sve od Crnjanskog,pa cak i intervjue
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #55

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Evo par fotki moje biblioteke

    Prve tri police su kompleti - srpska književnost u 100 knjiga sam dobila od moga taje , a druga dva sam sama kupovala...



    Ovo je moj omiljeni komplet knjiga koji sam kupila od nekog čike na ulici, koji je samo hteo da se reši knjiga , pa mi je dao maltene za dž



    Ovde već vlada šarenilo, u svakom smislu...



    ...a ovo su knjige koje u to vreme kad sam slikala, nisu još našle svoje mesto na polici...


    Poruku je izmenio Sokica, 23.08.2009 u 22:03

  11. #56

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Imam 70-ak knjiga samo. Racunam one koje su bas moje, ne od ostalih ukucana, jer toga ni ne znam koliko ima.. ali isto ne mnogo. Te moje, kupljene su ili dobijene u zadnjih 5 godina otprilike. Kupujem ono sto mi se svidi na kiosku, sto sam procitala ili cula preporuku, kupim nesto zanimljivo kad nadjem na buvljaku, polovno, za jeftine novce.. A kada me neko pita sta zelim za rodjendan, kazem: kupi mi tu i tu knjigu..
    S obzirom da nemam mesta gde da ih stavljam, jos nisam tati maznula sve one komplete i tomove.. Ali hocu, cim svoj stancic sredim. Pa cu tad i ja da vam napravim fotoseshn..

  12. #57

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Ja sam vec opisala moju biblioteku, a ovo je jedan njen deo, moja soba i soba mojih roditelja

    Prvi deo ormana:



    Drugi, iznad glave:



    I pored kreveta, da su na dohvat ruke. To su one omiljeTe koje stalno citam, a drugi deo je na stolu koji ste videli na temi "Kako izgleda vas radni sto":



    E sad, tri slike sa ormana, posto knjige vise nismo imali gde da stavimo:







    Sad, regal:







    Ima ih jos koje nisam slikala.. kod bake, kod sestre u sobi i u NSu kod sestre, u garazi po kutijama, jer nemamo mesta za knjige.. ali, to je nase malo blago
    Krek, krek.. Ne gudra

  13. #58

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Imam neke knjžurine koje uopšte ne pipam. Tu i tamo se klinci dovate za neki od rečnika ili za nešto od enciklopedija...

    Moj deo su stripoteke i X-100 romani koji su tek bedni ostatci nekadašnje (šund) literature koje sam posedovao. Pošto to moju decu ne interesuje, ne jednom sam posumnjao da lu su uopšte oni moji genetski potomci...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #59

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Često sam, za godina studija i samotničkog življenja u Beogradu, danima gladovao, jer sam novac namenjen bonovima za ishranu trošio kupujući knjige. U knjigama sam pronalazio prijatelje na vremenskoj vertikali i horizontali (neki od njih su živeli pre više stotina i hiljada godina). Imao sam sreću da neke od savremenika sretnem i upoznam, te su prijatelji iz knjiga dobili svoje realno obličje. Moju biblioteku sada čini oko 1200 knjiga. Ne brišem paučinu sa njih i ne dozvoljam da to iko radi. Volim da mirišem svoje knjige. To u meni budi sličan doživljaj onome kad pomirišem sopstvenu kožu nakon što me je sunce milovalo. I radujem se svakoj knjizi kojom sam darivan ili je namenjujem darivanju.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  15. #60

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Huh... Veliki "knjigofil", "knjigoman", kako god. Dok vecina zena leci dusu kupovinom sminki i garderobe, ja svoju kupovinom knjiga, ako cemo meriti srecu po tome, u poslednje vreme sam kupila najvise. Naravno, to ne znaci da ih zato kupujem, ali u tom trenutku kad kupim neku knjigu, pomislim da sam najsrecnija na svetu bez obzira na sve lose sto mi se desilo. Najvise sto sam potrosila na knjige bilo je 100e u jednom danu, sto ne bi bilo cudno da sam bogata. Ne volim biblioteke, jer mi je mucno ne da uzimam, nego da vracam knjige, volim sve da imam i uzivam pri pomisli da cu ih sve kad tad procitati i da su moje. Ko me zna, zna da me mora cvrsto drzati za ruku dok prolazimo pored knjizare- zavisnost ili nasledna bolest? Tesko mi je kad pomislim da su moji imali pravu biblioteku i koliko je knjiga moj deda morao da spali da bi se ogrejao u vreme teske nemastine, a znajuci ga, bolelo ga je... Svejedno, ono sto je ostalo od njega i moje knjige dovoljne su da ih sad bude bar blizu 1000.
    ali zvuk oluje čuje samo ti...

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Biblioteka
    Autor Turkmenbashi u forumu Istorija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 14:06
  2. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •