Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 110
  1. #1

    Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    28. april 2007 Izvor: B92


    Beograd -- Garda svetog cara Lazara organizuje dobrovoljce širom Srbije koji bi u slučaju nezavisnosti Kosova bili spremni da ratuju.

    Ovaj pokret je uz Ujedinjeni narodni pokret srpstva organizator Sabora srpstva na kojem će u porti crkve Lazarice u Kruševcu 5. maja biti osnovana "Garda svetog cara Lazara" čiji će zavet biti "oslobađanje Kosova i Metohije", navodi list Danas.

    Prema rečima predsednika Pokreta veterana Srbije Željka Vasiljevića, koji je i poslanik SPS, 5. maja u porti crkve Lazarice pojaviće se prva četa hrišćanske milicije u uniformama, sastavljena od iskusnih ratnih veterana iz tridesetak gradova Srbije.

    Vasiljević kaže da će ih doći tek stotinak, ali da već u ovom trenutku u Srbiji ima oko pet hiljada dobrovoljaca.
    Poruku je izmenio Papak, 28.04.2007 u 22:15
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Znachi, prave paravojnu jedinicu, i josh se reklamiraju???



    Show!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ma josh popa da osveshta oruzzje i da se cela akcija snima sa shto vishe kamera. Ako mozze i vo da se obrne i neko neshto da lupeta nacionalistichki pred kamerama ...

    Sve u svemu zachin Ce...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ma, to bih sve ja na neki drushtveno koristan rad....

    Blizhi se kopanje kukuruza.

    Dok okom trepnesh, pola atara okopano.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Лепо је видети примере патриотизма.
    Такође, није уопште лоше дешавање, овако изгледа да у Србији екстремисти дижу свој глас, а један од аргумената за сачувавање Косова је да не би било добро да се Србија осети пораженом одлуком о Косову јер би се тиме створила несигурност у региону.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ti Silent Bob neki forumaški komedijaš? Lepo je kada nemaš šta pametno da kažeš, pa onda pokušavaš da budeš duhovit.

    Kada živimo u državi u kojoj je na vlasti ološ koji bi prodao rođenu majku za mesec dana vlasti, onda ovakav potez naroda nije ništa neuobičajen.

    Apsolutno podržavam formiranje ove jedinice, jer kada su smradovi sa vlasti prodali Kosovo i Metohiju, dobro je da i dalje ima pripadnika Srpskog naroda koji se nije pomirio sa činjenicom da je Kosovo izgubljeno. Znači da još uvek ima ponosa u narodu koji je spreman da uradi isto što i Car Lazar pre 600 i kusur godina - da krenu u bitku koju će izgubiti jer je neprijatelj neuporedivo jači, kao i 1389. godine.

    Nadam se da će se pridržavati imena koje nose i da neće poput Škorpiona i sličnih junački ubijati žene i decu.

    Kosovo i Metohija je još uvek sastavni deo Srbije i čim se donese neka nova rezolucija koja će tvrditi suprotno država Srbija ima puno pravo da proglasi ratno stanje, jer je suverenitet i teritorijalni integritet ugrožen. A pošto predsednik maneken to neće uraditi (verovatno će pre toga uništiti još malo naoružanja), ostaje samo da se stvaraju ovakve paravojne formacije.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Znači da još uvek ima ponosa u narodu koji je spreman da uradi isto što i Car Lazar pre 600 i kusur godina - da krenu u bitku koju će izgubiti jer je neprijatelj neuporedivo jači, kao i 1389. godine.
    Kunić, ono što ti nazivaš ponosom ja nazivam čistom ludošću. Koja je poenta ići u bitku iako znaš da je neprijatelj neuporedivo jači i da ćeš samo izgubiti ljudstvo?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Pa postoje ljudi koji se lože na vojsku, ratovanje... Oni drugačije razmišljaju i drugačije gledaju na svakodnevni život. A možda stvarno toliko vole Srbiju da bi dali i život za nju. Da li su ludi - to ostavljam stručnim ljudima da procene.

    Mene samo zanima kako bi neka od država koje nam kroje sudbinu reagovala da im neko nasilno oduzme 15% teritorije.

    Čisto sumnjam da bi sedeli sa rukama u džepovima.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A možda stvarno toliko vole Srbiju da bi dali i život za nju.
    Da, ali da li bi to imalo ikakve koristi sem novih grobova?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Mene samo zanima kako bi neka od država koje nam kroje sudbinu reagovala da im neko nasilno oduzme 15% teritorije.
    Čisto sumnjam da bi sedeli sa rukama u džepovima.
    Hm, i misliš da je rešenje da se 15% teritorije pokuša trampiti za živote 30% radno sposobnog stanovništva? I to još da pritom i to bude samo pokušaj trampe, da se ni time ne uspe odbraniti 15% teritorije?
    Prošla su vremena kada se išta branilo ratom.
    Bitke je davno trebalo vojevati na drugim poljima.
    I na istim takvim poljima i danas se treba truditi i vojevati bitke.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali da li bi to imalo ikakve koristi sem novih grobova?
    Kao što rekoh - oni drugačije razmišljaju i možda oni smatraju da ti grobovi imaju društvenu korist.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Hm, i misliš da je rešenje da se 15% teritorije pokuša trampiti za živote 30% radno sposobnog stanovništva? I to još da pritom i to bude samo pokušaj trampe, da se ni time ne uspe odbraniti 15% teritorije?
    Ja ne mislim ništa, samo komentarišem temu.

    Postoje nadležne institucije koje treba da se bave tim pitanjima.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Opet paravojska.
    Kao da nam nije dosta raznih paravojski. "Hrišćanska milicija", kako to zvuči antihrišćanski.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Bez želje da se upuštam u dalju polemiku, reći ću samo dve stvari:

    1. odlična propaganda
    2. nekima nikad dosta ratovanja
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    ..A naravno ima i onih koji che ih u samoubilachkom pohodu svesrdno podrzzati tapsh, tapsh i klap, klap...

    Kada sam rekao nedavno da che samo taj narod dole da najebati i onda, kad Kosovo i zvanichno ne bude u Srbiji, i kad izgine josh par hiljada ljudi i niko zziv dole ne ostane, ispostaviti che se da je i Ahtisarijev predlog bio bolje reshenje, nego ono shto se na kraju izrodilo, chuo sam izjavu- pa dobro, oni su ionako spremni na to, a to che biti nama kec u rukavu jer chemo nedvosmisleno mi biti zzrtve, pa chemo tako da destabilizujemo vladu na Kosovu, pa chemo da ubacimo ljude da zavade Albance itd, itd.. Ok, sa dva miliona Albanaca mozzesh vladati samo ako ih zavadish, medjutim "mnogo je vode Dunavom proteklo" od kada je to trebalo uraditi...

    ..i bbaj d vej, zzrtvovanje drugog je potpuno sumanuto

    Da je iole bilo politichke logike i pameti, a ne samo djona i sile, da nismo mislili da smo sumanuto opasni ratnici i nepobedivi, da samo treba da krenemo i da se svi poseru pa popodne da pijemo kafu u zagrebu, vishe bi nas hodalo ovom planetom... Tako je pred svako sranje organizovana po ekipa osvetnika i branilaca ...

    Bash je to lepo i divno znati da che neko drugi da ide tamo da se "bori" za moj ponos Sav sam se najezzio Supeer, 5000 dobrovoljaca che da krene, 20 000 nevinih da pogine na obe strane (pogodi ko che opet da izadje kao vecha zzrtva, imash 2x pravo) desetak hiljada che da ostanu invalidi za koje che da boli djoka i drzzavu i SRS i tapshache...200000 nedobrovoljaca da pobegne kud koji, 6 miliona da snosi posledice...

    A za sve to na kraju chemo da okrivimo one defetiste koji kazzu da je Kosovo izgubljeno za bilo kakvu ratnu opciju.

    Ali da ne shirimo prichu poshto ja ionako mislim da je neshto drugo tu na stvari ..po meni, nije to sve tek tako - skupila se cheta proletera, mislim da je ovo eto malo nezvanichno zveckanje oruzzjem... chisto da se zna da Srbija zvanichno neche krenuti, ali ima ko hoche... U organizaciji BiA (ne VehaBia) ..chisto taktichki... Na neki nachin to je dobro, u situaciji kada vlada igra zakasnelu igru, mozze biti korisno za pregovarachkim stolom, da se zna da je radikalna struja u Srbiji neshto na shta mora da se obrati pazznja, i dodje se do ustupaka nashoj strani, narochito ako se ne zzeli da sutra u srbiji radikali dfefinitivno dodju na vlast... To razumem... Ne razumem paljevinske priche mimo toga...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.04.2007 u 22:02
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    SPS-ovci, bivshe komunjare, sad prave "hrishchanske" milicije. Kakav nagli zaokret u desno
    Najbolja su deca cvecha
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Opet paravojska.
    Kao da nam nije dosta raznih paravojski. "Hrišćanska milicija", kako to zvuči antihrišćanski.
    Onward, Christian soldiers, marching as to war,
    with the cross of Jesus going on before.
    Christ, the royal Master, leads against the foe;
    forward into battle see his banners go!
    Refrain:
    Onward, Christian soldiers, marching as to war,
    with the cross of Jesus going on before.

    At the sign of triumph Satan's host doth flee;
    on then, Christian soldiers, on to victory!
    Hell's foundations quiver at the shout of praise;
    brothers, lift your voices, loud your anthems raise.
    (Refrain)

    Like a mighty army moves the church of God;
    brothers, we are treading where the saints have trod.
    We are not divided, all one body we,
    one in hope and doctrine, one in charity.
    (Refrain)
    Crowns and thrones may perish, kingdoms rise and wane,
    but the church of Jesus constant will remain.
    Gates of hell can never gainst that church prevail;
    we have Christ's own promise, and that cannot fail.
    (Refrain)

    Onward then, ye people, join our happy throng,
    blend with ours your voices in the triumph song.
    Glory, laud, and honor unto Christ the King,
    this through countless ages men and angels sing.
    (Refrain)



    Паравојска сама по себи није ништа лоше.

    Bez želje da se upuštam u dalju polemiku, reći ću samo dve stvari:

    1. odlična propaganda
    2. nekima nikad dosta ratovanja
    Не ради се о некој љубави за ратовање већ о жељи да се брани своја земља. Пропагандно и није пропраћено како би требало, али рекох већ да би могло да послужи.

    Папак, ово си у праву, то ми највише и смета, али можда су то неки социјалисти покајници, који више не следе Антихриста са Дедиња

    Хлебмастер, зар је могуће да се ти и ја слажемо макар делимично Мислим на ово показивање да не би било паметно да се Србији отме део територије због "екстрема", а ово за ложење мимо тога... шта ћеш, ипак још има оних који су спремни да бране свој народ и свету земљу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  2. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  3. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  4. Kosovo - skladište heroina
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 15:21
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •