Cilj opravdava sredstva!? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    -Da!
    u smislu izuzetaka koji potvrdjuju pravila, Ameri su bacili atomske ili drugi primer kad Olbrajtova cuje da evropski advokati nemaju opravdanje za bombardovanje SRJ rece: nadjite druge advokate, ili tamo neki treci primer kad glavni junak osvetnik uzima stvari u svoje ruke a to ne bi smeo je l' da?
    Ali ipak ne, nisam lud da kazem s' kojom bi pevacicom najradije spav'o, pa da me ubije Arkan /
    Poruku je izmenio Kalina, 20.11.2008 u 10:49 Razlog: Caps Lock

  2. #32

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Boze, ne.. nikako..
    kad bi cilj zaista opravdavao sredstva, dobrote vise ne bi postojalo.. mozda samo u naznakama..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #33

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Ono sto je opste ljudskom drustvu, I coveku kao individui, tj. Celiji I osnovnoj jedinici tog drustva je da voli sebe vise nego li druge, I da tezi ostvariti svoje zivotne zelje po ma koju cenu. Nisam pristalica da cilj opravdava sredstvo, ali takodje ni ne pobijam to, jer je to u nekim prilikama iako ne moralno, nuzno I potrebno-tim vise sto je covek coveku tiranin. Potreba za tim po meni proizilazi iz drasticno vece, a realne koristi (pritom da su to nepoznati ljudi, I losi poznanici). U tim situacijama mogu tolerisati to, ali zarad cilja gaziti sve redom, sa ogromnim gubicima , a malim ili gotovo nikakvim uspesima, to nikako NE opravdavam, I smatram tiranskim, ali I gramzivim. Glumiti neko postenje, u danasnje vreme, hmm, moze biti jako pogubno, jer ako vi ne drzite okovanu cizmu u pripravnosti, vrlo vas lako, I nemilice, druga moze zgaziti, I taj vas neko moze prodati za tri zrna soli, sto je na zalost sve cesci slucaj u ljudskom drustvu koje postaje sve otudjenije od moralnih I etickih normi. Zato cuvaj sebe, I cuvaj se sebe, i cilj ce se dosegnuti.

    ...................

  4. #34

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    ne postoje ciljevi koji bi me naterali da ucinim nekom nesto nazao
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Nikako.
    Mada nam se cini da zivot nije fer i da cesto zadaje nedozvoljene udarce, treba birati sredstva i puteve...Ipak je najbitnije ne izdati sebe, a ne doci do cilja prvi...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #36

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    ...pa nikada ne bih mogla"preko leseva",da bih stigla do cilja...

    ...postoji mnogo grugih nacina da se zacrtano i ostvari...

  7. #37

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    DA. Cilj opravdava sredstva.

    Upravo sa tom rečenicom (u potsvesti) , uvek krećem prema svojim ciljevima u životu.
    I od svog cilja baš to očekujem, da mi opravda uložena "sredstva".

    S'tim što ja na to ne gledam sa negativnim predznakom i negativnom konotacijom.

    Zašto se stvari gledaju naopačke ?!
    Ili ih ja gledam naopako ?!
    Ne, ova se misao očigledno može dvojako tumačiti.

    A ja je tumačim upravo ovako:
    Zar Cilj SLOBODA - ne pravda jednom čoveku ... jednom narodu :
    prolivenu krv i izgubljene ruke, noge, glave ?
    Pravda, nego šta !

    Zar ko zna koliko žena (ili muškaraca) ne odluči da "trpi" neki kilavo-mlaki brak ...
    zbog "(veće)sreće" svoje dece ?
    Opet - jes' glupo do zla boga ... ali - Opravdano glupo "sredstvo".

    Zar je nečasno što će neko odlučiti (i sa sobom još nekog "povući") da ispašta,
    jer mu samopoštovanje ne dozvoljava da poklekne ? Da na nešto pristane ?
    Tako i treba - Opravdano !

    Zar nije lepše mlatarati i plandovati kao cvrčak, ali mnogi se ljudi odlučuju da kao mravi rintaju ... dan i noć,
    da im deca ne gladuju ... i da ih se sutra ne (po)stide ?
    Jel' tu opravdano sredstvo ... sopstveno crkavanje i iznuravanje ?
    Pa naravno da je opravdano !

    i tako dalje i tako dalje .... primera k'o pleve ...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Biće da je štos u ciljevima - a ne u sredstvima.
    Ako je Cilj jedan iz "lepeze grehova" ... naravno da će i sredstva biti trulež, greh i smrad.
    Ali za to već treba biti degenerik - a mi valjda ovde pričamo o prosečno(m) normalnom čoveku ?!



    Možda je moj "problem" što ja na svoje Ciljeve gledam sa poštovanjem, nadom i osmehom,
    i ja se stvarno ne štedim ... i stvarno ne biram sredstva da do njih dođem.
    A kad dođem (ako dođem) - oni mi sve lepo Opravdaju.
    Bar je do sada tako bilo.



    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 23.11.2008 u 02:56

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #38

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    stvorena da bi pojedinci 'sklesali' kakvo -takvo opravdanje za svoju zlobu, 'prljavu igru' i nehumanost. To je perfidan način da se ne razmišlja o negativnosti posljedica koje mogu nastati ukoliko se ne ponašamo u skladu sa svojom savješću, odnosno prihvatljiva izreka kojom umirujemo istu!
    ovo mi potpuno važi i za 'U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno'.
    Hvala lepo...
    Poruku je izmenio Vojvotkinja, 07.07.2010 u 09:58
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #39

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    stvorena da bi pojedinci da 'sklesali' kakvo -takvo opravdanje za svoju zlobu, 'prljavu igru' i nehumanost.
    Ovo mi potpuno važi i za 'U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno'.
    Hvala lepo...
    Huuuuh .
    Imam u sebi kodeks koji se ježi na takvu i sličnu izreku. Po meni..NIKADA nije sve dozvoljeno!!! I ne sme biti!! Možda zato što smatram da nema tog cilja koji vredi dostići ako izgubimo obraz, čast, dostojanstvo ?
    I još jedna "izreka" me navodi da "iskočim iz kože".
    "...po svaku cenu" .
    Jbt....nema po svaku cenu!!! Užasavam se osobe koja tako nešto može reći...ili postupati po tome.
    Sve postignuto...na nečastan način, udaranjem "ispod pojasa", korišćenjem nedozvoljenih načina, "džukački"..., po meni nema nikakvu vrednost. A svako ko tako postupa...za mene je na "daleko mu lepa kuća".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #40

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Sredstvo je sredstvo. Nema sta da se pravda.
    Licno, imam stav da cilj ne sme da bude opravdanje za sredstvo, o cemu god se radilo.

  11. #41

    Odgovor: Cilj opravdava sredstva!?

    Nikad se nisam vodila mislju neki cilj po svaku cenu.
    Prvo mislim da kad covek ostvari neki cilj u zivotu,trebalo bi da bude ponosan sto je uspeo.Na svoj rad,trud,zalaganje na sve sto je ulozio.
    Na cega bi bila ponosna,cemu se radovala kada bih gazila samo da dodjem do cilja?
    Mislim da postoje neka pravila igre.E sad nesto drugo je sto neko ne postuje nikog i nikakva pravila pa gazi li gazi...samo da ostvari sto je naumio.
    Ja sam uvek bila za fer igru.
    Pa makar i gubila.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.06.2013, 07:39
  2. Vaš životni cilj
    Autor vlado u forumu Pričaonica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 11:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •