Kako prepoznate dobar film?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Kako prepoznate dobar film?

    Sta vam je bitno? Kako nesto izdvojite iz gomile djubreta koja se svakodnevno proizvodi? Da li vam je bitna pompa i prasina koja se oko odredjenog ostvarenja digne? Preporuka? Fotografija i umetnicka strana, prica, gluma, novac koji je izdvojen za snimanje istog...?

    Sta trazite od filma? Ubijate li vreme ili trazite da vas nesto dotakne i natera na razmisljanje?
    Da li je za vas dobar film samo ono sto je blockbuster?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Sigurno igra veliku ulogu i koliko je novca odvojeno za jedan film,jer naravno nije isto pogledati niskobudzetni film,ili neki u koji je ulozeno par miliona .Isto tako je i glumacka ekipa bitna kao i reziser.Znaci trazim od filma da ima dobar sadrzaj,dobar scenario,reziju,efekte itd.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Dobra prica sa nekom porukom koja tera na razmisljanje ili dobra strategija u ratnim filmovima kao npr u filmu Lov na Crveni oktbar i slcnim...U istorijskim spektaklima volim dobru kostimografiju ali i drzanje cinjenica vise nego specijalne efekte i presipanje iz supljeg u prazno...Npr Gladijator mi se nije svideo ali Spartak jeste,razlika je ogromna....

    Najvaznije ipak je da prica nije razvucena i da se ne gubi nist,eo juce sam gledala Lov na ubice (engelski naslov ''Mindhunters'') koji mi se bas svideo,odlican do poslednje scene
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Priča, reditelj, glumci...

  5. #5

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    ja mislim da je dobar film relativan pojam, jer svi ne volimo isto. za mene, prije svega to je dobra priča (obavezno sa nekom socijalnom tematikom, otprilike topla ljudska priča o "common people"), glumci koji tu priču mogu da iznesu (bez obzira da li su poznati ili ne), pa još ako se u sve to ukopi muzika, scenografija, pa još shvatim da je prošlo vrijeme a da ga nisam ni osjetila, ako mi se film gleda još mnogo puta, ako me natjera da ga se sjetim i razmišljam o njemu...e to je za mene dobar film.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    po sadrzaju , glumcima , reditelju , otprilike pogodim u vecini slucajeva .

  7. #7

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Zaista treba izabrati od gomile djubreta sta gledati. Ja obicno kada dobijem ili nabavim neki film prvo i osnovno odem na www.imdb.com i pogledam o kakvom filmu je rec, procitam komentare i ocenu filma. Ako je na imdb ocena filma preko 8 taj film je u 99% slucajeva kvalitetan i dobar. Ali ukoliko film ima ocenu izmedju 6 i 8 onda primenjujem druge metode. Prvo pogledam da li me tematika filma uopste i zanima, ako ne odmah radim shift+delete jer greota da zauzima 700 mb na hardu. Dalje, ako me film zainteresuje tematikom, volim da vidim screenshot-ove iz filma ili da pustim film i prelistam na brzaka da vidim kamere i scene u kom je fazonu. Da li je usporen film ili je neki morbidan ili je lagana komedija. I tu uglavno presudim filmu da li ce se zadrzati na hardu ili ne. I uglavnom sam se toliko ispraksala da eto ne gresim u proceni. Glumci mi nisu presudni za film, jer cesto se desi da film u kojem glume potpuno nepoznati glumci bude 10 klasa bolji od nekog izreklamiranog filma sa poznatim glumcima.

  8. #8

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    trejleri su super stvar za one koji umeju da čitaju između redova
    Uglavnom su mi dovoljna imena reditelja, kompozitora i glumaca,
    dosta zaključaka o filmu može da se izvuče i po tome, ko mu je producent,
    Samo ko će sve to zapamtiti, ako se baš ne bavi filmom.

    Ako ništa od toga mi nije bilo dostupno,
    pitam svog dobrog prijatelja Googlea,
    i on mi sve lepo objasni

  9. #9

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Nije lako danas pronaci dobar film, ja sam se sto puta zeznula...

    Nekad film gledam po preporuci prijatelja, nekad me za film zainteresuje clanak koji sam o njemu procitala, nekad su u prvom planu nadju glumci i reziser, a najcesce na dobar film naletim slucajno!

    Bitno mi je da mi je tema bliska i da je film bar po necem originalan, da ima nesto sto ranije niam videla, premda je to tesko uzimajuci u obzir broj filmova koji se godisnje snime!

  10. #10

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Ono na sta ne obracam paznju pri odabiru filmova jeste halabuka koja se proizvodi tokom i pre prikazivanja filma, znaci ako se dize velika prasina oko nekog filma pocinjem da sumnjam u kvalitet istog, npr. iako su svi dizali halabuku zbog filma "Titanic" pogledala sam ga tek pre godinu dana prvi put i naravno da mi se nije svideo film uopste iako je puno para ulozeno u isto a zato postoje filmovi za koje nikad nisam cula a prvi put si prikazani pre pet-sest godina i zapanji me njihov sadrzaj i kvalitet.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  11. #11

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    kada odmah hocu da se otmem direktoru fotografije,za nametnutu nameru,naturanje ili odvracanje paznje od radnje.I sa dobrim glumcima film ume da je providan,ali treba im propratiti poglede,kad se namrste,pronaci muku da se sto bolje odglumi.Muzika u filmu,moze ali i nemora da fokusira,medjutim vec pri prvim bogatim taktovima moze da se postigne odlicna najava.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  12. #12

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Ne prepoznajem ga! To je čista intuicija A neki put me ta intuicija prevari

  13. #13

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Ja сам загрижени и непоправљиви филмовил, али не бирам филмове по интуицији, већ тражим све што бих могла да прочитам о том филму, било да су то критике или речи хвале. Али, опет одлучим по свом нахођењу, а и мој укус је специфичан!
    Лепота је у очима посматрача!

    П.С. Топло препоручујем трилер ''Zodiak'', који се тренутно приказује у београдским биоскопима.
    Живот нема репризу!

  14. #14

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Opsti utisak o filmu je za mene najvazniji. Kasnije ga dedukcijom mozemo rasclanjivati i videti sta je to u njemu bilo dobro, a sta je moglo biti i bolje. Film je pre svega metafora, odnosno stilski izraz njegovog autora i zato i jeste umetnost. Ako se vratimo u proslost, recimo do Andaluzijskog psa i rane Bunjuelove faze, shvaticemo da je jako tesko proceniti kako su ga onda gledaoci prihvatili, kada i dan danas kadrovi ovog remek dela ostavljaju utisak avangardnosti. Dobar film ne mora nuzno biti i gledan film. Ukusi su razliciti, ali kad tad pravo umetnicko delo dobije svoju potvrdu. Dokaz je upravo pomenuti film od Bunjuela.
    Film je kompromis razlicitih zelja i ucesnika, a posebno rezisera i producenta, jer im se interesi cesto i ne poklapaju. Producent zeli da zaradi, a reziser da se proslavi umetnickim delom. Valjda je zato Orson Vels i tezio (u stvari morao) da sam producira svoje filmove. Upravo je Orson Vels mozda jedan od najboljih primera na kojem se moze uvideti kako prepoznati dobar flm. Gradjanina Kejna je potpisao kada je imao samo 25 godina. Medjutim, taj film je i dalje u brojnim anketama i dalje prvi kao najbolji film svih vremena. Zasto? Sjajna prica snazne univerzalnosti pretocena u originalan scenario i jos originalniju reziju sa fenomenalnim i dramaticno svezim scenama i kadrovima (stimo se samo scene dorucka). Prikazao je tadasnji trenutak americkog visokog drustva potpuno ga razgolitivsi i otkrivajuci da se ispod njegovo glamura krije beskrajno licemerje u vecitoj borba za prevlast koja prati ljudski rod jos od prvobitne zajednice pa do danasnjih dana...
    Orson Vels je imao hrabrosti i znanja da napravi dobar film. Na zalost dobrih filmova, kao i svega lepoga dobroga, je i najmanje, ali ih ipak ima....

    Ali, vracamo se opet pitanju - Kako prepoznati dobar film!
    Predlazem da pocnemo od naslova. Probajmo sa filmom - Let iznad kukavicijeg gnezda. Sta mislite zasto se bas tako zove ovo Formanovo remek delo?
    Kasnije cu posebnoj temu reci svoje vidjenje u tumacenju ovog naslova.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Kako prepoznate dobar film?

    Orson Vels je imao hrabrosti i znanja da napravi dobar film. Na zalost dobrih filmova, kao i svega lepoga dobroga, je i najmanje, ali ih ipak ima....
    Ja samo moram da dodam ono što je rekao za P. Vujisića "Vulkan glume, života i snage". Čika Orson rekao da su naš Paja, Brando i on najbolji glumci na svetu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako se prepoznate?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 17.08.2013, 18:47
  2. Kako znate da li je dobar u krevetu?
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:38
  3. Dobar Film na TV veceras !
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.10.2011, 20:39
  4. Pomoc: Kako da skinem film preko torrenta?
    Autor kubanac u forumu WWW
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.12.2009, 19:53
  5. Kako biti dobar?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 10.04.2009, 15:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •