Volim u Srbiji... - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Kratko jasno:

    Ljude!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #17

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Сребрено језеро!

    Vučićević gradi na Srebrnom jezeru
    09:05 | Izvor: B92, Beta
    Beograd -- Srpski privrednik i osnivač Grand kafe Slobodan Vučićević najavio je da će izgraditi najmanje tri hotela na Srebrnom jezeru.

    Vučićević je izjavio da je u toku izrada projekta za hotel na Srebrnom jezeru, u koji će investirati 20 miliona evra.

    "Planirano je da hotel na Srebrnom jezeru, u blizini Velikog Gradišta, bude završen za dve godine", kazao je on.

    Prema njegovim rečima, hotel će imati 150 soba i biće rađen po ugledu na nemačke hotele.

    Vučićević, koji je i predsednik Uprave slovenačke Droge Kolinske, najavio je da će u narednih sedam godina na Srebrnom jezeru izgraditi najmanje tri hotela i dodao da je u toku i izrada projekata za razvoj sporta i kongresnog turizma na tom jezeru.

    "Ukupna vrednost turističkog kompleksa na Srebrnom jezeru je 50 miliona evra i to će biti jedan od najvećih projekata u turizmu u Srbiji", kazao je Vučićević.

    On je ranije istakao da "iako ovaj lokalitet nije bio na listi prioriteta u strategiji razvoja turizma u Srbiji, posebno ohrabruje potez Ministarstva trgovine, turizma i usluga, koje je odobrilo 1,3 miliona evra za sanaciju jezera pokazavši da ima sluha za projekte u kojima su i investitor i lokalna zajednica pokazali volju i rešenost da ih dovedu do kraja".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    moje srce veliko,volim Vojvodinu i sve sto je dobro sire,a sto nije trudim se da
    izbacim iz secanja..i svaki put tako..nista nije idealno..

  4. #19

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Skoro sve. Reljef koji je veoma raznolik, ima za svačiju dušu. Postoji za sve ukuse od ravnice poput dlana, pa sve do oštrih planina i stena, reke na kojima mođe da se uživa tokom leta, pogotovu one planinske iz kojih može direktno da se pije voda (što je retko u situaciji kada Dve trećine stanovništva je žedno) i koje su pune pastrmki i drugih riba koje zahtevaju samo 100% čisto. Biljni i životinjski svet koji je prelep i skoro bezopasan (osim poneke otrovne vrste zmija i pečurki). Klima koja je i pretopla i prehladna i baš kako treba. Ljudi su posebna priča. Ima poneki kukolj u ovom žitu, ali u globalu nema mnogo naroda koji su toliko gostoprimljivi. Volim njenu tradiciju, običaje i pogotovu njenu istoriju (kakva je takva je ali je naša, ali ovih 20 godina ne sme da pokvari prethodnih 800). Ukratko volim sve!

  5. #20

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Prirodne lepote kojih nema u vascelom svetu i gostoprimljive ljude koji ce ti uvek pomoci u nevolji
    Bogu hvala sto sam Lala

  6. #21

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    100-tinak reka i rečica, isto toliko planina i brda, umerena klima, na koju se žalimo ne upoređujući kako je kod drugih, oko 6 miliona dobrih ljudi, 10-tak hiljada pokvarenjaka i izdajnika,( i njih volim, jer će se možda sutra promeniti ili malo sutra), umalo da zaboravim na bezbroj jezera, banje i izvorišta, plodne ravnice i pitomi brežuljci, pa ja volim celu ovu zemlju zato što je to moja Srbija.

  7. #22

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Volim u Srbiji sve (ama bas sve), osim politicara. Svi su smradovi, svi do jednoga.
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  8. #23

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Sve sem politicara ,pokvarenih biznismena,monopolista, navijaca ,dilera,....jednom recju ,ljudkog sljama.

  9. #24

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    sta mi se najvise svidja?!
    nas kubanski mentalitet...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #25

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Села и градове североисточног дела
    Зрењанин, предивни топли град, само још да оживи мало... Меленце, Кумане... села према Новом Бечеју... Нови Бечеј сам први пут видео... војвођанска села... увек кад их видим питам се да ли су их они који говоре о супериорности Војводине икад видели, те куће које се руше, та села која се празне из којих људи одлазе као да су на Старој планини према бугарској граници, ту неимаштину, Цигане и њихове страћаре на ободима тих села... жао ми је што су таква, али и таква их обожавам, њихов шарм усред равнице ме увек освоји.
    Аду, Мол, Сенту... кафић "Трокадеро" у Сенти, у ком конобар ваљда лоше говори српски, или је само смотан, па увек или погреши шта је наручено или заборави ко је шта наручио...
    Продавачицу у пекари "Браћа" у Сенти, Мађарицу, максимално љубазну, која умире од смеха кад јој кажемо да читамо ценовник да научимо мађарски, јер је двојезичан и кад је на изласку поздравимо са "сија"...
    Упознај отаџбину да би је више волео
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    01

    ...kada na Uvcu sretnem čika Žbuna, nasmejanog, vedrog, punog lepih priča - pa nam posle dodje na čaj i donese pregršt mirišljavih trava.
    ...volim kada na putu do kuće svratim do stare crkve u Carini i upalim sveću za mir i spokoj mrtvih i zdravlje i sreću živih. U onom drvenom tornju garant živi neki Užički grbavi zvonar, samo se još vešto krije )
    ...volim komplet lepinje
    ...volim kada mi vetar razbaruši kosu na vrhu Avale dok tražim s klincem gde je naša kuća
    ...volim sve planinske vence koje vidim sa reke Mileševke, miris iz Kastanedinih knjiga koji samo dole osećam, pesmu s Dzamija i zvona iz Crkvi.
    Svaki kamen znam na putu do kapije iza koje sam živela 3 godine
    ... nastavice se

    zaboravih da pitam: da li ste videli Etno selo Emira Kusturice ili se vozili lokomotivom - tzv. vozom "romantika"?
    Poruku je izmenio _baba_, 18.01.2008 u 21:05 Razlog: spajanje poruka
    _________Una16

  12. #27

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Volim etno čardak u Šapcu,volim Cer,volim Savu,ali je i mrzim,jer gledajući je pomislim da je tekla pre mene i da će nekom promicati pred očima i posle mene... tešim se da će i moja deca u istu gledati i pomisliti kako sam je i ja gledao...

    Volim vožnju,zapravo spust niz Frušku Goru,mogao bih do smrti da se vozam po istoj ruti... Volim Salas 137 i Majkin na Paliću... Volim miris Zlatibora,bolje mi nego na moru...

    I lepo mi je uvek u Zemunu bilo...

    Treba otići kod Kusturice,gledao sam na TV-u,ali i u Provu na Savi je unikatno na više mesta... prim.aut. Provo,čuveno selo po mnogo čemu na krivini na Savi preko puta Kupinova...

  13. #28

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku

    Treba otići kod Kusturice,gledao sam na TV-u,ali i u Provu na Savi je unikatno na više mesta... prim.aut. Provo,čuveno selo po mnogo čemu na krivini na Savi preko puta Kupinova...

    Za Kupinovo ne znam, a nisam ni mislila na tog Mikija kada sam ga citirala
    Nema veze.
    Etno selo još nije bilo dovršeno kada sam ga posetila. Em 1000 Din. po osobi, em bila neka ekskurzija - klinaca mali milion, em bio neki jesenji mesec - kaljuga do kolena, al' sve jedno...of skroz se isplatilo. Vredi videti!
    I naravno proci sarganskom osmicom
    _________Una16

  14. #29

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Za Kupinovo ne znam, a nisam ni mislila na tog Mikija kada sam ga citirala
    Nema veze.
    Etno selo još nije bilo dovršeno kada sam ga posetila. Em 1000 Din. po osobi, em bila neka ekskurzija - klinaca mali milion, em bio neki jesenji mesec - kaljuga do kolena, al' sve jedno...of skroz se isplatilo. Vredi videti!
    I naravno proci sarganskom osmicom
    A kao da sam ja mislio na Mikija iz Kupinova...!! Kupinovo pomenuh u kontekstu geografije,najveća Savina krivina na karti kada gledaš... Provo je Posavina,a Kupinovo Srem valjda sa one strane...

    Ima mesta za koje niko i ne zna... Ko zna zna...

  15. #30

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Fantastican Djerdap, pitomu Frusku Goru, mocni Kopaonik,predivan kanjon Uvca, duhovne Sremske Karlovce, boemsku Skadarliju, velicanstveni Oplenac, istorijsku Studenicu, rimski Sirmijum, moderni Exit, genijalnog Pupina, velikog Dusana, Noleta,...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volim - ne volim
    Autor valentina u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 1421
    Poslednja poruka: 04.06.2020, 18:00
  2. Volim je kad... / Volim ga kad...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 20:49
  3. Tebe ne volim, al' sto volim tvoju pesmu...
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 29.04.2014, 17:24
  4. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  5. I volim i ne volim?
    Autor Ivana-psy u forumu Ljubav
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 23:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •