Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 110
  1. #31

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    ljudi treba naseliti kosovo sa 1. ooo . ooo srba , koji su za borbu , i da svaki srbin napravi po 5-6 dece tamo pa ce generacijski da prevlada srpstvo , a bozija volja dali ce biti rata onda . ko voli da ratuje , neka ide . Slobo je raselio srbe i sada je belaj . sjebane su dve generacije ljudi , zasto opet da nam uvedu sankcije . ? neborimo se mi sada samo sa shiptarima vec , sa celim svetom . ako ti Tajson kaze da ga ne zajebavas onda nemoj , jer je jaci , nisam kukavica ali ono sto je na startu izgubljeno , ostavi tako manje stete imas . steta ima raznih misljenja , ali po meni , sve je gotovo . ljudi su poprodavali za budzasto svoje kuce , pola je oteto , tamo vise nema zivota za srbe , steta ali to je realnost. zao mi je tih ljudi ali ja im ne mogu pomoci .
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat SilentBob kaže:
    Ma, ne treba biti posebno nadaren pa prepoznati radikala po njegovoj prichi ili pisanju. Svi govore ili pishu jednu te istu mantru. Kao da su neka sekta, a ne politichka stranka.
    Koja priča? Koje pisanje? Zato što se nisam pomirio sa činjenicom da je Kosovo prodato, izgubljeno whatever ja sam radikal? Ne čiko, malo si se preračunao.

    Citat SilentBob kaže:
    1. Primeran radikal ce se osetiti lichno prozvan kad prochita ili chuje neshto shto se ne uklapa u mishljenje i program SRS-a . Da te podsetim ti si prvi reagovao na moj post.
    Nisam se ja čiko osetio prozvan, već me nervira pisanje poput tvog i zato sam ti odgovorio. Nazivati ljude koji su spremni da daju život za Srbiju budaletinama smatram izuzetno ljigavom izjavom. Moj deda sigurno nije budaletina i alkos kada se ćerao sa Švabama. I niko ko ide da brani svoju zemlju od neprijatelja nije budala. Budale su oni koje sede strane i omalovažavaju nečiju želju za slobodom. Ako im ne možeš pomoći, nemoj ih ni vređati. Ovo nisu osvajački pohodi, već odbrana otadžbine.

    Citat SilentBob kaže:
    2. Primeran radikal ce prvi krenuti u etiketiranje (Chedo, ti li si?) i raskrinkavanje protivnika.
    Čiko, previše gledaš filmove. Sada već počinješ da paranoišeš. Kakvo crno raskrinkavanje. Samo me je tvoje pisanje podsetilo na Čedu kada drži predizborni govor i omalovažava sve što ima veze sa Srbijom, pa sam pomislio da nisi možda on. Nema tu ničeg dubljeg.

    Citat SilentBob kaže:
    Zbog chega za sebe trazhish neshto, shto osporavash drugima?
    Vidi, svačije mišljenje poštujem. Čak i tvoje, verovao ti meni ili ne. To su me učili još kada sam bio jako mali i toga se pridržavam. Naravno, neću se uvek složiti, ali neću ni tu osobu vređati. A znaš šta me jako nervira na forumima? Kada neko nema svoj stav, nego samo pljuje po drugima. Složićeš da to nema smisla. Nadam se da nisi takav u stvarnom životu. Vidiš, ti si došao na ovu temu, počeo da pričaš o zemljoradnji, budalama itd. Ništa konkretno nisi rekao. Napiši lepo smatram da dotični ne treba to da rade, zbog toga i toga. I onda ja dođem i kažem smatram da dotični treba to da rade, zbog toga i toga. Izneseš par agumenata, iznesem ih i ja i završimo priču. Ne složimo se, ali se ni ne vređamo. Nema potrebe da me nazovaš radikalom samo što drugačije razmišljam od tebe.

    Citat SilentBob kaže:
    3. U nedostatku boljih argumenata, radikali nasrnu sa fazonima tipa 'treba ti digitron da izvrshish prostu rachunsku operaciju, ocesh pishkish - necesh pishkish, jel ti to tarot javio, etc, tec...)
    A šta drugo da ti kažem kada počneš sa pričama Šta ti znaš, još si pišao u gaće dok sam ja...

    Citat SilentBob kaže:
    Ali ti znash vrlo dobro da sam ja mislio na g. V. Sheshelja. ON je na sigurnom.
    Ne znam. Ja sam mislio da misliš na Boru Đorđevića, pošto sa Šešeljom nemam nikakve veze.

    Citat SilentBob kaže:
    Jednostavno tvoji postupci su predvidljivi. Kao svaki dobar radikal, drzhish pridike o patriotizmu, lozhish se na oruzhanu borbu za ostvarivanje nekih ideala, i to sve do onog momenta kada dodjesh i sam u priliku da dash svoj doprinos tome. Tada se pronadju dovoljno vazhni izgovori tipa 'imam ispit', 'sutradan mi je slava', 'moram da se naspavam' itd itd... To su sve banalni izgovori za neuchestvovanje u pravednoj borbi. Mnogi ljudi u istoriji su odbacili mnogo vishe od neprospavane noci ili propushtenog ispita da bi se borili za svoje ideale.
    Kada sam bio mali, pored toga što su me učili da poštujem tuđe mišljenje, učili su me i da volim svoju otadžbinu. Tada je još uvek postojala SFRJ, znači nije bilo radikala, demokrata, socijalista itd. Moji roditelji nikad nisu bili stranački opredeljeni i nisu sledili programe stranaka, već moralna načela koja su naučili najverovatnije od svojih roditelja. Njih nisam imao prilike da upoznam jer su umrli. Poznajem ih samo iz priča. Dakle da rezimiram ne moraš biti radikal da bi se kako ti kažeš ložio na patriotizam i na oružje. Takođe, ne znači da neko ko simpatiše DS, DSS, SPS itd. nije patriota. I ja se na patriotizam ne ložim, već patriotizam nosim sa sobom.

    Dovoljno je da imaš jedan kutak u svome srcu koji je rezervisan za Srbiju. Isto kao što imaš kutak koji je rezervisan za roditelje, porodicu, kućnog ljubimca... I kao što boli kada ti ugine ljubimac ili te ostavi devojka, tako isto treba da te zaboli kada se tvojoj zemlji nešto strašno dešava. E, a mene taj kutak strašno boli. Od kada sam postao iole svestan oko mene se dešavaju sranja. Ja nisam želeo da tako bude. Nisam želeo da budem pod sankcijama 4 godine. Nisam želeo da mi lete rakete iznad zgrade i ruše grad koji ništa nikome nije skrivio. Tada sam bio maloletan i nisam mogao da glasam, pa da kažeš Eto ti tvoji, za njih si glasao, sada se jebi u dupe.

    Ja ću Srbiji doprineti na drugačiji način, hvala što brineš. Tvoja ironija i sprdanje mi nikako ne prijaju i najiskrenije bih te zamolio da prekineš sa tim. Da je sada 28. jun 1389. godine i da pričaš ovu priču dok se vojska sprema za boj, verujem da bi u najmanju ruku ostao bez jezika. Dokaži da si na višem stepenu inteligencije od tih ljudi koje bez pardona omalovažavaš i kaži konkrektno šta da se uradi po pitanju Kosova i Metohije. Samo nemoj ono čuveno Kosovo je izgubljeno 1999. godine... Osam godina nije mali period da se stvari promene ako imaš prave ljude na pravom mestu. Ja jedino što mogu da učinim je da podržim dotične budaletine i alkose jer se ja za razliku od tebe divim ljudima koji su spremni da daju život za Srbiju. Vojsku nisam još uvek odslužio. Pucao sam jedino iz vazdušne puške dok sam trenirao streljaštvo, a sumnjam da bi to doprinelo bilo kome, tako da od mene ne bi bilo neke veće koristi. Ali zato se školujem i planiram da ostanem ovde i da doprinesem Srbiji onako kako znam i umem. Svako radi ono što najbolje zna i ume. Ne ložim se na vojsku i ratove, ali kada nemaš izbora, moraš prihvatiti činjenice.

    I još nešto u slučaju da nisam bio jasan kada igra reprezentacija Srbije, ja ostavim grlo na tribinama ili pred TV-om, sve zavisi gde se nalazim. Nisam na terenu, ne znam kako im je, ali će moju podršku imati, pa makar gubili i 6:0. Sigurno im neću govoriti da su pičke, ako vidim da se bore i da ginu na terenu.

    Citat SilentBob kaže:
    Da rezimiram - Ili jesi ili nisi (Lav). Ako nisi (a nisi) onda nema potrebe da se dalje nadmudrujemo.
    Jesam Lav u svojoj struci.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Uz potpuno razumevanje za sva opravdanja za studente i fudbalske navijache..(ipak, domovina se brani dobrim uspehom u shkoli) insitucija rovovske borbe izmedju semestara josh nije uvedena .. A i rat je neshto shto igraju tamo neki na terenu pa ja dodjem kuchi i nemam nikakave posledice... preskochichu taj deo (mada nemogu da odoli a da ne dzarnem bheheh)

    Anyway, da neduLJimo prichu o novim dobrovoljcima za nove pohode i nove shanse za nove Srebrenice, nove krugove osvete, nove Hagove nove Mladiche, novo udaljavanje od sveta i sebe samih.. i zasta nicheg od ovoga nam nije bilo dosta, zzivot bi nam bio posve prazan i nedinamichan bez svih tih silnih prirodnodrushtvenih lepota i krasota...

    Ne znam iz kog ste rata u ovih zadnjih 15 godina izvukli pouku da moze oruzzjem da se izvede chisto i pametno? Iz kog ste rata to ikada izvukli? Hochemo li da zapechatimo sudbunu Kosova tako da on ni kroz 300 godina nebude nashe?

    MIslim da ova trenutna tehnichka vlada (neko reche, da li im je ono u flashama na sednicama i tehnichka voda?), a i smotana takva kakva je radi ono shto se u ovom trenutku moze raditi, cimati, drmati, vikati, ponavljati, shlihtati se, ..ichi i na najbanalnije poteze ochekujuchi podrshku od gle apsurda najvechih Muslimanskih zemalja na svetu, hvatati se za slamku.. To je jedini shto u ovom trenuku moze da se radi. Neche to spasti Kosovo odvajanja, ali mozze popraviti pregovarachku poziciju za obezbedjivanje boljih rezultata po nas.
    I da vas, godspodo ekstremi i vi koji se nalazite prozvanim, iznenadim, i ja kazzem, kome se neshto predaje tek tako, a bez da proba sve, neka poklanja svoje...

    Sve osim rata!

    Uvlachenje Rusije u sve to je takodje ochajnichki potez, ali jedan od retkih moguchih praktichnih poteza... Buduchi da smo se odrekli drugih jakih saveznika, treba nam svaki ..chaki onaj ko nas je oladio ranije.. Na kraju krajeva Rusija je neshto drugo u odnosu na pre 10 godina.. To mozda nije maksimalno shto mozze da se radi, ali mislim da je otprilike u dobrom pravcu. Kachenje za medveda moze vam se obiti o glavu, ali bolje i to trenutno nego da vam lavovi razvlache guzicu ...A o medvedu otom potom..

    Guranje bilo koga u rat je glupost. Pustite te priche o patriotizmu, to vam niko na svetu neche popushiti. Kao kad ste u shahu saterani u choshak, pa nechete valjda i dalje zzrtvovati pijune, a da to chak nije ni taktichki koristan potez?

    Solomonsko rechenje bila bi podela Kosova. Ali, kako se i Solomon ovi dana preimenovao u SoLJomona tako nam ni ovaj zahtev nije na dohvat ruke. Sa druge strane to je neki maksimum sa kojim bi morali da se zadovoljimo..kad bi moglo. Osvojiti taj deo vojnichki, mozda je i izvodljivo, ma zaletimo se preko livade i tu smo, ali na kratke staze. Pa Izrael ima svu moguchu silu iza sebe pa ipak zna da se nepruzza dalje od gubera... Zadovolje se ubijanjem civila u susednoj zemlji pa se vrnu kuchi... divna jedna drzzava ... Ali ima Ameriku iza sebe pa nema Haga za njih, ni advokata koje bi im plachao hag i un.. a i shta che im, kad znaju da igraju shah...Za razliku on nashih bivshih vladara... oni su voleli geografiju, bankarstvo i sumanutu poeziju..dok nam mesto proletja i visibaba u NJENOJ ulici nisu procvetali tomahavci..

    POshto podela Kosova nije izgledna, (kakvo je to kompromisno reshenje ako je druga strana beskompromisna, plus, sasvim sluchajno drzze pishtolj na slepoochnici onom narodu dole) vojna intervencija je puko trachenje resursa drzzave na josh jedno pokazivanje da se iz istorije nishta nije nauchilo...

    Dobichemo uskoro novu rezolucjiu savetqa bezbednosti, koja verovatno neche zadovoljiti pottpuno ni Albance, a nas josh manje.
    Jedan scenario podrazumeva - negodovanje Albanaca na Kosovu.. nova pojedinachna ili masovna nasilja nad Srbima i njihovom imovinom...Mozda novo kachenje Albanaca i Kfora (da je nash DB pametan poradio bi dobro na tome) , ali buduchi da je Kforu zapravo samo stalo da se situacija smiri, a ne i da se reshi nakooo solomunski ..chak i ako se proteraju svi srbi .. to che uglavnom tako ostati.. ONda che amerika da proceni da je pravi momenat da se prizna Kosovo jer je broj Srba (koji su za njih destabilizujuchi faktor) smanjen..I Kosovo bi moglo biti priznato od Amerike, a zatim malo po malo od jedne po jedne drzzave osim verovatno Rusije...Kina bi mozzda chekala i CEELE dve godine.. a kozna mozzda i duzze, koji che im k kosovska ambasada kad nemaj u nikakve koristi od njega, osim da udovolje Amerima...

    Sve je to deo scenarija koga je svestan, nadam se svako od vas..

    Shta se deshava kad nagrne ova cheta od pet iljada junaka (sijaju im walkie toke na grudima...) .. upadaju u najblizza srpska sela, usput mozzda skenjajuchi kakvog chichu sa kechetom.. i ukopavaju se... Neprijatelj kleti razmishlja jedno dan dva.. Bozze zdravlja, da svi budu pijani, da ne strada mnogo od Kfora inache che reakcija biti brzza, i naravno sa veche daljine a time i nepreciznija.. mada neko moze videti u tome poen za nas, ako mahnemo kakvim unishtenim porodilishtem..Sicko... U tem sluchaju, vech su zatvorene ambasade Amera ovde da ne bi bili linchovani ..jer mnogi to jedva chekaju.. Srbija se upozorava vishe puta da ne podrzzava ove junaaake... shto ona zvanichno i nechini...osim mozzda malo Onda malo dodje do nekog ratnog zlochinaa.. Onda nama opet vrate neke sankcijicee...Onda malo bombarduju "vrrrlo precizno" te nashe polozzaje, a buduchi da nismo krenuli u gerilski rat nego u junchkija prsa u prsa lepo nas gospodski desetkuju dzojstikom. I tako.. Spali se ono sela shto ima, izbegne ono naroda shto ima... Srbi dobiju pravo i na socijalno osiguranje ili sneshto slichno.. s tim shto nema vishe ko da ga koristi..

    Ali to je nemoguch scenario, sve se nadam, kakva god da je, mislim da su ljudi na vlasti malo odgovoriniji, neche gurati dotle da Srbija postane protektorat un-a... Mislim da se neche dozvoliti nikakav odlazak dobrovoljaca and shit..

    Ono shto nakon diplomatskih napora preostaje, je borba na duzze staze.. specijalni rat, rad na dehomogenizovanju albanske volje, potkupljivanje ako treba, ako je vech zadrzzavanje Kosova i 2 miliona albanaca u drzzavi nekome cilj... a onda mozda promena nachina razmisljanja OVOG tj Srpskog naroda. Biche tezze naterati Srbina da prihvati da je Albanac chovek ko i drugi te da im inije u genima samo da ti zabodu nozz u ledja, kao shto je opshte prihvacheno verovanje..Inache ne znam kako chete ljudi primiti toliki broj ljudi u sistem? A it to sve pod uslovom da se njima nekako ispere mozzak od trenutnog stanja/sranja....

    Pokushavam da se setim, neke nacije koja je uspela vojno da zauzme teritoriju i da je zadrzzi..ne secham se nikoga sem Izraela, a to bi uradili djoku bez podrshke Amera.. Ko zna, za par desetina godina mozzda se stvari preokrenu glede odnosa sa Amerima?KOshtunica je nepredvidiv.. ko dan posle jutra... Ovde niko nika nishta nije radio tako dugorochn u napred, zato i nemozzemo da se setimo da nam je ikada bilo dobro..

    ...Ostaje sedenje i chekanje, ali ne bash skrshtenih ruku... Uz to prava ekonomska pomoch onom narodu, bez proseravnanja, dok dole neko nema leba da jede...

    Ja bih neku analizu molim vas, gusle ostavite na zidu.... Pored sata sa 4 oscila..

    Shto ja nevolem kad mi ispadne ovako gusto kucan post, pa nadugachko.. ko che to da chita .. BRE?
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 30.04.2007 u 23:08
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Koja priča? Koje pisanje? Zato što se nisam pomirio sa činjenicom da je Kosovo prodato, izgubljeno whatever ja sam radikal? Ne čiko, malo si se preračunao.

    Nisam se ja čiko osetio prozvan, već me nervira pisanje poput tvog i zato sam ti odgovorio. Nazivati ljude koji su spremni da daju život za Srbiju budaletinama smatram izuzetno ljigavom izjavom. Moj deda sigurno nije budaletina i alkos kada se ćerao sa Švabama. I niko ko ide da brani svoju zemlju od neprijatelja nije budala. Budale su oni koje sede strane i omalovažavaju nečiju želju za slobodom. Ako im ne možeš pomoći, nemoj ih ni vređati. Ovo nisu osvajački pohodi, već odbrana otadžbine.
    Ako te nervira nechije pisanje, onda kazhesh na glas "Vid' budale" i ostavish ga na miru, da zhivi u svom malom svetu. Ti si ipak odabrao da reagujesh, i da pokushavash da ispravljash krive Drine.

    Ovi ljudi, koje ti nazivash 'borcima za slobodu' su budaletine, a evo i zashto:

    1. U sred diplomatske borbe koju drzhava vodi da bi ischupala shta se mozhe ischupati, sve nashe, a i neke svetske, medijske kuce objavljuju da se u Srbiji formira paravojna jedinica, koja se formira da bi se borila na Kosmetu. To podriva nashe diplomatske napore (koliki god da su) i chini medvedju uslugu Srbiji (koju ti toliko volish). Meni su stoga potpuno kontradiktorne tvoje tvrdnje da sa simpatijama gledas na ove ljude, i da, sa druge strane, volish Srbiju.

    2. Na sablji koju su nekada (a i danas) dobijali srpski oficiri, pisalo je 'Ne vadi me bez potrebe, ne vracaj me bez chasti'. Ove budale su je izvadile. Poshto NECE uchiniti ono shto tvrde (krenuti u borbu) tu sablju ce vratiti bez chasti. I oni nisu prvi koji su to uradili. Chast srpskog oficira i vojnika su ukaljali i mnogi pre njih i to je ono chega se duboko gadim.

    Btw, dobro si rekao. Nije budala onaj ko ode da brani svoju zemlju. Ali, OVI nece otici. Ni 6. maj nije daleko. Podseticu te tad na tvoje rechi.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Čiko, previše gledaš filmove. Sada već počinješ da paranoišeš. Kakvo crno raskrinkavanje. Samo me je tvoje pisanje podsetilo na Čedu kada drži predizborni govor i omalovažava sve što ima veze sa Srbijom, pa sam pomislio da nisi možda on. Nema tu ničeg dubljeg.
    Zaboravih reci i to, da radikali svuda vide Chedu. To im je sada postalo opsesija.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Vidi, svačije mišljenje poštujem. Čak i tvoje, verovao ti meni ili ne. To su me učili još kada sam bio jako mali i toga se pridržavam. Naravno, neću se uvek složiti, ali neću ni tu osobu vređati. A znaš šta me jako nervira na forumima? Kada neko nema svoj stav, nego samo pljuje po drugima. Složićeš da to nema smisla. Nadam se da nisi takav u stvarnom životu. Vidiš, ti si došao na ovu temu, počeo da pričaš o zemljoradnji, budalama itd. Ništa konkretno nisi rekao. Napiši lepo “smatram da dotični ne treba to da rade, zbog toga i toga.” I onda ja dođem i kažem “smatram da dotični treba to da rade, zbog toga i toga.” Izneseš par agumenata, iznesem ih i ja i završimo priču. Ne složimo se, ali se ni ne vređamo. Nema potrebe da me nazovaš radikalom samo što drugačije razmišljam od tebe.
    U pravu si. Ne verujem ti.

    Tebe je zhacnulo to shto sam omalovazhio ove ljude. A ja to nisam napisao tek da bih neshto napisao. Dugo sam birao rechi i pazhljivo sam ih izabrao. Siguran sam da sam u pravu, a u to cesh se i ti uveriti 6-tog maja. Jer, oni NECE otici nigde. Ovo je samo marketinshki potez (koji ce debelo da koshta drzhavu Srbiju u pregovorima oko Kosmeta, jer ce oslabiti nashu poziciju, shto i jeste pravi cilj ove priredbe) jednog poslanika SPS. Ali, shtetochine ostaju shtetochine. No, sve ovo sam vec pisao u mom prvom duzhem postu pod tachkom 2. Da li je moguce da to nisi video? Ili razumeo?
    .........

    Nisam bio ni ironichan, niti sam se sprdao sa tobom. To su stvari rezervisane za zhivu prichu, jer se u njoj lakshe prepoznaju. Rekao sam vec da razumem tvoj mladalachki polet, ali, ponavljam, ako volish drzavu Srbiju (kao shto tvrdish) zashto podrzhavash one koji chine sve, ne bi li podrili njene napore da uchini maksimum?

    Ova drzhava ima svoje institucije (i to legalne) i na njima je da osmisle i sprovedu nashu strategiju prema tom konkretnom problemu. Trenutno ona glasi 'borba svim raspolozhivim diplomatskim sredstvima i svi oni koji deluju van toga istovremeno rade i protiv drzhave (kao ovi, na primer). A, i onda, ako dodje do toga da se mora delovati oruzhano, zna se kako se to radi. Ova drzhava po svom Ustavu ima svoju oruzhanu silu (vojsku i policiju), sve ostalo je protivustavno, i krshenje niza zakona. Dakle, ne pada mi na pamet da pomazhem ovima, jer bih time radio protiv moje zemlje.

    Da ti odgovorim i ovo: ne mozhesh porediti 1389-tu i 2007-mu. Ovovremena 1389-ta je bila 1999-te. A gde je ko bio tada nije bitno za ovu prichu. I da ti postavim kontra pitanje: Ko je ponovo uspostavio drzhavnost Srbije u novije vreme - ratnik Karadjordje koji je zheleo vojno da porazi mocne turke, ili turski ulizica Milosh koji je chuvao svaku zhivu glavu? Koliko buna koje su dignute protiv turaka je Milosh kao knez u krvi ugushio a vodje surovo kaznio? I zashto je to radio? Paralela sa danashnjim vremenom je moguca. Izvuci je sam.

    Shta raditi po pitanju Kosmeta, recheno je vec milion puta svakom ko zheli da chuje. Prochitaj i prethodni post nadasve mudrog 'LEBmastera (svaka mu je ka' u Njegosha ).

    Za sebe si u pravu. Tvoja misija je da zavrshish fax (nadam se da nije pravo) jer ce Srbija postojati i nakon ovoga. Ovo ce se jednom i zavrshiti, a zemlja ce morati da zhivi i da se razvija i nakon toga. I nemoj se brinuti. Ako dodje do scenarija koji ti podrzhavash, onda morash rachunati da ce vrlo brzo biti nevazhno to shto nisi sluzhio vojsku, jer ce Srbija morati da napregne sve snage. A kad se (i ako se) vratish iz toga, verovatno je da tvoj fax nece ni postojati. Kao i mnogo toga drugog.

    Josh samo i ovo: Vreme je da pochnemo da govorimo Kosmet a ne Kosovo Na imenu 'Kosovo' insistiraju Albanci, jer ime 'Kosmet' je kovanica od Kosovo i Metohija, poshto je 'Metohija' srpska rech za manastirski posed. (Ovo nije upuceno samo tebi).

    Ja toliko.

    P.S. Nije sramota biti radikal ...
    Poruku je izmenio SilentBob, 02.05.2007 u 12:39 Razlog: Par progutanih slova...nishta strashno
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat SilentBob kaže:
    Ako te nervira nechije pisanje, onda kazhesh na glas "Vid' budale" i ostavish ga na miru, da zhivi u svom malom svetu. Ti si ipak odabrao da reagujesh, i da pokushavash da ispravljash krive Drine.
    Nije u tome fora. Lepše je da razmenimo mišljenje nego da se vređamo.

    Citat SilentBob kaže:
    1. U sred diplomatske borbe koju drzhava vodi da bi ischupala shta se mozhe ischupati, sve nashe, a i neke svetske, medijske kuce objavljuju da se u Srbiji formira paravojna jedinica, koja se formira da bi se borila na Kosmetu. To podriva nashe diplomatske napore (koliki god da su) i chini medvedju uslugu Srbiji (koju ti toliko volish). Meni su stoga potpuno kontradiktorne tvoje tvrdnje da sa simpatijama gledas na ove ljude, i da, sa druge strane, volish Srbiju.
    Koliko pratim vesti i dešavanja, sve mi se čini da je diplomatska borba izugbljena. Ne mogu se stvari rešavati u 5 do 12. Tu borbu je trebalo započeti 6. oktobra 2000. godine kada je pokojni Sloba sklonjen. Onda bi možda i imali neke šanse. Ovako, čekati eventualnu pomoć od Rusa koji bi tom pomoći samo ostvarili sopstvene ciljeve je izuzetno glupo. Tražiti pomoć i podršku od muslimanskih zemalja - još gluplje.

    Što se tiče mojih simpatija prema ovim ljudima - pazi sad ovo: ja nisam rekao da treba da ratujemo, nisam pozivao ljude da ratuju... Ni na koji način nisam huškao na rat, ali sa druge strane, ako je to njihova volja - ja ih neću omalovažavati. Ako žele časno da bore i da časno izginu - eto im. Svako može da odluči da li želi da umre prirodnom smrću ili od metka. A možda i pobede?

    Citat SilentBob kaže:
    2. Na sablji koju su nekada (a i danas) dobijali srpski oficiri, pisalo je 'Ne vadi me bez potrebe, ne vracaj me bez chasti'. Ove budale su je izvadile. Poshto NECE uchiniti ono shto tvrde (krenuti u borbu) tu sablju ce vratiti bez chasti. I oni nisu prvi koji su to uradili. Chast srpskog oficira i vojnika su ukaljali i mnogi pre njih i to je ono chega se duboko gadim.

    Btw, dobro si rekao. Nije budala onaj ko ode da brani svoju zemlju. Ali, OVI nece otici. Ni 6. maj nije daleko. Podseticu te tad na tvoje rechi.
    Ja koliko sam razumeo, oni će krenuti da se bore tek kada Kosovo dobije nezavisnost. A 5. maja im je okupljanje.

    A najisjkenije se uzdam da su svesni imena koje nose - znači nisu Škorpioni, Panteri, Pume, Zmije itd. već garda svetog Cara Lazara (koji je inače bio knez, ali nebitno) i da neće ukaljati to ime.

    E, a ako bude suprotno, onda jebeš ga...

    Citat SilentBob kaže:
    U pravu si. Ne verujem ti.
    Šteta.

    Citat SilentBob kaže:
    Dakle, ne pada mi na pamet da pomazhem ovima, jer bih time radio protiv moje zemlje.
    Ne pomažem im ni ja, samo mi je lepo da znam da ima ljudi koji su spremni da daju život za Srbiju.

    Citat SilentBob kaže:
    Ko je ponovo uspostavio drzhavnost Srbije u novije vreme - ratnik Karadjordje koji je zheleo vojno da porazi mocne turke, ili turski ulizica Milosh koji je chuvao svaku zhivu glavu? Koliko buna koje su dignute protiv turaka je Milosh kao knez u krvi ugushio a vodje surovo kaznio? I zashto je to radio? Paralela sa danashnjim vremenom je moguca. Izvuci je sam.
    A vidiš, problem je što se danas bune isto guše, ali se ne postiže cilj. Pregovori sa EU prekinuti, Srbija u Crna Gora se rastali (što meni lično i nije tako loše), ostajemo bez 15% teritorije, nemamo vladu... Dopizdi narodu.

    Citat SilentBob kaže:
    Shta raditi po pitanju Kosmeta, recheno je vec milion puta svakom ko zheli da chuje. Prochitaj i prethodni post nadasve mudrog 'LEBmastera (svaka mu je ka' u Njegosha ).
    Sve je to teorija, praksa se uvek pokaže drugačije. Jedini pravi kompromis bi bila podela Kosova i ja bih mirne savesti potpisao taj dokument. Oslobodiš se par stotina hiljada neprijateljski nastrojenog naroda, sačuvaš deo teritorije. Najmanje zlo.

    Citat SilentBob kaže:
    Za sebe si u pravu. Tvoja misija je da zavrshish fax (nadam se da nije pravo) jer ce Srbija postojati i nakon ovoga. Ovo ce se jednom i zavrshiti, a zemlja ce morati da zhivi i da se razvija i nakon toga.
    Ju, kakvo crno pravo. Računari.

    Citat SilentBob kaže:
    Josh samo i ovo: Vreme je da pochnemo da govorimo Kosmet a ne Kosovo Na imenu 'Kosovo' insistiraju Albanci, jer ime 'Kosmet' je kovanica od Kosovo i Metohija, poshto je 'Metohija' srpska rech za manastirski posed. (Ovo nije upuceno samo tebi).
    Koliko znam, šiptari govore Kosova, a ne Kosovo. Kada je bila SFRJ i SRJ, ja sam govorio samo Jugoslavija, pa nisam doprineo njihovom raspadu. (Sada kaži da je SFR i SR državno uređenje i da nije isto). BTW, znam šta znači i Kosmet i Metohija. Ali nije na odmet da se spomene.

    A vidiš, mogli da bi da krenemo u diplomatsku ofanzivu - ako šiptari hoće Kosovo, neka Srbiji pripadne Metohija.

    Citat SilentBob kaže:
    P.S. Nije sramota biti radikal ...
    No comment.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    ovakvim glupostima možemo da dobijemo samo nove grobove, a i jedan jedini nam je već previše...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    oni izgleda hoce Zvaku , a nece Kusur .
      Vrh

  8. #38
    @Kunic

    Ne bih da shirim dalje diskusiju, pa cu se zadrzhati samo na ovome:

    Nece oni otici nigde ni 5-tog, ni 6-tog, ni maja, ni juna, niti ove godine, niti dogodine. Oni smao zhele da se izreklamiraju... Bukacha i galamdzija je bilo oduvek.
    ......

    Kako se te 'patriote' nisu setile da, umesto shto glume vikend ratnike pred kamerama, na primer, registruju i svojoj zemlji poklone ovaj domen:

    http://www.srbija.com/



    Nema se pameti za to, ima se taman za galamu pred kamerama.

    Kao shto sam i mislio, nije trebalo dugo vremena pa da ovi vikend ratnici nadju sebi drushtvo po meri.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=244865

    Ukapirali su da je manje opasno ako krenu da prave reda po Srbiji, a sve u duhu starog dobrog SS-a. Na Kosmetu bi neko mozhda i zapucao na njih.

    Chisto za informaciju, 'Krv i cast" kao i 'Nacionalni stroj' su pronacistichke organizacije koje propagiraju rasnu i nacionalnu mrzhnju i velichaju Nemachke nacistichke vodje i njihovu ideologiju. (A ni ostali nisu imuni na to)

    Zashto nisam iznenadjen?

    Izvinjavam se za uzastopne postove.
    Poruku je izmenio BaneK, 03.05.2007 u 22:28 Razlog: sređeno, uzastopni postovi ;)
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Hitler jugend bre ...
    Nisam ni za ni protiv legalizacije marihuane, ali svako ima pravo da iskazze na miran nachin shta misli, bez opasnosti da ga neka budala linchuje. Jasno se vidi ko je ovde bolestan i ko je prava poshast za Srbiju.
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Čuj - paravojne formacije?!
    Pa mi više ni vojsku nemamo, o kakvim paravojnim formacijama da pričamo...?!
    Da bi postojale paravojne, morale bi da postoje vojne formacije... ili ne?

    Ovo je bila šala... Malo gorka, ali ipak šala.
    Pročitala sam sve napisano, veoma pažljivo.
    Neću da arbitriram - niti imam mandat za tako nešto... Moj stav je uvek lišen militantnosti. Ako se ne može diplomatskim putem rešiti problem - oružje tu malo vredi.
    Kosovo i Metohija... Trebalo ih je braniti davnih godina. Mislim da je sada prekasno za bilo šta, osim za pregovore - pod uslovom da ih ne vode kojekakvi vandrokaši.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat SilentBob kaže:
    Bukacha i galamdzija je bilo oduvek.
    To ne sporim. No, živi bili pa videli.

    Citat SilentBob kaže:
    Kako se te 'patriote' nisu setile da, umesto shto glume vikend ratnike pred kamerama, na primer, registruju i svojoj zemlji poklone ovaj domen:

    http://www.srbija.com/
    E za takva pitanja se moraš obratiti ministru Velji, koji je između ostalog zadužen i za IT svet. Suvišno je spominjati da je demokratski izabran za tu poziciju.

    Citat SilentBob kaže:
    Nema se pameti za to, ima se taman za galamu pred kamerama.
    Eh koliko sam puta ja to rekao čim se spomenu kapitalni projekti, a ono najosnovnije ne valja.

    Citat SilentBob kaže:
    Kao shto sam i mislio, nije trebalo dugo vremena pa da ovi vikend ratnici nadju sebi drushtvo po meri.
    Pa znaš kako, ja ne bih voleo da moje dete gleda pedere i narkomane kako paradiraju gradom, tako da podržvam mlaćenje istih. Sve što žele da rade mogu između svoja 4 zida. Ne smetamo mi njima, ne smetaju oni nama. Ne možeš im zabraniti da se trpaju u dupe, ali im možeš uskratiti to zadovoljstvo da rade u centru grada. Tebi ako je kul da gledaš gej parade, izvoli - imaš Holandiju i slične bolesne zemlje. Ali to je već sasvim druga tema.

    Sve u svemu, drago mi je da je ova diskusija završena.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    To ne sporim. No, živi bili pa videli.
    Pa znaš kako, ja ne bih voleo da moje dete gleda pedere i narkomane kako paradiraju gradom, tako da podržvam mlaćenje istih. Sve što žele da rade mogu između svoja 4 zida. Ne smetamo mi njima, ne smetaju oni nama. Ne možeš im zabraniti da se trpaju u dupe, ali im možeš uskratiti to zadovoljstvo da rade u centru grada. Tebi ako je kul da gledaš gej parade, izvoli - imaš Holandiju i slične bolesne zemlje. Ali to je već sasvim druga tema.

    Sve u svemu, drago mi je da je ova diskusija završena.
    Jedna jeste, ali (sasvim ochekivano) si otvorio drugu.

    Svesno skrecesh sa sushtine problema. Koliko sam razumeo, i ne marshiraju homoseksualci, vec pobornici legalizacije marihuane. No, pre neki dan su marshirali i sindikalisti. Neshto pre toga su protestvovali i studenti. Izgleda da vi, neonacisti, imate selektivnu pravdu.

    Na stranu shto je moje lichno mishljenje da duvan i alkohol prave vecu shtetu ovoj naciji od marihuane, ja smatram da svako ima pravo da glasno iskazhe svoj stav. Pa chak i vi, neonacisti. A javnost neka prosudi. I nadlezhne institucije.

    Ako zhelish da tvoje dete ne bude ni homoseksualac ni narkoman, onda cesh ga vaspitati kako valja. Ali, sva je prilika da cesh mu prvom prilikom kupiti chizme martinke, spitfire jaknu, i oshishati ga na nulu.

    Da se razumemo: Lichno nisam za legalizaciju marihuane, homoseksualizam je za mene devijantna seksualna orijentacija, ali svako ima pravo na svoje mishljenje. Chak i vi, neonacisti. Jedino shto niko nema pravo da druge silom ubedjuje u svoje ideje.

    Ovde imash i interesantan link. Pogledaj ga, zaigrace ti junachko srce u grudima. (Mada verujem da ga vec imash u favorites).

    http://www.stormfront.org/forum/show...87&postcount=1
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    ... Moj stav je uvek lišen militantnosti. Ako se ne može diplomatskim putem rešiti problem - oružje tu malo vredi.
    Kosovo i Metohija... Trebalo ih je braniti davnih godina. Mislim da je sada prekasno za bilo šta, osim za pregovore - pod uslovom da ih ne vode kojekakvi vandrokaši.
    Otprilike ovo je i moj stav...
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat SilentBob kaže:
    Jedna jeste, ali (sasvim ochekivano) si otvorio drugu.
    Ne ja, nego ti.

    Citat SilentBob kaže:
    Svesno skrecesh sa sushtine problema.
    Ja sam svoje mišljenje po pitanju teme veoma jasno izneo. Ti si onda počeo da uvlačiš neonaciste u priču iz pitaj Boga kojih razloga.

    Citat SilentBob kaže:
    Koliko sam razumeo, i ne marshiraju homoseksualci, vec pobornici legalizacije marihuane. No, pre neki dan su marshirali i sindikalisti. Neshto pre toga su protestvovali i studenti.
    U tekstu do koga vodi link se spominje da su isti tukli pedere kada su pokušali da prave gej paradu i da se zalažu za čistu i zdravu Srbiju - što ja podržavam. A ako je tebi protest studenata koji se zalažu za smanjenje školarine i parada pedera koji promovišu trpanje u dupe i zalažu se za legalizaciju nastranih brakova i usvajanje dece isto, onda u tvojoj glavi nije sve čisto.

    Citat SilentBob kaže:
    Izgleda da vi, neonacisti, imate selektivnu pravdu.


    Citat SilentBob kaže:
    Ako zhelish da tvoje dete ne bude ni homoseksualac ni narkoman, onda cesh ga vaspitati kako valja. Ali, sva je prilika da cesh mu prvom prilikom kupiti chizme martinke, spitfire jaknu, i oshishati ga na nulu.
    Možeš ti svoje dete ispravno vaspitati koliko želiš - čim krene da izlazi sa društvom, neko drugi će ga prevaspitati. I zato je bolje sprečiti nego lečiti.

    U srednjoj sam nosio i martine i kombat jaknu i dugačku kosu, pa nikad nisam išao da bijem cigane, crnce, Kineze itd. Sada sam ošišan skoro na nulu, ali ne nosim više martine. Kombaticu obučen s vremena na vreme. I šta sad? Nisam znao da ti čoveka ceniš po garderobi. Ne valja ti to.

    Citat SilentBob kaže:
    svako ima pravo na svoje mishljenje.
    Jedno je mišljenje, drugo su parade. Sedi u sobi i misli do prekosutra, a ako ideš na ulicu, pazi šta pričaš, jer nikad ne znaš koliko ljudi može da se oseti ugroženo.

    Citat SilentBob kaže:
    Ovde imash i interesantan link. Pogledaj ga, zaigrace ti junachko srce u grudima. (Mada verujem da ga vec imash u favorites).
    Već sam izneo svoje mišljenje o nacistima na jednoj drugoj temi, ne bih da se ponavljam. Prošetaj malo forumom i naćićeš je.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ukoliko je neko slučajno zaboravio, tema nisu ni neonacisti, ni gej parade, niti "kako pravilno vaspitati dete". Ukoliko nemate više šta da kažete na temu "Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo", najljubaznije vas molim da ovu diskusiju zaobiđete.

    Naravno, svaka naredna poruka napisana nakon ove moje molbe, a bez direktne veze sa temom - biće obrisana bez prethodnog obaveštavanja autora.
      Vrh

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  2. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  3. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  4. Kosovo - skladište heroina
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 15:21
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •