Blede li vasa prijateljstva..?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Blede li vasa prijateljstva..?

    povremeno razmisljam o mojim prijateljima koje sam ostavila tamo daleko na Brdovitom Balkanu.. prve godine sam se trudila da pisem svima o svemu.. dugi mejlovi svaki dan.. pozivi koji su trajali satima.. jucer sam zakljucila da su se moji kontakti i te kako smanjili.. ne cujem se sa mnogima.. od mejlova sam odavno odustala.. ne pisem vise ni najboljim drugarima tako cesto ko onda.. s njima se doduse cesto cujem..ali to je svega 3-4 coveka..
    zapravo na to razmisljanje me potakao drug.. nismo se culi nekoliko meseci.. znam da sam i ja u guzvi i on.. tu je i razlika u vremenu.. nikako da se uskladimo..
    a kad odem tamo vidim se sa svima.. i sve je ko da nisam ni otisla..

    u pocetku mi je valjda bio taj kontak potreban.. otisla sam u beli svet.. ostavila sam sve i pocela iz pocetka.. trudila sam se da odrzim kontak sa svima.. ali to je prosto nemoguce..
    danas razmisljam sta se tu promenilo.. zar mi ti drugari vise nisu potrebni..!? imam nekoliko istinskih prijatelja i sa njima sam redovito u kontaktu.. iako se ponekad desi da se i s njima ne cujem nedeljama...

    no medjutim ima tu jedan mali krug ljudi s kojima se zbilja cujem svaki bogovetni dan i to mi je bas bas drago

    da li i vasa prijateljstva s vremenom blede..!? ili uspevate da odrzite kontakte sa svima..!?

  2. #2

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Neznam dal vrijeme za mene leti neprimjetno ili sta vec je razlog. Najblizim prijateljima sam svaki dan davao izvjestaj do najsitnijih detalja kako je bilo. No kako vrijeme odmice polako suzavam krug ljudi sa kojima sam u kontaktu. One najbolje redovno zovem, tako mi brze i lakse. Jer i pored moje nemarnosti ponekad od obaveza nemam vremena da sjedim i da pisem.
    No sad postoji novi krug ljudi iz ovog virtuelnog svijeta sa koijma se svaki dan cujem. Nemogu da kazem da su mi zamjenili najbolje drugove od tamo, ali definitivno postali su jako vazan dio mog zivota
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Moje drustvo je pocelo da se raspada jos dok sam bila u SCG. Jedno po jedno i polako knjiga spala na 2 slova. Svi smo kao u onoj Bajaginoj pjesmi "biseri rasuti po celom svetu". Naravno najvise nas ima u US (ali svi smo u razlicitim gradovima) onda Hong Kong, Novi Zeland, Kanada, Njemacka, Holandija, Svedska... Zahvaljujuci skype-u (a ponekad i msn-u) cujemo se cesto. Ako nista makar razmijenimo po neki chat ili email...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    O da... Otisla sam pre nekih godinu dana,i sa svakom mojim odlaskom dole,imam osecaj da se sve vise udaljavamo... U pocetku,dopisivali smo se svaki dan,razgovarali telefonom,ali sada je i to prestalo.Mislim da je na to najvise uticalo to sto nismo svaki dan zajedno kao pre.Nasla sam nove prijatelje koji su deo mog svakodnevnog zivota,ali ipak mi je zao sto vise nisam tako bliska sa drugovima iz Juge.Samo sa njih 2-3 sam u istim odnosima kao i pre.

  5. #5

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Na pocetku puno pisama, potom nesto manje telefonom a sada jedva s par njih internetom.
    Svi se udaljavamo jedno od drugog bilo gde da smo.
    Svi gledamo sve vise na svoje probleme, posao, porodica, opstanak itd.
    I tako u beskrajno!

  6. #6

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Dobio sam mail od najboljeg prijatelja iz Srbije doslovno ove sadrzine,"Samo mi javi da si ziv"!Onda razmislim i ukapiram da ga nisam zvao od marta meseca Kepten,bas si odgovoran
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  7. #7

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Prijateljstva koja to zaista jesu bila traju i dalje bez obzira na protok vremena a ostala valjda i nisu bila prava prijateljstva već trenutni interes

  8. #8

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Samo jedan drug mi ostao iz stra drustva,njega vidim kad god mogu da se vratim kuci,kad cuje da sam kuci odma dodje da me vidi,ostali,pa svako vodi svoju politiku.
    No me toques

  9. #9

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?


    ne ... prijateljice vodim redovno na sunčanje na obliznje plaze
    Poruku je izmenio silvia, 08.10.2011 u 20:44
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    I ja sam cesto razmisljao o ovome...

    Kada sam sa 17 godina odlazio iz Beograda...mnogi dragi ljudi su ostali ovde...kada sam se sa 23 vratio u Beograd...mnogi dragi ljudi su opet ostali negde daleko...a da nisam ni otisao iz Beograda, nikoga od njih ne bih ni upoznao...tvoj zivot je tvoj zivot, gde god ga ziveo...i svako tu ima neku svoju racunicu...ali to sto se sa nekim ljudima ne cujes stalno ili redovno, ne mora da znaci da i prijateljstva blede...

