Smrt fašizmu - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 67 od ukupno 67
  1. #61

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Мени никако није јасно како ни Инвизиблмен ни остали који су му држали страну никако не реагују на ова неонацистичка окупљања... можда зато што су у НС били у питању Срби, а овде су њихови?

    http://www.dnevnik.co.yu/modules.php...icle&sid=31996
    SUBOTIČKA POLICIJA ZABRANILA KONCERT MAĐARSKIH GRUPA

    Rok koncert neonacističkih bendova iz Mađarske, koji je bio zakazan za subotu u Subotici, policija je zabranila. Kako je Beti rečeno u subotičkom MUP-u, juče je Tihameru Lavru, koji je zvanično podneo zahtev za održavanje koncerta, uručeno rešenje o zabrani tog događaja. Inače, prethodno je trebalo da bude održana tribina na kojoj bi govorio počasni predsednik Pokreta 64 županije Laslo Torockai.


    Tim povodom juče su organizatori održali konferenciju za novinare na kojoj su govorili o svojim razlozima zašto odustaju od koncerta.
    Pošto su mediji bez ikakvog razloga nadigli veliku prašinu, odlučili smo da odustanemo od organizacije koncerta. I ranije je bilo istih slučajeva kada je reč o odnosu medija prema nama, ali nikada na našim koncertima nije bilo fašističke ikonografije, jer mi nismo ni nacisti ni fašisti izjavio je juče za Dnevnik Tihamer Lavro, koji je prijavio održavanje koncerta mađarskih grupa Mobi Dik, Tajni otpor i Trešnja bez koštica.

    Upali i građani
    Na jučerašnju konferenciju za novinare, kako je javila agencija Beta, došli su i građani, nezadovoljni i samom činjenicom da je takav koncert u Subotici zakazan. Oni su ukazali na to da je problematično i samo ime organizacije, jer aludira na veliku Mađarsku, i naveli da Torockaiju nije bez razloga zabranjen ulazak u Slovačku.

    S novinarima su razgovarali predsednik 64 županije Đula Đerđ Zađva i Laslo Torockaiji.
    Tako je Lavro rekao da je jedan od razloga otkazivanja koncerta i informacija iz policije da će zabraniti skup zbog najava da će u Suboticu doći i drugi s ciljem da izazovu incidente i nerede. Za to je ponajviše optužio medije i najavio pokretanje sudskih parnica protiv pojedinih novinara koji su iznosili tvrdnje da je reč o neonacističkim grupama i organizaciji 64 županije kao takvoj.

    To što se na pojedinim sajtovima ovih grupa mogu pronaći poruke netrpeljivosti mi ne odobravamo. Ali, ne možemo uticati na to šta će i kako će neko pisati rekao je Tihamer Lavro.
    Vidno iznerviran, Đula Đerđ Zađva rekao je da nije nacista, ali i da je ponosan što je Mađar, te postavio pitanje da li je to greh? Z. R.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #62

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Meni nije jasno zasto se ti stalno osecas ugrozen?

    Drzava je odradila svoje, kao i stanovnistvo Subotice.

    Da bolje poznajes lokalne odnose, mogao si znati da se sve manifestacije Madjarske zajednice odrzavaju u tzv. Nepkeru.
    Znaci jasno se vidi da grupa 64 zupanije nije dobila lokalnu naklonost, zato su se pokusati prosvercovati u zanatskom centru kao komercijalni koncert.

    Prema tome ne vidim zasto dizati tenzije, izgleda, Josse, ma gde ides, ti si uvek ugrozen.

    Ne znam mnogo o organizaciji 64 Zupanije jer takodje mislim da dize tenziju a time nama, lokalnom stanovnistvu stvara neprijatnosti, ali koliko ja znam nije fasisticka organizacija, a zalagati se za ponovno pripajanje svih 64 zupanija Madjarskoj je otprilike isto sto i zalagati se za pripajanje Srpskih Krajina Srbiji. Recima moze, zar ne?

    Lokalna madjarksa zajednica to ne podrzava jer ne smatra realnim politickim ciljem, ali se zalaze da se zna i da se pamti da su postojale nekada 64 madjarske zupanije.

    Sto se tice opet grupe 64 zupanije, prosle godine su im clanovi pretuceni u Subotici, verovatno ih je pretukla ona ``manjina od 24 %``, o kojem stalno pricas.
    Takodje, koliko mi je poznato, ta organizacija je tada organizovala skup u Subotickom ``Nepkeru``. (u ovo nisam siguran, proveri pa napisi). I tada je bilo diskusije za i protiv.

    Sto se tice muzickih grupa, ne znam da li su neofasisticke, Sem Mobi Dika nikada nisam cuo njihovo ime. Proverim pa ti javim. .

    Sorry na postu ali mi je dosadilo da citam stalnu kuknjavu o ugrozenosti. U ovoj zemlji niko nije neposredno i sustinski ugrozen!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #63

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Meni nije jasno zasto se ti stalno osecas ugrozen?

    Prema tome ne vidim zasto dizati tenzije, izgleda, Josse, ma gde ides, ti si uvek ugrozen.

    Sorry na postu ali mi je dosadilo da citam stalnu kuknjavu o ugrozenosti. U ovoj zemlji niko nije neposredno i sustinski ugrozen!
    Шта се тебе тиче зашто се ја осећам угрожен? Тема овде је била зашто нема вриштања око овога као што је било вриштања око марша Националног строја.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #64

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Шта се тебе тиче зашто се ја осећам угрожен? Тема овде је била зашто нема вриштања око овога као што је било вриштања око марша Националног строја.
    Vrlo jednostavan odgovor:

    Madjarska nacionalna manjina je naucila da jednonacionalno demonstriranje u ovoj zemlji joj uvek donosi samo neprilike. To je surovo iskustvo zadnjih 80 godina. Zato smo razvili mirniju i efikasniju tehniku.

    A da budem uistinu iskren, bucna galama na ulici, iskazivanje stalnog nezadovoljsta nije osobina naseg mentaliteta.
    Mi smo ti ``ima se vremena``, Vojvodjanskog mentaliteta.

    Ali ne brini, ukoliko vi budete vristali protiv Nacionalnog stroja, doci cemo da vas podrzavamo!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #65

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Vrlo jednostavan odgovor:

    Madjarska nacionalna manjina je naucila da jednonacionalno demonstriranje u ovoj zemlji joj uvek donosi samo neprilike. To je surovo iskustvo zadnjih 80 godina. Zato smo razvili mirniju i efikasniju tehniku.

    A da budem uistinu iskren, bucna galama na ulici, iskazivanje stalnog nezadovoljsta nije osobina naseg mentaliteta.
    Mi smo ti ``ima se vremena``, Vojvodjanskog mentaliteta.

    Ali ne brini, ukoliko vi budete vristali protiv Nacionalnog stroja, doci cemo da vas podrzavamo!
    Па били су ови АФАНСовци и тако... био је Инвизиблмен... дакле, по теби, Мађаре мрзи да протествују против неонацизма? Али ће зато редовно Србима да спочитавају исти и да нас критикују?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Da mrzi, da, kako je tako je, tesko izlaze, a ogradjivvanje od fasizma rade preko medija (svojih i tudjih).

    Fasizam je fasizam, iz bilo kog pravca da dolazi. Deluje se protiv toga.

    Kritikovanje Srba?
    Zasto bi? Ima li osnova za to?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #67

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Presuda Okružnog suda u Novom Sadu

    Ukinuta presuda Davidoviću zbog prava na jezik i pismo



    Okružni sud u Novom Sadu ukinuo je presudu vođi "Nacionalnog stroja" Goranu Davidoviću po tužbi novinara Bete Dinka Gruhonjića i naložio novo suđenje, rečeno je danas Tanjugu u tom sudu.

    Ukinutom presudom Opštinskog suda u Novom Sadu Davidoviću je bilo naloženo da na ime naknade štete zbog povrede časti i ugleda Gruhonjiću isplati iznos od 500.000 dinara i naknadi mu troškove postupka.
    Ukidanje presude Okružni sud u Novom Sadu obrazložio je navodom da je Davidoviću uskraćeno pravo da koristi svoj jezik i pismo, pošto nije ispoštovan njegov zahtev da mu se tokom suđenja svi sudski spisi dostavljaju na ćirilici, izjavio je Tanjugu Gruhonjićev advokat Vladimir Beljanski.
    "Ukidanje presude zbog tako besmislenog razloga može da se dovede do pravnog haosa u širem smislu, jer će sada niz osuđenih moći da traži ponavljanje postupka ili reviziju iz istog razloga", upozorio je advokat i podsetio da je i latinica službeno pismo u Srbiji koje se uči u drugom razredu osnovne škole.

    Gruhonjić je Davidovića tužio zbog uvreda i kleveta iznetih u njegovoj knjizi "Slučaj Nacionalni stroj" i zahtevao da mu isplati naknadu nematerijalne štete zbog pretrpljenog duševnog bola.
    U pomenutoj knjizi Davidović je Gruhonjića nazvao "novinarom-propagandistom koji radi za određene obaveštajne službe neprijateljske našem narodu i državi", a razmatrao je i Gruhonjićevu nacionalnu pripadnost, licitirajući da li je Hrvat, Musliman ili nešto drugo, dovodeći u pitanje i njegovo pravo ime.

    Davidović se trenutno nalazi u Italiji gde čeka odluku Apelacionog suda o zahtevu srpskog Ministarstva pravde za izručenje. On je 18. aprila uhapšen u Trstu po poternici srpskog Interpola radi odsluženja kazne od godinu dana zatvora i u ekstradicionom pritvoru je proveo dva i po meseca kada je pušten na slobodu do odluke po žalbi.
    Davidović je osuđen na godinu dana zatvora zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti, pošto je sud utvrdio da je, krajem 2005. godine, sa grupom neonacista, upao na antifašističku tribinu Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, gde su verbalno i fizički napali učesnike.
    Osuđeni Davidović se, međutim, nije odazvao pozivu za izdržavanje kazne u Kazneno-popravni zavod Sombor, pa je Opštinski sud u Novom Sadu, u martu ove godine, izdao poternicu za njim, a Ministrastvo pravde zatražilo izručenje iz Italije.


    Blic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Smrt
    Autor bobby u forumu Filozofija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 14:26
  2. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  3. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •