Kad je baka umrla, u jednu čašu smo sipali ulje za kandilo a u drugu čašu samo vodu.
-Mama, znam za kandilo, ali što stoji čaša vode pored?
-To ako baka dođe da pije vode.

-Mama, mislim da će veći problem biti ako baka dođe, a ako bude žedna, zna gde stoje čaše

Neverovatno koliko smo mi jedan sujeveran narod.
Kad odeš na groblje kod nekog, ne treba da obilaziš grobove da se taj neko kod koga si prvobitno došao ne uvredi. Sve se mislim da bi mu bilo svejedno.
U isto vreme ne smeju da gore više od tri sveće u kapeli. Ako gore tri sveće a ti želiš da upališ svoju, prvo moraš jrednu da ugasiš.
Kad bacaš zemlju u raku, nemoj slučajno da je baciš preko nekoga, jer će taj sledeći umreti
Žene ne smeju da uđu u crkvu ako imaju menstruaciju, smatra se da su prljave.
Za svaki pomen umrlom, njemu se posebno sipa hrana u tanjir da bi jeo. I opet, mislim da je veći problem ako taj neki ko je mrtav počne da jede.

E sad, nevezano za to, sećam se kako su mi kao detetu govorili da ne klatim nogama ispod stola jer time vabim đavola. Blesavo
Ili, da ne stružem ništa sa šerpe jer će padati kiša kad se budem udavala. Mada, vidim da ste pisali da su vama govorili da ne ližete šerpe. Nama je baka govorila da obavezno oližemo tanjir iza sebe da bismo imale lepe muževe Kao klinka sam tako predano lizala tanjire da sam mislila da su dovoljno čisti i vraćala sam ih nazad na mesto tako olizane