    Sa nekim prijateljima sam se video nakon 4 godine...nismo bili ni u redovnom e-mail kontaktu...i kada smo se videli... imao sam osecaj kao da se nismo ni razdvajali...ni jedne jedine sekunde...neverovatan osecaj...takva nam je sudbina da ce uvek biti onih koji nedostaju...poprilicno...ali trudis se da zivis svoj zivot...sa svim ljudima koji su oko tebe...i sa svima onima koji nedostaju...prijateljstva blede onoliko koliko im sami dopustimo da izblede...ali to najmanje veze ima sa pisanjem mailova...ili telefonskim razgovorima...to cuvamo u sebi...

    Jednom sam sa prijateljima ovde u Beogradu pravio neku klopu...bilo je tu i neko odlicno australijsko vino...pa jos pustili Sevdalinke...Jedna Od Onih Noci...kada se sve nekako poklopi...setih se i iskopah negde telefon svog dobrog prijatelja iz Sarajeva koga nisam cuo godinu dana...snovi ga odveli negde do Cikaga...zatekoh ga u kuci...kako kreci...i posle mi prepricava...na merdevinama kreci stan u Cikagu...a ja ga zovem iz Beograda...da cuje u pozadini sevdalinke...i cuje moj glas...kaze ulazi mu zena u stan 10 minuta kasnije...a njemu oci pune suza...i meni...da se ne lazemo...

    Takvi trenuci su nesto najvrednije sto steknes u zivotu...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  11. #11

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    ...polako, ali sigurno....

  12. #12

    10 Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    imala sam iskustva sa tim...u sestom razredu otisla sam u inostranstvo kod roditelja...kad sam se oprastala od razreda..plakala sam ko kisa...posle sam dobila pozivnicu za maturu od razreda...ostali smo dobri,mada sad je svak kreno svojim putem.sada sam ovde,i opet postoji nostalgija za onim sto saqm ostavila tamo.cujem se sa prijateljima redovno,ali to vise nije to.jako me nostalgija vuce...

  13. #13

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Blede mi prijateljstva samo ona koja zelim da postepeno izblede..jer ako je nekome stvarno stalo do neke osobe potrudice se da odrzi to prijateljstvo,napr ja imam drugaricu s kojom se druzim stvarno krsha krsha godina i dalje sooper kao i prvog dana...:D

  14. #14

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Naravno da blede- nemoguce je odrzavati kontakte sa nekim kao da si tu pored njega u istoj zemlji. Kada sam otisla trudila sam se da nikoga ne zapostavim,ali kako novi zivot krene,nove obaveze...sve novo,tako shvatim vremenom da sam se nekako otudjila od onih starih ljudi. I ja njima izgledam kao stranac kad se vidimo. I kako mislim i kako govorim. Naravno,postoji par ljudi sa kojima sam u kontaktu cesce, ali i oni imaju svoj zivot tamo.

  15. #15

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    da li i vasa prijateljstva s vremenom blede..!? ili uspevate da odrzite kontakte sa svima..!?
    Blede naravno, odavno su izbledela ... ali nekako mi se cini ne mojom krivicom.
    Po dolasku u Kanadu prvo i najvaznije mi je bilo da se javim svima, posaljem novu adresu i sve sto je potrebno za odrzavanje kontakta. U pocetku inbox je bio prepun.. svi su se interesovali kako, sta, gde.... A ja sam opet htela da znam sta ima novo kod njih i jos kojesta. Nastavila sam i dalje da im pisem medjutim kao da ih je to puno kostalo samo su odjednom prestali da se javljaju. OK, imamo mi svi nase zivote pune muka i problema ali 5min "tipkanja"... to svi imamo... ako zelimo, zar ne? Bar jednom u 6 meseci... No, sta je tu je... ne volim nikog da teram i slim na nesto sto ne zeli.
    Od svih mojih prijatelja, rodjaka samo je jedna osoba sa kojom i dan-danas odrzavam redovne kontakte a to je moja (bivsa) koleginica sa posla. Tome sam se iskreno najmanje nadala. Trpela je sve moje kukumvake na prilagodjavanja ovde, bodrila me, tesila... sad kad razmislim - "Boze koliko sam je smorila!!!" Obozavam je, ali ne samo zato sto je samnom od prvog dana "u dobru i zlu" vec sto sam uz nju koliko-toliko uspela da sacuvam vedar duh, ne zaboravim na onaj nas mislim jedinstven smisao za humor i jos puno, puno toga.
    Zao mi je sto su se ostala "dobra" prijateljstva ugasila ali.. ko zna zasto je to dobro?!
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vasa sledeca destinacija ...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 08.03.2014, 20:35
  2. Musko - zenska prijateljstva
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 18:05
  3. Kako vasa deca zovu sebe?
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 21:51
  4. Koliko je pametna Vasa desna noga?
    Autor irnik u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •