Da li smo spremni za EU? - Strana 16
Strana 16 od 24 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 226 do 240 od ukupno 356
  1. #226

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    stvarno mi nije jasno da neko jos uvek veruje da cemo uci u EU?....NIKADA...mozemo raspravljati i tatrljati,ali od toga nema nista...zar smo svi slepi...bice obecanja,ali do ispunjenja tih obecanja nece doci...licno bih voleo da gresim,ali tako stvari stoje....a sto se tice "dodjosa",samo lud covek moze da im zamera sto su dosli u svoju zemlju...pa u Vojvodini ima i kineza,crnaca,latinoamerikanaca....jel' treba da ih sve proteramo???..da uvedemo zakone koji ce im zabraniti zivot u Vojvodini????...vleo bih da se pretplatim na tu famoznu knjigu koji neki ovde pominju...samo se pitam ko ce biti recenzent?

  2. #227

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Па наравно да смо спремни за улазак у ЕУ. Како нисмо? Само још мало да дотерамо неке делове инфраструктуре и уредимо неке законе и ето нас... Има да нас моле да уђемо, можда већ крајем године !

    Коме се то не буде свидело нека не улази .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  3. #228

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    To kako vi živite je vaša stvar... Isto tako je moja stvar kako ja živim... Ono što mene jako boli je nepravda koja se konstantno nanosi tim ljudima koji su ovde došli spasavajući sopstveni život i život svojih porodica, a ne zato što su umirali od želje da dođu ovamo... Uostalom, gde bi i pošli nego u Srbiju?... Oni nemaju alternativnu domovinu...
    I jeste problem u tome što to kako ja/mi živim/o trenutno određuju oni koji ne žive ovde ili su tek nedavno došli, pa mi određuju pravila.
    Ne jednom sam imao verbalni sukob sa onima koje ovde kolokvijalno nazivate dođošima zbpg njihovog stava da je Vojvodina SRPSKA zemlja i da svi ostali treba da se čiste odavde. Pa je li u redu to što su oni počišćeni iz Hrvatske, Bosne,... Problem je u tome što njihove sukobe i fobije donose sa sobom i nameću nam ovde. Protiv takvih ljudi koji su došli ovde imam nešto. Isto zako imam dosta šta i protiv domaćih koji slično razmišljaju, ali oni su "naši" i njima ne mogu da kažem - vrati se odakle si došao i tamo vodi svoje bitke.

    Moja domovina je Vojvodina, a isto tako mnogim mojim rođacima nije, nego su im domovine, Bosna ili Hrvatska, bez obzira na njihovu nacionalnost.

  4. #229

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    I jeste problem u tome što to kako ja/mi živim/o trenutno određuju oni koji ne žive ovde ili su tek nedavno došli, pa mi određuju pravila.
    Ne jednom sam imao verbalni sukob sa onima koje ovde kolokvijalno nazivate dođošima zbpg njihovog stava da je Vojvodina SRPSKA zemlja i da svi ostali treba da se čiste odavde. Pa je li u redu to što su oni počišćeni iz Hrvatske, Bosne,... Problem je u tome što njihove sukobe i fobije donose sa sobom i nameću nam ovde. Protiv takvih ljudi koji su došli ovde imam nešto. Isto zako imam dosta šta i protiv domaćih koji slično razmišljaju, ali oni su "naši" i njima ne mogu da kažem - vrati se odakle si došao i tamo vodi svoje bitke.

    Moja domovina je Vojvodina, a isto tako mnogim mojim rođacima nije, nego su im domovine, Bosna ili Hrvatska, bez obzira na njihovu nacionalnost.
    Tvoja domovina je Srbija,a zavicaj je Vojvodina....a svima reci ono sto mislis,ne delih na "dodjose" i "nase"...meni je svejedno ko je ko kad me opsuje...isto me boli.

  5. #230

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja domovina je Srbija,a zavicaj je Vojvodina....a svima reci ono sto mislis,ne delih na "dodjose" i "nase"...meni je svejedno ko je ko kad me opsuje...isto me boli.
    Po tome, moja domovina je SFRJ, tamo sam rođen. Domovina je tamo gde se osećaš kao kod kuće, a za mene je to Vojvodina.

  6. #231

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    I jeste problem u tome što to kako ja/mi živim/o trenutno određuju oni koji ne žive ovde ili su tek nedavno došli, pa mi određuju pravila.
    Ne jednom sam imao verbalni sukob sa onima koje ovde kolokvijalno nazivate dođošima zbpg njihovog stava da je Vojvodina SRPSKA zemlja i da svi ostali treba da se čiste odavde. Pa je li u redu to što su oni počišćeni iz Hrvatske, Bosne,... Problem je u tome što njihove sukobe i fobije donose sa sobom i nameću nam ovde. Protiv takvih ljudi koji su došli ovde imam nešto. Isto zako imam dosta šta i protiv domaćih koji slično razmišljaju, ali oni su "naši" i njima ne mogu da kažem - vrati se odakle si došao i tamo vodi svoje bitke.
    Дајеш себи да право да говориш о целој групи, као да су сви "дођоши" исти. Па ћеш тек касније, кад те неко пита, рећи да наравно нису сви исти, бла бла бла, али остаје чињеница да си почео с уопштавањем. Бесмислено је тврдити да су сви "дођоши" исти као и да су сви Мађари, Румуни, Словаци... исти. Али ти себи дајеш за право да уопштаваш.

    Ти не можеш никоме да одређујеш где ће да живи, шта ће да ради, како ће да мисли, за кога ће да гласа... осим можда својој деци тамо негде до тринаесте године. Посебно не некоме ко је Србин у Србији, уз то и држављанин Србије. Да ли се теби свиђа или не колико дуго тај неко живи у Србији је савршено твој проблем.

    Наравно да је погрешно причати да сви који нису Срби треба да се чисте из Војводине. Али исто тако је ружно рецимо то што неки Мађари ни дан данас не могу да се помире да је Војводина део Србије, то што постоји много шовинизма и мржње према Србима. Па опет не би било у реду да неко Мађарима каже да иду у своју државу, јер ово је Србија. А ти себи дајеш за право да некоме одређујеш де ће да иде. И то Србима у Србији.

    Такође ме запрепашћује твоја логика - да онима који причају лоше ствари не можеш да кажеш ништа јер не можеш да им кажеш да се врате одакле су дошли! Значи ли то да онај ко није "дошао" у последњих 50 година, већ раније (а у Банат су сви дошли) може да ради шта хоће, ти му нећеш рећи ништа? Ти ћеш рећи само онима који треба негде да се врате? Значи ли то да никад нећеш критиковати припаднике твог народа, шта год лоше урадили, јер они нису дошли пре 10 већ пре 100 година?

    Moja domovina je Vojvodina, a isto tako mnogim mojim rođacima nije, nego su im domovine, Bosna ili Hrvatska, bez obzira na njihovu nacionalnost.
    Овде морам да се не сложим с Феликсом, мислим да имаш право да сматраш својом домовином шта год хоћеш. Сумњам да се иза тога крије нетрпељивост према Србији, али то није ништа ново. Али то ти не даје за право да рушиш државу за коју су се наши преци борили, и која је наша домовина.
    А о Хрватској или Босни немој да нам причаш бајке, имај бар мало образа. Док у Хрватској нема 2/3 предратног броја Срба, док у муслиманскохрватским деловима Босне имаш 5-7% предратног броја Срба, ти имаш петље да нам причаш о људима који воле своју земљу Босну или Хрватску без обзира на националност... смешно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #232

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Molim da se vratite na spremnost priključivanju EU.
    A raspravu o starosedeocima, dođošima, patriotama, nepatriotama, ... nastavite na temama za to predviđenim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #233

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ma kakav bre eu koji ce nam oni

  9. #234

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ...zapevaj i za pojas zadeni...

  10. #235

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    za žaljenjem mogu samo da konstatujem da mi i samo pitanje zvuči smiješno zbog raznoraznih razloga kao što su:
    1. političari su nezreli i nesposobni, samo su im pare i lična korist na prvom mjestu, narodski rečeno, zabole ih dupe za narod
    2. infrastruktura nam je u katastrofalno lošem stanju, počevši od puteva, željeznice, vodovoda i kanalizacije (a to je nešto najosnovnije)
    3. škole i bolnice nam se raspadaju
    4. moralne vrijednosti su nam negdje duboko zakopane ispod zemlje
    5. socijalna i zdravstvena politika nam je misaona imenica
    6. kod nas vlada kapitalizam divljeg zapada
    7. teško nam je da olakšamo život invalidima koji su bukvalno odječeni od svijeta i sjetimo ih se samo pred izbore
    8. ljudi nam umiru od gladi

    ne bih da davim dalje. a kad budemo "spremni" za ulazak u EU, možda nam EU više ni neće biti potrebna.



    Са овим бих се у глобалу веома сложио и поставио подпитање и теби а и осталима :"Јесмо ли свесни да смо за скоро све од овога директно или индиректно сами криви" (мислим на народ)
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  11. #236

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Liturgija kaže: Pogledaj poruku
    Са овим бих се у глобалу веома сложио и поставио подпитање и теби а и осталима :"Јесмо ли свесни да смо за скоро све од овога директно или индиректно сами криви" (мислим на народ)
    Nazalost, dobar deo ljudi nije u stanju da prihvati ovo. Ljudi zive u bajci, u kojoj smo mi, kao "nebeski narod" nepogresivi, a za sve nedace koje dozivljavamo odgovoran je zli "zapad", "medjunarodna zajednica", "amerika" i slicne grupacije koje "mrze srbe i zele da nas uniste". Mnogo ce vode proteci pre nego oni budu u stanju da realno sagledaju situaciju. Voleo bih da nisam u pravu. Mi za clanstvo u EU nismo spremni. Mozemo da prilagodimo kompletnu regulativu, ali ono sto treba da menjamo je mentalitet, a za to je potrebno mnogo vise vremena.

    Obican gradjanin je, takodje, nedovoljno informisan o EU, mislim da bi vlada mnogo vise paznje trebala posvetiti upoznavanju gradjana sa sistemom vrednosti, zakonima i propisima koji vladaju u EU. Time bi, mozda, uspela pribliziti ljudima sve koristi koje clanstvo u EU sa sobom nosi. Tada cemo biti spremni. Nadam se, za dobro svih nas i buducih generacija, sto pre.

  12. #237

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat mitar-faca kaže: Pogledaj poruku
    ma kakav bre eu koji ce nam oni
    Neverovatno!? Kakva koincidencija!? Kakva slučajnost!? Kakva podudarnost !?


    Isto to i oni misle.
    Ne samo da misle, nego i kažu... KOJI ĆE NAM ONI ....





    Spremni smo mi, aha ma da ...
    što bi rek'o naš narod " Sedi di si kad za bolje nisi ."

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #238

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Na zalost - nismo, dokle god vecina bude autisticno zagledana u svoju bajkovitu proslost i nebeske zasluge, dokle god bude onih koji sire demagogiju, i onih koji u te price slepo veruju ('leba za tri dinara i sl.).
    Kada ceo zivot provedes u Starom Lecu (nek mi oproste stanovnici ovog sela, uzimam ga kao primer zbog slikovitosti naziva), pomislis da je to centar sveta. Ali ako mrdnes bar mislima van njega, skontaces kako se zivot moze ziveti na bezbroj nacina. Ovde, na zalost, vecina ne mrda nigde i nikako, zakucani u svoj mikro-svet ne shvataju da je vec celobasce zivot koji bi mozda i njima samima odgovarao, samo kad bi napeli drugu vijugu i to pozeleli, pokusali nesto u vezi s tim... Ne tvrdim da je drugacije odmah i bolje, ali iskustvene i promisljene odluke su jedno, a odluke donete na osnovu velicanja onoga sto se podrazumeva, pasivnosti, verovanja u bajke, zadrtosti... su nesto sasvim drugo...
    Vrag odneo šnalu...

  14. #239

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ајде да поновим још једном: ко мисли да је сваки клошар у Копенхагену или Лондону јако паметан, свестан и видео света, мало се зајебо.
    За улазак у ЕУ није потребно да сви постанемо паметни, високи лепи и потентни, тачно се зна који су услови за улазак у ЕУ. Ово што се овде прича нема везе с везом.
    Штавише, вероватно смо у многим стварима испред рецимо Бугарске и Румуније, можда и прибалтичких земаља, а сви они су у ЕУ.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #240

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ајде да поновим још једном: ко мисли да је сваки клошар у Копенхагену или Лондону јако паметан, свестан и видео света, мало се зајебо.
    За улазак у ЕУ није потребно да сви постанемо паметни, високи лепи и потентни, тачно се зна који су услови за улазак у ЕУ. Ово што се овде прича нема везе с везом.
    Штавише, вероватно смо у многим стварима испред рецимо Бугарске и Румуније, можда и прибалтичких земаља, а сви они су у ЕУ.
    Ne, nisam to rekla. Klosarski cosak u Kopenhagenu srazmeran je potencijalima jedne nikad napustene avlije u Starom Lecu, Novom Sadu, Beogradu, bilo gde na svetu. Jednacenje je upravo u tome ako taj klosar ne zeli da obrati paznju kakav to sve zivot prolazi van kruga njegovog bivstvovanja, narocito ako svoj ogranicen nacin zivota pokusa da nametne vecini. Ljudi u tom smislu mogu biti ograniceni bilo gde da su.
    Ne moramo biti visoki, lepi i potentni, ali mogli bi biti u prvom redu informisani, ne bi bilo lose i obrazovani, pa onda pomalo i ambiciozni, a na kraju krajeva biti i gradjani sveta. Ne kazem da ne treba prvo i najvise voleti svoju kucu, avliju i ukucane, ali taj krug se siri onoliko koliko i srca imamo.
    Nisu nama krivi Rumuni i Bugari, vaskoliko srpstvo bi se najzad moralo o svojoj muci pozabaviti objektivno.
    Vrag odneo šnalu...

Strana 16 od 24 PrvaPrva ... 61415161718 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •