Prototip telefona - projektora
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Prototip telefona - projektora

    Kompanija Texas Instruments (TI), jedan od pionira DLP projekcione tehnologije, ideju o projektoru na mobilnom telefonu približila je na korak od skore komercijalizacije. Nakon obaveštenja brojnih dalekoistočnih proizvodjača da su razvili dovoljno male projekcione module, TI je zapravo i napravio funkcionalni prototip telefona sa ugradjenim projektorom.
    S obzirom da je kompanija ranije, na 3GSM kongresu u Barseloni, predstavila i prototip telefona sa dovoljno jakim hardverom da izgura video u HD rezoluciji (720p), kockice ove priče slažu se same. Floskula mobilni bioskop uskoro se više neće primenjivati na kompaktne modele kućnih projektora, a vlasnici smartphone uredjaja će poslovnu prezentaciju moći da održe bukvalno bilo kada i bilo gde...
    Nazvan DLP pico-projector, modul kompanije TI dovoljno je mali da stane na jagodicu prsta. Šture dostupne informacije govore da je za sada sposoban da projektuje sliku rezolucije 640 x 240 piksela, veličine jednakoj površini A4 papira. Još uvek nije poznata proizvodna cena modula, kao ni neke druge bitne osobine, poput uticaja na potrošnju baterije telefona i sl.
    Ne zna se ni kada se očekuje tržišna premijera, kao ni koji će renomirani proizvodjači telefona implementirati ovu tehnologiju u svoje modele, ali čisto sumnjamo da će velika imena propustiti šansu da se otvore prema jednom potpuno novom tržišnom segmentu.

    (COM&GSM/MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Prototip telefona - projektora

    Kako će se moji klinci radovati!!!
    Ja sam zadovoljna i ovim modelom koji imam. Ne pratim u toj meri modne i tehnološke trendove.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

Slične teme

  1. Koliko ste mobilnih telefona dosad promenili?
    Autor silvia u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:26
  2. Mobi škljoc - Simpa sličke sa vaših telefona
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 01:09
  3. Vaš omiljeni proizvođač mobilnih telefona?
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 04.06.2013, 16:34
  4. Praćenje mobilnih telefona
    Autor Arthur Dent u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2008, 10:46
  5. Skuvali jaje uz pomoć mobilnih telefona!
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.09.2006, 17:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •