Veo obavezan za turiste u Iranu
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    11 Veo obavezan za turiste u Iranu

    Iranska policija saopštila je da će turisti i stranci koji žive u toj državi ubuduće morati da poštuju islamsku maramu.
    "Tražili smo od putničkih agencija da na to upozore strane turiste i da im precizno objasne zakone koji se odnose na nošenje islamskog vela", rekao je zamenik šefa policije u Teheranu.
    Policija je pre desetak dana širom Irana pokrenula veliku operaciju protiv žena koje ne poštuju nošenje vela. Od islamske revolucije 1979. sve žene moraju da nose veo, bez obzira na državljanstvo ili religiju, ali to do sada nije striktno poštovano.
    Za blaže prekršaje policija je od početka kampanje izdala više od 10.000 upozorenja, a uhapšeno je tridesetak žena koje su "drastično prekršile zakon".

    Njima preti javno bičevanje i zatvorska kazna.

    "Naredne sedmice u akciju će krenuti i policajci u civilu", izjavio je zamenik šefa policije, dodavši da nije reč o privremenoj akciji, već da će kontrola primene zakona o velu biti kontinuirana.


    b92
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Veo obavezan za turiste u Iranu

    Kul. Mogli bi i mi da zabranimo strancima nošenje odeće koja nije šajkača i opanci.

    U suprotnom im vežemo oko ruke žutu maramu sa natpisom HDZ i proglasimo kao strane plaćenike!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Veo obavezan za turiste u Iranu

    mogu samo da kažem da mi je žao što je reza pahvali svrgnut sa vlasti i što ga je homeini da kažem kulturno "naslijedio". od jedne sekularne države nastade ovo što je nastalo.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Veo obavezan za turiste u Iranu

    Pa, to je ... "tužna priča na sto načina"...
    Uopšte, te rigidne religijske priče mi trzaju na jetru .
    Nemam ništa protiv islama kao takvog, nikada se nisam protivila izuvanju ispred ulaza u džamije - posetila sam ih... ne zna se koliko u svom životu... Nemam ništa protiv, zaista.
    Ali, kada meni, kao turisti, neko natura čador i zar... To je stvarno bezvezno.
    Sećam se, kada sam pre par godina bila u Egiptu, baš u vreme Ramazana, turistički vodiči iz lokalne agencije su nam skrenuli pažnju da ne pušimo na ulici, da ne pijemo vodu, da ne jedemo... da ne bismo izazivali egipatske Arape... jer bi mogli biti agresivni prema nama. Čoveče! Pa šta to znači...?! Da u vreme Božićnog posta treba pozatvarati sve pečenjare u Srbiji...
    Znam da je poredjenje neadekvatno i da je Srbija sekularna država, ali se ta komparacija nametnula sama po sebi - nešto na tu temu je pomenuo i Kunić...
    A baš sam mislila ovih dana da zapucam u Teheran... Sve mi se čini da ću zbog tog umotavanja odustati...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Veo obavezan za turiste u Iranu

    Ma neka radi ko' sta zeli....
    ovdje se vecinom uzimaju primjeri koji su samo po sebi osudjeni na propast..,samo ne poznavanje stila zivota,tradicije.,i logike jedne ne bas malene civilizacije dovodi do pogresnih zakljucaka koji kulminiraju gnjevom nekih čitača koji poznaju sve to...
    stvarno steta,svi zele da budu drotovi,i svi se ravnaju po sebi..,pa dokle vise....
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Veo obavezan za turiste u Iranu

    Citat evergray kaže: Pogledaj poruku
    Ma neka radi ko' sta zeli....
    ovdje se vecinom uzimaju primjeri koji su samo po sebi osudjeni na propast..,samo ne poznavanje stila zivota,tradicije.,i logike jedne ne bas malene civilizacije dovodi do pogresnih zakljucaka koji kulminiraju gnjevom nekih čitača koji poznaju sve to...
    stvarno steta,svi zele da budu drotovi,i svi se ravnaju po sebi..,pa dokle vise....
    ... Verujem.
    Kao što neke nervira nepoznavanje gramatike...
    Verovatno bi da glume drotove, pa da, ravnajući sve po sebi - onepismene ostatak planete i sve prekriju čadorima...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Slične teme

  1. Kako da izaberete flaširanu vodu
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 23:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •