Blede li vasa prijateljstva..? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Godine su napravile selekciju.
    Ostala su ona prava i jaka, koja ce cini mi se potrajati citav zivot.
    Neka nisu prosla na testu udaljenosti.
    Neka su slomili novi nacini zivota.
    Neka su odneli putevi i prekinule ih granice.


    Izbledela, ostaju u lepom secanju, vezanom za taj period.
    Prava, zive i u cutnji, jos uvek su kraj mene.
    Kad trebaju ...
    Kad im trebam ...
    Da cutimo, da se radujemo, da pomognemo, malih , ali vrednih ...

  2. #32

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Preko bare sam vec 4 god i imam 4x manje prijatelja!!!! Mislim da je to sasvim normalno. Velika vecina prijateljstava se rodi iz odredjenih zajednickih interesa, pa kako ih sve manje ima, tako se i prijateljstva gase(grubo receno). Ona prava ostaju, ali mogu se izbrojati na prstima jedne ruke. Pozdrav dijaspori...

  3. #33

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    na sreću ili nažalost, kod mene škart sam od sebe otpada...ja samo posmatram i tamo sam đe sam vazda bila...ostala sam uvijek ista...i mogu reći da za sad imam samo jednog jedinog prijatelja..ove doma ne računam...tj.računam na njih, ali ih ne ubrajam...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #34

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    U danasnjem zivotu to se vrlo cesto desava a razlozi su visestruki.Malo zivotne obaveze malo nemar a ponegde zavist i ljubomora,to kazem iz licnog iskustva,neko se mozda nece sloziti samnom ali tako je(nazalost).Moram reci da mi je jako zao zbog toga sto je tako.Ali zivot ide dalje i mozda nova poznanstva i prijateljstva ovde sa vama,bas nam je lepo.

  5. #35

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    zamjenili najbolje drugove od tamo, ali definitivno postali su jako vazan dio mog zivota...
    Poruku je izmenio Meggy, 20.09.2011 u 10:25

  6. #36

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    ne da bljede, nego su totalno izbljedela.. ostala je stvarno saka ljudi s kojima se cujem i to je to.. sad kad odem na Brdoviti Balkan od svih mjesta najmanje budem u onom u kojem sam imala najvise prijatelja.. ali danasnje doba je i drugacije od onog pred 10 godina kad sam ja stigla ovdje.. sad je tu i skajp i vajber i svakojake socijalne mreze koje uveliko olaksavaju komunikaciju sa ostatkom svijeta.. kad pomislim na to zapravo vidim da uopste ne propustam previse.. stalno se tu vrti ko sta radi, gdje je ko, i sve to uvijek popraceno silnim slikama.. (nekad i tu mach)
    Tako da u stvari, kad bolje razmislim, ona prijateljstva koja su vrijedila su i opstala usprkos svim preprekama a ona prijateljstva koja su izbljedila, njima valjda nije bilo ni sudjeno da opstanu
    moomoo meee jooouu

  7. #37

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Mnogo si se ti nesto uobrazila u tom belom svetu

    Mada nekako ista prica i kod mene al mislim da bi ta ista prijateljstva izblijedila sve i da zivimo u istom gradu, ulici, kuci...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #38

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Naravno. Nisu izbledela samo ona koja negujem od malih nogu. To su moje dve srodne duše, jedna je krstila mene, drugu sam krstila ja, a njih dve su sestre (iako više drugarice nego sestre). Mada, njih dve su moja porodica odavno.
    Sve ostalo?

    Bilo je tu ljudi sa kojima sam se družila u nekim periodima svog života, ljudi koji su mi baš tada legli. Ono što jeste specifično je da se sa tim ljudima i dan danas povremeno čujem. Neka prijateljstva, koliko god da su bila kratkotrajna, bila su snažna. Na prste jedne ruke mogu da ih nabrojim, doduše, ali su to one osobe koje možeš godinama da ne vidiš i ne čuješ, a onda kad se napokon nađete imate osećaj kao da je od vašeg susreta prošao maksimum jedan dan. To, u neku ruku, može da se smatra pravim prijateljstvom i ubeđena sam da će trajati do kraja života, na taj način na koji i postoje.

    Što sam starija, to mi je manje ljudi potrebno u okruženju. Npr. kad sam u NS-u, retko se sa kim viđam, jednostavno mi to ne treba. Naučila sam da najviše uživam sama i u sopstvenom društvu. Kad dođem kući u selo, javim se samo jednoj drugarici (onoj koja se u selo vratila posle faksa) i to je to. Ne mogu ja te kafe, ta ogovaranja, nalaženja.. A da vi kažem pravo, niko me ni ne zove

    Jedino što bih izdvojila kao meni bitno jeste moja sestra. Od kako živimo zajedno nas dve smo postale mnogo bliže i otvorenije jedna prema drugoj. Mislim, uvek smo bile bliske, ali je zajednički život tu vezu samo učvrstio iako je jako lako moglo da bude obrnuto.
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #39

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Naročito mi blede ona prijateljstva gde se uvek od mene očekuje da se javim, da organizujem kafenisanje, da se setim da pitam kako su, šta rade i tako to. Ove što su se udale i imaju sitnu decu, po pravilu ih koriste kao izgovor za nejavljanje. Znam, gadna su ta deca, ne daju čoveku ni poruku da pošalje.
    Uglavnom, ako postoji reciprocitet u nastojanju da se prijateljstvo održi, onda se trudim. Ako ne postoji, ćao zdravo. Isto je i sa rodbinom.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #40

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Praksa je pokazala da najstarija prijateljstva najbolje opstaju iako smo se potpuno različito formirali kao ličnosti.
    Ne umem da biram ljude, ne umem da procenjujem i ocenjujem i logično, vremenom neko propadne kroz sito ali valjda tako mora.
    Volim prijateljstva koja ne opterećuju, gde mogu da kasnim, da se ne javim, gde se podrazumeva i gde je lišeno formalnosti.
    Takva su opstala.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #41

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    sta znam... ono sto je bilo prijateljstvo ostalo je
    ono sto je bilo nazvano prijateljstvom u trenutnom impulsu zivota,u nekoj fazi za koju se nekako znalo da ce proci ,gasilo se
    neka opstaju jer te ljude posmatram kao familiju,ovakvu-onakvu,ali familiju
    licno,prijateljstva smatram bitnijim nego familijarne veze
    ako neko zna moje najgore faze i zna da mogu da budem skot i kreten i ostane sa nom,a kako ja to mogu nazvati drukcije nego prijateljstvom.
    vazi i obrnuto
    za prijateljstvo su bitne neke stvari:
    1, prihvatanje razlicitosti uz postojanje neophodnog nekog zajednickog imenitelja
    2. negovanje
    3. lojalnost
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #42

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Neka da, neka ne...
    U oba slučaja...kad god se vidimo...bidnemo kao da se nikad nismo ni rastajali.

    A ja sam već pisala negde da sam k a t a s t r o f a l n a u održavanju long distance veza.
    Jednostavno, nije mi prirodno.

    Tako da...iako vam se ne javljam često...znajte da...baba loves you
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #43

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Blede blede nego šta
    Neka jednostavno pustiš niz vodu posle dužeg niza mučnih vidjenja jer shvatiš da ste na potpuno različitim talasnim dužinama....
    Neki jednostavno tebe puste niz vodu jer počne da ih smara da te vijaju izmedju prelazaka granica, balansiranja sa onim suvim zlatom zvanim slobodno vreme...nadju dostupnije ljude za druženje
    Sve je to u redu i da je valjalo, sigurno bi trajalo...

  14. #44

    Re: Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Da li blede....prođe neko vreme od "puštanja niz vodu" onda uspevam da za te ljude vezujem one dobre stvari što su nas i držale u prijateljstvu...tako mi je lakše, mnogo lakše nego se opterećivati zašto više nismo prijatelji....

  15. #45

    Odgovor: Re: Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Izbledeli su mi mnogi ljudi. Nisam mislila da smo bas prijatelji, ali smo neki deo zivota bili bliski. Ono par njih koji su sinusoidno prisutni, nekad ih vidjam non stop, a nekad jako retko, nisu izbledeli. Jer nema osecaja da se nismo dugo videli. Prosto nastavimo kao da smo do pre pola sata bili zajedno. Ta prijateljstva mi nisu izbledela. Ali njih je jako malo. I ne treba mi vise...Ono sto nije bilo pravo pootpadalo je samo. To ce isto i oni za mene reci. Neki ljudi su prolaznost. Oni koji nisu, oni su mi tu i kada ih nema. A najkrace prijateljstvo od tih malo, ovog septembra ce napuniti 20 godina kako se znamo...
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vasa sledeca destinacija ...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 08.03.2014, 20:35
  2. Musko - zenska prijateljstva
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 18:05
  3. Kako vasa deca zovu sebe?
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 21:51
  4. Koliko je pametna Vasa desna noga?
    Autor irnik u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •