Da li smo spremni za EU? - Strana 17
Strana 17 od 24 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 356
  1. #241

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisam to rekla. Klosarski cosak u Kopenhagenu srazmeran je potencijalima jedne nikad napustene avlije u Starom Lecu, Novom Sadu, Beogradu, bilo gde na svetu. Jednacenje je upravo u tome ako taj klosar ne zeli da obrati paznju kakav to sve zivot prolazi van kruga njegovog bivstvovanja, narocito ako svoj ogranicen nacin zivota pokusa da nametne vecini. Ljudi u tom smislu mogu biti ograniceni bilo gde da su.
    Нашли смо дакле једначење, још само да нађемо разликовање...

    Ne moramo biti visoki, lepi i potentni, ali mogli bi biti u prvom redu informisani, ne bi bilo lose i obrazovani, pa onda pomalo i ambiciozni, a na kraju krajeva biti i gradjani sveta. Ne kazem da ne treba prvo i najvise voleti svoju kucu, avliju i ukucane, ali taj krug se siri onoliko koliko i srca imamo.
    Не морамо да будемо ништа од тога. Не морамо ни да престанемо да пљујемо по улици, ни да почнемо да перемо зубе, ни да се купамо редовно ни да користимо дезодорансе ни да престанемо да тучемо жене и децу, ни да престанемо да мрзимо политичке противнике, ни да престанемо да будемо злобни и покварени, да престанемо да штетимо људима око себе.... апсолутно ништа од тога нема никакве везе са питањем - да ли смо спремни за ЕУ.
    Има везе са уљуђивањем државе, мада је идеја да ћемо сви постати информисани, амбициозни, грађани света, волети људе... чиста утопија у наредних ко зна колико стотина година. Баш у земљама ЕУ влада приземна забава и тешки егоизам који се рекламократијом шири.
    Али што се тиче придруживања ЕУ, постоје тачно одређени критеријуми који се морају испунити.
    Ево, прво што сам изгуглао је ово:
    http://www.dei.gov.ba/ba/?ID=894
    Izvještaj o napretku BiH u 2007, у европским интеграцијама. Кога занима и ко хоће да се бави овом темом нек прочита и види који су то критеријуми. Да не причамо свашта.

    Nisu nama krivi Rumuni i Bugari, vaskoliko srpstvo bi se najzad moralo o svojoj muci pozabaviti objektivno.
    Нико није кривио Румуне и Бугаре, већ сам направио мало поређење које говори о томе да у придруживању ЕУ није увек најбитније оно што на први поглед изгледа.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #242

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    yossarian: Нашли смо дакле једначење, још само да нађемо разликовање...
    Razlike idu vec prema onome sto sam pobrojala... Informisanost, obrazovanje, ambicija... otvorenost i glave i srca. Sledeci nivo bi bio klosar koji postaje nezadovoljan svojim zivotom, i recimo vraca se zeni i deci, pronalazi posao... Ili zemljoradnik koji pozeli otvoreno evropsko trziste za svoje proizvode, koji ne zeli da mu dete pogine zbog rupe na putu koju niko nije popravio, koji ga ne tesi da ne mora da uci jer ce se naci neko ko ce mu obezbediti hleb za tri dinara; za svoje dete on zeli da bude bolje od njega, da vidi i zna vise od njega, da prodje sto on nije, da ga motivise da srecu trazi nasiroko, a ne obavezno preko susednog plota... Da mu objasni da u zivotu ima razloga da bude ponosan na to sto je Srbin, ali da ce ga obogatiti svaki novi jezik koji nauci, svaka zemlja koju poseti, svaka knjiga koju procita... da uz svo svoje srpstvo on moze biti i Balkanac u najpozitivnijem smislu, i Evropejac, i da, svakako, gradjanin sveta. To su stvari koje se ne iskljucuju, nego se nadogradjuju. Mene su tako ucili moji roditelji, i shvatam svaku poentu te poruke, ucim tako svoje dete i ne zanima me ako neko kaze da sam utopista. Srecom, pa nailazim na ljude koji razmisljaju na taj nacin, i nikako se ne osecam usamljenom u tome.


    Не морамо да будемо ништа од тога. Не морамо ни да престанемо да пљујемо по улици, ни да почнемо да перемо зубе, ни да се купамо редовно ни да користимо дезодорансе ни да престанемо да тучемо жене и децу, ни да престанемо да мрзимо политичке противнике, ни да престанемо да будемо злобни и покварени, да престанемо да штетимо људима око себе.... апсолутно ништа од тога нема никакве везе са питањем - да ли смо спремни за ЕУ.
    Има везе са уљуђивањем државе, мада је идеја да ћемо сви постати информисани, амбициозни, грађани света, волети људе... чиста утопија у наредних ко зна колико стотина година. Баш у земљама ЕУ влада приземна забава и тешки егоизам који се рекламократијом шири.
    Али што се тиче придруживања ЕУ, постоје тачно одређени критеријуми који се морају испунити.
    Ja imam pravo da svoje odgovore na pitanje da li smo spremni za EU nalazim gde god mislim da su. I mislim da su primeri koje sam navela bar dovoljno slikoviti, ako ne i jasni. Nismo spremni za EU jer nema dovoljno "razgledanih" sto bi rekli Slovenci, a to se odnosi na zainteresovano osvrtanje oko sebe, to je ono "nad-ja" o kojima pricaju neki psiholozi, ili sagledavanje stvarnosti iz objektivne vizure.
    Imam sa mnogim gradjanima EU bliske kontakte i veze, boravila sam u nekim zemljama, i ne mogu se sloziti s pausalnom ocenom da u EU vlada teski egoizam i prizemna zabava, ma sta to znacilo.

    Нико није кривио Румуне и Бугаре, већ сам направио мало поређење које говори о томе да у придруживању ЕУ није увек најбитније оно што на први поглед изгледа.
    I ne mislim da nam se ovo sve desava zbog "prvog pogleda", dobro su nas prostudirali.
    Vrag odneo šnalu...

  3. #243

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ...:
    "A u Londonu muk"

  4. #244

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    "A u Londonu muk"
    Mislim da je to za neku drugu temu, koja bi se zvala Posledice mudre politike Srbije krajem 20. veka... ili nesto slicno.
    Namerno sam ovoj temi prisla na ovakav nacin, kako bi se malo zagledali u sebe... mnogo je bezrazlozne nadmenosti i predrasuda. Toliko mnogo da onaj ko kaze da je stanovnik planete zazvuci kao Marsovac...
    E sad, ko zeli da nastavi da ogovara mrsku Evropu i nepravedan svet, neka nastavi. Ako ste ubedjeni (jos uvek, i posle svega) da ce to resiti sve nase probleme, samo raspalite...
    Moja potreba je bila da objasnim kako se glasackom listicu moze prici i na drugaciji nacin. To je tako jednostavna stvar, a tako je mnogo za nju potrebno. Nase mladosti bi bile mnogo drugacije da nismo bili "taoci inata", to je ono za cim treba zaliti i iz cega treba uciti.
    Biti spreman za Evropu i svet, ne znaci stideti se svojih opanaka, nego ne mrzeti tudje cipele. Kompleksi su mnogo zeznuta stvar...
    Sad vi mozete nastaviti ovu temu tvrdo, muski i srpski, 'zvinte na smetnju...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #245

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Neko je ovde kroz šalu mnogo rekao:



    Prognoza razvoja Evropske zajednica (studija o izvodljivosti)



    2007. Ulazi Bugarska u EU.

    2010. Ulazi Rumunija u EU.

    2015. Ulaze Hrvatska, Makedonija, Bosna i Hercegovina, Turska, Albanija, Kosovo, Srbija i Crna Gora u EU.

    2017. Zapošljava se prvi naš čovek u administraciju EU.

    2018. Prvi naš čovek u administraciji EU zapošljava celu svoju, ženinu i kumovu svojtu kao i članove porodica najbližih komšija i neke ljude iz svog zavičaja.

    2019. Naši već čine 10% administracije.

    2022. Udeo naših u administraciji je 60%. Evropska administracija povećava plate tri puta, uvodi fleksibilno radno vreme i južnoslovenske jezike kao zvanične službe i jezike.

    2024. Zbog stresa, 90% članova evropske administracije je na bolovanju. Najviše bolovanja beleži se u periodu od 15.6. do 15.10. i od 15.12. do 15.1. Bolesnici su viđeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima, gde se o trošku EU leče od stresa. Zakonom se uređuje da EU snosi najveći deo troškova lečenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao, zapošljavaju se novi radnici, "na neodređeno".

    2025. Broj Zapadnih Balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na referendumu ponovo odbacuju euro.

    2026. Dolazi do smanjenja troškova i otpuštaju se čistačice, kuvari, vozači. Svi do jednog belgijski državljani. Udeo Balkanaca u EU administraciji doseže 99.3%.

    2027. Hrvatska dobija nove kredite EU među kojima i onaj kredit za gajenje dudove svilene bube i ćubastog gnjurca. Hrvatsko predsedništvo okončava šestomesečni mandat. Crna Gora uspešno okončava proces privatizacije.

    Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd.

    2028. Nemačka u februaru istupa iz EU. Mesec dana kasnije, to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme albanskog predsedavanja, i Velika Britanija, Belgija, Danska, Švedska, Holandija, Luksemburg, Italija, Španija, Portugalija, Austrija, Česka, Litvanija, Letonija, Estonija, Grčka i Slovenija. Sve zemlje uvode rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU.



  6. #246

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Definitivno: ovu temu treba prebaciti na forum ''Humor i zabava''...(crni humor)...EU, he he he...svašta...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  7. #247

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku

    Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd.

    2028. Nemačka u februaru istupa iz EU. Mesec dana kasnije, to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme albanskog predsedavanja, i Velika Britanija, Belgija, Danska, Švedska, Holandija, Luksemburg, Italija, Španija, Portugalija, Austrija, Česka, Litvanija, Letonija, Estonija, Grčka i Slovenija. Sve zemlje uvode rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU.


    A ... možda baš u tom grmu i leži zekaN.
    Možda bi februarski rasplet bio potpuno drugačiji kada bi januarsko ustoličenje pripalo
    ... paaa recimo Novom Sadu.
    Što ... pa stvarno.

    Možda je (trenutno) glavni problem baš u (trenutnom) glavnom gradu

    ma ima do '28me vremena.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #248

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Razlike idu vec prema onome sto sam pobrojala... Informisanost, obrazovanje, ambicija... otvorenost i glave i srca. Sledeci nivo bi bio klosar koji postaje nezadovoljan svojim zivotom, i recimo vraca se zeni i deci, pronalazi posao... Ili zemljoradnik koji pozeli otvoreno evropsko trziste za svoje proizvode, koji ne zeli da mu dete pogine zbog rupe na putu koju niko nije popravio, koji ga ne tesi da ne mora da uci jer ce se naci neko ko ce mu obezbediti hleb za tri dinara; za svoje dete on zeli da bude bolje od njega, da vidi i zna vise od njega, da prodje sto on nije, da ga motivise da srecu trazi nasiroko, a ne obavezno preko susednog plota... Da mu objasni da u zivotu ima razloga da bude ponosan na to sto je Srbin, ali da ce ga obogatiti svaki novi jezik koji nauci, svaka zemlja koju poseti, svaka knjiga koju procita... da uz svo svoje srpstvo on moze biti i Balkanac u najpozitivnijem smislu, i Evropejac, i da, svakako, gradjanin sveta. To su stvari koje se ne iskljucuju, nego se nadogradjuju. Mene su tako ucili moji roditelji, i shvatam svaku poentu te poruke, ucim tako svoje dete i ne zanima me ako neko kaze da sam utopista. Srecom, pa nailazim na ljude koji razmisljaju na taj nacin, i nikako se ne osecam usamljenom u tome.
    Не схваташ ме. Чиста петица, пет плус за начин размишљања и поглед на свет. Минус 2 за промашену тему.
    Улазак у ЕУ је политички процес са тачно одређеним условима, ово је тема политика...

    Ja imam pravo da svoje odgovore na pitanje da li smo spremni za EU nalazim gde god mislim da su. I mislim da su primeri koje sam navela bar dovoljno slikoviti, ako ne i jasni. Nismo spremni za EU jer nema dovoljno "razgledanih" sto bi rekli Slovenci, a to se odnosi na zainteresovano osvrtanje oko sebe, to je ono "nad-ja" o kojima pricaju neki psiholozi, ili sagledavanje stvarnosti iz objektivne vizure.
    Да, за разлику од Румуна и Бугара, који су еволуционо 6000 година испред нас.
    Добро, имаш право да своје одговоре на питање налазиш где год мислиш да су. Ја само користим своје право да се не сложим с нађеним разлозима, на дискусионом форуму.

    Мислим да је велики проблем Срба мало погрешна перцепција стварности - у шта спада и ово масовно промашивање теме овде, и идеја да ћемо ући у ЕУ ако будемо редовно прали зубе и имали ширину погледа... то једноставно није то.

    I ne mislim da nam se ovo sve desava zbog "prvog pogleda", dobro su nas prostudirali.
    Говорим о нашој перспективи. Није вино пошто пређе бијеше, није свијет оно што мишљасмо.
    Бар ми смо видели и другу страну те европејске дивоте.

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je to za neku drugu temu, koja bi se zvala Posledice mudre politike Srbije krajem 20. veka... ili nesto slicno.
    Namerno sam ovoj temi prisla na ovakav nacin, kako bi se malo zagledali u sebe... mnogo je bezrazlozne nadmenosti i predrasuda. Toliko mnogo da onaj ko kaze da je stanovnik planete zazvuci kao Marsovac...
    E sad, ko zeli da nastavi da ogovara mrsku Evropu i nepravedan svet, neka nastavi. Ako ste ubedjeni (jos uvek, i posle svega) da ce to resiti sve nase probleme, samo raspalite...
    Мислим да је пуно критике надмености и предрасуда, а да је пуно више приче типа "сами смо криви, ми смо овакви, ми смо онакви... Васић је човек, ја сам будала... није он крив, ми смо криви... "
    То што критиковање неће решити наше проблем не значи да треба да заборавимо истину. Рецимо, милост те дивне Европе према 24 бебе у инкубаторима у Бањалуци, разбијање СФРЈ, стотине хиљада мртвих чија крв иде и на њихову душу, бомбардовања, осиромашене уранијуме, санкције, санкције на спорт, еј, на спорт!!! Треба се мало тога присетити кад причамо како су они дивни а ми свакакви.

    Moja potreba je bila da objasnim kako se glasackom listicu moze prici i na drugaciji nacin. To je tako jednostavna stvar, a tako je mnogo za nju potrebno. Nase mladosti bi bile mnogo drugacije da nismo bili "taoci inata", to je ono za cim treba zaliti i iz cega treba uciti.
    Biti spreman za Evropu i svet, ne znaci stideti se svojih opanaka, nego ne mrzeti tudje cipele. Kompleksi su mnogo zeznuta stvar...
    Ми нисмо били таоци ината. Ми смо били жртве великих сила, као и небројени народи и људи у људској историји. Ми смо доживели оно што су доживели наши преци 41, или 14, или безброј пута пре тога. Причати о томе како смо криви јер смо се инатили је кривљење жртве.

    Sad vi mozete nastaviti ovu temu tvrdo, muski i srpski, 'zvinte na smetnju...
    Нема ништа лоше у томе што је неко мушко, што има стронг биливс, па ни у томе што је Србин...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #249

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Možda ćemo pre biti spremni za tu EU nego što je iko mislio. Samo...
    EU više nije ono što je bila, recimo 1990-e..
    Nije ono što je bila 2000-e...

    Mnogo toga se promenilo i u EU i nagore, ali i nabolje. Današnja EU nije ona idealna EU što bi mogla da bude. Zato ima toliko rezervi prema ulasku u EU, i to ne samo u Srbiji.

    Ko što Yossarian reče: lako je oprati zube redovno..
    a ja dodajem (izvinte): ali, ako ti iz stomaka bazdi nagore, šta da se radi...
    Promene!.. sve se menja, i treba da se menja! Sve! Čak i EU!
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #250

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Vidi, yossarian, mozda za tebe politika znaci raspravu iskljucivo o aktuelnim desavanjima, u ovom slucaju konkretno o uslovima koje nam EU postavlja. Ja sam krenula od jednog socioloskog razmatranja, upravo zeleci da dokucim - da li smo mi kao drustvo spremni za EU. Ja pitanje iz naslova teme ne dozivljavam kao iskljucivo to da li su uslovi teski, da li nas bole, kako da ih ispunimo, ili izbegnemo. Vise me zanima kako je do svega toga doslo, i kako da nam se iste greske ne ponove. I u politici, i pri svakom drugom socijalnom angazmanu uvek treba poci od sebe, shvatiti svoje nedostatke, da se ne zalecemo uvek u isti zid, nego da trazimo elegantija resenja, npr. kljuceve.
    Od busanja u grudi su nam ostale samo modrice, a korisni efekti bar meni izmicu...

    Ja kao jedinka ne mogu da ispunim ni jedan od uslova postavljenih mojoj zemlji, osim ako Ratko nije u stvari moj komsija Zarko, pa ga prijavim... Ja kao politicka jedinka, bas kao i ti, mogu da glasam, a da to cinim sto odgovornije prema sebi i drugima (otuda vaznost uslova za prilazak glasackom listicu koje sam pobrojala), i mogu da na nekom forumu pisem o onom sto mislim, a sto sam mislila to sam i napisala. Da sam toliko omasila temu, moderatori bi me garant vec obrisali, efikasni su...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #251

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Nismo spremni, još uvek smo previše ljudi...
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #252

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Nismo spremni, još uvek smo previše ljudi...
    to ono lj ..kao ljopata?

    Reci sljobodno LUDI, što se pljašiš. Prošlo je vreme terora i straha.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #253

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    bili spremni ili ne,od toga nema nista...bas nista...dzabe trosite struju i slova na ovu temu

  14. #254

    Da li smo spremni za EU?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    to ono lj ..kao ljopata?

    Reci sljobodno LUDI, što se pljašiš. Prošlo je vreme terora i straha.
    Ne, mislim ljudi kao nemašine, ne-sredstva-za-bogaćenje-neljudi, ne-sante-koje-prolaze-pored-čoveka-koji-umire-na-pločniku-a-ne-zaustavljaju-se-da-mu-pomognu-da-ne-bi-sebi-pravili-probleme. Najbolje je što će ovu izjavu sada svi ignorisati, gledati kao buncanje naivka, budale, kao nešto neozbiljno i ubačeno šale i prkošenja radi. Ljudskost se ozbiljno pominje još samo u sent-filmovima i frazama.

    ...Njeno postojanje nije dokazano, pa je nauka odbacuje kao čistu spekulaciju

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    bili spremni ili ne,od toga nema nista...bas nista...dzabe trosite struju i slova na ovu temu
    Čemu taj bezrazložni pesimizam? Ja ti garantujem da nam nema pomoći, da nas uvukoše u tu obezbojavajuću organizaciju. Ja sam Za, naravno, jer nema ponuđene alternative, ali tužan sam što niko nije smislio alternativu.
    Poruku je izmenio BaneK, 09.09.2008 u 22:01 Razlog: uzastopni postovi
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #255

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Čemu taj bezrazložni pesimizam? Ja ti garantujem da nam nema pomoći, da nas uvukoše u tu obezbojavajuću organizaciju. Ja sam Za, naravno, jer nema ponuđene alternative, ali tužan sam što niko nije smislio alternativu.
    nije to pesimizam...vec realnost...videces...nije nam potrebna ta organizacija novog poretka(hitlerova zamisao,pa ko sta mislio o njoj),ali smo jos manje mi njoj potrebni...nema nista od toga...samo ce se tzv rokovi produzavati do besvesti...

Strana 17 od 24 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •