Da li smo spremni za EU?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 356

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da li smo spremni za EU?

    Od 5. oktobra ne prođe dan, a da se ne spomene ulazak Srbije u EU. Jedna velika većina smatra da će nam eventualnim ulaskom u EU "svanuti" - svi ćemo imati 3.000 evra platu, nećemo puno raditi... ma sve će biti divno i sjajno.

    Čitajući pisanja ostalih forumaša, shvatio sam da su ovde članovi sa većim prosekom IQ-a od sličnih foruma, da zrelije razmišljaju, iznose konkretnije argumete u diskusijama, manje se svađaju, a više diskutuju itd.

    E zato bih želeo da čujem vaše mišljenje na temu - Da li smo mi kao narod spremni za EU?

    U zemlji u kojoj je desetak procenata kompjuterski obrazovano, u zemlji u kojoj se kradu saobraćani znakovi pored puta, u zemlji u kojoj Ceca okupi 100.000 kretena na koncertu i da ne nabrajam dalje.... Da li ćemo se mi jednog dana uklopiti u evropsko društvo ili ćemo biti prva zemlja koja će nakon prijema biti izbačena?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    U zemlji u kojoj je desetak procenata kompjuterski obrazovano, u zemlji u kojoj se kradu saobraćani znakovi pored puta, u zemlji u kojoj Ceca okupi 100.000 kretena na koncertu i da ne nabrajam dalje.... Da li ćemo se mi jednog dana uklopiti u evropsko društvo ili ćemo biti prva zemlja koja će nakon prijema biti izbačena?[/quote]



    dobro receno ,ja sam voleo kaubojske filmove,voleo sam teksas , zapad je bio pojam ,lepota jedna . sto sam vise putovao po njemu sve sam vise svatao da smo mi posebna sorta . ta ko ce nas primiti , a i bolje da neudjemo ,a uci cemo jer to odgovara EU-i ,oni ce na taj nacin moci kupovati zemljiste , pa vi gledajte di nam je pocetak EU ,a di kraj EU. mislim da bi najbolje bilo samo da imamo vizu za putovanja u druge zemlje , ostalo bi doslo samo po sebi . mi nismo ni svesni nase nesvesti sta nas ceka ulaskom u EU.


    ~~~~~~~~~~~koliko je to dobro ???
    na to pitanje odgovor ce znati nasa deca

  3. #3

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    za žaljenjem mogu samo da konstatujem da mi i samo pitanje zvuči smiješno zbog raznoraznih razloga kao što su:
    1. političari su nezreli i nesposobni, samo su im pare i lična korist na prvom mjestu, narodski rečeno, zabole ih dupe za narod
    2. infrastruktura nam je u katastrofalno lošem stanju, počevši od puteva, željeznice, vodovoda i kanalizacije (a to je nešto najosnovnije)
    3. škole i bolnice nam se raspadaju
    4. moralne vrijednosti su nam negdje duboko zakopane ispod zemlje
    5. socijalna i zdravstvena politika nam je misaona imenica
    6. kod nas vlada kapitalizam divljeg zapada
    7. teško nam je da olakšamo život invalidima koji su bukvalno odječeni od svijeta i sjetimo ih se samo pred izbore
    8. ljudi nam umiru od gladi

    ne bih da davim dalje. a kad budemo "spremni" za ulazak u EU, možda nam EU više ni neće biti potrebna.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    О овим темама се обично прича по систему "Како мали Ђокица замишља ЕУ". Обично се не зна пуно ни који су критеријуми ни колико смо стварно далеко, већ се суди по Цеци или нашем стању морала.
    За оне који хоће да се обавесте, ту има извештај Европске Комисије који укључује и Србију, стар око пола године.
    http://www.dei.gov.ba/
    Вероватно има негде и на:
    http://www.seio.sr.gov.yu/code/navigate.asp?Id=2
    Дакле, ајде да не лупетамо.
    Иначе, види се да има разних фактора, највише су политички. Рецимо, Хрватска има сређенију економију не само од Бугарске и Румуније, већ и од прибалтичких земаља, па још није у ЕУ. Такође, Хрватска има проблема са људским и мањинским правима колико и Естонија и Литванија рецимо, да не спомињемо Кипар, па опет није чланица ЕУ...
    Оно што је најгоре је да - тренутно највеће земље ЕУ желе да нам отму део територије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Nismo spremni iz raznoraznih razloga (politickih, ekonomskih, socijalnih...), uglavnom razlozi koje je Natty pobrojala, da ih ne ponavljam...
    U svakom slucaju, ako zelimo u EU, predstoji nam puno rada i promena, ali ne samo na nivou drzave i drustvenog uredjenja, vec i nas samih - pod ovim mislim na mentalitet, veoma prisutnu ksenofobiju (pre svega mislim na mrznju prema Zapadu), ultranacionalizam, nivo obrazovanja (setimo se visokog procenta nepismenih i ljudi koji imaju zavrsenu samo osnovnu skolu), a onda i 'banalnosti" kao opsta kultura, kucno vaspitanje... To, zapravo, ne treba da menjamo zbog nekog drugog, nego zbog nas samih!

  6. #6

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Nismo spremni iz raznoraznih razloga (politickih, ekonomskih, socijalnih...), uglavnom razlozi koje je Natty pobrojala, da ih ne ponavljam...

    mentalitet, veoma prisutnu ksenofobiju (pre svega mislim na mrznju prema Zapadu), ultranacionalizam, nivo obrazovanja (setimo se visokog procenta nepismenih i ljudi koji imaju zavrsenu samo osnovnu skolu), a onda i 'banalnosti" kao opsta kultura, kucno vaspitanje... To, zapravo, ne treba da menjamo zbog nekog drugog, nego zbog nas samih!
    Општа култура... кућно васпитање.... дајте не будите смешни већ се мало обавестите о чему се ради. Дао сам вам линкове на изволте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    SRBIJA U LAVIRINTU

    To što smo vam oteli Kosovo i što trijumfalno oslobađamo i veličamo sve one koji su mučki ubijali vašu decu, žene i starce, to je izraz našeg dubokog poštovanja prema vama. Time što vas godinama zavlačimo pričom o vašem skorom ulasku u EU iako možda nemamo ozbiljnu nameru da vas primimo, želimo da pokažemo koliko nam je uistinu stalo do izgradnje iskrenih partnerskih i prijateljskih odnosa sa vama. Na kraju krajeva, ukoliko baš insistirate da bacimo i tu poslednju kartu na sto, sve ovo vam radimo jer nam je ponestalo dobrih argumenata kojima bismo odagnali sve te zle slutnje koje su počele da vas obuzimaju, a tiču se naših dobrih namera prema vama. A vi? Sve se čini da ste nas provalili. No, šta sada da se radi. Prelazimo na plan B. Ovako ćemo: vi, i pored svega, jednostavno morate iako vam se to možda previše i ne sviđa da stvari prihvatite onakvim kakve jesu, tačnije kakve bismo mi želeli da budu. Jer i to je, po ko zna koji put vam ponavljamo, sve za vaše dobro. Zar je moguće da nama ne verujete na reč? Ni posle slučaja Haradinaj? Ali ipak ćete na kraju preći preko svega i poverovati, zar ne? Kao i uvek što biva.

    Ovih nekoliko rečenica oslikava permanentni tretman većinskog dela međunarodne zajednice prema Srbiji u pokosovskim danima. Ne, taj tretman se nije završio kako smo opravdano očekivali onog 17. februara, kada je uz većinsko međunarodno olakšanje i oduševljenje konačno ozvaničena ta tako dugo gurana i sponzorisana kosovska nezavisnost. Sasvim suprotno tome, tretman je produžen u potpuno istom, neizmenjenom sadržaju i obliku i sledećeg, 18. i 19. i tako dalje. I danas ga, u ovom prvom naletu zakasnelog proleća, osećamo na koži, a još nismo u stanju da proniknemo koja je to svrha, tačnije namera takvog, najblaže rečeno, neprijatnog tretmana. Očigledno da apetiti nisu zadovoljeni ni kosovskim ustupkom Albancima ili kome već, pa se mora nastaviti sa ustupcima. Jednostavno, čini se da je glad pojedinih centara moći suviše velika da bi se tek tako mogla utoliti malim i beznačajnim kosovskim kolačem. Srbiju treba i dalje ostaviti na ringišpilu, neka je voza ko stigne.

    S tim u vezi, možda najviše zabrinjava činjenica da sve više splašnjava spolja forsirana i eksploatisana teza o neminovnosti uključenja Srbije u dalje evrointegracije. Kao da to više nije primarno za naše inostrane saveznike. Stiče se utisak da su isti uvereni u to da integracije više nisu potrebne ni Srbiji, ni njenim građanima. Nekako je kod inostranih prijatelja sve slabija vera u bilo kakvu mogućnost ostvarivanja naših evro-perspektiva (čitaj evro-snova). Šta se to u međuvremeno dogodilo? Zbog čega smo to odjednom postali nedostojni uživanja u evro-blagodetima? U stvari, da li je sve to baš tako odjednom? Uostalom, kao i uvek, nismo mi pozvani da o tome razmišljamo. Neka prijatelji razmišljaju umesto nas, oni ionako sve ovo rade zarad našeg dobra.

    Gde je u toj celoj priči naša politička elita i kako ona gleda na ovaj simptomatičan i ničim izazvan nastavak nepopularne politike prema Srbiji? Ponekad se pitam da li ona uopšte išta i primećuje. Postoje još uvek oni koji veruju, ili možda bolje rečeno, žele da običan narod poveruje u tu našu, sve bleđu, evrointegracionu priču, na koju ni naši saveznici više ne polažu neke velike pare. www.nspm.org.yu/koment_2007/2007_vucenovic1.htm ).

    Međutim, ipak je moguće da će ona poslužiti još jednom, bar za taj predstojeći sudbonosni izborni 11. maj. A onda ćemo se bez obzira na pobednike i poražene ponovo vratiti u realnost našeg lavirinta. Zaboravljeni i od saveznika i od onih koji to nisu, životareći tako do nekih novih sudbonosnih izbora.

    Novi Sad, 9. april 2008. Vanja J. Vučenović
    http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2008_vucenovic1.htm

  8. #8

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    za žaljenjem mogu samo da konstatujem da mi i samo pitanje zvuči smiješno zbog raznoraznih razloga kao što su:
    1. političari su nezreli i nesposobni, samo su im pare i lična korist na prvom mjestu, narodski rečeno, zabole ih dupe za narod
    2. infrastruktura nam je u katastrofalno lošem stanju, počevši od puteva, željeznice, vodovoda i kanalizacije (a to je nešto najosnovnije)
    3. škole i bolnice nam se raspadaju
    4. moralne vrijednosti su nam negdje duboko zakopane ispod zemlje
    5. socijalna i zdravstvena politika nam je misaona imenica
    6. kod nas vlada kapitalizam divljeg zapada
    7. teško nam je da olakšamo život invalidima koji su bukvalno odječeni od svijeta i sjetimo ih se samo pred izbore
    8. ljudi nam umiru od gladi

    ne bih da davim dalje. a kad budemo "spremni" za ulazak u EU, možda nam EU više ni neće biti potrebna.



    Са овим бих се у глобалу веома сложио и поставио подпитање и теби а и осталима :"Јесмо ли свесни да смо за скоро све од овога директно или индиректно сами криви" (мислим на народ)
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  9. #9

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Liturgija kaže: Pogledaj poruku
    Са овим бих се у глобалу веома сложио и поставио подпитање и теби а и осталима :"Јесмо ли свесни да смо за скоро све од овога директно или индиректно сами криви" (мислим на народ)
    Nazalost, dobar deo ljudi nije u stanju da prihvati ovo. Ljudi zive u bajci, u kojoj smo mi, kao "nebeski narod" nepogresivi, a za sve nedace koje dozivljavamo odgovoran je zli "zapad", "medjunarodna zajednica", "amerika" i slicne grupacije koje "mrze srbe i zele da nas uniste". Mnogo ce vode proteci pre nego oni budu u stanju da realno sagledaju situaciju. Voleo bih da nisam u pravu. Mi za clanstvo u EU nismo spremni. Mozemo da prilagodimo kompletnu regulativu, ali ono sto treba da menjamo je mentalitet, a za to je potrebno mnogo vise vremena.

    Obican gradjanin je, takodje, nedovoljno informisan o EU, mislim da bi vlada mnogo vise paznje trebala posvetiti upoznavanju gradjana sa sistemom vrednosti, zakonima i propisima koji vladaju u EU. Time bi, mozda, uspela pribliziti ljudima sve koristi koje clanstvo u EU sa sobom nosi. Tada cemo biti spremni. Nadam se, za dobro svih nas i buducih generacija, sto pre.

  10. #10

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Мене заиста врло, врло јако занима како би прошло једно изјашњавање грађана Србије по питању уласка Србије у ЕУ?! Та Европска унија, односно њене главне и најјаче чланице се очајнички залажу да нам се отме део наше територије, да нам се наруши интегритет и суверенитет, одлажу нам преговоре под више него комичним и толико излизаним изговорм званим "српски генерал Ратко Младић"...
    Да ли смо спремни или не је питање чисто техничке природе, лепо тамо пише шта се мора урадити да би се у то друштво ушло и то је то, нема драме и филозофије, нити полемика око наше културе, односно некултуре исл.
    Да ли се ви дружите и да ли желите у друштво са неким ко жели да отме ваш плац, стан, аутомобил...? Хммм...

  11. #11

    08 Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Sta znaci to "biti spreman za EU"? Da li su Rumuni ili Bugari bili spremniji i po cemu od nas da bi se tamo ukljucili? I ko ih je pitao? Ovaj prostor na kome zivimo i koji se sada zove Srbija /mada ja oduvek zivim u Vojvodini/ je na medji Istoka i Zapada. I jedni i drugi bi uticaj,citaj shapu,da stave na njega. Pa? Ko nam je blizi,Rusija i Kina geografski,po mentalitetu ili ne znam vise kako.ili Evropska unija? Osvestite se i sacuvajte postojanje ovog naroda prihvatanjem neminovnog toka istorije. Dozvolite svojim potomcima da se rode i produze dalje u buducnost. Ostavite se pogleda samo na ono sto je bilo. Daj da vidimo sta bi moglo biti i koliko mi na to mozemo da uticemo. Srbi su dosli u Vojvodinu gde je bila Austrougarska,koja ih je toboze mrzela.pa su tu najvise kulturnog dobra ostvarili,na Zapadu,a ne na Istoku.Zasto se bojati drugih ljudi? Zasto su Srbi toliko rasplakani nad svojom istorijom da nikako kompleksa malog naroda ne mogu da se oslobode? Evropa nam je prvi komsija i zove nas. Da li smo spremni? Pa,kako su se hiljade onih nepismenih gastarbajtera snasle po njoj i ostale tamo da zive /njihovi potomci nece nazad!/? Sve se moze kada se hoce. Problem je samo u glavama nekih vodecih ljudi koji svoj licni prosperitet gledaju kroz sluzenje odredjenim "velikim silama" Istoka i zamagljuju narodu pogled. Istok je daleko,Evropa je svuda oko nas. Pa,sta mislite,kuda cemo? U nebo,cini se...

  12. #12

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    преузето са ексјусат форума, извор непознат:

    Raspored širenja eu. I dešavanja u narednim godinama

    - 2007. Bugarska i Rumunija ulaze u EU
    -
    - 2010. Hrvatska ulazi u EU
    -
    - 2015. U EU ulaze i Makedonija, BiH,Turska, Albanija,Srbija i Crna Gora
    -
    - 2017 Zapošljava se prvi naš čovek u administraciji EU
    -
    - 2018 Prvi naš čovek u administraciji EU zapošljava svoju , ženinu i kumovu svojtu kao i članove porodica najbližih komšija, a i neke ljude iz svog zavičaja
    -
    - 2019 Naši čine već 10% administracije EU
    -
    - 2022 Udeo naših u administraciji je 60%. EU administracija povećava plate tri puta, uvodi fleksibilno radno vreme i južnoslovenske jezike kao službene
    -
    - 2024 Zbog stresa 90% članova EU administracije je na bolovanju. Najviše bolovanja beleži se u periodu od 15.06 do 15.10 i od 15.12 do 15.01. Bolesnici su vidjeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima gde se o trošku EU leče od stresa. Zakonom se uredjuje da EU snosi najveći deo troškova lečenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao zapošljavaju se novi radnici
    -
    - 2025 Broj Zapadnih balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na referendumu ponovo odbacuju evro
    -
    - 2026 Dolazi do rezanja troškova i otpuštaju se čistačice, kuvari, vozači svi do jednog Belgijski državljani. Udeo Balkanaca u EU administraciji doseže 99.3%
    -
    - 2027 Hrvatska dobija nove kredite EU-a, medju kojima i onaj za uzgoj dudovog svilca u ćubastog gnjurca. Hrvatsko predsedništvo okončava šestomesečni mandat. Crna Gora uspešno okončava proces privatizacije.
    -
    - Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd
    -
    - 2028 Nemačka u februaru istupa iz EU. Mesec dana kasnije to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme Albanskog predsedavanja i sve ostale stare članice napuštaju EU. Sve ove zemlje uvode rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU-a

  13. #13

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat zillertal kaže: Pogledaj poruku
    Zasto su Srbi toliko rasplakani nad svojom istorijom da nikako kompleksa malog naroda ne mogu da se oslobode?
    Можда због осиромашеног уранијума којим су нас звали у ЕУ? Можда зато што су нам дали специјалне олакшице типа да не би било лоше да се одрекнемо дела своје територије? Можда због оно мало санкција?
    Шта ћемо, лепо је рекао Јован Рашковић да смо луд народ.
    Какав бре комплекс малог народа, каква расплаканост над историјом? Србија жели у ЕУ.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    EU je sansa, a ne potreba, ko ume to da iskoristi, bice mu dobro, a ko ne ume moze da krivi samo sebe.

    Nama uvek treba neko sa strane ko ce da bude kriv za nase neuspehe, a sami nismo sposobni da prihvatimo odgovornost nizasto.
    Ja radim za dve kompanije sa sedistima u Italiji i Vel. Britaniji, mislim da je socijalna i pravna sigurnost na mnogo visem nivou nego nasa, mogucnost da se radi i zaradi isto tako a za razliku od Srbije odgovorno tvrdim (posto sam i u Srbiji na neki nacin nacionalna manjina, i pri tome ne mislim na zakone, vec na stvarni zivot) da nemaju nacinalne predrasude u tolikoj meri kao mi. Uopste nije bitno koje si nacije, niti te to neko pita, ako si dobar u svom poslu cene te i nagradjuju kao i pripadnike svoje nacije. Toliko izvikane internacionalne kompanije su primer kako pripadnici raznih naroda mogu raditi i saradjivati kada je ekonomija u pitanju, a to je ipak svima nama glavno zar ne? ili mozda gresim? (staro pitanje: prvo da jedem pa cu da masem zastavom, ili mi je bitna zastava, pa po cenu da crk...m od gladi?)

    ... Neko je dole spomenuo neko robovanje, pa sta ces gore od trenutne situacije u Srbiji..apsolutna obespravljenost svih radnih ljudi, pogledajte gde ljudi rade, u kakvim uslovima, kolika su im primanja, kakva im je soc. i drugi vidovi zastite??? Naravno i za sve ovo su opet krivi svi ostali, samo smo mi ok....
    U EU svi moraju da ispune neke norme, bile one super ili uzas, ali je cinjenica da to funkcionise mnogo bolje od ovog sistema ovde. I niko ne tvrdi da je to idealno. I ne moze biti.

    Problem Srbije je upravo sto vecina ljudi nije u stanju da se suoci sa svojim neuspesima, ne moze da ih prihvati i uvek za to krivi druge.
    Kada se nesto pokusava uraditi treba znati i prihvatiti posledice koje ce mozda proisteci iz tih postupaka.

    Ja jesam vec (makar ekonomski) u EU a nadam se da ce do prijema Srbije u EU doci u skorije vreme, ali za sada je ovde mnogo jaca nacionalna struja od ekonomske.

    Kada ljudi shvate da je EKONOMIJA osnov za ono nacionalno koje definise svakog od nas, mozda ce biti lakse uci u EU. A i mnoge druge stvari bi bile lakse....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  15. #15

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Nama uvek treba neko sa strane ko ce da bude kriv za nase neuspehe, a sami nismo sposobni da prihvatimo odgovornost nizasto.
    А можда да их питамо да нам опросте што су нас бомбардовали? Да им кажемо да знамо да смо криви јер су нам разбили Југославију, помагали Хрвате, муслимане, Шиптаре... ? Јер хоће да нам отму територију? Јер имају хиљаде војника на Косову а дозвољавају да Срби доле живе као у Варшавском гету?
    Такви смо ти ми, увек кривимо некога а ми смо све криви...

    Ja radim za dve kompanije sa sedistima u Italiji i Vel. Britaniji, mislim da je socijalna i pravna sigurnost na mnogo visem nivou nego nasa, mogucnost da se radi i zaradi isto tako a za razliku od Srbije odgovorno tvrdim (posto sam i u Srbiji na neki nacin nacionalna manjina, i pri tome ne mislim na zakone, vec na stvarni zivot) da nemaju nacinalne predrasude u tolikoj meri kao mi. Uopste nije bitno koje si nacije, niti te to neko pita, ako si dobar u svom poslu cene te i nagradjuju kao i pripadnike svoje nacije. Toliko izvikane internacionalne kompanije su primer kako pripadnici raznih naroda mogu raditi i saradjivati kada je ekonomija u pitanju, a to je ipak svima nama glavno zar ne? ili mozda gresim? (staro pitanje: prvo da jedem pa cu da masem zastavom, ili mi je bitna zastava, pa po cenu da crk...m od gladi?)
    Мултинационалне компаније су пример мултиетничности... наравно. Или пример људи који раде свој посао за који су плаћени?
    А свугде друго те гледају само по припадности нацији?
    А нема шансе да неко буде оно што јесте и да не буде гладан?

    ... Neko je dole spomenuo neko robovanje, pa sta ces gore od trenutne situacije u Srbiji..apsolutna obespravljenost svih radnih ljudi, pogledajte gde ljudi rade, u kakvim uslovima, kolika su im primanja, kakva im je soc. i drugi vidovi zastite??? Naravno i za sve ovo su opet krivi svi ostali, samo smo mi ok....
    Ово си у праву. Додуше, сами смо себи увели санкције, и то смо криви.

    U EU svi moraju da ispune neke norme, bile one super ili uzas, ali je cinjenica da to funkcionise mnogo bolje od ovog sistema ovde. I niko ne tvrdi da je to idealno. I ne moze biti.
    Наравно да је систем у ЕУ бољи.

    Problem Srbije je upravo sto vecina ljudi nije u stanju da se suoci sa svojim neuspesima, ne moze da ih prihvati i uvek za to krivi druge.
    Kada se nesto pokusava uraditi treba znati i prihvatiti posledice koje ce mozda proisteci iz tih postupaka.
    Мислим да уопште ниси у праву.

    Ja jesam vec (makar ekonomski) u EU a nadam se da ce do prijema Srbije u EU doci u skorije vreme, ali za sada je ovde mnogo jaca nacionalna struja od ekonomske.
    Национална струја не негира економску.

    Kada ljudi shvate da je EKONOMIJA osnov za ono nacionalno koje definise svakog od nas, mozda ce biti lakse uci u EU. A i mnoge druge stvari bi bile lakse....
    Економија није основ за национално, само је један од битних сегмената друштва.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •