Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?


    Po priči onih koji su ceo svoj radni vek proveli u "Soko Štarku", prva krem banana nastala je kada su majstor Franja Vaja, rođen u Vršcu, poreklom Mađar, vrativši se iz Slovačke i Mađarske sa velikim znanjem o čokoladi i čokoladnim desertima izmislio bananicu i od ondašnjih vlasti kao nagradu za inovativnost dobio 1,5 dinar.


    Prve bananice pravile su se sa živim belancem, a dnevna proizvodnja je bila 10kg gotovog proizvoda. Livenje mase za korpus bananice je rađeno isključivo improvizovanim poslastičarskim fišecima od najlon kese koja je na jednom kraju bila izbušene, i tako je livena masa u otisak banane.

    Tek 1965. godine je stigao prvi MOGUL (mašina za livanje bananica) i prestalo je ručno livenje.

    Oblik krem bananice se nije menjao od prvog dana njenog nastanka. Kvalitet se poboljšavao u zavisnosti od procesa rada, da bi danas uz najkvalitetnije prirodne sirovine i najsavremeniju automatsku opremu za pakovanje zablistale u punom sjaju.

    Potrošači su najbolji reper kvaliteta "Soko Štarkove" bananice, jer se godišnje u Srbiji pojede 66 miliona "Štark" banana.



    I sad oni posle 50 godina njoj traze 'ime'...mislim bezveze,ona ce za mene uvek ostati krem bananica.


    Da li ste vi za to,da joj se menja ili da ime? a ako jeste..kakvo bolje ime biste joj vi smislili?
    Poruku je izmenio silvia, 07.05.2007 u 12:36
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Krem banana-da li ce se i dalje tako zvati?



    krem bananica

    tako treba da joj bude ime

    nikako drukcije
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Krem banana-da li ce se i dalje tako zvati?

    Treba Da Ostane To Ime, Bezveze Je Sada Da Se Menja
    Steta Je Sto Unistavaju Secanja Na Nesto Iz Detinjstva, Bar Meni
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Krem banana-da li ce se i dalje tako zvati?

    Citat zdenkavuk kaže: Pogledaj poruku


    krem bananica

    tako treba da joj bude ime

    nikako drukcije



    sta da radi covek sa V i s h k o m Mozga ,ako on uopshte ima mozak ?



    krem bananica i gotovo ko je vidio imena menjati , trebalo bi i tom BRAINIAK -u promeniti ime ( sada bi trebo da se zove Bushno Dupe )
    da li se slazete samnom ?



    ***** *
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Krem banana-da li ce se i dalje tako zvati?

    Ja sam učestvovala u njihovoj nagradnoj igri i lepo sam im napisala i obrazložila zašto ime treba da bude - krem bananica

    Što se mene tiče, doviđenja i prijatno. Čak i da je promene, ostaće krem bananica...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Krem banana-da li ce se i dalje tako zvati?

    Citat zdenkavuk kaže: Pogledaj poruku


    krem bananica

    tako treba da joj bude ime

    nikako drukcije
    U potpunosti se slazem!!!
    Mi smo u nasem drustvu, zahvaljujuci jednoj vickastoj crnogorki, ovaj slatkis prozvali banjama, tako da kako god da se bude zvala posle ove nagradne igre, mi cemo je zvati banjama
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?

    Jedan od najomiljenijih slatkiša na prostoru bivše Jugoslavije, "Krem banana" dobila je, posle pola veka postojanja, novo ime - "Bananica".

    Na konkursu "Pola veka ime čeka" koji je raspisala kompanija "Soko Stark" koja proizvodi "Bananice", pristiglo je 37.000 predloga, ali je najčešći predlog bio upravo 'bananica', rekla je pr menadžer "Soko Štarka" Stela Ćosić na konferenciji za novinare.

    Ona je objasnila da je jedan od razloga za raspisivanje konkursa bio što kompanija nije želela da sama odlučuje o novom imenu proizvoda koji "toliko dugo postoji, i koji potrošači toliko vole".

    Brend menadžer "Štarka" za čokoladni program Aleksandar Mladenović rekao je da su bili svesni i protesta mnogih i akcije na internetu da se "Bananici" ne menja ime, tako da su odlučili da se proizvod zove onako kako ga sami potrošači najčesće zovu.

    On je naveo i da su predlozi za ime na konkurs, koji je završen 15. maja, stizali sa raznih kontinenata, od Australije do Amerike.

    Prvu nagradu, putovanje za četiri osobe, na konkursu "Pola veka ime čeka" dobila je Katarina Balać, koja je prva poslala predlog "bananica".

    Za predlog "moja bananica" drugu nagradu "Pjadjo skuter" dobila je Danijela Mijailović.

    Deset dobitnika treće nagrade dobijaće narednih godinu dana svakog meseca pakovanje od 40 "Bananica", a još 100 najkreativnijih preloga za ime dobiće četvrtu nagradu - pakovanje od pet komada "Bananice".

    Takodje, "Soko Štark" je odlučio da obdaništu iz Čitluka dodeli specijalnu nagradu - nekoliko kutija bananica, jer su sva deca iz tog vrtića, na inicijativu vaspitačice, poslala svoje radove na temu "Krem bananice".

    Prva čokoladna bananica je napravljena u Srbiji 1938. godine, a kako je agenciji Beta rekla pr menadžer Marina Savić, napravio ju je Franjo Vaja u fabrici koja se tada nalazila na Zemunskom keju.

    Danas se "Bananica" proizvodi potpuno automatizovano, a kompanija je povodom 50. rodjendana, koji je proslavljen 26. marta, izbacila i novo pakovanje od pet bananica.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?

    Mislim da je "krem bananica" ime koje se nikad nece promeniti, od kad postoji tako je zovu, ali mislim da je Stark hteo da dobije drugo ime jer sad i drugi proizvodjaci prave iste cokoladice, a iz navike ljudi ih isto zovu!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"
      Vrh

Slične teme

  1. Nepravda na delu - može li to tako?
    Autor Greshka u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.11.2011, 21:16
  2. Zasto se bas tako zovete?
    Autor leptirić u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 05.08.2010, 23:24
  3. Običaji (tako se to kod nas radi)
    Autor paparazzo u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2010, 17:13
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 13:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •