Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 110

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    28. april 2007 Izvor: B92


    Beograd -- Garda svetog cara Lazara organizuje dobrovoljce širom Srbije koji bi u slučaju nezavisnosti Kosova bili spremni da ratuju.

    Ovaj pokret je uz Ujedinjeni narodni pokret srpstva organizator Sabora srpstva na kojem će u porti crkve Lazarice u Kruševcu 5. maja biti osnovana "Garda svetog cara Lazara" čiji će zavet biti "oslobađanje Kosova i Metohije", navodi list Danas.

    Prema rečima predsednika Pokreta veterana Srbije Željka Vasiljevića, koji je i poslanik SPS, 5. maja u porti crkve Lazarice pojaviće se prva četa hrišćanske milicije u uniformama, sastavljena od iskusnih ratnih veterana iz tridesetak gradova Srbije.

    Vasiljević kaže da će ih doći tek stotinak, ali da već u ovom trenutku u Srbiji ima oko pet hiljada dobrovoljaca.
    Poruku je izmenio Papak, 28.04.2007 u 21:15
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Znachi, prave paravojnu jedinicu, i josh se reklamiraju???



    Show!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ma josh popa da osveshta oruzzje i da se cela akcija snima sa shto vishe kamera. Ako mozze i vo da se obrne i neko neshto da lupeta nacionalistichki pred kamerama ...

    Sve u svemu zachin Ce...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ma, to bih sve ja na neki drushtveno koristan rad....

    Blizhi se kopanje kukuruza.

    Dok okom trepnesh, pola atara okopano.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Лепо је видети примере патриотизма.
    Такође, није уопште лоше дешавање, овако изгледа да у Србији екстремисти дижу свој глас, а један од аргумената за сачувавање Косова је да не би било добро да се Србија осети пораженом одлуком о Косову јер би се тиме створила несигурност у региону.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ti Silent Bob neki forumaški komedijaš? Lepo je kada nemaš šta pametno da kažeš, pa onda pokušavaš da budeš duhovit.

    Kada živimo u državi u kojoj je na vlasti ološ koji bi prodao rođenu majku za mesec dana vlasti, onda ovakav potez naroda nije ništa neuobičajen.

    Apsolutno podržavam formiranje ove jedinice, jer kada su smradovi sa vlasti prodali Kosovo i Metohiju, dobro je da i dalje ima pripadnika Srpskog naroda koji se nije pomirio sa činjenicom da je Kosovo izgubljeno. Znači da još uvek ima ponosa u narodu koji je spreman da uradi isto što i Car Lazar pre 600 i kusur godina - da krenu u bitku koju će izgubiti jer je neprijatelj neuporedivo jači, kao i 1389. godine.

    Nadam se da će se pridržavati imena koje nose i da neće poput Škorpiona i sličnih junački ubijati žene i decu.

    Kosovo i Metohija je još uvek sastavni deo Srbije i čim se donese neka nova rezolucija koja će tvrditi suprotno država Srbija ima puno pravo da proglasi ratno stanje, jer je suverenitet i teritorijalni integritet ugrožen. A pošto predsednik maneken to neće uraditi (verovatno će pre toga uništiti još malo naoružanja), ostaje samo da se stvaraju ovakve paravojne formacije.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Znači da još uvek ima ponosa u narodu koji je spreman da uradi isto što i Car Lazar pre 600 i kusur godina - da krenu u bitku koju će izgubiti jer je neprijatelj neuporedivo jači, kao i 1389. godine.
    Kunić, ono što ti nazivaš ponosom ja nazivam čistom ludošću. Koja je poenta ići u bitku iako znaš da je neprijatelj neuporedivo jači i da ćeš samo izgubiti ljudstvo?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno podržavam formiranje ove jedinice, jer kada su smradovi sa vlasti prodali Kosovo i Metohiju, dobro je da i dalje ima pripadnika Srpskog naroda koji se nije pomirio sa činjenicom da je Kosovo izgubljeno.
    Ako su oni spremni da idu da se bore i da daju svoj život, najmanje što mogu da im uradim je da ih podržim. Ne pada mi na pamet da ih osuđujem i nazivam kojekakvim imenima. Ja ih nisam huškao da idu da se bore, to je njihova odluka i ako su spremni za tu misiju, imaju moju podršku.


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da će se pridržavati imena koje nose i da neće poput Škorpiona i sličnih junački ubijati žene i decu.
    Znači, naglasio sam!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ti Silent Bob neki forumaški komedijaš? Lepo je kada nemaš šta pametno da kažeš, pa onda pokušavaš da budeš duhovit.
    Oh. Naravno da imam kojeshta pametnog da kazhem na ovu temu. A, dal' sam komedijash, zavisi od prilike. (A ova jeste za smejanje)

    Dakle, ovako, veliki dechkonjo:

    1. Po Ustavu ove zemlje, jedine oruzhane formacije koje mogu da postoje su vojska i policija. I to po Ustavu koji su donele legalistichko/patriotske politichke stranke kojima, ochigledno, naginjesh. Al' ne treba se drzhati Ustava ko pijan plota,a?

    2. Ove budaletine, ochigledno, namerno rade na shtetu Srbije. Mozhesh samo zamisliti kako ce se ova vest uklopiti u trenutnu diplomatsku bitku oko Kosova. No, od radikala i SPS-a nishta drugo i ne ochekujem nego da i dalje urnishu ovu zemlju Srbiju i to u svakoj prilici. Malo im je bilo 10 godina silovanja Srbije, vec to nastavljaju i dalje.

    3. Doista, najveca usluga Srbiji koju bi ove budaletine mogle da uchine je da se, bukvalno, dovate motike, i urade neshto korisno u svojim zhivotima. To tvrdim zato, jer sam ovak'e likove sretao i ranije. I 91-ve, i 92-ge, a i 99-te, i tvrdim da od njih 'leba nema. Nikada nisu uspeli da istovremeno u rukama drzhe i TV i pushku. Rakiju necu ni da spominjem.

    4. Razumem donekle i tvoje 'odushevljenje' ovim dogadjajem, jer si, ochigledno, pushki dorastao tek nakon 99-te. Prodjoshe ratovi bez tebe, a?
    Ne mogu ti zameriti na tvom idealizmu, ali potrudi se da ne pametujesh drugima. Umesto toga, pridruzhi se gardi. Svakako cesh biti u stroju tog dana? Necu prihvatiti opravdanje da ne znash kako da se prijavish, jer postoje i brojevi telefona na koje se dobrovoljci prijavljuju.

    E, tako. Pa ti sad vidi...
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Hitler jugend bre ...
    Nisam ni za ni protiv legalizacije marihuane, ali svako ima pravo da iskazze na miran nachin shta misli, bez opasnosti da ga neka budala linchuje. Jasno se vidi ko je ovde bolestan i ko je prava poshast za Srbiju.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Čuj - paravojne formacije?!
    Pa mi više ni vojsku nemamo, o kakvim paravojnim formacijama da pričamo...?!
    Da bi postojale paravojne, morale bi da postoje vojne formacije... ili ne?

    Ovo je bila šala... Malo gorka, ali ipak šala.
    Pročitala sam sve napisano, veoma pažljivo.
    Neću da arbitriram - niti imam mandat za tako nešto... Moj stav je uvek lišen militantnosti. Ako se ne može diplomatskim putem rešiti problem - oružje tu malo vredi.
    Kosovo i Metohija... Trebalo ih je braniti davnih godina. Mislim da je sada prekasno za bilo šta, osim za pregovore - pod uslovom da ih ne vode kojekakvi vandrokaši.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    ... Moj stav je uvek lišen militantnosti. Ako se ne može diplomatskim putem rešiti problem - oružje tu malo vredi.
    Kosovo i Metohija... Trebalo ih je braniti davnih godina. Mislim da je sada prekasno za bilo šta, osim za pregovore - pod uslovom da ih ne vode kojekakvi vandrokaši.
    Otprilike ovo je i moj stav...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Поздрав свима,
    Дакле да појасним, Гарда Светог Цара Лазара је пре око месец дана за само неколико дана постојања сакупила 5 000 чланова. Тај број се сада доста увећао (неки кажу удвостручио а неки утростручио, мада до следећег пописа не зна се колико чланова тренутно има). Господин Васиљевић лепо је рекао да ће се окупити неколико стотина ветерана ради почетка формирања, међутим то су одређени сајтови (неСрпски, односно Хрватски) искористили да вређају Гарду (навели су да Васиљевић рекао неистину). Срби из Хрватске, Босне и Херцеговине, Грчке Немачке, Француске, Америке, Канаде, Шведске, Аустрије, Швајцарске и из других земаља (доста њих су избеглице са Светог Српског Косова и Метохије) су дошли у Србију да би се придружили Гарди и борили се против шиптарског терора над Ромима и Србима на Светом Српском Косову и Метохији и за то да Косово остане саставни део Србије.
    Следећи текст нема наамеру да иког увреди. Ако нисте приметили Гарда Светог Цара Лазара, НЕ одржава Равногорске дане да се напијају, наједу и после називају сами себе четницима (има изузетака), Српским патриотама и јунацима, док се њихови преци, храбри четници преврћу у гробовима због шиптарског терора на Светом Српском Косову и Метохији. Гарда Светог Цара Лазара, не иде да се напија, и наједа, она иде да брани Свето Српско Косово и Метохију. И пре свега да разјаснимо Гарда Светог Цара Лазара НИЈЕ ПАРАВОЈНА ФОРМАЦИЈА ВЕЋ ВОЈСКА СРПСКИХ ДОБРОВОЉАЦА И ПАТРИОТА. Дакле ово су Српски јунаци, патриоте и добровољци који су спремни живот дати за Свето Српско Косово и Метохију. Молио бих све да се не смеју нити да вређају ову Гарду, размислите, ми ћемо сутра гинути на Косову због добра вас и ваше деце (за оне који су у Србији, РС и РСК). Ако нећете да одете у Гарду, бар је немојте вређати.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Molim te nemoj za mene da gines. Ako hoces da gines - idi, ali nemoj za mene.

    Ne znam da li sam sanjao ili je stvarno bilo ali mi smo se vec jednom borili za Kosovo i izgubili. Ne, ne mislim na onu bitku od pre nelokoliko vekova nego na ovu od pre nekoliko godina.

    A vala da i nam ga neko da ne znam sta bi s njim.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ако нећете да одете у Гарду, бар је немојте вређати. ( kaze - pise srpski radikal )







    Nemoj da mi vredjas inteligenciju , mada sam siguran da sam ovo slobodno mogao napisati u mnozini koji je tvoj zadatak u pionirima ( izvidjacima ) jesi li dobio maramu ?ili si mozda izgubio kompas vremeplovske letelice ? pioniri maleni mi smo vojska prava ....deco ajte vi lepo popijte mleko i u pidzamice pa na spavanje , ne morate da brinete pioniri maleni ,postoji regularna vojska RS. laku noc deco .
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 11:25
  2. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 20:56
  3. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 13:20
  4. Kosovo - skladište heroina
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 14:21
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 16:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •