Da li smo spremni za EU? - Strana 18
Strana 18 od 24 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 356
  1. #256

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ne, mislim ljudi kao nemašine, ne-sredstva-za-bogaćenje-neljudi, ne-sante-koje-prolaze-pored-čoveka-koji-umire-na-pločniku-a-ne-zaustavljaju-se-da-mu-pomognu-da-ne-bi-sebi-pravili-probleme.
    Ma dobro to
    Nego, šta u tom smislu nalaziš da EUropa nema. A mi imamo?
    Ljudskost ?


    Zapravo, pitanje glasi :
    Dok se vi ljudskasti oćkate, nećkate, smišljate i premišljate , šta nam je činiti ???
    I šta mi roboti za to vreme da radimo ?

    Idi (bre) Bagzi u peršun ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #257

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    -Da se objasnim za "muk" ili slazem se sa citiranim uz dodatak da se nema sta dodati!
    Jesmo na politici, jeste tema sa imenom i prezimenom ali (ja takodje) ne vidim EU kao cilj sam po sebi nego da nam svima bude lepo pa i uz nesvrstane indijance.
    Ni demokratija nije dobra (nije dobra Katarina, niti kichme disciplina), sto jos Platon (?) rece

  3. #258

    Da li smo spremni za EU?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Jesmo na politici, jeste tema sa imenom i prezimenom ali (ja takodje) ne vidim EU kao cilj sam po sebi nego da nam svima bude lepo pa i uz nesvrstane indijance.
    Наравно да ЕУ није циљ сам по себи, али свеједно, услови за улазак у ЕУ су једна ствар а шта ми желимо од нашег друштва да направимо друга.

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Nismo spremni, još uvek smo previše ljudi...
    Напротив, нисмо довољно људи.
    Немамо осигурану егзистенцију, нисмо сигурни да можемо увек наћи неки посао а да то није надничење, нисмо сигурни да нећемо гладовати ако се добро не снађемо, нисмо сигурни да имамо новца да школујемо децу, велики број људи нема новца да себи и другима приушти не само најосновнија задовољства већ ни неке преко потребне ствари, да не причамо о томе да путујемо, излазимо, проводимо се... и ту нису проблем визе, већ новац, велики број људи нема новца ни за викенд на Палићу.
    Ми превише људи... па нама се постојање врти око тога где спавати и шта јести.

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ne, mislim ljudi kao nemašine, ne-sredstva-za-bogaćenje-neljudi, ne-sante-koje-prolaze-pored-čoveka-koji-umire-na-pločniku-a-ne-zaustavljaju-se-da-mu-pomognu-da-ne-bi-sebi-pravili-probleme. Najbolje je što će ovu izjavu sada svi ignorisati, gledati kao buncanje naivka, budale, kao nešto neozbiljno i ubačeno šale i prkošenja radi. Ljudskost se ozbiljno pominje još samo u sent-filmovima i frazama.

    ...Njeno postojanje nije dokazano, pa je nauka odbacuje kao čistu spekulaciju
    Распаде се Србија од љубави, људскости, нетрчања за парама, помагања ближњем...

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Čemu taj bezrazložni pesimizam? Ja ti garantujem da nam nema pomoći, da nas uvukoše u tu obezbojavajuću organizaciju. Ja sam Za, naravno, jer nema ponuđene alternative, ali tužan sam što niko nije smislio alternativu.
    ЕУ није обезбојавајућа организација. Напротив, то је организација која обезбеђује мир и напредак, економско напредовање... а све то су предуслови да би се неко остварио као човек. Ко не зна шта ће сутра јести мало се бави идентитетом, уметношћу, филозофијом...
    Poruku je izmenio BaneK, 09.09.2008 u 22:02 Razlog: uzastopni postovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #259

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ми нисмо никада били ни за шта спремни. Једино смо увек били спремни за опструкцију свега и свачега, паметовање, ирационално курчење, неслогу, међусобне поделе и за све оно што штети нама самима...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #260

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ми нисмо никада били ни за шта спремни. Једино смо увек били спремни за опструкцију свега и свачега, паметовање, ирационално курчење, неслогу, међусобне поделе и за све оно што штети нама самима...
    Živa istina.
    Koliko živa toliko surova.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #261

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ми нисмо никада били ни за шта спремни. Једино смо увек били спремни за опструкцију свега и свачега, паметовање, ирационално курчење, неслогу, међусобне поделе и за све оно што штети нама самима...
    Ма то је нормално, такве су све државе док се мало не уреде. Што би рекао Гете, све је тешко док не постане лако. Па тако и ово, све је ненормално док не постане нормално.
    Од тебе нисам очекивао ову "куку нама, какви смо, ни за шта нас Бог није дао, нема горих на свету" причу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #262

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ...odavno smo mi spremni za EUPM...

  8. #263

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма то је нормално, такве су све државе док се мало не уреде. Што би рекао Гете, све је тешко док не постане лако. Па тако и ово, све је ненормално док не постане нормално.
    Од тебе нисам очекивао ову "куку нама, какви смо, ни за шта нас Бог није дао, нема горих на свету" причу
    Ја не кукам, већ износим своје мишљење. Осим тога, те наше атрибуте, како их ја видим, и не сматрам баш као неке мане, већ више као неке наше исконске карактеристике што нас и чине онаквим какви смо одувек. Што се мене тиче, можемо вечно овакви и остати...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #264

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ми нисмо никада били ни за шта спремни. Једино смо увек били спремни за опструкцију свега и свачега, паметовање, ирационално курчење, неслогу, међусобне поделе и за све оно што штети нама самима...
    Ma kod nas se pridržavaju one narodne "pametniji popušta".

    U normalnim zemljama se zna gde je kome mesto.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #265

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ја не кукам, већ износим своје мишљење. Осим тога, те наше атрибуте, како их ја видим, и не сматрам баш као неке мане, већ више као неке наше исконске карактеристике што нас и чине онаквим какви смо одувек. Што се мене тиче, можемо вечно овакви и остати...
    То је та наша српска ароганција, ми и кад смо лоши, морамо да будемо баш најгори... хеботе, сад смо као гори од Бугара и Румуна... докле та српска ароганција више
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #266

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То је та наша српска ароганција, ми и кад смо лоши, морамо да будемо баш најгори... хеботе, сад смо као гори од Бугара и Румуна... докле та српска ароганција више
    Bolji smo od 90% zapadnih nacija (zapadnih, u smislu: evropskih i evropeiziranih, a ne zapadnoevropskih). A ono što si govorio kako navodno nismo ljudi: jesmo dosta propali, ali još uvek nismo truli zapad - misticizam (u veri, ali i u životu), odnosno svojeglavost i nepokornost koju su nam ostavili Vizantinci, i hedonizam koji su nam ostavili Turci još uvek u nama žive, hvala Bogu!
    A kada su prazni stomaci, treba da se filozofira. Nije filozofija samo trućanje. Tvoj dragi, dragi Marks ti je govorio o nužnosti angažovanja filozofije i o spuštanju filozofije s nebesa na zemlju, u bedu, da bi bednike naučila da nije bogom dato i prirodno da oni crnče a nemaju ništa, a da gazda uživa i skida kajmak... A onda im posrče i mleko.
    E, u EU se smatra prirodnim da je gazda onaj ko je snalažljiv, a ne vredan, a da se onaj ko je "isuviše" čovek nikad ne iščupa iz dugova - kredita za stan, kola, školarinu, letovanje i parcelu na groblju.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #267

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    E, u EU se smatra prirodnim da je gazda onaj ko je snalažljiv, a ne vredan,
    a da se onaj ko je "isuviše" čovek nikad ne iščupa iz dugova - kredita za stan, kola, školarinu, letovanje i parcelu na groblju.

    E (tek) sad si pogodio direktno u centar,
    u suštinu suštinske suštine.
    To je ta glavna razlika između njih i nas.
    Sasvim dovoljna razlika da odlučimo i da stvarno nikada kod njih (ma ni na kafu) ne odemo.

    TO je ono što kod nas naprosto obožavam.
    Mnogo volim što kod nas, za razliku od smrdljivog i trulog Zapada (fuj)
    ovde kategorija " isuviše čovek" oduvek gazduje li šefuje ... i komanduje.
    Isuviše čovek je isuviše jak mudar i pametan, da bi dizgine (vlasništvo nad milionima kontejnera i otpada) prepustio tom "ni malo čoveku".



    A za to vreme svi ti jadnici iz grupice "ni malo čovek" moraju he heh..
    da žuljaju svoja nečovečna dupeta po raznim kožnim foteljKama ili u državnim automobilima sa (takođe) kožnim sedištima a vala i grejanjem u istim ...
    i nikako ne mogu da zatraže i dobiju (uh što mi je milo) kredite,
    mada i šta će im kad imaju svoje lične gnusne banke plus ključ od Narodne Banke - ko zna koliko težak.... itd
    (e baš neka im leve ruke pootpadaju - od "težine" desnih džepova .

    E pa
    ako se zbog nečega ne spremam i ne odlazim u EU ... onda je to - samo zbog toga.
    Zbog tog našeg humanog i pravednog Sistema i te čovečne razlike u njemu.
    Bar neka nam je to maksimalno čovekoliko .
    Zbog toga ovde vredi ostati ... i ovde istrunuti.

    Malo li (nam) je.






    Bagz ... mislim bl.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 10.09.2008 u 01:25

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #268

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То је та наша српска ароганција, ми и кад смо лоши, морамо да будемо баш најгори... хеботе, сад смо као гори од Бугара и Румуна... докле та српска ароганција више
    Mislim da je upoređivanje naroda u smislu bolji - lošiji suštinski promašaj. Može se govoriti o nekim oblastima života u različitim državama na utvrđen način. Sve ostalo podseća na šovinizam. Više sam za princip da se smatramo različitima. Svi narodi imaju svoje vrline. Mana je teška kvalifikacija i nedokaziva, pre svega zato što ne postoji racionlno definisani algoritam za to...

    Po ovome ne mislim više da polemišem.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #269

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ovo poslednje o čemu su se memento i Yossarian dopisivali, a naročito ono što memento piše o tome da sve nacije imaju svoje kvalitete, a plus i naslov teme.. e sve to me podseti da je nakon ulaska poslednje branše zemalja u EU, u organizaciji je naglo ojačala "narodnjačka" (ne kao ova naša DSS/NS) struja.

    Došle su do izražaja razlike u shvatanjima budućnosti "evropskog suživota", ili "evropske nacije". Jedna struja po mojim opažanjima smatra da evropsko društvo treba da se homogenizuje u smislu i receptu globalizma, a druga struja smatra po meni da je zdravo sačuvati nacionalne identitete sa evropskim identitetom (btw.: po ovom drugom zamišljam ja i Vojvodinu) obogaćujući evropski identitet sopstvenim nacionalnim kvalitetima.

    Ako Srbija uđe u EU, siguran sam da će sebi mesto naći među onima koji su pripadnici ove druge, narodnjačke struje.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #270

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Bolji smo od 90% zapadnih nacija (zapadnih, u smislu: evropskih i evropeiziranih, a ne zapadnoevropskih).
    Јесмо, ал мало прекосутра.

    A ono što si govorio kako navodno nismo ljudi: jesmo dosta propali, ali još uvek nismo truli zapad - misticizam (u veri, ali i u životu), odnosno svojeglavost i nepokornost koju su nam ostavili Vizantinci, i hedonizam koji su nam ostavili Turci još uvek u nama žive, hvala Bogu!
    Не можеш да пропаднеш да би био трули запад, ми треба да се уздигнемо светлосну годину да би били трули ко запад.
    Не видим неку посебну предност у мистицизму, посебно што се код нас често сведе на празноверје и којекакве телетароте.
    Својеглавост најчешће значи неспособност да се нормално односимо према икоме око себе, не знам у чему је још квалитет. Слично је и непокорност, знаш оно, кад ми неко каже да не скачем с моста, шта он себи умишља, да је сву памет света покупио. Или, јебеш ти његов факултет, ко да мора неко да има факултет да буде паметан.
    Хедонизам баш не знам колико у нама живи. Док се глупави нехедонистички западњаци распадају од журки, одвојеног живота од родитеља са 18 година и свега што то носи, двомесечних летовања од Бугарске преко Грчке до Турске, да не спомињем егзотичније дестинације, посета силним догађајима, нама је проблем да одемо до Мадоне на Јаз. Жесток хедонизам... Посебно је хедонистички живети с родитељима бар до тридесете, као 80% Срба... уживаш брате, мама ти пере, кува, топлина породичног дома... шта знају отуђени западњаци шта је мерак. Они ни кад јебу не знају тихо, не пазе да их мама не чује.
    Да би неко био самосталан, непокоран, хедониста... мора прво да има финансијску независност. А код нас кад се посао ухвати, пада се на пилуле ако се изгуби, мада и он једва покрива основно јако често.
    Причати како смо бољи од западњака или да нам је боље... па то је спрдња.

    A kada su prazni stomaci, treba da se filozofira. Nije filozofija samo trućanje. Tvoj dragi, dragi Marks ti je govorio o nužnosti angažovanja filozofije i o spuštanju filozofije s nebesa na zemlju, u bedu, da bi bednike naučila da nije bogom dato i prirodno da oni crnče a nemaju ništa, a da gazda uživa i skida kajmak... A onda im posrče i mleko.
    Нико није ни рекао да је филозофија трућање.
    Не знам одакле си стекао утисак да је Маркс мени драг. Али ми је за, сународници Литтле Фаиру би рекли упишат се од смијеха, прича како ето на трулом западу газде израбљују раднике, док наши радници имају сва права... подсећа ме на најбоља времена твог драгог Броза. А колика је то глупост... морам ли причати?
    Сад не знам дал је твој драги Маркс или је твој драги Енгелс, рекао бих да је први, је говорио и о духовној надградњи која долази на материјалну основу. А ту материјалну основу чик погоди ко има.

    E, u EU se smatra prirodnim da je gazda onaj ko je snalažljiv, a ne vredan, a
    У ЕУ не постоји нека комисија која одређује ко ће бити газда, онај који је сналажљив или онај који је вредан. У ЕУ, као и у сваком друштву уосталом, газда је онај који је вредан на прави начин. Дакле не онај коме праве екстра лопату да би више угља захватио, већ онај ко зна да стекне и и да изгради. Тек ова теза ми је пресмешна, као, требало би да се оформи нека комисија, па као ето, ти си вредан... сад ћеш ти да будеш газда.

    da se onaj ko je "isuviše" čovek nikad ne iščupa iz dugova - kredita za stan, kola, školarinu, letovanje i parcelu na groblju.
    Тако је, за разлику од Србодембелије, на западу онај ко ради не може да заради. Ако је превише човек, тек онда не може да заради. Има опет комисија, одређује ко је превише човек, па му разрезује плату.
    Што се тиче кредита за стан, кола, школарину, летовање... они су права благодат. Прво, знамо како је и без тога, знамо људе који су дали десетине хиљада марака и евра газдама за кирију од којих никад неће видети ништа. Знамо људе који годинама нису могли да купе не кола већ ни фрижидер, намештај... јер није било кредита. А ко дигне кредит значи да ради и да може да га плаћа, што је опет боље него да нема. А ако већ хоће без кредита, нек се школује и гради каријеру.
    Најбоље је црнцима у Конгу, они немају кредита. По две банане дневно обезбеде, и заболе их. Испуњен живот до бола, боље им је чак него нама.
    Poruku je izmenio yossarian, 10.09.2008 u 19:52 Razlog: ипак има да се дода ;)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 18 od 24 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •