Red Hot Chili Peppers u Indjiji - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    ... Bio na koncertu, bilo je očekivano dobro, odlično odsvirano, dobro otpevano... naravno kratko. Falilo mi je što nisu odsvirali par 'mojih pesama' i jako mi je smetalo što i bubnjar Čed Smit nije istutnjao solažu - naježio sam se na solaže Fli-ja i Frušantea...

    Totalni kolaps prilikom odlaska sa koncerta... bilo je previše automobila, daleko manje autobusa od očekivanog. Goran Ješić - gradonačelnik Inđije kaže da se policija povukla sa kiše i nije ragulisala saobraćaj - donekle je u pravu (u busu smo bili oko 23.50, čekali tri sata do izlaska na autoput, došao sam kući oko 4 ujutro...)

    Nastup Peppersa je bio u okviru Green Fest-a, dakle ne njihov koncert, nego nešto između... Mogla je i Država Srbija da uđe sa nešto keša (ili da se organizator odrekne dela prihoda... ali nisu to uradili - parking mesto za kola 500 din, pa puta 7.000 automobila... omastili su se dobrano)

    Svetski poznat i priznat bend kao RHCP se ponaša profesionalno, nastup košta toliko - za te pare dobijate provereni kvalitet i kraj priče.

    Nema tu ljutnje, oni ne žele da sviraju za Dž i ispod cene - da im 'siromašnije' zemlje spuštaju cene nastupa - na stranu što je ovde kod nas jako malo kupljeno njihovih originalnih izdanja... pa o zaradi sa te strane i nerazmišljaju.

    Bitno je da su svetski bendovi počeli da dolaze... nismo više crna rupa na njihovoj karti nastupa...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Red Hot Chili Peppers u Indjiji

    bilo je fenomenalno...
    jeste da su kasnili sat vremena, ali to je zbog organizacije... kao organizatori trazili da sachekaju jer josh svi nisu stigli... nasha posla...

    svirali su sat i po, shto je uobichajeno za festivalske nastupe... ne znam samo shta su ljudi ochekivali...

    sve u svemu osim uzasne organizacije i one glupe naplatne rampe koja je pravila dodatnu guzvaju bilo je extra... provela sam se kao nikad do sad


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Posle sve sto sam procitao i na nekim drugim forumima, mogu samo da zakljucim sledece. Razumem sto je koncert kratko trajao, za tolko je izgleda i potpisano i placeno. Ali ne mogu da shvatim da na set listu ne stave neke od najpoznatijih pesama, kao na primer jedan od najvecih hitova Under The Bridge. Da su samo na bisu dodali jos koji hit, utisak bi bio dosta bolji.

    A sto se tice organizacije, nikad mi nece biti jasno zasto se uvek toliko mora cekati i probijati satnica sa pocetkom. Da je to +15min. Ali 45min probijanja termina je puno. Da je koncert poceo kad je najavljeno i da je trajao, kolko je i trajao - makar ne bi pokisli.

    A sto se tice kishe, e ona bas zna da pada kad ne treba . Ajd ona preko dana je dobro i dosla da malo rashladi od sunca, ali zato ona nocna, nije bas morala. I jos kad smo stigli u NS, opet kisa .

    A o taxistima i njihovim cenama na "dogovor" u zavisnosti dokle voze i da ne pricam.
    HAIL METAL
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Ja koliko sam chuo, placheno im je za festivalski nastup koji traje toliko i toliko. Da je ovo bio koncert RHCP bilo bi duzze, ali i skuplje... A takodje kazzu ljudi da su u Budimpeshti svirali josh krache. E sad, shto su oni nama festival prodali kao koncert RHCP to je druga stvar...

    Nemaju oni bre pojma ni gde su bili juche. Odradili su i aj kuchi.
    Pitam se koliko che Stonesi da sviraju...

    Shto se tiche zanemarivanja nas... Kazzu da Geri Mur odlazze prodati koncert u Beogradu zbog losheg zdravlja, a za to vreme lepo przzi sa turnejom po Evropi E to je bash- boli me djoka - odnos
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    па покушајте се само ставити у њихову кожу, и све ће вам се само објаснити, као у циркусу да живе када је турнеја, ко зна где су ноћили, можда чак не у Србији, па дуг је пут иако је хеликоптер у питању.
    ипак се надам да је већина слушаоца била задовољна представом.
    и то што кажеш:
    Citat хлебмастер kaže:
    Nemaju oni bre pojma ni gde su bili juche. Odradili su i aj kuchi.
    дивим се љубитељима концерата.
    за оне којима смета гужва, прашина, блато, гурање, зној и врућина, спорадично дивљаштво нису тако масовни скупови, из искуства сам се уверио да спадам у ту групу, те не пратим дешавања тако масовне природе, а свиђа ми се што долазе па ко воли напред.

    поздрав
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Kažu da je Mlađan Dinkić bio na koncertu. Sad me sve nešto zanima da li je dobio fiskalni račun prilikom kupovine cuge/hrane, pošto ja nisam. A nije u redu da se pojedinci kažnjavaju sa 100k dinara, a da drugi prolaze nekažnjeno. Nadam se da će se nadležne institucije pozabaviti ovim pitanjem.

    A kažu i da su Pepersi prekinuli koncert, jer im je iz Kalifornije javljeno da se sprema nevreme, pa su zapalili u Italiju.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak



    Uglavnom se slažem sa svime što je rekla osoba broj 2.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    слушао сам их још у "оно" време-сам почетак 90-тих...
    и нисам био на концерту,мада ми је инђија на 20.километара од куће. грозим се над чињеницом да су тамо били и они који немају везе са рокенролом,битно је било да је то сад неки ин догађај, бити виђен... ех, ту већ престаје та прича. и колко видим нису свирали under the bridge баш безвезе, жао ми људи што су очекивали много више. ипак све то постаје шоу бизнис временом...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak



    Već ima mnogo klipova sa koncerta na youtube-u, pa ko želi - neka pregleda. Ja sad kad gledam ovo, išla bih odmah ponovo, bez obzira na sve ono propratno bla, bla...
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pitam se koliko che Stonesi da sviraju...
    2 sata igzektli, kao i uvek, ali me ne bi čudilo da se ovde pozdrave posle tih čuvenih sat i po (mada su Pepersi svirali osamdeset minuta).

    Čitala sam i slušala razne komentare, i od moje ekipe koja je bila, ja nisam baš nameravala da posetim taj događaj, provedoh to vreme kvalitetnije (ispustih i tih sat i po mog omiljenog Culta, to mi krivo iako sam ih već slušala, in fact zato mi je i krivo ), pa mi malo smetaju komentari tipa "blato, prašina, znoj i ostalo", onda čoveče lepo idi u Dom Sindikata na Mikija Jevremovića i tapši, a ne na njive. Svi su znali gde idu i da je pod vedrim nebom, a što se tiče organizacije i ona je koliko čujem bila kao i Pepersi in Serbia - dobra samo na početku

    E sad, shto su oni nama festival prodali kao koncert RHCP to je druga stvar...
    Sve i da ga nisu tako prodali, ovde kad jedan napravi euforiju, to čudo bude. Čudo.

    ABBA? Šteta.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    ABBA? Šteta.
    Čitala sam da mnogi pljuju izvođenje te pesme, ali meni je bilo skroz dobro... tačnije fenomenalno.

    Moram iskopati negde i taj snimak
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Čitala sam da mnogi pljuju izvođenje te pesme
    Ne da pljujem, nego ABBU ne podnosim. Niti mogu da spojim sa bendom, pa mi je to izvođenje, kakvo god da je ono muzički bilo, onako, žestoko bljak. Sutra dođe Judas Priest npr i krene da mi svirucka Bee Gees. Ukusi su u pitanju verovatno, ali meni je to užasno ( blago je reći )
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  13. #43

    02 Odgovor: Red Hot Chili Peppers u Indjiji

    Odmah nakon nastupa grupe Red Hot Chili Peppers u Inđiji, počela su nagađanja zašto je koncert trajao samo sat i dvadeset minuta, iako je bilo najavljeno da će Pepersi svirati duže, a Bojan Bošković, generalni menadžer Egzita, demantuje priče da su američki rokeri plaćeni za festivalski nastup od sat i petnaest minuta. Bošković kaže da je dogovor sa menadžerima benda bio da Pepersi sviraju bar sat i četrdeset pet minuta, kao i da je koncert skraćen zato što gitarista Džon Frušante fizički nije bio u stanju da izdrži duži nastup.
    - U prethodnih nekoliko meseci smo bili u stalnom kontaktu sa mendžmentom Pepersa i želeli smo da sve prođe u najboljem redu. Sada nam se prebacuju dve stvari. Prvo, kratko trajanje koncerta. U kontaktu sa menadžerima, članovi Pepersa su bili informisani o veličini koncerta u Inđiji i načelni dogovor je bio da sviraju sat i četrdeset pet minuta, a mi smo se nadali da će, podstaknuti atmosferom, koncert možda i produžiti. Međutim, pred sam dolazak benda u Srbiju, stiglo nam je obaveštenje da u bekstejdžu obezbedimo bocu sa kiseonikom. Ispostavilo se da se gitarista Džon Frušante ne oseća dobro i on, jednostavno, fizički nije mogao da izdrži duže, i nastup je skraćen, iako je bilo planirano da Pepersi odsviraju još nekoliko pesma. Međutim, bez obzira na sve, oni su shvatili koliko je nama u Srbiji važan njihov nastup i uložili su veliki napor da dođu i tako ispoštuju publiku u Inđiji - kaže za Blic Bojan Bošković, generalni menadžer Egzita, koji je zaslužan za dovođenje Pepersa u Srbiju.
    Po njegovim rečima, članovi grupe i menadžeri nakon koncerta nisu imali nikakve zamerke na organizaciju.
    - Druga stvar zbog koje nas kritikuju je saobraćajni kolaps posle koncerta. Generalno gledano, čitava infrastruktura u Inđiji je napravljena zbog ovog događaja, ali oluja je pokvarila sve planove. Naime, zbog nevremena smo arenu morali da ispraznimo za 25 minuta, zbog čega su ljudi pokisli, ali su bar svi bezbedno napustili koncert. Pre desetak dana, u Veneciji je na nastupu grupe Pearl Jam počeo pljusak sa grmljavinom i tornjevi sa ozvučenjem su padali po ljudima. Da je neko, ne daj bože, nastradao u areni zbog nevremena, ja ne bih mogao da živim sa tim. Iskreno se izvinjavamo svim posetiocima koji su na kiši čekali tri, četiri sata i mi, kao glavni organizatori, moramo da preuzmemo punu odgovornost, iako parkinzi i saobraćaj nisu bili u našoj nadležnosti. Dogovor je bio da se posle koncerta na putevima postavi mnogo više policajaca i zaista ne znam zašto taj dogovor nije ostvaren - zaključio je Bošković.
    Takođe, bez obzira na to koliko su fanovi (bar većina njih) razočarani kratkim nastupom, činjenica je da su Pepersi i na prethodna dva koncerta, u Bilbaou i Nijmegenu, svirali između sat i petnaest i sat i dvadeset pet minuta.
    Predviđena tri bisa
    Pepersi su u Inđiji otpevali samo 14 pesama: Cant Stop, Dani California, Scar Tissue, Charlie, Throw Away Your TV, Higher Ground, Snow, Shes Only 18, SOS, Ready Made, Dont Forget Me, Californication, By the Way, Give It Away.
    Na set-listi se vidi da je trebalo da odsviraju još dve pesme - Under the Bridge i Cmon Girl.

    blic
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Koncert Pepersa: odličan, ali kratak

    Ja sam na koncert ipak otisla, iako sam do poslednjeg dana mislila da necu.
    Znaci, u 19.30 je bilo- oblaci se, krecemo!
    I znali smo sta nas ceka...guzva u dolasku i jos veca u odlasku, znali smo da ce pasti kisa...ma prave baba Vange.
    I nismo se pokajali Bilo nam je super! Da je trajalo duze, bilo bi jos bolje.
    E da...kartu sam kupila za 500 dinara, a muz za 1 000, pa mi zato i nije zao sto sto je trajalo tako kratko.

    E jedino mi je tesko palo kad mi je cekajuci u onoj nepreglednoj koloni vozila, popustila besika. Kukuruzi su mi se ucinili tako daleko da sam mislila da necu stici do tamo.

    I ovih dana sam bila u selu...Prodjes sorom i cujes kako babe i dede pricaju o koncertu, tacnije "Deco jeste isli na ovaj spektal Pampersa?"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Red Hot Chili Peppers u Indjiji

    Jednostavno moram da se ukljucim...iako sam rekao da u ovakvim diskusimaja necu da ucestvujem, izrevoltiran od strane beogradskih medija...

    epa ovako, pepersi su svirali 1h i 25min , a zasto samo toliko, ne bih znao da kazem i necu da ulazim u to...to je njihova sramota...a sto se tice organizacije, sravrno nemam reci...takvu drskost i prozivku nisam ocekivao kao i izjavu: "Videcemo sledece godine da li ce se na mestu "Arene" saditi kukuruz ili i dalje odrzavati koncerti"...
    ...ovom prilikom upucujem pismo podrske organizatorima tog muzickog desavanja i samoj Indjiji...
    Indjija je uradila ono sto bi malo ko mogao da uradi...ta organizacija koju toliko pljuju, bila je vise nego dobra...ne pricam ovo bezveze, i kazem Vam bez trunke subjektivizma, jer i ja sam bio jedan od "organizatora"...jedan clan od 48 ljudi koji su predstavljali Medical Emergency Health Care, Crvenog krsta...
    ...necu pricati o drugima (obezbedjenju, policiji, lekarima, producentima...iako su, koliko sam primetio, svoj posao odradili krajnje profesionalno i kvalitetno), recicu ono sto znam - nasa organizacija, organizacija ljudi iz prve pomoci (oni koju su prisustvovali konc-u, primetili su da je bilo 11 nasih punktova)...
    ...i znam kakve smo mi briffing-e imali pred konc. , i koliku dozu odgovornosti smo nosili...jednostavno, nije bilo mesta greskama...mislim da je dovoljno samo da kazem da u proseku na koncertima bude dvoje mrtvih zbog neodgovornosti "osoblja" - kod nas 0 (citaj: NULA, na 100000 ljudi), imali preko 250 intervencija, patrolirali kroz masu, nismo digli glavu od posla...
    ...eto, to je nesto sto se tice nase organizacije, a dodajte tome uspehe i fenomenalnu organizaciju ostalih ekipa, pa kazite ko je ovde lud...

    Pozdravljam sve ljude koji su ucestvovali na konc-u, sve ljude dobre volje koji su prisustvovali istom. posebno cestitam Indjijcanima i pozdravljam ih i zelim im jos ovakvih desavanja! Vase prve komsije (Ruma) su uz Vas!
    "Sve ima svoje - i vatra i led,
    u kap se spoje i chemer i med....
    ....sve ima svoje - vrlina i greh,
    tuge postoje da bi prizvale smeh!"
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Red Hot Chili Peppers
    Autor _baba_ u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 12.03.2008, 12:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •