Osip kod beba
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Osip kod beba

    Prije par dana na leđima i stomaku dvoipomjesečne bebe, na mjestu povezivanja švedske pelene, pojavio se blag osip crvene boje. Da li se osip može povezati sa vanjskim faktorom ( promjena prostorije i mjesta spavanja, promjena posteljine, promjena ambijenta grad-selo, uticaj svjeze prekrečenih zidova, promjena deterdženta za pranje veša, ili nešto sl.)
    Kako djelovati najefikasnije ?
    Da li moguće ozbiljnije pogoršanje stanja?

  2. #2

    Odgovor: Osip kod beba

    Naravno da se osip moze povezati sa spoljnih faktorom, eto taj deterdzent moze da smeta npr, ali kao sto ne treba odmah sumnjati na najgore, tako se ne treba ni bezbrizno odnositi sa svim sto moze da snadje jednu bebicu. Neke od tih stvari su potpuno normalne i svi smo ih prosli, neke nisu, a opet neke koje deluju bezazleno i normalno mogu kriti nesto mnogo ozbiljnije. Zato, uvek pripravni

    To sto tvoja bebica ima moze da bude i klasican ojed, vec sam negde na ovoj sekciji cini mi se pisala o kremici koja je meni pomogla i koja je sastavni deo moje kucne apoteke za ovde i za poneti od tada pa zauvek. Flogocid, ako se o ojedu radi (potrazi na nekoj temi, zaboravila sam gde )

    Moje dete je npr imalo trodnevni osip (koji inace pogadja bas malisane), sto je infektivna bolest Nije sa sigurnoscu utvrdjen uzrocnik te bolesti, ali je najverovatnije neki virus. Retko kad obole starija deca i najcesce se javlja u prolece i s jeseni, a nacin prenosenja jos uvek nije utvrdjen
    Bebica moze da ima temperaturu od 40 koja traje 3 dana, bolesti moze da prethodi zapaljenje zdrela, kijavica, glavobolja, gadjenje, povracanje, proliv... i kada spadne ta temperatura javlja se karakteristican ruzicasti osip po ledjima, trbuhu u vidu crvenih mrlja od 2 - 5 mm koje mogu da zahvate i glavicu (pod kosom), slepoocnice i udove. Osip se povuce brzo, bez perutanja posle 2 dana.

    Moje dete npr nije imalo temperaturu, ali mu je dijagnoza bila ova, a u neonatologa koji je postavio imam izuzetno mnogo poverenja.

    Nemam zelju da te plasim, ni ovo nije nista strasno, prosto zelim samo da ti skrenem paznju da mnoge bolesti mogu da imaju slican tok ali mnogo gori ishod i u svakom slucaju trebas odneti svoju bebicu kod pedijatra da je pogleda, jer ovako mozemo samo da nagadjamo.

    Kazem, na kraju, moze biti i klasican ojed, bebica raste, mokraca je jaca, dovoljno je da mama pojede nesto drugacije i to je to

    U svakom slucaju, bez panike, bez brige, a kod lekara, zato su tu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Osip kod beba

    Bebica je primila u petak vakcinu, poslije čega je 2 dana imala povišenu temperaturu. Da li ovo možemo povezati sa osipom ?

  4. #4

    Odgovor: Osip kod beba

    Povisena temperatura kod bebe nema veza sa osipom, to je jednostavno reakcija posle vakcine i normalno je (u vecini slucajeva) da dodje do blagog poraste telesne temperature. Nemoj da te to brine
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Osip kod beba

    Po uzrastu bebice ja bih rekla da je to di-te-per vakcina, right?

    To je kombinovana vakcina koja cesto izaziva reakciju zbog vakcine protiv velikog kaslja (pertusis). Dete moze da dobije temperaturu i to visoku, da izgubi apetit i da ima bolove tamo gde je bio ubod, ali to je sve neposredno posle vakcinacije, dakle ti simptomi ne bi trebalo da traju dva dana, vec par sati, a opet, sve je individualno. Moze da bude i infekcija. Odvedi bebicu kod lekara

    Inace, temperaturu ne treba pravdati vakcinom, osim ako nam sam opis vakcine ne daje takve indikacije
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Osip kod beba

    Da li moguć uzrok sredstvo za čišćenje prostorija, možda solna kiselina pored koje smo prošli u bolnici...?

  7. #7

    Odgovor: Osip kod beba

    Beba se i rodila u bolnici, zar ne? I tamo se prostorije ciste i dezinfikuju
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Osip kod beba

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Po uzrastu bebice ja bih rekla da je to di-te-per vakcina, right?

    To je kombinovana vakcina koja cesto izaziva reakciju zbog vakcine protiv velikog kaslja (pertusis). Dete moze da dobije temperaturu i to visoku, da izgubi apetit i da ima bolove tamo gde je bio ubod, ali to je sve neposredno posle vakcinacije, dakle ti simptomi ne bi trebalo da traju dva dana, vec par sati, a opet, sve je individualno. Moze da bude i infekcija. Odvedi bebicu kod lekara

    Inace, temperaturu ne treba pravdati vakcinom, osim ako nam sam opis vakcine ne daje takve indikacije
    Da, to je kombinovana vakcina sa reakcijom zbog vakcine protiv velikog kaslja (pertusis). Dijete imalo povisenu temperaturu , gubilo apetit, na mjestu uboda smo stavljali obloge. Trenutno je apetit vracen, ali losije spava. Da li infekcija može biti logična posledica vakcine

  9. #9

    Odgovor: Osip kod beba

    dndr

    Mozda se bebi osip pojavio od toplote...
    A mozda i zbog neceg sto si nabrojao.

    U svakom slucaju, ako toliko brines, odvedi dete kod lekara.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #10

    Odgovor: Osip kod beba

    Trenutno je apetit vracen, ali losije spava. Da li infekcija može biti logična posledica vakcine
    Sa tim apetitom, obicno ide u paketu placljivost i uznemirenost (los san). Simptome duze od uobicajenih, opet kazem, ne treba pravdati vakcinom, u pitanju je najcesce neka nova infekcija.

    Da ne ponavljam vise - kod lekara. Prolece je, dete ti je malo, vreme je epidemija (ovde jos nisu prosli morbili npr), moze da ne bude nista, ali ne shvatam sta je tesko to i potvrditi, manje je stresno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Osip kod beba

    Poslije mazanja povidonom, osip se lagano povlači
    Poruku je izmenio dndr, 11.05.2007 u 07:31 Razlog: gramatika

Slične teme

  1. Prva beba - sin ili kćerka - da li nam je važno?
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 27.02.2015, 15:17
  2. Osip Mandeljštam
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.12.2011, 21:30
  3. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  4. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24
  5. Problemi kod beba
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •